מה יהיה בעצם ההבדל בין HTC One ל-THL W100 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה יהיה בעצם ההבדל בין HTC One ל-THL W100

card

Recommended Posts

שלום

בתקופה האחרונה אני מסתכל על HTC One ודיי שוקל לקנות אותו,

אבל מנגד אני נחשף לתופעה מעניינת של שהחליטו שנמאס להן להיות אנונימיות, והן רוצות לייצר טלפונים טובים, ולעמוד מאחוריהם.

יש מגוון יצרנים כאלה,

והחלטתי לקחת לדוגמא טלפון מסוים, במקרה הזה THL W100

SKU075587%20.1.jpg

http://www.banggood.com/THL-W100-4_5-Inch-Android-4_2-MTK6589-Quad-Core-Android-Phone-p-74173.html

152$ שזה בערך 550שח

מריץ v4.2

כיוון שיש כאן אנשים שהתנסו עם מגוון טלפונים מיצרנים שונים, כולל מסין,

אני סקרן מאד לשאול..

יש לי האפשרות לקנות One, ב-4000שח.

ויש לי האפשרות לקנות THL W100, ב-150$ = 550שח.

זה כמעט שמינית מחיר.

תכלס, בן אדם יכול במקום לקנות One, לקנות טלפון סיני לא רע בכלל וחדש, כל שנה במשך 8 שנים במקום זאת.

סביר שכבר החל מהשנה השנייה(כלומר קנייה שנייה, מתוך 8), הטלפון יעקוף את מה ש- One הציע - ועדיין נותרו לבן אדם עוד 6 שנים קדימה - 6 טלפונים.

קצת קשה להתעלם מזה...

ולכן אני חייב לשאול:

אם במקום לקנות One, אני אקנה למשל את ה-THL W100 הנ"ל,

מה אני מפסיד?

מה הדברים שיהיו בו פחות טובים?

אני שואל את זה כדי לדעת אם אותם דברים, אכן חשובים לי או לא..

אם לא, יש סיכוי מאד סביר, שאקנה טלפון סיני נחמד.

תודה

card

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 285
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם אתה משווה אותו לHTC ONE, הייתי כבר הולך על THL W8. עולה פחות מ800 שקלים והרבה יותר טוב.

וזה בדיוק החישוב שעשיתי לגביי (THL W8).

אני קונה מכשיר ב800 שקל, רבע ממחיר של גלקסי4, אני יכול כל שנה להחליף מכשיר ולא לגמור עם חור בכיס.

והרי ברור שעוד שנה מעכשיו המכשירים הסינים יכילו חומרה הרבה יותר חזקה, מהירה, ואולי אפשרויות נוספות שנכנסו לגלקסי4 ודומיו (הגנה ממים, חול וכו').

הקטע השני הוא תיקון. אם מסך נשבר במכשיר יקר, העלות עולה יותר מ-THL W8 למשל.

אם אתה משווה עדיין ל-THL W100, אז למכשיר הנ"ל יש רזולוציה פחות טובה, מעבד חלש יותר, אולי מצלמה פחות טובה,

פחות זיכרון ו-ROM.

בתכלס, אף אחד מאיתנו לא צריך את חוזק המעבדים שיש בHTC ONE או גלקסי4, לגבי ROM - תמיד אפשר לשים כרטיס זיכרון

ולגבי - מספיק 1GB.

תמיד אפשר לקנות סיני איכותי ב350$ אבל זה פשוט חבל. כל המטרה היא בסוף לקנות סיני טוב במחיר הגיוני שמאפשר לשדרג כל שנה.

לגבי THL W8, ממליץ עליו. מסך גדול יותר, רזולוציית HD (מדהים!) וגרסת ROM גדולה יותר (16GB למשל).

עולה 206$.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה משווה אותו לHTC ONE, הייתי כבר הולך על THL W8. עולה פחות מ800 שקלים והרבה יותר טוב.

למה ה-W8 הרבה יותר טוב מה-W100?

במה יהיה ההבדל?

וזה בדיוק החישוב שעשיתי לגביי (THL W8).

