מחפש סרטוטים לrelay שמופעל על ידי מד טמפרטורה - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש סרטוטים לrelay שמופעל על ידי מד טמפרטורה

nas

Recommended Posts

מה בידיוק התפקיד של הממסר RLY1
מחפש סרטוטים לrelay שמופעל על ידי מד טמפרטורה

::):o

חבר'ה - וזאת הסיבה לקמפיין נגד סמים :P

וברצינות - למה כוונתך - אתה ביקשת מעגל שיפעיל ממסר תחת טמפ' מסוימת - תפקידו של הממסר הוא לפעול בטמפ' אליה תכוון אותו ואני מניח שלהכניס את מע' הקירור שלך למצב פעולה...

הטרנסיסטור הוא מתג - אם לא מגיע מתח לבסיסו - לא יזרום בו זרם ולכן הממסר פתוח (לא פועל) כאשר מתח נופל על בסיס הטרנסיסטור זורם זרם בין האמיטר לקולקטור (הבסיס הוא מעין ברז המחבר ביניהם) וכך מגיע מתח/זרם לממסר שעובר למצב סגור (פועל).

כל השאר הבנת נכון.

לגבי החיבורים ישנם 2 :

1. חיבורי ה12V מספק המתח למעגל.

2. בממסר ישנם 2 חיבורים נוספים שאינם משורטטים (הממסר מסומן כבלוק), שביניהם ייתכן קצר (במצב סגור/פועל) או נתק (במצב פתוח/לא פועל). את זה אתה מחבר כמתג למעגל הקירור שלך וכך מעגל הקירור יופעל רק בטמפ' שמעל מה שתכוון...

*** מזכיר את המלצתי לחבר במקביל לממסר גם לד (עם נגד) ע"מ לקבל חיווי להפעלת הממסר...

שוב, מקווה שהצלחתי להבהיר, אם לא - SH00t , מקווה שלא נעלבת מהפתיחה - פשוט קצת תמוה... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני צריך זה, מערך שברגע שתרים תמתג , הוא יסגור מעגל למערכת (220-230V 50 hz), ולאחר שהמערכת קיבלה את הזרם שלה וממשיכה לקבל , הוא יחכה לקריאה של בסביבות ה-20 מהמד טמפרטורה ואז יסגור מעגל לכמה שניות כדי להדליק תמחשב...

"הטרנסיסטור הוא מתג - אם לא מגיע מתח לבסיסו - לא יזרום בו זרם ולכן הממסר פתוח (לא פועל) כאשר מתח נופל על בסיס הטרנסיסטור זורם זרם בין האמיטר לקולקטור (הבסיס הוא מעין ברז המחבר ביניהם) וכך מגיע מתח/זרם לממסר שעובר למצב סגור (פועל)"

אוקיי.. אבל מה שאני לא מבין זה איך הוא נשלט עי החישן טמפרטורה , איפה אני מחבר אותו (החישן) ואיזה מהרכיבים שולטים עליו..

". בממסר ישנם 2 חיבורים נוספים שאינם משורטטים (הממסר מסומן כבלוק), שביניהם ייתכן קצר (במצב סגור/פועל) או נתק (במצב פתוח/לא פועל). את זה אתה מחבר כמתג למעגל הקירור שלך וכך מעגל הקירור יופעל רק בטמפ' שמעל מה שתכוון..."

לשם אני אצתרך לחבר את המחשב רק שאני צריך שהוא יסגור מעגל למס שניות רק כדי להפעיל תמחשב.. לפי מה שאני מבין זה לא ממש ישנה איפה אני אחבר את המערכת , אני יכול לעשות מתג שפשוט יפעיל אותה, ומתג שמפעיל אתה המחשב ברגע שמגיעים לטמפ מסויימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מממ...

מה שאתה מגדיר עכשיו זה לא בדיוק מה שביקשת בהתחלה...

ממה שאתה מתאר נראה לי שיותר נדרשת לך מערכת של טיימר - כך שכעבור X שניות לאחר הדלקת מערכת הקירור יודלק גם המחשב.

בכל מקרה הבעייתיות של בקשתך נובעת מן העובדה שאתה רוצה מערכת שתעבוד על 220V...

הצעתי - בחר באחת משתי דרכים :

1. בדוק האם טיימר אינו יותר טוב - אם כן - פשוט מאוד...

2. אם בכל זאת אתה מעוניין בבדיקת טמפ' תצטרך להגדיר במדויק את מעטפת הפעילות של המעגל - תחת איזה מתח יצטרך לפעול, איזה מתח יצטרך למתג (להפעיל), האם הוא אמור להמשיך את המיתוג או להפסיק לפעול לאחר כמה שניות...

- לעניין המעגל - הטרנסיסטור הוא מעין מתג הפועל כפי שהסברתי - הוא נשלט ע"י המתח המגיע לבסיסו, מי ששולט על המתח המגיע לבסיסו הוא מגבר השרת (המשולש במעגל), מגבר השרת מתרגם את הטמפ' (או את ההתנגדות כתוצאה מטמפ') למתח שעובר לטרנסיסטור שמפעיל את הממסר.

אני לא ממש בטוח אגב שבחרת במעגל ההפעלה הטוב ביותר למערכת שלך - אולי תשתף אותנו בתהליך בדיוק ע"מ שנוכל לעזור לך לתכנן אותה יותר טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טיימר זה באמת לא בעיה , מוכרים קיטים באיזה 10 שקל, אם מה שאני רוצה יהיה בילטי אפשרי אני אלך על האופציה של טיימר..

עכשיו למעגליינו ;)

כפי שאמרתי הקטע של ה 220V לא עקרוני... אני פשוט יבנה שני מתגים לכל מערך.. ברגע שאני מרים אחד , המערכת תקבל זרם

וברגע שאני ארים את השני המעגל קריאת טמפרטורה יחכה לקריאה של -20 מעלות ואז יפעיל את המחשב ע"י סגירת מעגל לפרק זמן קצר..

המערכת באמת אמורה להיות דומה לטיימר , רק שבמקום המשתנה של הזמן יהיה משתנה של טמפרטורה..

"אני לא ממש בטוח אגב שבחרת במעגל ההפעלה הטוב ביותר למערכת שלך - אולי תשתף אותנו בתהליך בדיוק ע"מ שנוכל לעזור לך לתכנן אותה יותר טוב?"

כמו שרשמתי.. המעגל אמור למנוע את שריפת המעבד בOC שמתאים לטמפרטורה של -20 -40 מעלות ולא לטמפרטורת חדר של 19 מעלות...

רוב המערכות האלה משתמשות בטיימר (דיי מסוכן-לא מדוייק) או הדלקה ידנית , אני מקווה שיהיה אפשר לשפר את התהליך שיהיה קצת יותר נוח ויפה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך המעגל המצורף הוא בסדר גמור - הוא פועל על 12V וכך גם הממסר - אך את הממסר ניתן להחליף לכל ממסר אחר שתרצה - יש גם כאלה המתאימים ל220V - בדוק עם המוכר...

מעבר לזה - המעגל, אם כך, מתאים למה שביקשת...

בהצלחה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

הפיתרון המועדף עלי ומדוייק בהרבה הוא

שימוש בטרמוסטט

DS1620 של דאלאס

הוא בזיווד DIP8 ומודד ברזלוציה של 0.5 מעלה

יש לצרוב אותו בערך הרצוי לפני השימוש

*** עריכה - פרסום באתר עולה כסף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...