איך לשטוף רדיאטור חדש - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך לשטוף רדיאטור חדש

AvlK

Recommended Posts

הגיעו הרדיאטורים (rx 480 360 ) אחרי קצת חיפוש הבנתי שצריך לשטוף עם מים מזוקקים חמים עכשיו אם יש איזה תרד מפורט בפורום של כל התהליך אשמח לקישור (לא מצאתי פשוט) ואם אין אז אם אפשר לפרט כמה שאפשר את השלבים

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלב 1 הכן מים מזוקקים *חמימים* (לא רותחים)

שלב 2 בעזרת משפך, הכנס מים לתוך הרדיאטור עד שהוא מתמלא לגמרי.

שלב 3 סגור את פתחי היציאה והכניסה ונער טוב-טוב

שלב 4 חזור על הפעולה 10 פעמים לכל רדיאטור

או פשוט ליצור לופ סגור רק עם המשאבה והרדיאטור ומסנן בריטה בדרך כדי לספוג את הלכלוך, יותר יקר ופחות יעיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי תמונות של מה שיוצא מהרדיאטור אחרי ששוטפים , ה "לכלוך" הזה הוא דבוק לצנרת או שהוא זז מצד לצד , אם אני אשתמש בקומפרסור להעביר אוויר בלחץ זה יכול להחליף את פעולת השטיפה ?

ועוד שאלה על המשאבה שהגיעה:

http://www.sidewindercomputers.com/swexflmcdu12.html

הבנתי שאפשר לחבר ללוח אם וככה בעצם לשלוט על ה rpm של המשאבות עכשיו אפשרי לחבר אותן במקום ללוח לבקר מאווררים וככה בעצם לשלוט על ה rpm ? (נראה לי הרבה יותר נוח)

תודה על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוויר לא שוטף את הצנרת אלה יעיף רק מה שמפריע וזה לא בדיוק 100% כמו שטיפה..

בקר מאווררים זה לא ממש אוטומטי כמו בלוח האם (ששלוט פר מילישניה על הRPM) כמו כן ואם החלטת לחבר אותו לבקר תבדוק שהוא מספק מספיק מתח (1.5A במצב של 12V למשאבה) אם זה נמוך מזה אל תתאמץ :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי השטיפה הבנתי שאין קיצורי דרך אז אני אשטוף כמו שנאמר למעלה.

לגבי המשאבות כשאתה אומר " בקר מאווררים זה לא ממש אוטומטי כמו בלוח האם (ששלוט פר מילישניה על הRPM) " הכוונה שאם אני שם על נניח 2500 rpm באופן קבוע בבקר אז לא כל מילישניה זה יהיה 2500 אלא ישחק בין נניח 2400 rpm ל 2600 rpm זו הכוונה?

שתי המשאבות להבנתי יהיו אוברקיל ללופ שלי אבל זו הכוונה בעצם כי רציתי לאפשר לחץ חזק כשאני לא על המהירות המרבית של המשאבות וככה להרוויח את השקט שאני מאוד רוצה , במקרה כזה מה עדיף :

1. לחבר ללוח ולתת לו לבחור rpm לבד זה יהיה שקט ?

2. לחבר לבקר (אם רלוונטי אני אעלה את המפרט כדי לבדוק שהוא מסוגל) לקבוע רמת שקט\ביצועים שמתאימה לי ולהשאיר ככה?

3. לחבר ללוח ולהגדיר בתוכנה speedfan מהירות קבועה (נראה לי הכי מסורבל)?

תודה על העזרה

(נוספה תגובה תוך כדי... מה שיש לי זה לא בורר ידני אלא חיבור 4\3 פין נקבה אל הלוח אם או הבקר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רצית שקט וקנית 2 משאבות? :nixweiss:

הייתי מחבר אותם ישירות לספק וגומר עניין,

לחילופין - אתה יכול לפצל את חיבור ה12V לספק, וחיבור הPWN - ללוח כדי שישלוט עליהם, ללא העומס של המשאבות על הלוח עצמו - במידה וזה אפשרי.

מה כתוב במדריך אגב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מפוצל כבר מהמשאבות...

זאת אומרת מכל משאבה יוצאים שני חוטים אחד חיבור מולקס לספק ואחד חיבור 4 פין נקבה ללוח (כמו של מאוורר pwm )

ובקופסא גם יש עוד כבל קטן כאופציה שהוא בצד אחד שני 4 פין זכר (כמן של מאוורר pwm ) ובצד השני 4\3 פין נקבה כמו של מאוורר

אני לא יודע אם אני מסביר את עצמי טוב , יש צורך בתמונה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע פשוט

תחבר את חיבורי המולקס לספק, של צמד המשאבות

את חיבור הpwn, אתה תהיה צריך לאחד לחיבור יחיד עם מפצל y ולחבר אותו ללוח כדי לשלוט עליהם

יש אפשרות כזו במדריך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן זו האפשרות שהם מציעים , עכשיו לא הבנתי בדיוק מה קורה אם אני מחבר את זה לבקר מאווררים (בהנחה שערוץ 1 יכול לספק את המתח הנדרש) זה לא עדיף יותר מאשר לחבר ללוח?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקר מאוררים נשלט כמעט ברוב המקרים ע"י מתח ולא ע"י PWM (החוט הצהוב), לכן זה פשוט לא יעבוד.

* כחול, הצהוב זה הניטור של ה-RPM

ואכן בקר סטנדרטי לא יעזור עם PWM, שליטה של לוח (של מעולה) או בקר PWM מיוחד יעזרו יותר (Aquaero וכד')

אבל לפי ההסבר שלך אין מגבלת זרם מחיבור ה-4 פין PWM שכן הכוח מסופק ע"י מולקס מהספק, האם הבנתי נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* כחול, הצהוב זה הניטור של ה-RPM

ואכן בקר סטנדרטי לא יעזור עם PWM, שליטה של לוח (של מעולה) או בקר PWM מיוחד יעזרו יותר (Aquaero וכד')

אבל לפי ההסבר שלך אין מגבלת זרם מחיבור ה-4 פין PWM שכן הכוח מסופק ע"י מולקס מהספק, האם הבנתי נכון?

הבנת נכון מאוד :xyxthumbs:

ורק שתדע הגיעו לי רוב החלקים של הקירור והתחלתי כבר לעבוד על זה ( לא קל בפעם הראשונה ) אבל זה מתחיל להראות מגניב לגמרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...