אני קונה מכשיר ב800 שקל, רבע ממחיר של גלקסי4, אני יכול כל שנה להחליף מכשיר ולא לגמור עם חור בכיס.

והרי ברור שעוד שנה מעכשיו המכשירים הסינים יכילו חומרה הרבה יותר חזקה, מהירה, ואולי אפשרויות נוספות שנכנסו לגלקסי4 ודומיו (הגנה ממים, חול וכו').

שים לב שזה לא רק הבדלים בחומרה.

גם גרסאת האנדרואיד שתהיה בעוד שנה, היא לא הגרסא של היום.

והרי היצרנים(אפילו הנחשבים, כמו , , וכו'), לא תמיד דואגים שיהיה אפשר לעדכן את גרסאת האנדרואיד שיש לך על המכשיר.

כך שאתה פתאום תקוע עם מכשיר+מערכת הפעלה בגרסא מסוימת, כשהעולם סביבך ממשיך להתקדם עם מערכת ההפעלה.

תמיד אפשר לקנות סיני איכותי ב350$ אבל זה פשוט חבל. כל המטרה היא בסוף לקנות סיני טוב במחיר הגיוני שמאפשר לשדרג כל שנה.

נכון, זה נראה לא חכם.

אם כבר סיני, אז עדיף לחפש יחס Value-Money הכי טוב,

ולא לקנות משהו יקר שבסוף יקרב אותך כבר לטלפונים של היצרנים היקרים.

בגרסת ה4GB זיכרון פנימי הוא כבר עולה 197.99$

הי ℜ◯ⓃУ

כשהם כותבים "ROM" הכוונה Storage Memory?

(שאתה יכול לשים בו שירים, , ואת אתוכנות שאתה מוריד ומתקין)

כי אם כן, זה ממש לא אמור להקרא ROM...

מעניין למה הם קוראים לזה כך..

החלוקה הברורה יותר היא:

ROM: איפה ש-ROM של מערכת ההפעלה נמצא. נצרב פעם ב, וכשהוא מורץ, הוא מורץ מה-RAM

RAM: איפה שמערכת ההפעלה מורצת

Storage: כמו HardDisk במחשב רגיל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבתי לגבי ה-THL W8. יש לו מסך גדול יותר ("5) ורזולוציית HD (של 1280 על 720) שהיא באמת מדהימה וטובה (כמו בגלקסי3, NOTE II וכו')

אז אם כבר ONE, ה-THL W8 דומה לו יותר מבחינה זו והתוספת לדעתי היא מזערית.

לגבי גרסת , כן, רוב היצרנים נוטשים גם את מכשירי הדגל שלהם לאחר שנה ונתקעים עם גרסה ישנה.

בגלל זה שווה ללכת בסיני על טלפון עם קהילה, מפתחים, כמו THLW8 ועכשיו שנכנס THL W100 גם לו תהיה קהילה.

ל-THL W8 יוצא עדכון כל איזה שבועיים, תיקונים, שיפורים וכו'. תענוג.

לגבי ROM, כן, הכוונה היא כזו וגם לזיכרון המכשיר.

ה-ROM מתחלק בצורה כזו שחלק ממנו הולך למערכת ההפעלה, הזיכרון של ,

ויש חלק אחר שנועד לשימוש אישי, כמו דיסק קשיח במחשב.

מאחר וזה לא נטו מקום אכסון חופשי ומתחלק בין למשתמש זה לא באמת STORAGE MEMORY.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי גרסת אנדרואיד, כן, רוב היצרנים נוטשים גם את מכשירי הדגל שלהם לאחר שנה ונתקעים עם גרסה ישנה.

בגלל זה שווה ללכת בסיני על טלפון עם קהילה, מפתחים, כמו THLW8 ועכשיו שנכנס THL W100 גם לו תהיה קהילה.

ל-THL W8 יוצא עדכון אנדרואיד כל איזה שבועיים, תיקונים, שיפורים וכו'. תענוג.

