איך הספק הזה? - עמוד 4 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך הספק הזה?

saarxee

Recommended Posts

ג'נרי סביר?

אם מתוך ה-500W הוא מספק רק גג 150W הוא ג'נרי ברמה גבוהה..

אני די קרוב לשנה של שימוש במחשב שלי..

אתה מציע להחליף ספק? יש לי כסף לזה אבל אני לא הכי רוצה לקנות את זה מכיוון שזה לא יוסיף לי ביצועים למחשב, כמו מהירות, ביצועי גיימינג וכו'..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 115
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יכול להיות שהספק הנוכחי שלי כבר הספיק להוריד מאיכותם של חלק מרכיבי החומרה שלי?

ויש לי שאלה נוספת:

לחבר שלי יש מחשב עם כרטיס מסך GTX550 TI וספק כזה פחות או יותר, זו החברה וההספק זהה בערך, העיצוב לא הכי דומה..

http://img23.imageshack.us/img23/8881/13443468168954.jpg

וכעת המחשב לא מראה לו תגובה על המסך, ניסה להחליף , להחליף ספק, לנתק ולחבר והכל.. והלוח אם לא השמיע גם צפצופים.. יכול להיות שהספק הרס את הלוח אם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@saarxee היקר.

קראתי את כל הת'רד מתחילתו ועד סופו, ואני מבין את ההסתייגות שלך מ"בזבוז" כסף על רכיב שלכאורה לא מוסיף לביצועים היבשים כלום.

לשם המטאפורה, תחשוב שיש לך חיפושית ואתה מתעניין בהוספת טורבו, ספויילר וצמיגי מרוצים.

כל הממומחים אומרים לך שהמנוע שלך בקושי מחזיק מעמד במהירות הנוכחית שלו, אז עם כל התוספות, הוא יתפרק לך על הכביש.

הספק שלך יכול להחזיק עד וואט מסויים, וזהו. אחרי הגבול הזה הוא ימשיך לעבוד לך, אבל הוא יתחיל להתפרק לך (במקרה הטוב) או לפרק לך את המחשב (במקרה הרע).

לפני שאתה מוסיף את כל הטורבו הזה למחשב, תוודא שהמנוע יחיזק מעמד איתו, זה הכל.

הנקודה היא שאולי אין שום שיפור ביצועים על הנייר, אבל כל החומרה שלך יציבה ועובדת טוב יותר.

מה יעזור לך מחשב סופר מהיר, אם באמצע המשחק הזיכרון שלך יקרוס? הביצועים שלך מתחילים ונגמרים במיץ שספק הכוח שלך יכול לתת לך, ואם אין מספיק, אז זה פשוט לא יעבוד טוב.

כולם כאן חוזרים על זה שוב ושוב, אתה לא תחזיק כרטיס מסך רציני על הספק הזה בלי לגרום לנזק למחשב, נקודה. הנזק לא מתבטא בדר"כ ע"י מכת ברק משמיים, אלא בנזק איטי ומצטבר, שאוכל לך את המערכת מפנים על פני זמן ארוך, ופתאום הכל יתחיל לקרוס.

אני מקבל קצת את הרושם שכבר החלטת מה לעשות, ורק מקווה לקבל אישור רשמי ממישהו מהפורום, וזה ידידי, כנראה לא יקרה. כולם כאן אנשי מקצוע ויודעים על מה הם מדברים, ולא ימליצו לך לעשות משהו שלא יהיה לטובתך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדאי לי להחליף ספק?

תוכל לראות קישור שפרסמתי על בעיות שיש לי במחשב לעיתים ושהוא לא הכי יציב, החלפת הספק היא דחופה?

אבא שלי לא הכי אוהב את הרעיון ואומר שאם המחשב עובד אין סיבה להחליף..

כדאי לנסות לחבר את המחשב לכרטיס מסך המובנה ולראות אם יש בעיות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להחליף ומהר.

מה להגיד לאבא? שהמחשב הוא פצצת זמן והוא הולך להתפוצץ!!!!

השיטה השנייה, להושיב אותו, להסביר לו על חוק אוהם, על היחס בין מתח, זרם וואט, אלקטרוניקה וספקי מתח, ולהוכיח לו מתמטית שהספק יקרוס אם תוסיף עוד רכיב כבד למחשב.

you can choose your cup of tea

וברצינות, אתה מכיר את אבא שלך הכי טוב, אנחנו יכולים רק לייעץ לך מה צריך לעשות עם המחשב, לא איך להשיג את זה :-P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שהבעיות של ניתוק ההתקנים לפעמים, כמו למשל עכבר מקלדת או יפתרו?

