ייעוץ מחברי הפורום לגבי לימודי מדעי המחשב - עמוד 3 - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ מחברי הפורום לגבי לימודי מדעי המחשב

יניב51

Recommended Posts

טוב אז הנה משהו שיש לי להגיד לך בנושא. גם במקצועות דומים כמו הנדסת חשמל יש עניין כזה ותמיד יעדיפו בוגרי אוניברסיטאות על בוכרי מכללות ויש לזה את הסיבות לזה. בתור אחד שלומד במכללה ורואה תכנים מהטכניון ואוניברסיטת ת"א אין ספק בכלל שהמורכבות אצלם גדולה יותר והדרישות גדולות יותר. אבלללללללללללללללללללללללל תחום מדעי המחשב בפרט הוא תחום שרוב העתיד בנוי עליו. עבודה תמיד תהיה לך. אתה מבין כמה רעיונות יש לאנשים בראש? אתה מבין כמה פיתוחים יש ? אתה מבין שכל דבר כמעט הוא מבוסס תוכנה ?. יהיה לך הרבה עבודה בתחום ובגלל אם אין לך בעיה לנסוע לעבוד כמה שנים בחו"ל השמיים הם הגבול . אל תתן לזה להשפיע עליך, מישהו שמסיים תואר במדעי המחשב כבודו במקומו מונח ואחרי שתעשה שנה א אתה תבין בדיוק למה. ובכלל , עצם העובדה שיהיה לך רקע כזה נרחב בתחום המחשבים יעשה את שלו. זה העתיד גבר. אז עבודה בפיתוח תמצא עוד 10 שנים, מה הביג דיל. אגב אל תשכח שברגע שיש לך את הידע הזה בראש אתה תמיד יכול להמציא משלך . דברים שבכלל לא חשבת עליהם עד היום יתחילו להעסיק אותך בכל יום ואין גבול למה שאתה יכול לעשות ולפתח בעצמך. תהנה!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...
  • תגובות 93
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אוקיי, אחרי ייעוץ ב 2 מוסדות לימוד, הבנתי שאני בטוח בזה שאני מעוניין במקצוע הזה.

מה שנשאר לבחור זה רק איפה ללמוד ( עוד השנה ).

א. HIT - יתרונות - שכר אוניברסיטאי

ב. המכללה למנהל - יתרונות - ממה שראיתי בתוכניות הלימוד, התוכנית לימוד שלה ניראת דיי מעניינת ( מציעה מספר קורסי התמחויות בשנה השלישית ), למיטב ידיעתי הציוד שם חדיש, יחס מעולה מבחינת המרצים / מזכירות, חסרונות - שכר לימוד גבוה. הציעלו לי שם מלגת הצטיינות שמורידה את רמת השכר ל 21 אלף לשנה.

ג. האקדמית ת"א יפו - יתרונות - עברתי על ביקורות באינטרנט, ולא מצאתי ביקורשת שלילית אחת על המוסד. בעוד חיפושים באניטרנט ראיתי שמבין המכללות, יש לה שיעור גבוה של סטודנטים שעוסקים בתחום.

ד. הבניתחומי - אני פשוט לא יכול להסכים לשלם 40 אלף לשנה אז אני לא בטוח שבא לי לחפש בו דברים טובים...

עצותכם לבחירת מוסד לימוד?

אני אציין שאני שלם עם החחלטה שלי ללמוד השנה במכללה ולא לחכות שנה הבאה לאוניברסיטה, אני בטוח ב 100% שבפער הזה אחרי התואר אני יכול לעבוד כהתחלה בתפקיד הכי זוטר, משם לצבור ניסיון שאחריו אני לא בטוח כמה יהיה קריטי המוסד בו למדתי אלא יותר מה אני יודע פרקטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HIT או האקדמית ת"א-יפו.

הייתי שמח לקצת פירוט...

היום ביררתי פרטים עם האקדמית, קודם כל התנאי קבלה שם הם יותר גבוהים מהשאר, רוב המרצים הם של אונ' ת"א, ככה שניראה לי שהרמה שם דיי גבוהה.

יום שלישי יש לי פגישת ייעוץ ואני מתכנן לסגור את זה עוד השבוע...

