איך להרוס Oscilloscope - עמוד 3 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך להרוס Oscilloscope

card

Recommended Posts

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מעניין

אז אתה אומר בעצם שהקבל קיים גם במחשמלים וגם בלא מחשמלים,

אבל הקיבוליות שלו משפיעה על האם הוא יחשמל או לא..

הממ.

שאלה מעניינת:

נניח ויש לי ספק מחשמל, כמו זה של הפלאפון,

ואני אפתח אותו, ואחליף שם את הקבל לקבל קטן יותר,

זה אמור לפתור את בעיית החשמול,

השאלה אם זה יפריע לספק לעשות את העבודה שלו?

(האם יכול להיות ששאר המעגל שבתוך הספק, מצפה לקבל עם יבוליות מסוימת, ולא יתאים לו שיחליפו את הקיבוליות לאחרת?

או שזה לחלוטין בלתי תלוי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעגל יעבוד תקין לגמרי גם בלי הקבל הזה בכלל - אתה יכול להעיף אותו וזה לא ישפיע על כלום. התקן מחייב לשים את הקבל הזה כדיי להגביל הפרעות רדיו במעגל של הבית שנוצרות על ידיי הספק, לא בגלל משהוא שקשור לספק עצמו

להחליף את הקבל - רק לקבל מהסוג המתאים. זה לא "קבל פוליאסטר" ו "קבל קראמי", יש המוני סוגים שלהם אם תכונות שונות שלא תמיד ניתן לשים אחד במקום השני. הקבל שצריך לשים בספק כזה הוא מסוג Y2 ולא ניתן לשים אף קבל אחר כי קבל אחר יגרום לסכנת התחשמלות ("אמיתית") - כשאתה נוגע ביציאה כל מה שיש בינך ל 240V או 340V זה הקבל הזה ואם הוא מהסוג הלא מתאים הוא יכול פשוט להעביר אליך 240V.... וכמובן הקבל חייב להיות למתח המתאים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על האזהרות לגבי הקבל - אם כך אזהר לגבי להחליף אותו.

לגבי להסיר אותו לגמרי:

המעגל יעבוד תקין לגמרי גם בלי הקבל הזה בכלל - אתה יכול להעיף אותו וזה לא ישפיע על כלום.

התקן מחייב לשים את הקבל הזה כדיי להגביל הפרעות רדיו במעגל של הבית שנוצרות על ידיי הספק, לא בגלל משהוא שקשור לספק עצמו

מי בעצם מייצר את הפרעות הרדיו - הספק, או המעגל שאחרי הספק?

והקבל בעצם אמור לבודד את הפרעות הרדיו(אם ישנן) מרשת החשמל של הבית? כדי שזה לא יעבור למכשירים אחרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספק מייצר פולסים בתדר של כמה עשרות KHZ, ויותר מזה הם לא סדירים כלומר יכול להיות פולס אחת לכמה.. בסך הכול זה "רעש" דיי משמעותי. התפקיד של קבלים האלה הוא לקצר את הרעש עד כמה שניתן לפניי שהוא יוצא מהספק, אבל הם מעבירים גם קצת מה 50HZ הרגיל (לא הרבה, בערך 1/1000 - 1/2000 ממה שהם מעבירים בתדר הגבוה, אבל עדיין יש קצת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שנים מאוחר יותר...

יש לי עוד שאלה בקשר לנושא המקורי של הדיון:

אם למשל אני מחבר את הסקופ למעגל שמייצר גל במתח מאד נמוך, נגיד 0.1v, ובשביל זה אני מגדיל את הזום האנכי (מתח) כדי שאוכל לראות את הגל עם המתח הקטן הזה,

ולאחר מכן,

אני מנתק את המעגל הזה שמייצר גל במתח נמוך מאד, ומחבר במקומו מעגל שמייצר גל במתח של נגיד 50v,

כשעדיין השארתי את הזום על המסך בהתאם לגל הישן של 0.1v.

האם מצב כזה יכול לקלקל את הסקופ?

כי הוא כאילו מצפה לקבל מתחים נמוכים (מאד), והוא במצב מאד רגיש כדי לקלוט אותם,

ואני מחבר לו משהו שהוא מתח הרבה יותר גדול מזה.. (אבל שעדיין בתחום המתחים שהסקופ יכול לקבל, במקרה שלי זה AC: 600v, DC: 800v)

(לשם הפשטות תניחו שהסקופ פועל על הסוללה הפנימית ולא מחובר לחשמל, כך שאין את כל הבעיות האחרות שדיברנו עליהן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי באמת שמץ, אבל אני מדמיין איך זה בנוי ונראה לי שכן :

במצב של מתחים גבוהים, הכניסה של הסקופ עוברת דרך מחלק מתח (כמו 1x / 10x probe אבל פנימי, שהעבודה שלו "שקופה" מבחינתך). נניח שמחלק המתח מוריד את ה 50V ל 5V וזה המתח שבאמת נמדד (הסקופ מראה את הסקאלה ב 50V)

אם היית על 5V מחלק המתח אינו מחובר, הכניסה הולכת ישירות למגבר - 50V יכולים להביא לנזק

אם היית על 0.1V לא רק שמחלק המתח אינו מחובר, המגבר הראשון עומד על הגברה גבוהה - נכון שהוא ייכנס לרוויה, אבל עדיין גם הוא וגם המעגל שאחריו (אם הרוויה שלו גבוהה מספיק) יכולים לקבל נזק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת מה שאתה אומר מאד הגיוני..

אגב גם במולטימטר זה כך?

אני מדבר על מולטימטר שאתה צריך לבחור בו את התחום,

ולא אלה שאתה רק בוחר "מדידת מתח" וזה עושה AutoRanging לבד

במולטימטר אם תכוון למדידת מתח, ותשים על תחום "2v", אז אם תתן לו 2.5v הוא יכתוב לך "1", שאומר שעברת את הגבול המקסימלי..

אז כמה בד"כ אפשר לעבור את הגבול המקסימלי לפני שמשהו נהרס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...