ת'רד הצעות חוק הזויות - עמוד 12 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ת'רד הצעות חוק הזויות

ag43

Recommended Posts

• תגובות 170
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

צמחונות וטבעונות הן תנועות, לא כתות.

והמטרה הראשית בשניהם אמורה להיות תזונה בריאה.

המוסריות קיימת כמימד נוסף שאנשים מייחסים לה חשיבות שונה.

למרות שמדובר בתנועות, הן קיימות בעיקר כקונספט, ויש להן מיליון ווריאציות שנובעות מריבוי המידע, המזון הזמין, וסגנונות החיים.

אני לא חושב שיש לזלזל במימד הבריאות התזונתית שלהם, שמבוססת על אמת(או לפחות משתדלת על פי מה שידוע).

גם בעניין המוסרי כלפי החיות, ובעיקר(מבחינתי) בהשלכות הסביבתיות על האדם והטבע אין לזלזל כלל וכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקרב כל הטבעונים שיצא לי לדבר איתם (לא הרבה, אני מודה, אבל כמה) העניין הבריאותי הוא בין משני ללא קיים. זה כמו שתגיד שהדתיים שמפרידים בין בשר וחלב עושים זאת מטעמי - ויש הרי הטוענים שזה בריא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שנהיה פופולרי היום להתמקד דווקא באידיאולוגיה המוסרית של הסיבות לאי אכילת בשר.

אבל אל תחשוב לרגע שזאת תמונת הפנים של הצמחונות והטבעונות.

יש אנשים שחייהם ניצלו בגלל מעבר לצמחונות(ללא שום הגזמה).

סבתא שלי בגיל 75 בערך היתה גמורה אחרי הידרדרות ארוכה.

בקושי רואה בקושי שומעת, כאבים וחולשה.

אישה רזה ומלאת מרץ שכל חייה היתה דינאמו אנושי.

משושלת של אנשים שהיה נפוץ אצלם להגיע ואפילו לעבור את גיל 100(השיא הידוע היה קרוב ל120).

היא הלכה לאחד המומחים הגדולים שהיו בארץ באותה תקופה לתזונה ובריאות, והוא העביר אותה לתפריט צמחוני.

תוך שבועות היא השתפרה ללא היכר, וככה המשיכה כמו דינאמו עד גיל 99.

היא בעצמה ואנשים מסביבה מעידים על השינוי העצום.

צמחונות היא לא סתם "קטע" של אנשים.

היא מוכח בשטח בקנה מידה ענק.

גם לפני 100 שנה שעוד לא הבינו בדיוק מה איך ולמה היו אנשים שידעו מתוך נסיון שתזונה יכולה להשפיע במאות אחוזים, ואצל אנשים מסוימים מהקצה אל הקצה.

גם לפני 1000 שנה בין כל השגיאות והאמונות הטפלות ידעו כמה דברים שקלעו למטרה אחרי נסיון ותהיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...