כוננים קשיחים וכונני SSD מומלצים (מעודכן 2014) - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כוננים קשיחים וכונני SSD מומלצים (מעודכן 2014)

YairZ

Recommended Posts

20psm53.png

שלום לכל הגולשים בפורום וברוכים הבאים לסטיקי כוננים קשיחים וכונני מומלצים!

בפוסט זה אאגד את כל כונני ה- והקשיחים המומלצים כיום. מדובר על דגמים כללים אשר משתלמים בעיקר פה בישראל. מיותר לציין שמומלץ לבצע חיפוש קצר אחר שונים בחנויות, שכן יכולה להיות חומרה משתלמת אף יותר.

מעבר לדגמים, כללתי גם את המק"ט של אותו דגם, שכן ישנם דגמים הקרואים בשמות זהים אך מכמה דורות שונים ובעלי ביצועים שונים. המק"טים המצויין כאן הינם של הדגמים מהדור הנוכחי, לפיכך מהירות ומשתלמים יותר.

כוננים קשיחים מומלצים

כוננים בנפח של 500GB:

רוב הכוננים הללו בנפח זה כוללים פלטה בודדת של 500GB ושאר הנתונים "על הנייר" די אותו הדבר, כנ"ל בנוגע לאמינות. לכן, אין זה משנה מאיזו חברה תרכשו את הכונן. אנו ממליצים ללכת על הכונן הזול ביותר, אך יש לשים לב לתקופת האחריות הניתנת- לרוב מומלץ לשלם עוד כמה אחוזים מהמחיר על מנת לרכוש כונן בעל 2-3 שנות אחריות, מאשר שנת אחריות בודדת.

כוננים בנפח של 1000GB:

בנפח זה, ישנם כוננים מהירים יותר ומהירים פחות. אם נשים בצד כוננים ירוקים (אשר איטיים יותר), ישנם כוננים הכוללית פלטה אחד של טרה- אלו הסדרות החדשות, ויש כוננים הכוללים 2 פלטות של חצי טרה כל אחד. אנו נמליץ לכם על כוננים בעלי פלטת טרה בודדת, שכן הם חדישים יותר והביצועים שלהם גבוהים יותר.

* Barracuda 7200.14 1TB ST1000DM003

* Caviar Blue 1TB WD10EZEX

* Toshiba 1TB DT01ACA100

* Hitachi 1TB HDS721010DLE630

כוננים בנפח של 2000GB:

במחיר זה, רוב הכוננים שתמצאו הם מסדרות ירוקות (חסכוניות בחשמל ואיטיות יותר מכוננים קשיחים "סטנדרטיים"), כאשר רוב הכוננים המהירים יותר נפח זה- יקרים יותר. מה שכן, ישנו כונן מהיר (לא ירוק ומבוסס 2 פלטות של טרה כל אחת) ומחירו לרוב זהה לכוננים הירוקים.

* Barracuda 7200.14 2TB ST2000DM001

כוננים בנפח של 3000GB:

במחיר זה הכוננים כיום פחות משתלמים ועלותם לרוב גבוהה מ-800 שקלים. לכן, במידה והקניה לא דחופה, אנו ממליצים לחכות מספר חודשים עד שמחירים ירד. אם בכל זאת ברצונכם לרכוש כונן שכזה, גם פה הסיגייט הוא אחד מהכוננים היותר מהירים.

* Barracuda 7200.14 3TB ST3000DM001

מספר הערות:

- הכוננים שהוצעו כאן משתלמים משום לאנשים שרוצים כונן מהיר יחסית, ובעיקר ככונן העיקרי/יחיד שלהם. אם יש לכם כונן מהיר ראשי או כונן , בהחלט ניתן ללכת על כוננים ירוקים במידה והמחיר שלהם נמוך יותר, שכן הם עדיין מצויינים בתור כונני המוני (לסרטים, תמונות, ועוד).

- ישנם כוננים בעלי מהירות סיבוב גבוה יותר (כמו סדרת Black של WD). שימו לב, שלרוב הם לא משתלמים. זאת משום שהם לרוב יקרים משמעותית, רועשים יותר ולאו דווקא מהירים יותר מכונני הפלטה הבודדת שהוזכרו כאן.

