מחשב נייד clevo p170em HD 7970m - ביקורות ומדריכי גולשים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד clevo p170em HD 7970m

melamed77

Recommended Posts

הגיע הזמן לשדרג את הנייד

חיפשתי מחשב שאוכל לשדרג את המעבד והכרטיס הגרפי שלו בעתיד, כך הגעתי לclevo חברה טיוואנית שמיצרת ניידים barebone

כלומר מארז שנועד להרכבה בידי ספקים מקומיים כדוגמת segar האמריקאית או במקרה שלי scan הבריטית.

את המחשב הזמנתי דרך האתר שם בדף המוצר הלקוח בוחר את רכיבי החומרה מהם יורכב המחשב שלו, אני בחרתי מעבד i7 3630qm כרטיס מסך HD7970m

זכרון 8 גיג 1600Mhz corsair vengeance

( תומך בעד 32 גיג בארבע תושבות )

דיסק מערכת corsair forse3 128gb SSD

דיסק איחסון WD 750gb Scorpio Black

יש אפשרות להוסיף SSD בחיבור mSATA ( בתכנון בתור כונן steam )

מסך מט 1080*1920 full HD

המחשב עלה 1100 פאונד שהם כ 6600 ש"ח לא כולל מע"מ (20% בבריטניה )

היבוא היה סיפור מההפטרה אבל לא אלאה אתכם

המחשב נועד לעבודה משרדית אינטנסיבית ( עשרות קבצים פתוחים בו זמנית הרבה אימג'ים ) ולמשחקים כמו skyrim, shogun2

אז איך המחשב ?

במילה אחת : חיה !!!

בשתי מילים : חיה רעה !!!

ואני אפרט:

מצד המראה, המחשב בעל קו סולידי מאוד, שחור עם פיניש מתכתי מבריק (מבליט טביעות אצבע ) זה מחשב גדול וכבד 17.3 אינטש ומשקלו בסביבות שלושה וחצי קילוגרמים אז לא הייתי בונה עליו כתחנת עבודה ניידת למי שמתרוצץ הרבה בדרכים, מצד שני איכות הבניה משרה אוירה של ביטחון בעמידות של המוצר, המסך יפיפה בעל ניגודיות מעולה זוית צפיה נוחה וצבעים טבעיים ונעימים, בהשוואה לטושיבה רגזה 37 אינטש FULL HD שלי הצבעים רכים יותר ונעימים יותר.

המקלדת מוארת היטב ומחולקת לשלושה איזורים שונים שלכל אחד אפשר לקבוע צבע אחר, התוכנה שעורכת את זה פשוטה להפעלה ואינטואיטיבית מאוד. המקלדת עצמה מצד שני קצת בעיתית, אין מספיק פידבק והרבה פעמים אותיות מתפספסות, אות אחת : Q לא מתפקדת כמו שצריך בכלל ( אבל אולי זה בגלל החריטה של אותיות בעברית שנעשתה בארץ )

יש הרבה מקשי פונקציות והכל מצויר באופן שצריך להיות טיפש גדול כדי לא להבין מה כל מקש עושה.

המחשב מצויד בשתי כניסות USB3 כניסה אחד USB2 וכניסה אחת FWמיני בגב המחשב יש יציאת DV יציאת HDMI ו display port , שני פתחי איורור מרשימים מאכלסים גם הם את החלק האחורי, אחד למעבד ואחד לכרטיס מסך.

גישה לחומרה מתבצעת בקלות מתחתית המחשב, כל הרכיבים למעט 2 חריצי זכרון וכרטיס הרשת ( שדורשים הסרת מקלדת שגם זה לא תהלך מסובך וכולל רק 8 ברגים ) ניתנים לגישה משם, ( אגב שדרוג עצמי אינו פוגם באחריות)

מערכת הפעלה WIN7 pro 64bit כמובן

כונן הSSD מוצלח במיוחד המערכת עולה ב10 שניות ונכבית ב6

הבעיה הראשונה שנתקלתי בה היא בעיית הדריברים המפורסמת, ויתרה מזאת התקנת דרייברים מעודכנים גרמה למחשב bsod וככל הנראה הדריבירים היחידים המתאימים לו הם אלו שאפשר להוריד מהאתר של clevo והם די מיושנים, מקווה שהבעיה תיפתר בקרוב, בעיה שניה שקשורה כנראה לראשונה היא שהכרטיס מסך לא מזוהה ע"י התוכנות כל התוכונות והמשחקים מזהים שהמאיץ הגראפי הוא הHD4000 המובנה במעבד אבל התוכנה של AMD מגדירה את האפליקציות הנבחרות שירוצו על ה7970M והן בהחלט רצות עליו למרות שאין זיהוי, אני לא יודע אם הבעיה הזאת תיפתר והיא לא ממש מפריעה בפועל לשום דבר.

בנצ'מארקים: vantage P20113

3Dmark 11:P 6581

חווית המשחקים במחשב הזה נהדרת, אין כמעט משחק מהתקופה האחרונה שהוא לא מסוגל להריץ חלק

אם תרצו אני אעלה עוד בנצ'ים

חיסרון נוסף הוא יציאת האזניות הווליום שלה די עלוב

מצד שני המחשב מצויד ברמקולים של onkyo כולל סאב ונותן ווליום די מרשים אם כי באיכות בינונית

הבטריה כמצופה איננה מאוד יעילה אבל היא נותנת בערך שעתיים וחצי בשימוש של גלישה ועריכת טקסט ושעה בשימוש אינטנסיבי של הכרטיס מסך.

למרות שיש למחשב שני מאווררים הוא שקט למדי הדל וסטרו 3700 שממנו שידרגתי עשה פי שניים רעש על חצי מהמאמץ, האיורור גם יעיל ביותר והמחשב נותר קר למגע במשך כל השימוש, אמנם אם חוסמים את פתחי השאיבה שבתחתית הוא מתחמם ופעם אחת אפילו כבה עקב כך.

סיכום: ביחס לעלות המחשב נותן מפרט חזק ביותר עם אפשרות לשדרוג בעתיד, אין הרבה דברים כאלה היום בשוק, נותן פייט חזק לAlienware M17X שהוא בעצם המתחרה העיקרי שלו, במחיר תחרותי יותר למי שלא איכפת לו לוותר על העיצוב ה"מגניב"

ציון : 8.5/10

עדכון 8.1.13

אחרי התקנת SSD MSATA ועליו מערכת הפעלה נקיה הצלחתי להתקין את הדרייברים בגרסא האחרונה 12.11

אין מה לומר, השיפור בהחלט משמעותי והכל נראה יותר חלק

בבנצ'ים עיקר השיפור הוא בdirectx9 שהתוצאה ב vantage הגיעה ל:p22790 שיפור של למעלה מ2500 נקודות

לעומת זאת השיפור ב3Dmark 11 הוא הרבה יותר מינורי והניקוד הגיע ל p6596

כמו כן תופעות של קריסה ופרייז של הדרייברים שקרו מדי פעם נעלמו לגמרי, זה נראה ש בכיון הנכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...
  • 2 חודשים מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...