כוננים קשיחים וכונני SSD מומלצים (מעודכן 2014) - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כוננים קשיחים וכונני SSD מומלצים (מעודכן 2014)

YairZ

Recommended Posts

יש לציין שאת הדיסק 2TB

ST3000DM001

של סיגייט

רב החנויות בארץ מוכרות את הדגם שמגיע מתאילנד TK והוא בעל 3 פלטות ולא 2

לצערי זה נכון, אך אין ממש דגמי 2TB מומלצים (משתלמים), הרוב גרסאות ירוקות.

אם יש לכם הצעות לאמצעי- משתלמים- תפאדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 178
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני רואה שפה דיי הרבה מתלוננים על ה- של קרושל M4 128GB , אבל אני חייב לציין שיש לי אחד כזה כבר בערך שנה ואני לא נתקלתי בשום בעיה איתו , עובד מצויין ומהר , כנראה זה פשוט קטע של מזל , מישהו נופל על אחד טוב ומישהו על אחד עם בעיות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני בתור אחד שיש לו את M4 128GB... אחלה כונן במיוחד אחרי עדכון הקושחה האחרון. נותן ביצועים הרבה יותר טובים.

כנ"ל גם לחבר שיש לו את ה64GB שלהם.

באופן כללי ברוב הפורומים המובילים בעולם יש עליהם ביקורות מאוד טובות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה קנו M4/C400 בקניה הקבוצתית ולרובם המוחלט לא היו שום בעיות(אני אחד מהם).

יש לי כמה הערות:

1) לגבי הסיגייט 2TB כדאי לציין את העובדה שהכונן נמכר גם עם 3 פלטות וביצועים פחותים, למרות שהוא עדיין די משתלם.

2) בכונני 500GB אם קיימים גרסאות GREEN הרי שצריך לציין שגרסאות אלו פחות עדיפות לביצועים.

3) בSSD המומלצים אין כונני דור 4 שלהם ביצועים עדיפים כמובן, וחלקם נמכרים במחירים די משתלמים בתוספת לא גדולה מהדור 3.

הייתי מפצל את הרשימה לשני קטגוריות, דור 3, ודור 4, ומציין שלביצועים עדיפים הדור 4 במידה התקציב מאפשר זאת.

בSSD דור 4 כבר לא מחוץ לתמונה בגלל המחיר היקר וחוסר הזמינות שהיו בהתחלה.

לכל הפחות דור 4 אמור כבר להיות בשלב PHASE IN.

ואולי גם הגיע הזמן לעשות לדור 3 PHASE OUT.

אם חנויות מביאות אותם ומוכרות במחיר סביר, לא הגיוני שלא נקדם ונעודד את המהלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה הערות ממני, נתחיל מ ,

אני הייתי הולך רק על סמסונג, כי כל הרכיבים מיוצרים על ידם, גם למחשב אני משתדל לקנות רק שלהם.

לגבי 2-4 TB, מי שקונה זה לרוב לאחסון, עזבו שיש WD שחור של 4TB, ואם כבר חיוצני של 3 ניתן לקנות בכ600 שקל,

על פנימי יש יותר ביקוש אז במחיר בהתאם ולא כל אחד רוצה לפרק חיוצני, מה שכן יש אחריות לפעמים על הכונן עצמו גם אם מפרקים אותו

מהקופסה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה הערות ממני, נתחיל מ SSD,

אני הייתי הולך רק על סמסונג, כי כל הרכיבים מיוצרים על ידם, גם זכרונות למחשב אני משתדל לקנות רק שלהם.

אין שום משמעות לאיזו חברה מייצרת את הזכרונות.

כן יש משמעות לבקר שנעשה בו שימוש, לאיכות התוצאה הסופית, ולאמינות החברה(מבחינה היסטורית של כשלים, והדרך בה הם מתנהלים מול הלקוחות).

כן יש משמעות למחיר.

אם SSD של סמסונג מתומחרים גבוה יחסית למתחרים, בין אם בחו"ל או ספציפית בארץ, אז לא משתלם לקנות אותם.

לצורך הדגמה בKSP כונ 128GB CRUCIAL M4(דור 3) עולה 540 שקל.

כונן 120GB NEUTRON(דור 4) עולה 545 שקל.

ובעוד 50 שקלים יש גם גרסת הGTX.

סדרת הNEUTRON סדרה שיצאה ממש לפני כמה חודשים.

הCRUCIAL M4 יצא כמעט לפני שנתיים!!!!!!

הסמסונג 830 יצא לפני שנה.

הביצועים של הNEUTRON עדיפים משמעותית על הM4, וגם על הסמסונג 830.

והסמסונג 830 עולה 680 שקל !!!!!

