נא לשים לב - עמלות המרה באמזון ובאתרים נוספים. - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נא לשים לב - עמלות המרה באמזון ובאתרים נוספים.

Access Denied
 Share

Recommended Posts

nat64x מה שאתה אומר לא מסתדר.

אם עשו לך המרה לשקלים,

אז החיוב כלפי הכרטיס אשראי יהיה בשקלים..

ואז אין לחברה של הכרטיס מה להמיר..

הם לא יכולי להמיר בכוח..

זה שזה לא הגיוני זה ברור לי, אך זה המצב בכל מקרה בשטח.

לדבריהם זה עובר דרך גוף מתווך, או משהו כזה... ולכן בכל מקרה מתבצעת המרה.

ממירים לדולרים ואז לשקלים ואז פייפאל ממירה שוב לדולרים, זה בערך מה שהבנתי מהם...

אתה מוזמן לנסות ולבדוק בעצמך.

נערך על-ידי nat64x
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

אחלה מידע חברים [וחברות ^^], אז מה מומלץ בשורה התחתונה?

אני משתמש תמיד בכרטיס מאסטר-כארד, כשקונה בפייפאל [במיוחד, EBAY] - האם לבצע שינוי מסוים בתצורת תשלום\המרה מצידם או שלא?

[זה נמצא בהגדרות חשבון שלי כל הסיפור הזה, נכון?]

תודה =]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשורה התחתונה - אם אתה קונה בדולרים, עדיף לשלם בדולרים באשראי (ושהכרטיס ימיר לשקלים) בכל פעם.

לגבי בחירת כרטיס האשראי, זה נושא אישי, אבל כדאי להתאים את סוג הכרטיס (מאסטרכארד ליורו, ישראכארד לדולר) כדי לחסוך.

(הבהרה למי שלא יודע, יש כרטיסים בהם ההמרה ביורו זולה משאר המטבעות ויש שהפוך. דוגמה -

https://www.leumi-card.co.il/he-il/Abroad/Pages/ExchangeMC.aspx )

זה אולי נראה קטנוני לחסוך 1-2 אחוז בעמלה, אבל אם נקח לדוגמה משפחה שנוסעת לטייל בקיץ בחול ותשלם על כרטיסי הטיסה והמלונות מהארץ. החסכון לטיול בסכום של כ-5000 דולר הוא כ-100 דולר.

בשביל כרטיס שעולה להנפיק 10 שקלים לחודש, ושניתן לבטל ללא עלות, זה רווח נקי.

נערך על-ידי Access Denied
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי לדעתי הדבר שווה בדיקה לכל כרטיס אשראי באופן ספציפי . יש כרטיסים כגון ויזה שכאשר ממירים מדולר השער שלהם יחסית נמוך אבל אם מדובר על מטבעות אחרים (למשל יורו, פאונד, דולר-אוסטרי) השער גבוה בהרבה. לאומת זאת, יש כרטיסים (דוגמא מאסטר-כארד) בהם שער ההמרה הנמוך הינו יורו והדולר נמצא בין המטבעות בעלי שער ההמרה הגבוה. ייתכן שבמקרים בהם הקניה בפייפאל מתבצעת במטבע שבכרטיס האשראי אינו מוגדר כמטבע בעל שער ההמרה הנמוך השער שפייפאל מציעה יהיה יחסית אטרקטיבי.

לידיעתכם:

מאסטר קארד (של ישראכארט) זול יותר בדולר אמריקאי.

ויזה (של כאל) זול יותר ביורו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההכללה הזו לא נכונה. יש כרטיסים בשוק שמגיעים עם עמלה של 0.25 אחוז מעל השער היציג ואפילו נמוך מזה.

לחבר טוב יש כרטיס מטעם החברה בה הוא עובד (לחברה יש מועדון בויזה כאל) שנותן לו עמלות אפילו נמוכות יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש כרטיס דולרים של בנק הדואר, ותמיד שאני קונה דרך פייפל זה רושם לי את התשלום בשקלים אז אני מחליף לדולרים כי זה מה שאמור להיות לי בכרטיס ואני לא רוצה שהם ימירו לי לשקל ואז חזרה לדולר בשביל לשלם על זה.

לא אמורים לגבות ממני עמלת המרה בכלל אם אני עושה ככה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...
  • 1 חודש מאוחר יותר...
  • 3 חודשים מאוחר יותר...
  • 5 חודשים מאוחר יותר...

אני יודע שזה דיון ישן אבל הוא עדיין רלוונטי. בדיוק הזמנתי כמה דברים מאמזון וגם לי הוצע ה-"currency converter" הזה. הנה סיכום חוויתי בלייב:

כ.א שלי הוא מאסטרכארד.

סכום הרכישה הסופי באמזון(עם מיסים והכל) הוא 212.84 דולר שהם 733 ש"ח בשער יציג(אליבא דגוגל)

אם הייתי משתמש בcurrency converter הייתי משלם 780 ש"ח.

שילמתי בלעדיו ולכן ההמרה התרחשה אצל מאסטרכארד/ישראכרט - בסופו של דבר שילמתי 745 ש"ח.

עדיין קצת(הרבה) מעל הסכום "האמיתי", אבל בוודאי שהרבה פחות מ-780 ש"ח. 35 שקל שהיו הולכים *סתם*. היזהרו!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...