- כוננים בעלי נפח נמוך מחצי טרה (500GB) פחות מומלצים, שכן לרוב הפרש המחירים בינם לבין כונני ה-500 ג'יגה קטן מאוד ולרוב הם גם מעט איטיים יותר (במידה והם מסדרות קודמות).

- ישנם כוננים בנפחים שלא הוזכרו כאן- כמו כונני טרה וחצי, 750GB וכדומה. כוננים אלו כיום עדיין כוללים פלטות של חצי טרה לכן זה בעיקר תלוי במחיר שיקבע עד כמה הם משתלמים.

כונני מומלצים

- סדרת 840 של מומלצת מאוד, כאשר מורכבת מ-3 תת סדרות: 840, 840 איבו ו-840 פרו. סדרת 840 איבו היא המומלצת ביותר ברוב החנויות, שכן מחירה דומה ל-840 הסטנדרטית אך מהירה יותר. הכוננים מגיעים במגוון נפחים.

- סדרת 530 של גם כן מומלצת. היא לרוב יקרה יותר מ-840 איבו של אך מצב שני קצב הכתיבה מעט גבוה יותר. הכוננים מגיעים במגוון נפחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...
  • תגובות 178
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

Crucial M4 128 GB מאד מאד לא מומלץ! כבר החליפו לי 3 פעמים את הכונן הזה, וממה שאני קורה בפורומים שלהם אני ממש ממש לא היחיד.

אלה כוננים באיכות מאד ירודה שכל כמה ימים\שבועות המחשב מפסיק לזהות אותם וצריך לעשות להם Power cycle שלוקח כחצי שעה.

ראו הוזהרתם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איני מכיר שום בעיה גורפת/נפוצה עם הכונן הזה ומנסיון אישי מדובר על כונן מצויין, אמין ומהיר יחסית ביחוד אחרי עדכוני הקושחה.

אם היו/יש לך בעיות איתו גם אחרי החלפה, בדוק את המערכת שלך, בדגש על לוח האם וספק הכח, ביחוד אם הוא הוחלף לך מספר פעמים.

זה שיש לך נסיון רע איתו לא אומר שאתה יכול לצאת בהצהרה שהוא כונן גרוע, משום שלכול רכיב בין אם הוא איכותי או לא, יש סיכוי שהוא יצא עם פגם מהמפעל או ידפק במשלוח.

אין זה המקום לדון על כך כמובן, פתחת דיון- תמשיך שם. אם אכן נראה שאכן יש סיכוי לבעיה נפוצה, כמובן שנוריד אותו מהמומלצים. עד אז, אין סיבה להפסיק להמליץ עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים, לי היה M4 64GB שהוחלף (בסופו של דבר ובתוספת תשלום לINTEL 330), אחרי 2 החלפות. כל אחד מהחברים שלי שהיה לו כזה כונן הזדקק להחלפה בשלב זה או אחר - או BSODים שגם אחרי עדכון FIRMWARE לא נפתרו או שהכוננים הפסיקו להיות מזוהים בBIOS. בכוננים כמו הOCZים מהסדרות הקודמות הבעיות נפתרו בעדכוני FIRMWARE, הM4 הם אולי הSSDים הכי פחות אמינים שיצא לי להיתקל בהם. מאד לא ממליץ.

האינטלים לעומת זאת, גם 520 וגם 330 בינתיים מראים אמינות יוצאת דופן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם C400 ומכיר הרבה מאוד אנשים (עשרות) שיש להם את ה-M4 והוא כונן מצוין, לא נתקלו באף בעיה. מקרה אחד ששמעתי הסתדר לאחר החלפה של ספק הכוח.

ראו הוזהרתם! כונני וכונני ה-M4 בפרט (בלי סיבה מיוחדת), מאוד רגישים למתחים לא יציבים, תיבדקו את תקינות הספק שלכם. גם ספקים איכותיים יכולים לגרום לכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד אפשר למצוא אנשים שהיה להם פאק בחומרה מסויימת. אני מכיר מספר אנשים שרכשו לפני יותר משנה כונן טרה הפופלארי של סמסונג (F3), לאחד מהם הוא נדפק אחרי מספר שבועות ולעוד שניים או שלושה הוא תקתק בצורה די מפחידה (אם כי היה תקין לחלוטין לפי HDTUNE).