מעניין,

האם יש יצרן כלשהו, שלא צריך לחכות שהוא ישחרר גרסאת אנדרואיד עבור הדגמים שלו,

אלא אפשר להוריד את גרסאת האנדרואיד האחרונה ישירות מגוגל, ואז להתקין בעצמך?

כמו למשל שעושים עם Windows..

אם יצאה גרסא חדשה של Windows, אני לא צריך לקבל Installer מהיצרן של המחשב שלי,

אני פשוט מתקין את הגרסא החדשה שיצאה בעצמי..

דרך אגב

התכוונת במקום 4GB ל-16GB אני מניח.. כי רשום שם 16GB..

בכל אופן, למה לקנות את המכשיר עם יותר זכרון אחסון,

כשאפשר להוסיף כרטיס זכרון microSD?

המחיר שהם גובים עבור תוספת הזכרון הזה, הוא הרבה יותר יקר ממה שיעלה לך לקנות microSD

(תוכל לקנות ענק, בפחות מהמחיר של התוספת שהם דורשים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה בעסה..

אבל טוב,

d30DK אומר שב-THL הם משחררים גרסאות חדשות של המערכת הפעלה..

ובנוסף, במחיר כזה, אפשר לקנות פעם בשנה טלפון, כמו שאמרנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין,

האם יש יצרן כלשהו, שלא צריך לחכות שהוא ישחרר גרסאת אנדרואיד עבור הדגמים שלו,

אלא אפשר להוריד את גרסאת האנדרואיד האחרונה ישירות מגוגל, ואז להתקין בעצמך?

כמו למשל שעושים עם ..

אם יצאה גרסא חדשה של , אני לא צריך לקבל Installer מהיצרן של המחשב שלי,

אני פשוט מתקין את הגרסא החדשה שיצאה בעצמי..

ההשוואה לא במקום. בוינדוס הדרייברים לכל סוגי החומרה כלולים במערכת ההפעלה או זמינים מאתר היצרניות, ויש ממשק במערכת ההפעלה להתקנת דרייברים וכו'.

אנדרואיד לעומת זאת, לא כוללת דרייברים לחומרות השונות, והיצרניות לא תמיד משחררות את הדרייברים שלהן (וגם אם כן, אי אפשר פשוט "להתקין" את הדרייבר). לכל מכשיר היצרנית משחררת גירסה של עם והתאמות לחומרה הספציפית. גם למכשירים שמקבלים עדכונים ישירות מגוגל (נקסוס וכדומה), אתה לא יכול להוריד גרסה כללית שמתאימה לכל המכשירים, אלא לחכות שגוגל ישחררו גירסה שמתאימה ספציפית למכשיר שלך.

כמובן שיש את גם הרומים המותאמים של קהילות המפתחים העצמאיות, מה שמאפשר לעדכן גם מכשירים ללא שדרוג רשמי, אבל לפי מה שאני מבין זו לא הכוונה בשאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה באסה?

אמרו לך שהמפתחים מוציאים עדכונים כל הזמן, מה שאומר שהמכשיר שלך יהיה מעודכן בעצם.

כל אבל כן יצרן, יפסיק לשחרר עדכונים אחרי שנה בטח..

תחשוב שאתה קונה מחשב דסקטופ, ואחרי שנה לא תוכל יותר לעדכן את מערכת ההפעלה שלך..

לא מתקבל על הדעת נכון?

אז למה בטלפון כן מתקבל?

ההשוואה לא במקום. בוינדוס הדרייברים לכל סוגי החומרה כלולים במערכת ההפעלה או זמינים מאתר היצרניות, ויש ממשק במערכת ההפעלה להתקנת דרייברים וכו'.

אנדרואיד לעומת זאת, לא כוללת דרייברים לחומרות השונות, והיצרניות לא תמיד משחררות את הדרייברים שלהן (וגם אם כן, אי אפשר פשוט "להתקין" את הדרייבר).

זו בדיוק הבעיה..

זה גורם לתלות שלך ביצרן.

עכשיו עבור משתמשים פשוטים, מילא.

אבל עבור משתמש שמוכן לעשות את זה בעצמו, ומעוניין לקבל גרסא חדשה יותר, למה לא?למה לא לתת לו את הדרייברים ושיתקין "כללי", ולאחריו את הדרייברים הדרושים?

