האם למישהו יש ניסיון עם הקרור Arctic Accelero Xtreme 7970 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם למישהו יש ניסיון עם הקרור Arctic Accelero Xtreme 7970

acker16

Recommended Posts

קניתי בקניה הקבוצתית Saphire HD7970 Dual-x וביצעתי לו OC .

לאחרונה התחלתי להתעניין בקניה של קירור צד שלישי לכרטיס מסך וחשבתי על Accelero Xtreme 7970

הייתי מעוניין לשפר את ה OC הקיים אצלי ולא פחות חשוב להוריד את רמת הרעש, כרגע הוא די מרעיש.

הביקורות על הקירור הזה הן מעולות וגם המחיר סבבה, אבל יש שתי סיבות די רציניות למה לא לקנות :

1. אם אני מבין נכון יש סיכוי לבעיה עתידית במימוש האחריות

2. הביקורות אומנם מהללות וברור לי שגם אצלי הוא ישפר אבל תמיד הם משווים אותו לקירור רפרנס והקירור שלי הרבה יותר טוב מהרפרנס ולכן ברור לי שאצלי יהיה פחות שיפור, השאלה באיזו רמה

עזרה לי מאד התכתבות עם מישהו פה מהפורום - ממש כבר עמדתי לקנות ובזכותו די התחרטתי, ואז חשבתי לפתוח את השאלה לפורום רחב יותר ואולי נשמע עוד דעות.

האם יש למישהו ניסיון עם הקירור הזה ועם הכרטיס שלי? האם זה שידרוג כדאי?

נקודה מעניינת שפותרת את נושא העלות היא שיש לי מהכרטיס ה GTX580 הקודם שלי קירור מעולה (למכירה במאה שקל :) ) שנקרא Accelero Xtreme Plus II VGA Cooler אז כתבתי לחברה (arctic cooling) והם סיפרו לי שהקירור הקיים שלי כמעט זהה לקירור החדש שלהם ורק צריך הגבהה ל GPU וצירפו לי את הקישור הבא:

http://www.frozencpu.com/products/14971/ex-blc-1051/EK-VGA_Supreme_HF_HD7970_Cu_Adapter.html

האם ניתן להשיג את זה בארץ בלי להסתבך עם משלוח? ( 4$+8$=12$=40 שקל) למרות שהעסק לא מאוד יקר

מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב אני אגיד את זה, לא משנה מה יגידו לך פה, אין חכם כבעל ניסיון.

הקירור של ה-dual x לא מתקרב לאקסלרו בשום פרמטר, לא בקירור הליבה, לא בקירור הזכרונות ושאר הרכיבים ולא בעוצמת רעש .

לי יש גם 7970 עם אקסלרו וגם dual x ובחנתי את שנייהם, לבד וביחד.

עזוב מה רושמים על הנייר או באתר היצרן, תכלס האקסלרו יותר טוב!

אבל ואני אומר אבל...אני במקומך לא הייתי מחליף את הקירור הטוב של ה-dual x ויוצא למסע של ביטול אחריות,

אכזבה מזה שזה לא עזר ל-OC והתעסקות מיותרת, זה לא שיש לך קירור רפרנס ואז ההחלפה מוצדקת.

השאלה שלי היא לאילו תדרים הגעת ומה הטמפ' ? לפי דעתי יש משהו אחר שמגביל אותך והוא...

כבר פתחתי על זה דיון ולא הגיבו יותר מדי אנשים, יש לי חשד שרוב החברה שקנו בקניה הקבוצתית קיבלו סידרה של כרטיסים

בעלי פוטנציאל OC נמוך .

אמרו לי כבר הגעת לOC יפה (1100/1600) מה אתה עוד רוצה?

אם יש לי כרטיס אחד שלבד מגיע ל-1250/1700 אז אני עכשיו מוגבל פה ל1100/1600 לשני כרטיסים.

אם שניהם היו עובדים על 1250/1700 הייתי מרוויח עוד 150 mhz לכל כרטיס, וכשאתה משחק על 3 מסכים זה חשוב.

בקיצור לפי דעתי מה שמגביל אותך הוא לא הקירור, מה שזול בדרך כלל עולה ביוקר(חבל שלא קניתי 7970 lightning).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם שניכם

אני לא אחליף את הקירור כדי לא להסתכן בביטול האחריות.

ברור לי שהאקסלרו משמעותית יותר טוב וגם עניין העלות לא מטריד אותי, פשוט לא בא לי להסתבך עם האחריות כשההיסטוריה מראה שכרטיסי מסך לא שורדים את כל השלוש שנים (שלושת האחרונים לא החזיקו :'( )

מה שמגביל אותי זה הטמפרטורה של הזכרונות וארטיפקטים בתדירויות גבוהות.

