כוננים קשיחים וכונני SSD מומלצים (מעודכן 2014) - עמוד 3 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כוננים קשיחים וכונני SSD מומלצים (מעודכן 2014)

YairZ

Recommended Posts

סמסונג כאן במחיר שפוי. לא צריך לקפוץ.

סבבה אז אפשר לקנות אותו בנפרד במחיר שפוי.

לא הכי נוח כשקונים מחשב חדש, או רוצים לקנות מחנות בטווח סביר לשירות, או ברשת עם פריסה ארצית כמו KSP/IVORY.

ואם תשים לב באותה רשימת מוצרים שהבאת, ה840 עולה אותו דבר כמו ה830.

אז למה בכלל להמליץ על ה830 אם הוא עולה אותו דבר כמו ה840 החדש?

צריך לעשות סדר בדברים.

קשה להמליץ על הסמסונג כשהמחיר שלו ברוב החנויות גבוה במיוחד.

ולא הגיוני להמליץ על ה830 כשאפשר להשיג 840 באותו מחיר.

לא הגיוני להמליץ על הM4 כשהמחיר שלו דומה לכונני דור 4 מהירים יותר.

לכל היותר אפשר להמליץ עליו כמוצר המומלץ של הדור הקודם, שאינו משתלם כיום ללא מבצע.

ואותו הסיפור עם ה330 אינטל.

לכל הפחות הייתי מוסיף הערה בקטגורית לגבי המחירים הלא עקביים של כוננים בחנויות שונות.

ומציע להשוות היטב לפני הקניה, ולהעדיף מתוך המומלצים רק את הכונן המשתלם בחנות בה עושים את הקניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 178
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה הסיפור עם הדיסקים הפנימיים 3.5 אינט'ש של טושיבה? הם לפתע הופיעו משום מקום.

איך הביצועים שלהם? טושיבה החליטה לייצר בעצמה לא רק כונני 2.5 אלא גם דיסקים 3.5 , או שהכוננים הם בעצם מדבקה של טושיבה ומיוצרים ע"י אחת מהיצרניות הוותיקות?

אגב, הם מגיעים בגרסת 1TB\platter.

אם הם מייצרים בעצמם, זה מצוין ויכול להיות מעניין כניסה של דם חדש לשוק. קיבלתי הצעת מחיר די זולה לדיסקים כאלו בגרסאות 1TB ו 2TB. (כ 77$ ו 111$ + מע"מ)

גם בזאפ הם נמכרים דיי בזול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא התלהבתי משהו

לגבי הSSD סבבה מתאים ומצויין

לגבי הקשיחים הרגילים בעלי נפח 1-4TB - חושב שעדיף להתמקד בהמלצות לירוקים כיוון שהם יותר נצרכים.

אם אני צריך מהירות אני יקנה קטן לא גדול קשיח עם פלטות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הקשיחים הרגילים בעלי נפח 1-4TB - חושב שעדיף להתמקד בהמלצות לירוקים כיוון שהם יותר נצרכים.

אם אני צריך מהירות אני יקנה קטן SSD.

כדי להמליץ על מוצר צריך להיות לו יתרון יחסי(או יתרונות) על מוצרים אחרים.

הסיבה שכוננים ירוקים היו יותר נצרכים היא בגלל עדיפות המחיר שלהם בתקופה מסויימת ובקטגוריות מסוימות.

כונני F1/F3 היו מאוד פופולרים ובעלי ביצועים מעולים כשיצאו, והמחיר שלהם היה זהה או כמעט זהה לכוננים ירוקים.

לכוננים גדולים מ1TB לא היו כונני 7200RPM במחיר סביר במשך תקופה ארוכה מאוד.

אז גם אנשים שהעדיפו ביצועים קנו כוננים ירוקים בגדלים האלו.

כשהמחיר דומה, ויש אפשרות לקנות כונן מהיר יותר, כוננים ירוקים אינם רלוונטים.

במיוחד כשהיתרון שלהם בצריכת חשמל(שהוא שולי וחסר חשיבות למשתמש הרגיל) צומצם משמעותית בכונני 7200 חדשים.

הסיגייטים החדשים למשל הם 7200RPM עם צריכת חשמל נמוכה מכונני 7200RPM מדורות קודמים, ומחליפה כליל את סדרת הGREEN של .

