בניית מערכת שרתים למקום קטן במינימום עלויות - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בניית מערכת שרתים למקום קטן במינימום עלויות

yp3

Recommended Posts

אני עובד בבית ספר שיש בו שני מחשבים ששימשו כשרתים, כבר עברו למעלה שבע שנים והם מזייפים, לכן אני צריך קצת עזרה בבניה מחדש.

כרגע יש לי שני שרתים SERVER 2003 אחד משמש כDC וTS והשני כTS (אני יודע שזה לא תקין, אבל לא אני בניתי את זה).

חשבתי לקנות שני שרתים ולהריץ על כל אחד מהם בHYPER-V שני מכונות וירטואליות (דווקא HYPER-V כי זה לא עולה לי כסף בגלל ההסכם בתי ספר), אחד DC והשני טרמינל, להגדיר שהשרת הפיזי השני יעבוד במקרה של נפילה.

לפי מה שהבנתי פיתרון של CLUSTER יכול לעבוד רק עם STORAGE חיצוני וזה לא בא בחשבון בגלל העליויות.

חשבתי על פתרון של Hyper-V Replica שנותן מענה א סינכורני גם על גבי אחסונים שונים, למישהו יש נסיון עם זה, ואיך הוא עובד במקרה של נפילה?

שאלה נוספת היא עד כמה זה באמת נחוץ לעבוד עם שרתים יעודיים ולא עם תחנות עבודה חזקות, כרגע השרתים רצים על תחנות עבודה ולא היה לי עד עכשיו שום בעיה, אינטגרטור שאני עובד איתו המליץ לי לעבוד רק עם שרתים כי רק הם יודעים להתמודד עם עומסים, למרות שאין לי כל כך עומסים (בערך רק 10 אנשים משתמשים בשרתים) הוא המליץ לי חד משמעית לעבוד רק עם שרתים.

מה דעתכם? האם באמת קטנה של עשרה משתמשים (עם אופציה לגדילה בעתיד) צריכה שרתים יעודיים?

אם תחנות עבודה חזקות מספיקות אז איזה מעבד לקנות I5 או שI7 יתן פה יתרון?

יותר מידי שאלות

אשמח לעזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

10 משתמשים שצריכים איזה שירותים ובאיזה זמינות?

הקמת ותחזוקת Hyer-V cluster יהיה רק כאב ראש בשבילך וזה ולא עובד בלי איחסון משותף.

היתרון החומרת שרתים זה היתרון החומרת שרתים: hot swap and redundant power supply, hot swap hard disk, KVM level management וכד'.

חוץ מזה, הרבה יותר לתחזק שרת שנכנס לארון (U) מאשר מארז tower.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

לא הבנתי כלום! יש לך שני שרתי 2003 שאחד הוא DC וגם AD והשני כAD .

עכשיו גם לגבי המושגים שהזכרת : HiperV בגלל שזה לא עולה כסף?? תגיד שמעת על ESXI של VMEARE ?

עכשיו תנסה להבין... אין דבר כזה DC שהוא לא AD... AD זה שירות ספרייה בDomain /

בסיס הנתונים של AD נמצא על שרתים שנקראים DC לכן קל להבין שהם לא באים בנפרד...

אז אחרי שהבנו את הנקודה לגבי DC ואת הנקודה לגבי ESXI מה שאתה עושה זה דבר כזה:

קונה שרת במחיר סביר עם תצורת RAID 5 (רק שרת 1 ) .

אחר כך תתקין עליו ESXI בחינם (תקרא מדריכים/יוטיוב) על ה ESXI אתה מתקין שרת אחד שהוא DC ותפנק תחברה ותהפוך אותו גם לשרת מדפסות ושאר ירקות.

תתקין עוד שרת ועליו RDS למרות שאני חושב שהם לא צריכים טרמינל אבל לא חשוב.

מדי פעם תעשה גיבוי למכונות הוירטואליות שלך ושלום על .

וממה שאני מבין יש לך זמן בשפע במקום הקטן הזה אז תתחיל ללמוד ולהבין יותר, קריאה קצרה על מה זה AD היית מבין שהמשפט הראשון שלך לא קשור למציאות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:kopfpatsch:

איזה פאדיחות עשיתי לעצמי כתבתי AD במקום TS

ספרינטר, יפה לך שהגבת תגובה כל כך ארוכה למי שכותב משפט כזה, אני במקומך לא הייתי משקיע במישהו שכותב משפט כזה.

בכל אופן

השימושים הם בעיקר TS ושרת קבצים (כרגע יש גם את המנב"ס אבל אני מקווה להעיף אותו כמה שיותר מהר)

אני מוריד את הפתרון של Hyer-V cluster סופית, סטורג' חיצוני לא בא בחשבון

לגבי ESXI יצא לי קצת להתעסק איתו, אבל רק התכונות הבסיסיות הם בחינם ואילו בHyper-V יש לי את כל התכונות שלו בחינם.