אני עובד באופן קבוע על תדירויות של 1160 \ 1560 (מעבד \ זכרון) ומתח של 1.2v - ירדתי לתדירויות האלו כדי כדי לוודא שהטמפרטורה של הזכרונות תשאר מתחת ל 90C אפילו בFurmark שזה עומס לא מציאותי. בתנאים האלו הטמפרטורה של הליבה היא מתחת ל 70C כך שמהבחינה הזו יש לי הרבה מרחב תמרון

אני יכול להעלות מתח ל1.225v ואז אני יכול לעבוד בתדירויות של 1200 \ 1600 אבל כרגע אני מעדיף ללכת על בטוח. הטמפרטורה של ה GPU תישאר מתחת ל80C אבל הזכרונות יתחממו מעל 90C. מעל ל1200 אני מתחיל לראות ארטיפקטים ואני בטוח שלטמפרטורה יש קשר לזה.

עוד מפריע לי שכדי שלמור על הזכרונות קרים הפרופיל מאווררים שלי זה 50C - 50%, 70C-100% , מה שמאוד הפריע לי במטרו 2033 ששם מסיבה כלשהיא הכרטיס עובד מאד חזק ונשמע כמו שואב אבק.

לאחר בדיקה נוספת ראיתי שזה כמעט לא קורה במשחקים אחרים (אפילו לא FC3).

גם ב Dead space 3 אסור לבטל את ה vsync (שמסיבה לא ברור מגביל ל30 במקום ל60) כי אז ה FPS קופץ ל 240 והכרטיס משתגע.

אני לא מצטער שקניתי את הכרטיס כי לא הייתי מוכן לשלם יותר באופן עקרוני (זה הכרטיס הכי יקר שאין פעם קניתי) והגרסאות היוקרתיות היו בערך אלף שקל יותר, ובסכומים האלו כבר היו כרטיסים אחרים שהייתי קונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה דורך על קרח דק ידידי. 1.2V זה מתח גבוה לכרטיס מסך, אפילו מאוד גבוה במיוחד לכרטיסי שידועים בהתחממות בדרך כלל יותר מכרטיסי . אולי זו הסיבה ששלושת האחרונים שלך לא החזיקו כי דחפת אותם יותר מדי.

לגבי Furmark זו בדיקה לא מומלצת ולא ריאליסטית. שום משחק בחיים לא יעמיס על הכרטיס מסך שלך כמו Furmark, כל מה שהתוכנה הזו עושה זה לחמם את הכרטיס שלך לטמפרטורות קיצוניות ויכולה להרוס לך רכיבים. בסופו של יום הבדיקה שלך צריכה להיות במשחקים שם השימוש התדיר שלך מתבצע, מקסימום להריץ Heaven למשך שעה, לא יותר מזה.

בשביל להגיע עם 7970 לתדר 1160 לדעתי, אתה לא אמור להגיע ל-1.2, נשמע לי הזוי לכזה תדר ובדרך כלל אנשים שמגיעים למתחים כאלה עובדים עם מים.

תמצא את האוברקלוק היציב בלי יותר מדי שינויי מתח ותסתפק בו, לא שווה להרוס כרטיס בשביל עוד כמה פריימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שהתבלבלת צח..

רשמת ש-1.2 יותר גבוה מ- 1.3-1.4 :s05: 1.2 נמוך מ-1.3-1.4.

הכרטיס הזה בא במתח סטוק של 1.175 ככה ש-1.2 זה לא גבוה בשבילו, 1.3v זה כבר סיפור אחר(גבוה).

ב-1.4v תקרא קדיש על הכרטיס :hat:.

אולי המתח של 1.2v גבוה לכרטיס שלי של שהמתח סטוק שלו הוא 1.050 אבל לdual x זה בסדר גמור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן עידן צודק מתח של 1.2v זה עליה של רק 0.025v מהסטוק - למרות שמכיוון שיש גרסאות אחרות של הכרטיס שמגיעות במתחים נמוכים והרי זה למעשה אותו כרטיס אז אני לא בטוח. מוזר שלכל גירסה יש "סטוק" משלה זה כמו שכרטיס עם OC מהמפעל הרי לא מגיע ל OC גבוה יותר מגרסה רגילה.

בכל אופן כמו שכבר כתבתי במתח של 1.2v הטמפרטורות אצלי נמוכות ולכן חבל לי להתאמץ ולהוריד עוד 0.01v

קראתי אגב ביקורות שעלו מעבר ל 1.3v עם אוויר אבל לא הייתי מנסה את זה.

אני חייב להגן על עצמי ולהגיד שלכרטיסים הקודמים שלי לא עשיתי OC , אני די חדש בעסק (ברור לי שקל להבין את זה מחוסר הידע)

אני משתמש ב furmark מתוך מחשבה של אם אני אגיע לערכים שיציבים שם במשחקים לא תהיה שום בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי כרטיס שמגיע oc מהמפעל עם תדר ליבה מומהר ל-1010 והמתח שלו הוא 1.050 .

הבדיקה הנכונה היא לא רק ב-, כל פעם תעלה בקפיצות של 20-25 ותריץ סדרת בדיקות שכוללות ,

3dmark ו-occt על gpu עם בדיקת שגיאות למשך 10 דקות לבדיקת יציבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...