אז נכון שהNEUTRON כונן חדש(בן שלושה חודשים בערך) ואולי כדאי לחכות עוד קצת כדי להתרשם אם יש בעיות אמינות לפני שממליצים עליו ללא היסוס.

אבל לכל הפחות כדאי להציג אותו ככונן דור 4 משתלם עם ביצועים מעולים שמראה המון פוטנציאל, גם אם עדיין לא הוכיח את עצמנו מבחינת אמינות.

והסמסונג?

במחיר הזה שישב במחסן היבואן.

לגבי 2-4 TB, מי שקונה זה לרוב לאחסון, עזבו שיש WD שחור של 4TB

הטענה הזאת מושמעת שוב ושוב, ובאופן עקרוני היא שגויה לחלוטין.

לא משנה מה הצרכים שלך, תמיד יש יתרון בכונן מהיר יותר.

השאלה היחידה היא כמה ואם בכלל כדאי להוסיף כסף לכונן מהיר יותר שמיועד לאיחסון, ולא האם כונן מהיר יותר עדיף.

ברור שעדיף!!

אם עולה אותו מחיר אז מומלץ לקנות אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Crucial M4 128 GB מאד מאד לא מומלץ! כבר החליפו לי 3 פעמים את הכונן הזה, וממה שאני קורה בפורומים שלהם אני ממש ממש לא היחיד.

אלה כוננים באיכות מאד ירודה שכל כמה ימים\שבועות המחשב מפסיק לזהות אותם וצריך לעשות להם Power cycle שלוקח כחצי שעה.

ראו הוזהרתם

אפילו לא בעיה אחת אחרי שנה של שימוש אינטנסיבי (כונן ראשי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעבודה הרכיבו לכל הצוות שלי כונני M4, וכולם קרסו ביום מסויים, משהו הזוי :) אבל יש לציין שאחרי עדכון קושחה הבעיה חוזרת רק במחשב אחד (ואנחנו די טוחנים את הכונן, השימוש שלו אצלנו הוא לא בדיוק בגדר הסביר והרגיל).

בבית גם יש לי M4 כבר חודש, ואין לי שום בעיות בינתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק את ההמלצה על הM4 :xyxthumbs:

יש לי את הCRUSIAL M4, שעובד מצויין. מתבטא בעבודה מהירה, יציבה ושקטה. נמצא אצלי מעל שנה במערכת, ובאמת שאין לי כל תלונות אליו.

ל erbrt - יש עידכון קושחה שפותר את בעיית הניתוקים, תהליך קצרצר מהיר, ומומלץ בעיקר אם אתה סובל מהבעיה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום משמעות לאיזו חברה מייצרת את הזכרונות.

כן יש משמעות לבקר שנעשה בו שימוש, לאיכות התוצאה הסופית, ולאמינות החברה(מבחינה היסטורית של כשלים, והדרך בה הם מתנהלים מול הלקוחות).

כן יש משמעות למחיר.

אם SSD של סמסונג מתומחרים גבוה יחסית למתחרים, בין אם בחו"ל או ספציפית בארץ, אז לא משתלם לקנות אותם.

לצורך הדגמה בKSP כונ 128GB CRUCIAL M4(דור 3) עולה 540 שקל.

כונן 120GB CORSAIR NEUTRON(דור 4) עולה 545 שקל.

ובעוד 50 שקלים יש גם גרסת הGTX.

סדרת הNEUTRON סדרה שיצאה ממש לפני כמה חודשים.

הCRUCIAL M4 יצא כמעט לפני שנתיים!!!!!!

הסמסונג 830 יצא לפני שנה.

הביצועים של הNEUTRON עדיפים משמעותית על הM4, וגם על הסמסונג 830.

והסמסונג 830 עולה 680 שקל !!!!!

אז נכון שהNEUTRON כונן חדש(בן שלושה חודשים בערך) ואולי כדאי לחכות עוד קצת כדי להתרשם אם יש בעיות אמינות לפני שממליצים עליו ללא היסוס.

אבל לכל הפחות כדאי להציג אותו ככונן דור 4 משתלם עם ביצועים מעולים שמראה המון פוטנציאל, גם אם עדיין לא הוכיח את עצמנו מבחינת אמינות.

והסמסונג?

במחיר הזה שישב במחסן היבואן.

הטענה הזאת מושמעת שוב ושוב, ובאופן עקרוני היא שגויה לחלוטין.

לא משנה מה הצרכים שלך, תמיד יש יתרון בכונן מהיר יותר.

השאלה היחידה היא כמה ואם בכלל כדאי להוסיף כסף לכונן מהיר יותר שמיועד לאיחסון, ולא האם כונן מהיר יותר עדיף.

ברור שעדיף!!

אם עולה אותו מחיר אז מומלץ לקנות אותו.

סמסונג כאן במחיר שפוי. לא צריך לקפוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...