- - - תגובה אוחדה: - - -

HIT או האקדמית ת"א-יפו.

הייתי שמח לקצת פירוט...

היום ביררתי פרטים עם האקדמית, קודם כל התנאי קבלה שם הם יותר גבוהים מהשאר, רוב המרצים הם של אונ' ת"א, ככה שניראה לי שהרמה שם דיי גבוהה.

יום שלישי יש לי פגישת ייעוץ ואני מתכנן לסגור את זה עוד השבוע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז נרשמתי ללימודים בשניהם, נחכה לתשובות ואחרי זה נחליט מה לעשות.

בין לבין, שמתי לב לעוד מקצוע שקרץ לי, וזה ניהול מערכות מידע שיש באקדמית ( ולשם מבחינת תנאי קבלה אני מתאים ), התפקיד ניראה לי דיי מעניין, אבל אין לי מושג מה הביקוש שלו בשוק ( למרות שאני מודע לזה ש-ב 3 שנים הכל יכול להשתנות ). מישהו יכול להאיר קצת על הנושא?

האם יש לאן להתקדם מתפקיד כזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך להבין שיש הבדל בין תואר ב"ניהול מערכות מידע" לבין תפקיד של מנהל מערכות מידע. בפרט, אף אחד לא ייקח אותך לנהל שום מערכת מידע אחרי שתסיים תואר תלת שנתי בתחום במכללה (גם לא באוניברסיטה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך להבין שיש הבדל בין תואר ב"ניהול מערכות מידע" לבין תפקיד של מנהל מערכות מידע. בפרט, אף אחד לא ייקח אותך לנהל שום מערכת מידע אחרי שתסיים תואר תלת שנתי בתחום במכללה (גם לא באוניברסיטה).

אז בתור מה כן? מה הנקודת התחלה של תואר כזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת שאלה טובה שאני לא חושב שמישהו יכול לתת לך תשובה מדויקת לגביה. בגדול, אין כמעט קשר בין התואר האקדמי לבין העבודה שעושים בפועל אחרי התואר, לא בתוכן (אולי תשתמש באחוז אחד ממה שלמדת) ולא בשם. מהנדס חשמל יכול למצוא עבודה בתור מתכנת RTL, או בתור איש ולידציה (על כל סוגיה) או בתור מהנדס שבבים או באלף ואחד תפקידים אחרים. מהנדס תעשיה וניהול יכול למצוא עבודה בתור איש תפ"י, בתור מתכנת, בתור DBA, וכו'.

חברה X צריכה לאייש משרה Y שהדרישות שלה הן Z - שלושת המשתנים האלו שונים בין חברה לחברה, ואותו מהנדס שסיים אותו תואר יכול לעשות שלושה דברים שונים לחלוטין בשלושה תפקידים שונים שכולם על הנייר הם תפקידים "של מהנדס חשמל".

בכל מקרה, דבר אחד בטוח - אם בשם של התואר שלך קיימת איפשהו המילה "ניהול" - אתה בטוח לא תעסוק בניהול. מנהלים מגיעים מצבירת נסיון רב בתחום שהם עוסקים בו, לא מקורסים באקדמיה.

אז בתכלס, נקודת ההתחלה של התואר שציינת היא פשוט העבודה שתצליח למצוא אחרי שתסיים אותו. תפתח לוח דרושים ותחפש משרות שנראות לך רלוונטיות לתחום של מערכות מידע. אם תצליח להתקבל לאחת מהן אחרי סיום התואר - מצאת את נקודת ההתחלה שלך.

אבל צריך גם להסתכל על דברים בצורה ריאליסטית - חברות ההייטק לא עומדות בתור וחוטפות כל בוגר מכללה טרי שהן מוצאות, ואני מכיר לא מעט בוגרי מכללות (בראודה ו-HIT לצורך העניין) שהתקשו למצוא עבודה אחרי התואר (בסוף מוצאים, אבל זה גם לוקח יותר זמן וגם התנאים המוצעים הם משמעותית פחות טובים מבוגרי אוניברסיטאות).