זה קשור לזה?..

לא קל לשכנע את אבא שלי.. הסברתי לו את זה הרבה, והוא אמר שכל עוד שהמחשב עובד, והוא גם עובד בצורה מהירה, אין צורך להחליף..

ואם אני אומר לו בנוגע להוספת רכיב כבד, הוא יגיד לי פשוט אל תוסיף רכיב ואז אין סיבה שהמחשב לא יעבוד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי להגיב מנסיון שABPOWER ספק ג'נרי סביר כמו ש11010010110 כתב.

אבל הוא מנפח קבלים אחרי שנת שימוש ולא בהכרח בעומס, אפילו בIDLE.

תלוי בתנאי העבודה שלו - יש לי ABPower (זה שצילמתי) שמחזיק מחשב Celeron בשימוש לא קבוע כבר 3 שנים. הוא עובד אצלי בטמפ, נמוכה בגלל שהמארז של המחשב כל הזמן פתוח וזה גם תורם לזה שהספק נשמר טוב יותר

הוא גנרי סביר בכך שהוא יכול לעבוד ללא בעיה אם מחשב בהספק מסויים, ואני חושב שה ABPower שיש לי ימשיך עוד כמה זמן אם המחשב הזה, בסך הכול המחשב לא לוקח ממנו כמעט כלום

דוגמה לספק גנרי לא סביר (כלומר - שיישרף גם אם תריץ אותו בלי מחשב מספיק זמן) הוא ה CIDEV ש saarxse הביא מהמחשב של חבר שלו. זה ספק שיש לו איכות רכיבים ותכנון כל כך דפוקים שהוא פשוט הורס את עצמו לבד, כמובן שעומס של המחשב מאיץ את התהליך אבל הספק הזה לבד הוא כבר פצצה מתקתקת, אם קבלים שמתנפחים פשוט לבד גם אם מחברים אותם לסתם DC

חוצמזה, בדקתי ספק כזה בדיוק (CIDEV PS-203 כמעט חדש מהקרטון, היה בשימוש במחשב אם כרטיס מסך מובנה במשך חודש) על סקופ והוא הוציא ripple של X2.5 מעל מה שמותר בתקן כבר בעומס נמוך - זה למשל ספק שבקלות יכול להספיק לשרוף מחשב שלם רק אם ה ripple שלו עוד לפניי שהספק עצמו מפסיק לעבוד

ג'נרי סביר?

אם מתוך ה-500W הוא מספק רק גג 150W הוא ג'נרי ברמה גבוהה..

אני די קרוב לשנה של שימוש במחשב שלי..

אתה מציע להחליף ספק? יש לי כסף לזה אבל אני לא הכי רוצה לקנות את זה מכיוון שזה לא יוסיף לי ביצועים למחשב, כמו מהירות, ביצועי גיימינג וכו'..

מחיר של ספק נורמלי : 200 שקל (וניתן למצוא גם בפחות)

מחיר של _כל_ ביקור אצל טכנאי מחשבים לסידור תקלה : לפחות 100-200 שקל

מחיר של לוח אם (להחליף לוח שרוף) : 200-250 שקל

יכול להיות שהספק הנוכחי שלי כבר הספיק להוריד מאיכותם של חלק מרכיבי החומרה שלי?

ויש לי שאלה נוספת:

לחבר שלי יש מחשב עם כרטיס מסך GTX550 TI וספק כזה פחות או יותר, זו החברה וההספק זהה בערך, העיצוב לא הכי דומה..

http://img23.imageshack.us/img23/8881/13443468168954.jpg

וכעת המחשב לא מראה לו תגובה על המסך, ניסה להחליף , להחליף ספק, לנתק ולחבר והכל.. והלוח אם לא השמיע גם צפצופים.. יכול להיות שהספק הרס את הלוח אם?

יכול להיות ויכול להיות שלא, אם אין קבלים מנופחים אז רוב הסיכויים שאין עדיין נזק. בכל מקרה תחליף ספק כדיי למנוע אפשרות לנזק עתידי. תשמור את ה ABPower, הוא טוב למחשבים חלשים עד 100W אבל לא למחשב שלך (בגלל שיש לך כרטיס מסך)

הספק שיש לחבר שלך - CIDEV PS-203 - זה ספק שמקומו בפח מרגע שהוא יוצא מהחנות. הוא דפוק לחלוטין ולא כמו ה ABPower. אם הלוח לא נדלק אם ספק חדש כנראה שאכן הספק שרף את הלוח, תחפש קבלים מנופחים בלוח ובתוך הספק

תפרק את 2 הספקים (כשהם לא בחשמל) ותעלה תמונות באיכות גבוהה שלהם, ניתן יהיה לראות באיזה מצב הם ולככון אותך בהתאם. כמו כן תמונות של כל האזורים בלוח אצל החבר שהמחשב לא עובד אצלו

כדאי לי להחליף ספק?