אין יותר GREEN לסיגייט כי הם הגיעו למסקנה שאפשר לייצר שילוב טוב של מהירות וחיסכון בחשמל באופן שמייתר את הצורך בסדרה ירוקה.

ולכל האנשים שחושבים שאין צורך בביצועים בהרדיסק אתם פשוט טועים.

זה שאתם רק רוצים מקום לאיחסון, ולא ממש מעניין אותכם ביצועים, לא אומר שלביצועים אין ערך.

האם תקנו כונן איטי פי 2 או פי 4 עם אותה המחשבה? ברור שלא.

אתם לא רוצים להיות מוגבלים סתם כך.

כל כונן שאתם מוסיפים למחשב קובע את מהירות הפעולות שתבצעו.

ואני לא מדבר על תוכנה שנטענת בשניה או בשניה ורבע.

אני מדבר על פעולות ארוכות כמו פריסת קבצים, העתקות של גיגות או עשרות גיגות.

או פעולות סריקה וDEFRAG, וגיבוי.

מי קובע את מהירות הגיבוי מSSD להרדיסק? ההרדיסק!.

כל כונן שאתם קונים קובע את רף הפעולות לא רק על אותו כונן אלה גם מול כוננים אחרים.

ותמיד טוב לשאוף להגביה את הרף הזה בכל הזדמנות שיש.

ואם אתם לא מעוניינים להוסיף כסף בשביל ביצועים, זה לגיטימי לגמרי וחלק מהשיקולים בבחירת כונן מתאים ומומלץ.

אבל אם אפשר לעשות זאת בלי להוסיף כסף? או בתוספת חסרת משמעות של 5% במחיר מול 20-30% ביצועים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה אז אפשר לקנות אותו בנפרד במחיר שפוי.

לא הכי נוח כשקונים מחשב חדש, או רוצים לקנות מחנות בטווח סביר לשירות, או ברשת עם פריסה ארצית כמו KSP/IVORY.

ואם תשים לב באותה רשימת מוצרים שהבאת, ה840 עולה אותו דבר כמו ה830.

אז למה בכלל להמליץ על ה830 אם הוא עולה אותו דבר כמו ה840 החדש?

צריך לעשות סדר בדברים.

קשה להמליץ על הסמסונג כשהמחיר שלו ברוב החנויות גבוה במיוחד.

ולא הגיוני להמליץ על ה830 כשאפשר להשיג 840 באותו מחיר.

לא הגיוני להמליץ על הM4 כשהמחיר שלו דומה לכונני דור 4 מהירים יותר.

לכל היותר אפשר להמליץ עליו כמוצר המומלץ של הדור הקודם, שאינו משתלם כיום ללא מבצע.

ואותו הסיפור עם ה330 אינטל.

לכל הפחות הייתי מוסיף הערה בקטגורית לגבי המחירים הלא עקביים של כוננים בחנויות שונות.

ומציע להשוות היטב לפני הקניה, ולהעדיף מתוך המומלצים רק את הכונן המשתלם בחנות בה עושים את הקניה.

אתה בהחלט צריך קצת סדר בראש.

ה830 טוב יותר מה840 (לפי הרבה ביקורות), והסיבה היא הרכיבים (מה שנותן ל840 את המחיר הנמוך שלו). ה830 עדיף על ה840 ובגלל זה הוא מומלץ יותר. הדגם הטוב יותר הוא ה-840 פרו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי טעות שלי.

לתומי חשבתי ש840 יותר טוב מ830.

ראיתי תוצאות ביצועים של ה840 PRO כנראה והנחתי שכל סדרת ה840 מהירה יותר מה830.

אפשר להבין למה...

אם היו יוצאים עם סדרת 700 וה760TI היה פחות מהיר מה660TI, בעוד שרק ה760TIX היה מהיר יותר, היו חוטפים תביעת ענק.

אבל לסמסונג מותר כנראה לעשות הכל.

אולי הם ראו שסיגייט יכולים לעשות מה שהם רוצים, והחליטו שהם גם רוצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי טעות שלי.

לתומי חשבתי ש840 יותר טוב מ830.

ראיתי תוצאות ביצועים של ה840 PRO כנראה והנחתי שכל סדרת ה840 מהירה יותר מה830.

