ביטקוין - הדיון הראשי והרשמי - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביטקוין - הדיון הראשי והרשמי

mulderfox
 Share

Recommended Posts

^^^בדיוק,איפה נמצא ה"בנק" המרכזי?כסף יש מאין?

אין בנק מרכזי. זה כל העניין במבוזר

יש כמות סופית של כסף שיכולה להתקיים בעולם והערך,כמו כל מטבע אחר בעולם, נקבע ע"פ מה שאנשים מאמינים/מוכנים לשלם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שמאוחר מדי להצטרף, השאלה היא רק איך. יתכן והכדאיות של כרייה כבר לא טובה במיוחד, אבל צבירת מטבעות דרך רכישה ומסחר היא בהחלט רעיון לא רע (לדעתי בלבד).

זה לא בנק, ואין כאן ישות מרכזית. המערכת בנויה כך שהיא כמו הפועלת באמצעות התחנות שלה. המערכת מחלקת מטבעות על בסיס הראשון שמפענח בלוק - החתימה שלו מזכה אותו בבלוק מטבעות.

יש סכום סופי של מטבעות (21 מיליון), אנחנו כרגע בערך ב-11 מיליון. כאשר יסתיימו המטבעות, המסחר יתגבר, ויעבור (עוד לפני זה נראה לי) למסחר בשברים עשרוניים של המטבע, כך שהוא לא "ייגמר" לעולם. (קודם עשירית, אז מאית ואלפית המטבע וכו')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני המטבעות המובילים אחרי הם סולידקוין, וניימקוין, אבל ערכם נמוך במאות אחוזים מזה של . בנוסף, יש את ripple שהיא מערכת שמנסה להכניס את למערכת חלפנות מסודרת יותר. אולי ארחיב עליה בהמשך.

בינתיים, אני ממליץ לכל השואלים לקרוא את כל הכתבה כולל האינפוגראפיק שמסביר בצורה יחסית בהירה איך עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועכשיו הוא הגיע ל-39 דולר לביטקוין, בדרך לנתץ את מחסום ה-40 דולר.

לפי הערכה (דיי שמרנית), המטבע יגיע לשווי של +50 דולר עד 2014. לאור המגמה המתגברת, הייתי אומר שנעבור את ה-60 דולר לביטקוין תוך חודשיים אולי.

logbitcoin2.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הגיוני שער החלפין הזה?מה יקרה אם מדינה מסויימת תאמץ אותו כמטבע רישמי?או שהוא יתחיל להיסחר 'נורמלי'?

דרך אגב,מטבע עולמי יחיד יפתור את הבעיות בכלכלה העולמית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשאלותיך: שער החליפין הזה מאפיין מטבע או סחורה בראשית דרכה. בעיקר כאשר אותו מטבע מראה יכולת להחליף מטבעות מדינה קיימים.

לא סביר שמדינה או אפילו העולם יאמץ את כמטבע רשמי מפני שקשה עד בלתי ניתן לפקח עליו - עסקאות אמנם מתועדות ב-Blockchain, אך מראות רק את הכתובות של השולחים והמקבלים - איך אפשר למסות מטבע כזה? איך אפשר לאכוף מדיניות מוניטרית ממשלתית?

אני מאמין שהמטבע לא הגיע לשיאו עדיין, ובעיקר אם הבורסה העיקרית - MTGOX - תתחיל לסחור בעשירית או מאית המטבע, זה ייצור אפקט פסיכולוגי שייתן לביטקוין דחיפה מחודשת לשיאים חדשים.

בלי קשר לביטקוין או לא , לדעתי, מטבע עולמי לא יפתור את הבעיות בכלכלה העולמית. אפשר לראות דוגמא קלאסית במטבע היורו שלא רק שלא פתר בעיות, אלא בעיקר יצר בעיות חדשות. הוא נוצר (לא מעט בגלל) בעידוד המדינות העשירות באיחוד האירופאי ואכן סייע להם, עד המשבר הכלכלי שאז הוא דחף את המדינות העניות באיחוד לשפל כלכלי עמוק יותר מאשר היו בו אם לא היו חלק מהאיחוד המוניטרי האירופאי ואת המדינות העשירות לגרעונות שנוצרו עקב הסיוע שהתבקש מהן. בגלל זה יש דיבורים על פירוק גוש היורו.

והנה שני סרטונים שצצו בעקבות העלייה המטאורית של הימים האחרונים (מ-36 ל-46 אבל עכשיו בחזרה ל-38) ומדברים על כהונאת פונזי, או בועה העומדת להתפוצץ:

BitCoin Ponzi Scheme

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והנה הערת אזהרה מפי אחד מהמייסדים של ביטקוין (גאוין אנדרסן):

https://twitter.com/gavinandresen/status/309345069461303296

ועם כל התמיכה שלי במטבע, הוא צודק. וזה נכון לגבי כל השקעה ספקולנטית או ספציפית השקעה במטבע: אל תשקיעו יותר ממה שאתם מוכנים להפסיד. אני הצטערתי שלא השקעתי יותר לפני חודשיים, אבל לכו תדעו מה הולך לקרות לביטקוין בקרוב? יכול להיות שהוא יצנח. עליות מטאוריות נוטות לצנוח. אבל אני מאמין שבטווח הארוך הוא השקעה טובה. בשבילי לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וסתם דרך אגב לרואי השחורות: המטבע חזר לרמה של כ-42 דולר לביטקוין. כמו שאמרתי בעבר, המטבע נוטה לאי יציבות שהיא אופיינית למוצר פיננסי חדש. זה ימשיך ככה עד שכמות המשתמשים תעבור סף מסוים. חוסר היציבות קשור לכך שקל כרגע להשפיע על השער על ידי רכישה או מכירה מסיבית פתאומית של מטבע, אבל ככל שהמטבע מתחזק והשימוש בו הופך נרחב יותר, פעולות כאלה יהפכו קשות יותר ורמת ההשפעה שלהן על השוק עצמו ועל השער - תרד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח
דיון זה נעול לתגובות חדשות.
 Share

• צור חדש...