בשביל שתקבל קצת קנה מידה, אתמול התקיים טקס בוגרים של מחזור פ"ד בטכניון - 1,800 מהנדסים חדשים יצאו לשוק, כשבערך שליש מתוכם הם מהנדסי חשמל/תוכנה/תעשיה וניהול. כלומר כל שנה הטכניון מוציא 600 מהנדסים בתחומים האלה. ולכך יש להוסיף את בוגרי האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת תל אביב, בן גוריון, חיפה ובר אילן. למעשה, כל בוגר מכללה במסלול דומה נמצא כבר בנחיתות לעומת אלפי בוגרי האוניברסיטאות שיוצאים מדי שנה לשוק, וצריך לזכור שיש גם הרבה מאוד מכללות לכן יש תחרות גם בינן לבין עצמן.

מה שאני מנסה לומר הוא שאי אפשר להבטיח מראש את המקצוע המדויק שתעבוד בו על סמך התואר שאתה עושה, וככל שהתואר שאתה עושה הוא פחות ממוקד (וניהול מערכות מידע זה אחד הכלליים ביותר), כך גם הפיזור של המקצועות בשוק הוא גדול יותר.

בנוסף, תשתדל לכוון כמה שיותר גבוה כשאתה בוחר מוסד לימודים. זה מאוד יקל עליך בהמשך.

\\ עריכה: מישהו פה הזכיר את וגוגל בעמוד הקודם. ככלל, שתי החברות האלה אכן לא מגייסות בוגרי מכללות. למה להן, אם יש כל כך הרבה בוגרי אוניברסיטאות מוכשרים בתחומים שהם צריכים (אינטל זה בעיקר חומרה ותוכנה, זה רק תוכנה)?

יוצא הכלל היחיד בתחום הזה (לפחות באינטל) הם הנדסאים שנדרשים למספר מועט של תפקידים ספציפיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינטל החלו לאחרונה לגייס סטודנטים ממכללת הדסה בירושלים אז אני יודע בוודאות שהם מתחילים לחרוג קצת מהאוניברסיטאות.

גוגל בכלל לא מגייסים סטודנטים \ בוגרים, אלא רק בעלי ניסיון ותואר שני. במקרים כאלה פחות חשוב אם סיימת במכללה או באוניברסיטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיל זה לא בדיוק נכון, גוגל מגייסים סטודנטים מצטיינים מתואר ראשון (מספר מאוד קטן) ובעיקר סטודנטים להתמחויות קיץ בתארים מתקדמים.

לגבי , זה כנראה עניין של ביקוש והיצע. באיזור המרכז והצפון אין להם משרות כמעט לסטודנטים ממכללות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין פה שום "מתחילים לחרוג". כבר שנים מגייסים סטודנטים ממכללות. פשוט זה משתנה ממחלקה למחלקה. אין שום מדיניות כללית באינטל לגבי גיוס ממכללות.

זה נכון שאין שום מדיניות, אבל בפועל למרכז הפיתוח בחיפה יש עודף היצע של סטודנטים מטכניון/אוניברסיטת חיפה ובקרית גת יש את אוניברסיטת בן גוריון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינטל נוהגת לגייס הרבה סטודנטים עוד כשהם סטודנטים ובאיזשהו שלב, אם זה מתאים, להעביר את המוצלחים שבהם למשרה מלאה. אני מכיר לא מעט אנשים שהתחילו ככה כסטודנטים ממכללות ועברו למשרה מלאה (כי אחרי שנה-שנתיים במשרת סטודנט כבר יודעים אם אתה טוב או לא ולא משנה לאף אחד איפה למדת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מקרים כאלה, זה נכון, אבל זה לא משהו שבוגר מכללה יכול לבנות עליו.

אם תעשה פילוח של סטודנטים באינטל לפי מוסד לימודים, תראה שאחוז הסטודנטים מהטכניון גבוה משמעותית מחלקם בסך אוכלוסיית הסטודנטים באזור הצפון בפקולטות הרלוונטיות.

אין שום טעם לנסות ולהציג את הדברים כאילו מתייחסת באופן שווה לבוגרי מכללות ובוגרי טכניון, כי זה פשוט לא המצב.

נכון, יש הרבה קבוצות באינטל, אבל זה לא משנה את התמונה הגדולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...