עוד סיבה להעדיף Hyper-V זה הפיצ'ר החדש שיש ב2012, Hyper-V Replica, הפיצ'ר הזה אמור לסנכרן לי כל 5 דקות את המכונות שיושבות על מחשב פיזי אחד למחשב פיזי שני למרות שהם משתמשים באכסון שונה, למישהו יצא להתנסות בתכונה הזאת?

השאלה מה יתן לי שרידות וביצועים עדיפים, לקנות שרת אחד פשוט ב10K, או שני תחנות עבודה חזקות (I7,32GB,3TBX2 RAID MIROR) עם הפיצ'ר של רפליקציה בHYPER-V?

נראה לי שהאפשרות השניה תתן לי גם ביצועים עדיפים וגם שרידות יותר גבוהה.

תקנו אותי אם אני טועה.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עניתי כבר, שולחן עבודה מרוחק בו הם משתמשים לאינטרנט וורד וכו'

ושרת קבצים שכולם יוכלו לגשת לתקיה משותפת.

זה בית ספר, זה לא המקום שצריך זמינות מירבית. אפשר לחיות בלי זה כמה שעות עד יום, אבל ברור שאני מעדיף לא לקבל טלפון בהול שהשרת נפל ובדיוק הם צריכים איזה משהו דחוף מהשרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רוצה לבאס אותך אבל האופציה השנייה שלך בהחלט לא תעבוד מכיוון שרוב הפיצ'רים המיוחדים של

HYPER-V מותאמים חומרת שרתים.

רק שלא תתאכזב... צריך לקרוא המון מאמרים שלהם לוודא תאימות חומרה- זה לא צחוק.

בקיצור תעשה מה שרשמתי לך למעלה ותראה שלא יטרידו אותך לעולם וגם תחסוך כאבי ראש עצומים.

תהנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

sprinter, אתה באמת לא חייב להגיב אם אין לך משהו חכם לכתוב. מה אתה באמת מכיר על אינטגרציה של Hyper-V 3.0 או ESX 5.1?

מבלי להעליב, אבל לבן אדם אין מושג וחצי בתשתיות IT.

הדרישות שהצגת מאוד רזות ואין דבר כה ומערכת ללא תקלות. אם לא מדובר במערכת ייצור, תדאג לשרידות של המידע וגיבוי מסודר שלו.

ניתן לבנות את כל השירות בשני שרתי web זולים. מדובר על 2U בארון תקשורת שלכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שאני לא אצליח להוציא ממך תשובה ברורה מה עדיף שרתים חלשים או תחנות עבודה חזקות.

בגל מקרה אם אני הולך על תחנות עבודה יהיה לI7 יתרון על פני I5?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

YP3 שלום,

תראה יש לך כבר את רוב הפתרון, אתה הכי מכיר את הסביבה שלך ואת עצמך.

מכיוון שאתה מנהל רשת יחיד - אתה הגורם הכי חשוב בסביבה הזאת...

אני מבין שיש לך חשש מVMWARE ואתה צודק, הפתרון הזה יותר קשה לניהול ומצריך מומחיות רבה יותר.

אני כן חושב שכדאי לך ללכת על חומרה יעודית במקום תחנות.

היתרונות בחומרה יעודית רבות - החל מכפילות חומרה (ספקי כוח, כרטיסי רשת, כוננים, וכו) וכמובן תמיכה יותר טובה.

משהו פשוט מאד - ברגע שאתה עובר לווירטואליציה החומרה תופסת חשיבות רבה יותר, השבתה של חומרה אומרת שהכל יכול להיות למטה.

שורה תחתונה - בגלל החוזה של מיקרוסופט מול משרד החינוך זה ברור שכדאי לך HYPER-V. הוא קל יותר לניהול וברמות האלו מאפשר הרבה יותר מVMWARE. תריץ אותם על חומרה יעודית, לא צריך משהו חזק.

זה יתן לך גמישות רבה ויכולות גידול.

תתכנן כן לרכוש סטורג יעודי בעתיד. כרגע מספיק לך HYPER-V Replication (כמובן שאנחנו מדברים על שרתי WIndows Server 2012)

ד"א אפשרות שיש לך היא לקנות חומרה יד 2, למשל ProLiant 360 G5, אני חושב שהמחיר שלהם הוא בסביבות 1000$ ליד שניה, זה שרת עם 2 מעבדים, בסביבות 8 גיגה (אפשר עוד המון) הבעיה שזה שרת פיצה, בטוח יש משהו דומה בתצורה של TOWER.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...