תוכל לראות קישור שפרסמתי על בעיות שיש לי במחשב לעיתים ושהוא לא הכי יציב, החלפת הספק היא דחופה?

אבא שלי לא הכי אוהב את הרעיון ואומר שאם המחשב עובד אין סיבה להחליף..

כדאי לנסות לחבר את המחשב לכרטיס מסך המובנה ולראות אם יש בעיות ?

תחליף את הספק. עכשו

בוא נשאל את אבא שלך שאלה כזאת :

קניתם בית חדש בשכונה של בתים שכולם בנויים אותו דבר, בו זמנית, על ידי אותו קבלן. אצל חלק משמעותי מהשכנים התחיל להישרף הלוח חשמל של הבית (הלוח נשרף, אצל חלק הוא גם שרף בדרך את הטלויזיות / מחשבים / מכשירי חשמל אחרים שיש בבית) כמה חודשים אחריי שקנו את הבית

עכשו הבית גבן שנה, ועדיין מדיי 1-2 שבועות אתם שומעים על עוד מישהוא שנשרף לו הלוח חשמל, לפעמים בלי נזק נוסף לבית ולפעמים דפק לו בדרך גם כמה מכשירי חשמל בתוך הבית

פניתם לחשמלאי והוא אומר שיש בעיה ידועה אם הלוחות האלה וממליץ להחליף לפניי שיהיה מאוחר מידי. החלטתם שלא צריך להוציא עכשו כסף שכן הלוח עדיין עובד

עכשו פניתם לחשמלאי שייעץ לכם על בחירת מזגן חדש לבית, והוא (כבר מכיר את הבעיה של הלוחות בשכונה הזאת) אומר שוב שחייבים להחליף את הלוח לפניי שמתקינים את המזגן

בנתיים הלוח עדיין עובד, אבל ניתן להריח בערב קצת שרוף אם הולכים לייד הלוח. גם אצל השכנים שהלוח נשרף להם במשך חודשים לפניי שהלוח עף סופית היה ריח חלש של שרוף באיזור של הלוח, למרות שהחשמל עבד מעולה ולחלק גם היו מזגנים

להחליף או לא ?

יכול להיות שהבעיות של ניתוק ההתקנים לפעמים, כמו למשל עכבר מקלדת או יפתרו?

זה קשור לזה?..

לא קל לשכנע את אבא שלי.. הסברתי לו את זה הרבה, והוא אמר שכל עוד שהמחשב עובד, והוא גם עובד בצורה מהירה, אין צורך להחליף..

ואם אני אומר לו בנוגע להוספת רכיב כבד, הוא יגיד לי פשוט אל תוסיף רכיב ואז אין סיבה שהמחשב לא יעבוד..

יכול להיות ויכול להיות שלא, אם מדובר בתקלת תוכנה (את זה דרך אגב ניתן לבדוק, מה התיאור המדוייק של התקלה של החיבור עכבר / מקלדת ?)

בסיפור שלי, אוליי פשוט לא צריך לקנות את המזגן וזה ימשיך לעבוד ? אז אתם תמותו מחום בשיא הקיץ כדיי שהלוח לא יישרף ? (לדעתי הלוח נמצא שם כדיי להעביר חשמל בשבילכם ולא כדיי שאתם תשמרו עליו)

מחשב קיים כדיי להריץ משחקים ולא כדיי להריץ אנטיוירוס. אם אתה צריך כרטיס מסך חדש, תתקין אותו. אם לא, אז אתה לא צריך כרטיס מסך חדש. את הספק בכל מקרה תחליף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרווחתי רק לאחרונה 200 ש"ח, וזה די נדיר שאני מרוויח כסף בצורה כזו.. הכסף לא מגיע אליי בקלות.

ככה שחשבתי לקנות בזה משהו אחר, כמו כרטיס מסך..

תוכל להמליץ לי על ספק כוח טוב? הבנתי שזה יהיה מעולה: אבל מעדיף למצוא בפחות.

http://www.tms.co.il/product/5117

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...