אם יש כאן אנשים שנאלצו להחליף את ה-M4 שלהם מספר פעמים, אם נשלול את האפשרות שמדובר כאן על בעיה אחרת בחומרת המחשב כמו בבקר או שספק הכח שולח זרם לא יציב במיוחד, אז ככל הנראה מדובר כאן על משלוח שלם שהגיע לארץ בהיותו תקול. אם היה ידוע על בעיה גורפת ברחבי העולם, הוא היה יורד מהר מאוד מההמלצות (לא רק כאן, אלא בכללי כמובן) וזה היה מפורסם, בדומה למה שהיה עם רוב כונני סידרה 7200.11 וגם עם ההיברידיים שלה (XT). היות ואני לא מכיר שום בעיה שכזו, אין זה הגיוני שאותו כונן (כלומר כונן חדש מאותו הדגם) נדפק מספר פעמים ברציפות. אין כאן יותר מדי מה לחשוב. בדומה ל-OR2000, לי היה נסיון מעולה עם הכונן הזה ואני כמובן מכיר חבר'ה שיש להם את הכונן הזה (חלק בהמלצתי) ולא חווים או חוו שום בעיה איתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי להכביר במילים מיותרות, תציצו כאן: http://forum.crucial.com/t5/Solid-State-Drives-SSD/bd-p/ssd

ותראו שיש כמות אנשים מאד גדולה שחווים את הבעיה הזאת, גם כאלה עם מחשבים ישנים (כמוני) וגם כאלה עם מחשבים חדשים.

החברה בדרך כלל אפילו לא תורכת להגיב לאף אחד מהם, וכשהיא כן מגיבה זה כדי להציע לעשות Power Cycle שאמנם עוזר לטווח הזמן הקרוב, אבל לא פותר את הבעיה לטווח זמן ארוך.

ובנוסף לזה ניסיתתי להפעיל את הכונן הזה על עוד 2 מחשבים שהם יותר חדשים משלי, וקרתה בדיוק אותה התופעה.

אני ממש לא אוהב אוהב להכפיש, אבל כאן יש מקרה ברור של מוצר פגום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו יכול להסביר מה בדיוק עושה ה- Power cycle?

הבנתי שמנתקים את הכונן מחיבור ה-SATA ומשאירים רק את החשמל מחובר, מדליקים את המחשב ל-20 דקות, מכבים, מנתקים כונן לל-30 שניות וחוזרים על התהליך.

מה זה עושה בדיוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

erbrt, בכל פורום שתראה על פוצר מסויים באתר הבית, רוב ההודעות המוחלט תמיד יהיה קשור לבעיות שיש לאנשים כי תכלס זאת הסיבה העיקרית לקיום של פורומים שכאלה- תמיכה מצד החברה. גם אם תכנס לפורומים אחרים (לדוגמא קורסאייר) אתה תראה הרבה אנשים מתלוננים ויכול להיות שלא מעט על בעיה זהה (ככל שהפופלאריות וכמות היחידות שנמכרו עולים, כך אתה תראה יותר תלונות גם על המוצרים האיכותיים ביותר). אני מכיר את כל הפורומים הללו ואני עוקב אחרי פה וזה (כולל זה של קרושל כמובן) וכפי שאמרתי מקודם- אין שום בעיה גורפת, מדובר על בעיה כללית שתקפה לכלל כונני ה-. אם הכונן עושה בעיות גם במחשבים הבאים אז או שהוא נדפק כאשר התקנת אותו במחשב שלך או שאותו יבוא (כנראה חלקו) של אותה חנות/יבואן הגיעו תקולים לארץ או נדפקו במשלוח הבין-יבשתי.

חברה אני מבקש- הדיון הזה הוא לא מקום לתלונות "לי לא עובד X, לי לא עובד Y" כי תמיד יהיו כאלה. אם יש לכם חשד שמדובר על בעיה גורפת- אין בעיה שתכתבו את זה ואני אבדוק לעומק את העניין (אין בעיה גם לשלוח לי ה"פ). מבחינתי זה נחשב לספאם וההודעות הרלוונטיות פשוט ימחקו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...