בעייה עם ריובאס של sunbeam - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעייה עם ריובאס של sunbeam

e-d-a

Recommended Posts

חיברתי את כל המאווררים שלי אליו (120+ג'נרי ערוץ ראשון, 120 ערוץ שני, מאורר לדים+ ג'נרי ערוץ שלישי, 2 ג'נרי ערוץ רביעי) הכל עובד יפה וטוב בערך שבוע וחצי עכשיו שיחקתי שם עם החוטים (בשביל שלא יראו אותם חלק מהפרוייקט שלי ליצור מחשב קר ושקט בטירוף! ואוברקלוקינג הרוב קנוי אבל עדיין הרבה השקעה) בכל מקרה המאורר לדים אחד מהמולקסים שלו ניתקתי ונשארו שם פין צהוב חשוף ופין אדום חסוף ושמתי עליהם איזורילבנד אבל כנראה שנגעתי האיזורילבנד ירד והם נגעו אחד בשני עכשיו המאורר ההוא בכלל לא עובד והמאוורר שהיה איתו על אותו ערוץ עובד רק שאני שם על 7 וולט אבל זה לא מה שמפריע לי לא איכפת לי מהמאווררים, הקטע הוא שאני מזיז את העיגול של הוולט למעל 7 בsunbeam אז המנורה לא מתחלפת לכחול.

יכול להיות שהתקלקל שם משהו או שזה רק המאוררים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקן אותי אם לא הבנתי נכון

מה שאני מבין זה שבאחת היציאות הפאןבאס בעצם קיצרת את הפלוס עם המינוס (ככה שיציאה אחת בעצם מקוצרת)

אם כן אז כנראה ששרפת את אותה יציאה, אל תתפלא שהיא לא עובדת אין הרבה מה לעשות בנידון חוץ מלהחליף שם את הרכיבים ששרפת.

יש סיכוי די טוב שהמאוררים תקינים והם משתגעים כי היציאה דפוקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה שרפתי ומה לא בגלל זה שאלתי אבל אם אתה אומר אז אני סומך עלייך, בכל מקרה אני ישמח לעוד עצות ודעות תודה מראש.

ואם כן אני יחליף שם את הרכיבים שנשרפו (אם נשרפו) זה יהיה מסובך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנת אותי - אני שואל אם מה שעשית בעצם זה קיצרת את אחת היציאות?

אם זה מה שעשית שרפת את היציאה, אם עשית משהו אחר נסה להסביר טוב יותר כי זו יכולה להיות בעיה אחרת, פשוט לא הבנתי כל כך את ההסבר שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יסביר את עצמי יותר טוב, היציאה השלישית מחוברת למאורר לדים ולמאורר ג'נרי למאורר לדים יש שתי מולקסים (כמו לכל מאורר מולקס) אתה המולקס של הזכר ניתקתי (יותר מוקדם בגלל איזה סיבה) ויש עכשיו שתי פינים משוחררים אחד צהוב ואחד אדום שמתי עליהם איזורילבנד וכנראה אם הזמן זה ירד והם נגעו אחד בשני ועכשיו אותו יציאה בריובאס לא עוברת את ה7V ויש רק אור אדום והמאורר לדים לא עובד בכלל והמאורר ג'נרי עובד עד 7v ואחרי זה בריובאס (מעל 7v) הוא מפסיק לעבוד ולא מחליף לאור כחול (כמו שהוא אמור לעשות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בריובאס יש לך רק חיבורי ברגים כאלה לא?

איך בדיוק חוברו שני המאוררים?

בדקת אם המאורר שלא עובד לך עובד על ערוץ אחר או כשהוא מחובר ישירות לספק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עם חיבורי ברגים אלה עם חיבור 3 פינים.

חיברתי אותם אחד לשני ואז עם חיבור כזה לריובאס http://www.jab-tech.com/customer/product.php?productid=1803&cat=41&page=2.

ועדיין לא בדקתי אותו על חיבור אחר כי זה יהיה ממש מסובך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי קשר לבעיה - הריובאס מזיגזאג?

עכשיו אני מבין מה בדיוק עשית. זה שרף את היציאה אליה היה מחובר המאורר, אפשרי להחליף את הרכיבים (בתנאי שאין שם איזה ציפ) אבל זה לא פשוט כל כך.

יש סיכוי מאד גבוה ששני המאוררים לא נפגעו כלל ורק היציאה נדפקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרת ששתי המאוררים מחוברים בחיבור מולקס, ועם מתאם הם מקבלים חיבור 3 פינים

אז מה הבעיה לחבר את אותו מולקס, ללא המתאם, לחיבורים של הספק, ולראות איך המאוררים עובדים

או פשוט לחבר את ה3 פינים האלה ליציאה אחרת.... לא ממש הבנתי איפה הבעיה בזה

וכמו הולי, גם רציתי לדעת אם זיגזג מוכרים את הדגם עם החיבורי 3 פינים או את הדגם עם החיבורים של הברגים

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא שכל הכבלים ממש מסודרים ודחוסים ככה שזה בעיה להוציא אותם.

והריובאס לא מזיגזאג להם יש את הגירסא אם הברגים שצריך לחתוך חוטים וגם יש להם רק בכסוף שלי שחור.

ואם זה היציאה נדפקה איזה חלקים נהרסו שהם? (אם אתה יודע)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיכוי מאד גבוה שהטרניסטור שיש שם שמתפקד כמייצב מתח נשרף (זה שיש עליו את הצלעות קירור)

תסתכל עם אין נגדים שרופים (שחורים) או קבלים שהתרחבו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שצדקת holy והשתי המאוררים עובדים בסדר גמור והיציאה של הריובאס הדפקה והיא מספקת עד 7v.

הסתכלתי על הדבר הזה שמחובר לצלע ויש עליו סימן לבן כזה וקצת כתמים אז נראה לי שהוא נשרף, בכל מקרה לא אמור להיות מסובך להחליף אותו נכון? (במידה שאני ימצא אחד כזה) כי הוא מולחם אם שלוש הלחמות יחסית גדולות לא כאלה ממש קטנות שרואים שהם נעשו עם מכונה, בכל מקרה יש למישהו מושג איפה אני משיג טרנזיסטור\מייצב מתח כזה?

וחוץ מזה הוא ממש מומלץ חכח מי שסובל מרעשים מהמארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את המייצב מתח לא בעיה להחליף עם טיפה שליטה במלחם ושואב בדיל (חוט נחושת שזור כזה)

אפשר לקנות כזה בכל חנות שמוכרת רכיבים אלקטרוניים

לא בטוח שזה החלק היחיד שנשרף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש שם איזה ציפ אז יכול להיות שגם הוא נשרף (ולא תראה עליו סימנים של שריפה)

בעיקרון אפשר לבדוק עם מכשיר מדידה וידע מתאים אבל לא נראה לי שזה מתאים לך.

אם יש לך אפשרות לצלם את המעגל בתמונה איכותית מאד שאפשר יהיה לראות את כל הרכיבים אני אנסה לעזור לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...