איך הספק הזה? - עמוד 6 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך הספק הזה?

saarxee

Recommended Posts

קבלים בכללי מתנפחים מכמה סיבות : ripple, טמפרטורה, איכות נמוכה, ומתח גבוה מידי

יכול להיות שילוב של הגורמים, למשל אם יש קבל שלפי נתונים יכול להחזיק ripple עד 0.5V וטמפ' עד 105C, אבל ביחד (כלומר ripple של 0.5V בזמן שהטמפ גבוהה) לא מחזיק

חוצמזה הרס של קבלים זה לא משהוא שיש לו ממש התחלה, זה סוג של תהליך איטי שמאיץ את עצמו כלומר אין לו גבול ברור, פשוט ה ESR עולה והקיבול יורד. אם תמדוד קבל מנופח תראה שיש לו ESR ענקי, הקיבול יכול להיות אותו דבר או לרדת

קבלים מנופחים בלוח - כאמור יכול להיות כל אחד מהפקטורים - או שילוב שלהם - קבלים שעמדו לייד צלע קירור חמה, קיבלו ripple, או לא היו איכותיים מהתחלה. לא טוב מעלה כמובן את ה ripple וכמו כן יכול לעלות את הטמפרטורה (אם יש לו דפוק, או שהוא לא יעיל ופולט חום לתוך המחשב)

כך שניתן לאמר שקבלים מנופחים בלוח הם תוצאה של ספק גנרי אבל זה קורה גם מסיבות אחרות

המחשב לא כולל כרטיס מסך אכן לוקח משהוא כמו 90, אם כרטיס מסך תוסיף את ה tdp של הכרטיס מסך שכתוב באינטרנט - נראה לי 60 - ביחד זה יוצא 150W

הצריכה של המחשב מתחלקת למסילות : המעבד עובד מה 12V, הכרטיס מסך עובד בדרך כלל הרוב מה 12V (והנה כבר קיבלנו לפחות 100W על ה 12V בזמן שהקבל שם יכול להחזיק רק 65), והיתר (כ 30W משהוא כזה) מתחלק בין 12 ו 5/3.3

האתר אמין

הספק צריך החלפה בתור שלב מונע - כדיי שלא תצתרך מאוחר יותר להחליף גם אותו וגם חלקים שרופים אחרים

במחשב יש כמה מאווררים, תעצור אותם אחד אחד ותבדוק מאיזה הרעש שמפריע לך (את המאוורר של הספק ניתן לעצור על ידיי הכנסת אזיקון מפלסטיק לתוך המאוורר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 115
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ביטוח זה לחלשים

תתייחס לזה בתור זה שאחרים משתפים אותך בתקלות אפשריות ואתה יכול לקום ולעשות משהוא כדיי למנוע את זה. אם היינו מדברים על ביטוח זה היה ככה : "תשאיר הכול ככה, שיישרף, כשיישרף תתבע מחשב חדש מאבא"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אדמין יש סיכוי שתנעל את הדיון

160 גג הייתי אומר...

אתם בטוחים שהספק מחייב החלפה?

הספק גם קשור לרעש של המחשב? הוא מעט מרעיש.. (שומעים רק אם מתקרבים אליו)

נראה לי זה ילד שלא מוכן לקבל תשובה ששונה ממה שהוא חושב

כמובן שזה זכותו אבל לדעתי יש גבול לאנרגיה שאנשים צריכים להשקיע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שאני מסרב לדעה שלכם, פשוט יש לי שאלות חדשות בכל פעם והבנתי שפה אסור לפתוח 2 אשכולות..

מה יהיה טוב יותר, SS 350W או FSP? זה לא הכי משנה כי שניהם איכותיים ובעלי אותו ההספק, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתיהם יחזיקו את הכרטיס מסך שאתה מתכנן

תלוי גם איםה אתה קונה, יכול להיות שאין את אחד מהם

יכול להיות שאין את שתיהם אבל יש משהוא טוב אחר

ויכול להיות שיש משהוא אחר שנראה טוב אבל הוא לא (יש ספקים שעשויים אם מאוורר גדול, יפות ודברים כאלה אבל המעגל בפנים זהה ל ABPower)

לכן אני מציע שתבדוק במקומות שבהם אתה רוצה לקנות, תבדוק אישה דברים נראים לך ותבוא לכאן להתייעץ. זה גם יעזור לשכנע את אבא שאתה לא סתם קונה "משהוא" אלא רציני ובודק ומשווה מחירים ואיכויות

יש התקדמות בדיון לכן לא הייתי נועל

ו saarxse : חוקי הפורמים נכתבו לא כדיי שאנחנו נשמור עליהם, אלא כדיי שהם ישמרו עלינו. יותר ספציפית - כדיי שהם ישמרו על הפורום במצב נקי ודיונים נקיים, מובנים, ולא מפוצלים בין כמה נושאים. "אין לפתוח 2 דיונים" זה חוק שתפקידו למנוע הצפה של הפורומים בכמה עותקים. אם אתה לא עושה משהוא ששקוף שהוא לא בסדר (כמו הצפה של הפורום) תעשה מה שבא לך, אני לא חושב שימדדו לך אם עורך דין אם _בטעות_ עברת או לא עברת על החוקים. לפחות בפורום שאני מנהל (לינוקס) אני לא עושה את זה

אם יש לך שאלה אחרת שאתה רוצה שהדיון בה יהיה נפרד ולא יתערבב אם הדיון הזה (מכל סיבה שהיא למשל, כדיי שיהיה מובן יותר על מה מדברים), עדיף בהחלט שתפתח נושא חדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מסילות 12V של 15A ו 15A. הכרטיס מסך נמצא לפעמים באותה מסילה אם כוננים לכן נניח שניתן לנצל ממנה כ 10A בלבד. זה עדיין משאיר 120W נקי לכרטיס מסך

בהשוואה ל ABPower שיש בו מסילה אחת בלבד של 5.5A

מה הוא יכול להחזיק למשל : GTX550TI כמו של החבר שלך (115W, לא מפתיע עכשו שנשרף לו המחשב.....) ו HD4850 (110W)

הערה קטנה נוספת : כרטיס חזק יותר לא בהכרח אומר שהוא לוקח יותר חשמל. אם אתה רוצה כרטיס ספציפי ניתן למצוא כמה חשמל הוא לוקח (מה שנקרא TDP - אתה יכול למצוא את זה בגוגל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

6850 לוקח בדיוק 121W, אז זה הכרטיס אם צריכת ההספק המקס' שמומלץ לשים ל FSP 350

ה 400W נותן 2A יותר במסילת 12V1, כלומר 24W יותר מה 350W שאותם הכרטיס מסך יכול לנצל. אליו ניתן לחבר למשל 6870

ה S12II 430 יכול להחזיק בערך כרטיס מסך של כ 150W כנראה אפילו יותר, וזה ספק איכותי מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...