(והתשובה פשוטה: כדי לתקוע אותו, ושיחליף לטלפון חדש.. כל עוד הלקוחות מאפשרים את זה, היצרנים ינצלו את זה)

כמובן שיש את גם הרומים המותאמים של קהילות המפתחים העצמאיות, מה שמאפשר לעדכן גם מכשירים ללא שדרוג רשמי, אבל לפי מה שאני מבין זו לא הכוונה בשאלה.

מה קורה באמת עם ה-ROM-ים האלה?

גם שם הקהילות משחררות ROM פר מכשיר? או ששם זה כן יכול להיות כללי לכמה מכשירים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, גם הקהילות משחררות ROM פר מכשיר. יש מקרים נדירים יוצאים מהכלל שבהם לשני מכשירים יש חומרה זהה לחלוטין (או כמעט), ואז אפשר לעשות את רוב העבודה פעם אחת, אבל גם אז כמדומני שצריך לעשות התאמות סופיות לצורך זיהוי המכשיר, כך שתרצה להתקין את החבילה שמיועדת למכשיר הספציפי שלך בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי כל הסיפור של הטלפונים הסיניים זה עניין שכרגע בחיתוליו והייתי רואה זאת כסיכון. עדיין לא יודעים מה רמתם של המכשירים האלה ביחס למכשירים החזקים בשוק, שלא לדבר בכלל על של גרסאות חדשות. עוד מעט גרסא 5.0.0 יוצאת ולא מאמין שתיהיה תמיכה למכשירים האלו .. ועוד לא התחלתי לדבר על רומים מקוסטמים למכשירים האלו ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשגרסא 5 תצא, תוכל לקנות עוד אחד חדש.

למעשה, תוכל לקנות 8 חדשים ב-8 שנים הקרובות..

מבחינת המכשירים יש לא מעט אנשים שקנו ומרוצים מאד, כבר יותר משנתיים ממה שאני שומע.

אז בטח היום זה בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונת במקום 4GB ל-16GB אני מניח.. כי רשום שם 16GB..

בכל אופן, למה לקנות את המכשיר עם יותר זכרון ,

כשאפשר להוסיף כרטיס microSD?

המחיר שהם גובים עבור תוספת הזכרון הזה, הוא הרבה יותר יקר ממה שיעלה לך לקנות microSD

(תוכל לקנות ענק, בפחות מהמחיר של התוספת שהם דורשים)

הגרסה עם ה4GB עולה 197.99$ והגרסה עם ה16GB עולה 239.99$ ההבדל הוא שאם לקחת את גרסת ה16GB בסופו של דבר יהיה לך 48GB ביחד עם כרטיס של 32GB גם אל תשכח שהמהירויות קריאה וכתיבה של הזיכרון הפנימי תמיד יהיו מהירים יותר משל הכרטיס בעוד שאם תיקח את גרסת ה4GB עם כרטיס הרחבה של 32GB יהיה לך בסוף 36GB , בכל מקרה ההפרש בינהם הוא 151.88ש"ח אבל שוב הזיכרון הפנימי של המכשיר יהיה מהיר יותר מכרטיס זיכרון.

בכל מקרה גם מכשירים שהם בסביבות המחיר של ה1400-1600 הכי טוב שאפשר להשיג זה את הSGS2 או Sony Xperia S או 4 בגרסת ה8GB בעוד שבמכשירים הסיניים אפשר להביא מכשיר כמו הXiaomi Mi-2S בגרסת ה16GB/32GB שהוא יותר ברמה של SGS4/HTC One רק שהרזולוציה שלו היא 720p וגודל המסך זה 4.3'

http://www.aliexpress.com/item/54-languages-2013-XIAOMI-M2S-4-3-IPS-1280x720-Snapdragon-600-CPU-Adreno-320-GPU-1/931097433.html

את הציון שלו אפשר לראות בדקה 3:30 ובדקה 3:46 אפשר לראות שהוא נמצא מתחת לSGS4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...