זקוק לנושא\חומר להרצאה של 15-20 דקות - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק לנושא\חומר להרצאה של 15-20 דקות

elixvx

Recommended Posts

היי, אז אני צריך לערוך הצאה קטנה מול כ-15 איש הרצאה באורך של 15-20 דקות.

בכל נושא שאבחר. העניין הוא שלא עולים לי שום רעייונות לנושאים מעניינים שאפשר לדבר עליהם בקלות.

חשבתי אולי על סוגיית הפליטים בישראל או על מערכת החינוך הבעיה היא שאין לי מספיק ידע בנוא להרצות על זה 15 דקות.

אשמח להצעות או הפנייה לחומרים. (הצעו לנושאים מעניינים אחרים יתקבלו בברכה)

תודה רבה וחג שמח!

שחכתי לציין שיש לי אפשרות גם להעזר במצגת סרטון אז אם יש למישהו משהו מעניין זה יהיה מעולה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי נושא מאד מעניין שהמון לא מודעים אליו (ואלו 2 סיבות מעולות לדבר עליו) זה התנהגות מנהיגי הציונות בזמן השואה.

כמעט בכל סיפריה עירונית יש את הספר כחש שהוא מקור נפלא.

באמת נשמע נושא מעניין רק שאני בעצמי לא יודע עליו הרבה. זכור לי קצת משיעורי היסטוריה בתיכון אבל לא יותר מזה.

תוכל להפנות אותי למקורות טובים בנושא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

99% שבסיפריה של המקום שאתה לומד בו נמצא הספר הזה, אם לא אז בסיפריה העירונית.

ובתיכון לא מלמדים את מה שמוצג שם, מנסים להשכיח את זה.

בגדול 2 הפרשיות הכי מענינות לדעתי זה ילדי טהרן ופרשת סחורה תמורת דם.

ילדי טהרן יותר מדבר על הכפיה החילונית האכזרית שנעשתה לילדים ניצולי שואה, אתה יכול לקרוא על זה כאן:

http://www.daat.ac.il/daat/vl/teheran/teheran02.pdf

בדף 14 מתחיל ה"אקשן", לפני זה יש יותר סיפור על הרקע שלהם במטרה להבין מי הם היו וכמה אכזרי היה מה שעשו להם.

עוד פרקים מהספר כאן:

http://www.daat.ac.il/daat/vl/tohen.asp?id=290

פרשת סחורה תמורת דם לדעתי יותר תענין אותך, היא מדברת על עיסקה שהציעו הנאצים, מצרכי תמורת העברת כחצי מיליון מיהודי הונגריה אל מחוץ לשטחי גרמניה הנאצית. העיסקה סוכלה ע"י מנהיגי הציונות דאז, וכמעט חצי מיליון יהודים נרצחו ע"י הנאצים בגללם.

פה אני מציע לך ללכת לסיפריה הקרובה לביתך ולקחת את הספר "כחש" שמקיף את הנושא בצורה יפה מאד, יש המון מה לדבר על זה, וזה מאד מעניין באופן כללי כל ה"תימרונים" של הפוליטיקה היהודית של אז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המאיה- "סוף העולם קרב" וזה לדעתי יכולה ליהיות הרצאה מתאימה בזמן הנכון לעשות אותה גם.

לוח השנה של בני המאיה אשר מדויק נמצא בדיוק של השעון האטומי ב3 מספרים אחרי הנקודה העשרונית ומדענים אומרים שבמספר השלישי ישנו טולנרס של פלוס מינוס 5. אז יש מצב שבני המאיה צדקו

הלוח השנה שלהם מתחיל 3122 (אם אני לא טועה לגביי ה22) שנה לפני הספירה. ומשום מה הלוח שנה שלהם מסתיים בדצמבר סוף השנה

כאשר הלוח שנה בנוי כגלגלי שיניים ומאוד מוזר איך הם דייקו בכל דבר שקיים.

בנוסף אתה יכול להכניס את אפקט החייזרים לנושא ולהעלות את התמונה שבא קיים "יישות" כלשהי אשר יושבת/שוכבת על כסא במטרה לטוס לשמיים כמו שניראה אצל האסטרונאוטים בינינו אנו.

טוב אני יכול לחפור על הנושא הזה שעות ולא 15 דקות

מומלץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה איתך חביבי, אבל קודם כל הייתי ממליץ לך לבחור נושא שמעניין אותך/קשור למסגרת שאתה מתכוון להרצות בה.

אני מניח שאם אתה כאן בפורום, סימן שאתה גיק. כעת תבחר נושא מעולם המחשבים ותפתח אותו בעזרת חומריי עזר שתמצא לפי הצורך בגוגל.

סתם דוגמה, "כיצד השפיעה הקטנת הייצור הננו-מטרית של על הביצועים". בהרצאה שכזו אתה לדוגמה ניגש לשורש, מסביר איך פועלים, הסברים על יחידות מידה, איך מייצרים במידה כזו קטנה וזעירה, מה זה נותן בסופו של יום למשתמש, והאם זה בכלל נגיש לצרכן?

אני ממליץ לך לבחור נושא/ או מיני שאלת מחקר שממנה תפתח שאלות בנושא, תרכיב בסדר כרונולוגי כראוי, ותתחיל לענות לך על השאלות ולמלא ראשיי פרקים.

להרצות 10 דקות זה באמת כלום. אם כבר הרצאה, שיתנו לך לפחות קצת זמן שתוכל לפתוח קצת עומק בה, ושביל זה צריך 45 דקות לרוב.

עוד המלצה- כנס ל-TED ותקבל קצת השראה ברמת ההרצאות והנושאים. שם כל אם מקבל בין 10 ל-15 דקות שיחה על הבמה בנושא שהוא מתמחה בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...