נא לשים לב - עמלות המרה באמזון ובאתרים נוספים. - עמוד 3 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נא לשים לב - עמלות המרה באמזון ובאתרים נוספים.

Access Denied
 Share

Recommended Posts

• 4 שבועות מאוחר יותר...

אם כבר הזכרנו את אמזון הנה טיפ נוסף.

לפעמים שווה לבדוק מה המחיר באמזון בריטניה(www.amazon.co.uk). בדרך כלל באמזון אמריקה המחירים נמוכים יותר, אבל יש כמה דברים שמשפיעים לעיתים והופכים את התמונה.

1. מחיר וזמן השילוח מבריטניה בדרך כלל נמוך יותר.

2. המחיר שמופיע באמזון בריטניה משתנה כשמוסיפים את הפריטים לסל ובוחרים משלוח לארץ(המע"מ יורד).

כך שלפעמים נוצר מצב שמחיר המוצר זול יותר, או שמחירו לאחר שילוח זול יותר מארה"ב.

בדיוק עכשיו הזמנתי שני תקליטים של Led Zeppelin דרך בריטניה. גם שנהם היו במלאי וגם יצא זול יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק. גם ציינתי שברוב המקרים המחיר בארה"ב נמוך יותר.

יחד עם זאת ישנם כמה פרמטרים שלפעמים משנים את התמונה וציינתי אותם. בנוסף הבדיקה לוקחת דקה בדיוק, ואפילו לא צריך להירשם מחדש חשבון של ארה"ב תקף גם כאן. שווה לבדוק.

במקרה עכשיו זה חסך לי כמה עשרות שקלים+זמן המתנה(המוצר לא היה במלאי בארה"ב)+זמן שילוח קצר יותר.

נערך על-ידי FARKASH7
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...
  • 5 שבועות מאוחר יותר...

ראיתי את הפוסט הזה מזמן, אבל בזכותו אכן בחרתי ב USD. שמתי לב שזה ניסה לדחוף לי המרה לשקלים. תיארתי לעצמי שהמרה דרך הכ"א יותר זולה. הם גם לא מפסיקים להגיד לך את זה בבנק.. במיוחד על ויזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מפייפל (שכבר רשום פיתרון פה) איך אגדיר מראש תשלום בדולרים/יורו בלבד? (אמזון וכו')

איך אני בודק למי יש שער המרה גבוה יותר אני בבנק הפועלים-ישארכרד...

לא הבנתי לפי הפוסט הראשון והשאר...

נערך על-ידי u1988
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזמנו לא היתה אפשרות קבועה לבטל את ההמרה.

אבל משום מה אצלי בחשבון באמזון הוא כבר לא מציע יותר המרה לשקלים אחרי שהעברתי לתשלום בדולרים מספר פעמים.

לגבי השאלה השניה שלך - תכנס לאתרי הבנקים הרלבנטיים (לאומי והפועלים) ותחפש שערי המרות - מכירה.

לדוגמה, המרה של דולרים ברגע זה (14:00, 3/12/2014) תעלה לך -

בויזה כאל - יציג + 2.5 אחוז = 3.958*1.025 = 4.05695 שקל לדולר

בישראכרד/אמריקן אקספר - המרות פועלים + 0.5 אחוז = 4.06*1.005 = 4.0803 שקל לדולר

בלאומי קארד - המרות לאומי + 0.75 אחוז = 4.0843*1.0075 = 4.11493225 שקל לדולר.

כמו שאתה מבין, העמלה בכרטיס היא לא תמיד הדבר שקובע הכל.

להשוואה בדואר ישראל המחיר הוא 4.08 שקל לדולר, או 4.05 בהמרה של 800 דולר למעלה.

נ.ב.

יש כרטיסים שנותנים הנחה גדולה על עמלת ההמרה. לדוגמה לכרטיס הייטק של ויזה עמלת המרה של אחוז 1 (הנחה של 1.5 אחוז) ואז עלות דולר היא :

יציג + 1 אחוז = 3.958*1.01 = 3.99758 שקל לדולר

לינק לתוכנית לדוגמה - http://www.megafileupload.com/en/file/584692/htzone-credit-info-pdf.html

נערך על-ידי Access Denied
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...

הדבר הנכון הוא ליצור חשבון מטח ולקשר אותו לכרטיס אשראי שלך. למשל על קנייה של 400$ תשלם 23₪ עמלה לבנק. כלומר כ 1.5% החיוב בכרטיס אשראי לא יעבור המרה יחוייב בדולר ישירות מול הבנק שלך. ללא מועדון וללא הטבות.

נערך על-ידי save
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיסי האשראי בארץ מחשבים לפי שער הקניה של המטבע הזר

ולא השער היציג. זה באזור ה 1.8 1.9 אחוז יותר יקר.

עם העמלה זה יוצא באזור ה 4 אחוז לעסקה בכרטיס אשראי.

אז לפי איזה שער מחשבת ? לי אין מושג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום יש כבר תקנה שמחייבת את כל הכרטיסים לעבוד מול השער היציג. (זה התחיל החל מחודש אפריל של השנה)

בחישוב הנוכחי (בדקתי ברגע הזה) לכל החברות נוסחת המרה שווה וזהה - עלות מטבע זר היא לפי

- אם למטבע יש שער יציג מול בנק , עלות ההמרה היא שערו היציג ועוד אחוז עמלת המרה (2.5 בויזה, 3 בלאומי קארד, ו-2.3 בישראכרט ובאמריקן אקספרס)

- אם למטבע אין שער יציג מול בנק , ממירים קודם לשער של הכרטיס (דולר או יורו - לפי סוג הכרטיס) ומשם לפי החישוב הראשון.

לא ברור לי כמה, אבל ברור שיש עמלה נוספת במקרה השני מאחר ויש המרה כפולה.

כל זה לא תופס לגבי כרטיסים בהסכמים מיוחדים, להם בד"כ יש עמלות המרה נמוכות יותר. (ראו דוגמה שהבאתי בעמודים קודמים לכרטיס עם עמלה בת אחוז אחד)

הדבר הפחות טוב בסיפור הזה הוא שעמלת ההמרה הישנה, שהייתה מול שער הקניה בבנק ששולט בכרטיס, היית לרוב זולה יותר

ככה בכרטיסים כמו אמריקן אקספרס או לאומי קארד, בהם עמלת ההמרה לדולרים הייתה לפי חישוב במקרה הקודם כ-2 אחוז (מול השער היציג),

עלתה ל-2.3 אחוז מעל השער היציג.

עריכה:

לפי זה מסתבר שיש חסכון (זניח) לתשלום בישראכרט או אמריקן אקספרס.

נערך על-ידי Access Denied
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...