מכשירי קשר, UHF/VHF ומה שבניהם. כמה שאלות. - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מכשירי קשר, UHF/VHF ומה שבניהם. כמה שאלות.

Big_White

Recommended Posts

שלום, היום סוף סוף הגיע לי מכשיר סיני בהספק צנוע של 5 וואט.

הקשר שלי לרדיו הוא מקרי בהחלט, כל מה שאני רוצה לקבל זה שידור וקבלה של שידור בשטח פתוח בטווח המקסימלי שרק אפשר.

איזה תדרים רצויי להישתמש, ובאיזה אורך אנטנה? :nixweiss: עד כמה שהבנתי אורך האנטנה תלויי בתדר שמשתמשים בו.

יש אפשרות לרכוש אנטנה ארוכה

http://www.ebay.com/itm/NAGOYA-NA-771-SF-antenna-BaoFeng-UV-5R-UV-5RA-UV-5RB-UV-5RC-UV-5RD-UV-5RE-RADIO-/111024474204?pt=US_Radio_Comm_Antennas&hash=item19d993085c

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תן פרטים מדוייקים של המקמ"ש.

מהו תחום התדרים שהמקמ"ש מכסה.

** אם אין ברשותך רשיון חובבי רדיו אסור לך לשדר או להאזין לשידורים אלחוטים אלא רק לשידורי רדיו וטלוויזיה.

תדרי חובבי רדיו בישראל הם בתחום של ה-2 מטר כלומר בין 144-146 מגה-הרץ באיפנון FM וגם בתחום 430-440 מגה-הרץ.

ישנם עוד תדרים רבים של חובבי רדיו בתחום HF אבל המכשיר שלך כנראה לא מסוגל לקלוט את השידורים בתדרים האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם מכשיר צעצוע.

תחום התדרים שהמכשיר מכסה הינו יחסית מאוד.

136-174MHZ - בתחום תדרים זה תוכל לקלוט שידורי חובבי רדיו/מוניות/אמבולנסים וביפרים במידה ויש כאלה באיזורך.

400-480HZ - בתחום הזה תוכל לקלוט חובבי רדיו.

* במידה ואתה נמצא קרוב לתחנות ממסר של חובבי רדיו נסה להאזין בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות אחר הצהריים.

** בשנים האחרונות נהגי מוניות עברו למירס לכן באזורים מסויימים כמעט ולא תקלוט תקשורת בין נהגי מוניות.

*** בימינו רוב התקשורת כבר עברה לשידורים דיגיטאליים או שידורים בסגנון רב גל של לכן לא תוכל להאזין לכוחות ההצלה.

**חל איסור מוחלט להאזין לתקשורת אלחוטית ללא אישור/רישיון של משרד התקשורת**

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם מכשיר או לא סתם מכשיר הוא מספיק לי, עכשיו השאלה שלי איזה תדרים ואיזה אורך אנטנה צריך על מנת לקבל את הקליטה הקליטה ושידור הכי טובים בשטח פתוח/יער.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...
אורח דנינו

מכשיר מעולה מכיר אותו . מגיע לטווחים ארוכים.

אל תקשיב לאנשים פה. זה חובבי רדיו פלצנים. שתמיד מה שלא שייך ל ם לא שווה כלום.

אני אומר לך מכשיר מעולה אני דיברתי איתו מ25 קילומטר. ויותר.

כמובן אל תפריע חלילה לכוחות הביטחון או לשידורים אחרים .כולל חובבי הרדיו.

תשתמש בו בתבונה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...
  • 3 שבועות מאוחר יותר...

אני לא בטוח ב 100٪ אבל נראה לי שמכשירים עם תדרי FRS הינם חוקיים לשימוש חופשי ואין מגבלה על השימוש בהם ... 

יש כאן מישהו שהוא חובב רדיו ומבין קצת יותר ממני בחוקים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...