אפשר להבין למה...

אם היו יוצאים עם סדרת 700 וה760TI היה פחות מהיר מה660TI, בעוד שרק ה760TIX היה מהיר יותר, היו חוטפים תביעת ענק.

אבל לסמסונג מותר כנראה לעשות הכל.

אולי הם ראו שסיגייט יכולים לעשות מה שהם רוצים, והחליטו שהם גם רוצים.

זה לא מדוייק להגיד ש830 טוב יותר . ב הכל יותר מסובך.

840 מיוצר בטכנולוגיית ייצור יותר מתקדמת , הוא צורך בערך שליש מההספק ,ביחס ל830. חשוב למי שמשתמש בנייד .

840 קורא יותר מהר , אבל כותב יותר לאט . אם מה שחשוב לך הוא שהמחשב יעלה יותר מהר , תוכנות יפתחו יותר מהר , משחקים יעלו יותר מהר וכו , אז 840 יהיה יותר מהיר .

אם אתה מעתיק הרבה קבצים גדולים ,אז ה830 יותר מהיר .

ובכל זאת, אני הייתי הולך על 830 , כי תאי הפלאש ב 840 הם מסוג tlc שזה דרק . אורך החיים שלהם יותר קצר מתאי ה mlc שנמצאים ברוב הssd האחרים ,כולל 830.

אני גם חושב שזה טפשי מצד לשייך את 2 הסוגים האלה לאותה סדרה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסמסונג 830 הוא מעולה יש לי סלייט 7 של עם ה830 128GB עובד חלק מהיר ובלי בעיות , עכשיו בדיוק סיימתי לבנות את המחשב החדש שלי לעבודה CAD והשתמשתי בסאמסונג 840 120GB שהוא עוד יותר מהיר פשוט תענוג אומם הם קצת יותר יקרים מהשאר אבל ממומלץ ביותר מוזר שאין עוד את ה840 בארץ :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה קנו M4/C400 בקניה הקבוצתית ולרובם המוחלט לא היו שום בעיות(אני אחד מהם).

יש לי כמה הערות:

1) לגבי הסיגייט 2TB כדאי לציין את העובדה שהכונן נמכר גם עם 3 פלטות וביצועים פחותים, למרות שהוא עדיין די משתלם.

איך יודעים שהולכים לקנות אם הכונן בנוי מפלטה אחת?זה מצויין במדבקה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבחור שהחליפו לו 3 פעמים את הCRUCIAL 128. אז גם אני קניתי אחד ולא נתקלתי בבעיה אחת. הM4 הוא הקניה היותר מוצלחת שעשיתי לאחרונה. אולי כדאי לבדוק את החנות שמכרה לך או אפילו את עצמך. יש פה מדריך מעולה לSSD אולי הוא יעזור לך.

בכל מקרה גם לאחי יש אחד של 256 וגם אצלו הכל וורוד. וחברת או MICRON היא חברה ענקית שמייצרת לרוב החברות את הרכיבים לSSD. בקיצור צ'יפים של חברת מיקרון הישראלית. וכשבודקים את קצב העברת הנתונים הM4 נותן תוצאות מעולות בזמן שהוא נשאר יציב כמו פלס.

אז אם יש חברה שאני אקנה ממנה SSD זו אך ורק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אני קניתי אותו בקניה הקבוצתית שהיתה פה לפני כמה חודשים.

ב. עשיתי את כל ההגדרות וכו' לפי המדריךשפורסם כאן בזמנו...

ג. אם הבעיה היא אכן רגישות יתר למתח (למרות שהספק שלי אמור להיות מיוצב), זאת לדעתי תקלה בחומרה שהם צריכים לטפל בה בצורת Recall

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו מה מצאתי:

7. ssd 2013

מאת: | אורח (ב-00:00, 14.06.2006)

כונני הSSD ב2013 יהיו:

בנפח של 1.5 או 2 טרה בייט (2TB)

מהירות כתיבה וקריאה של 1GB/S או 2 גיגה

בתדרים של 5 6 Ghz

וכמובן עם גוש גדול של מאווררים וצלעות וכל הבלאגן ובכלל יהיו להם חריץ מיוחד בלוח האם ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...