לאיזה שימושים ולמי מיועד לינוקס? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לאיזה שימושים ולמי מיועד לינוקס?

swisaman

Recommended Posts

היי,

נחשפתי לא מזמן למערכת ההפעלה הנקראת והתחלתי להתעניין.

לאילו שימושים היא מיועדת ?

חשבתי להתקין את מהדורת האבונוטו(ידידותית למתחילים ? ).

בעקרון אני משתמש בפוטושופ ומתכנת בvisual studios(יותר נכון מתחיל ללמוד תכנות) וגם משחק אבל בשביל זה יש לי וינדוס.

ראיתי שאפשר לעשות דברים ממש נחמדים בלינוקס.

אשמח אם תענו על שאלותיי =)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לינוקס מיועדת או לשימושים סופר פרימיטיביים, או לדברים מאוד מתקדמים. אני משתמש במערכת הזאת כדי ללמוד אותה (יש לה שורשים מיוניקס, עוד מתחילת עידן המחשוב), וזה סיפוק די גדול רק לדעת להשתמש בה. אל תבוא בגישה של להחליף את הווינדוס בלינוקס, אלא רק כדי לנסות משהו שונה, ולהבין איך המחשוב עבד פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי,זה דיי מסקרן אותי.

יש דרישה\הגבלה מסוימת שקשורה לחומרת המחשב ?

יש בעיה מסוימת להתקין את זה לצד וינדוס או שחייב שרק לינוקס יהיה מותקן?(אין לי מחיצה או משהוא אני מתכוון להתקין את זה על אותו דיסק בלי מחיצות)

כמה מקום מערכת ההפעלה לוקחת?(היא תותקן על 128GB שתפוס בוא כבר 35GB ככה שאני לא רוצה שהמערכת תתפוס יותר מידי מקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לינוקס אינה מערכת למילוי נישה, היא מערכת הפעלה שמתאימה לכל מטרה כמערכת ההפעלה העיקרית והיחידה. אין כאן הגבלה מכיוון מערכת ההפעלה

הגבולות ברוב השימושים נמצאים בתוכנות ובידע של המשתמשים

מבחינת תוכנות - אתה בא להתקין מחשב בשביל מטרה כלשהיא. המטרה היא - להפעיל טאבלט על כל השימושים שבו, לשלוט על מכונה תעשייתית, לכתוב מסמכים , לראות סרטים או לאחסן דפי אינטרנט. לכל מטרה יש תוכנות שמיועדות אליה. יכול להיות שחלק מהתוכנות מתאימות לשימוש שלך וחלק לא. חלק מהתוכנות מיועדות ללינוקס וחלק לא. אם יש תוכנה מתאימה למטרה ושעובדת תחת לינוקס, אתה יכול להשתמש בה

מבחינת ידע של המשתמשים - נניח שאתה מתקין את המחשב בשביל מישהוא, האם הוא יצתרך ללמוד מחדש משהוא שהוא כבר מכיר בתוכנה אחרת ? מה העדיפויות שלך - היתרון של לינוקס או התוכנה שמיועדת אליה או היתרון של לא להצתרך ללמד מחדש את המשתמש ?

אתה בוחר מערכת הפעלה, אין תשובות מוחלטות. אתה צריך לבדוק מה המטרה שלך, אם איזה תוכנות ניתן להגיע אליה + יתרונות או חסרונות של התוכנות, האם התוכנות שאתה רוצה מתאימות למערכת הפעלה כזאת או אחרת, יתרונות וחסרונות, וכן הלאה. תבחר את המערכת המתאימה ביותר למטרה

- זה יכול להיות סובייקטיבי. אני משתמש לכל המטרות שהן ב 7 השנים האחרונות בלינוקס, יש אחרים שבשילהם "לינוקס זה לא אופציה" - בגלל סיבות שלהם

בלינוקס לדסקטופ הדרישות לחומרה נמוכות מאוד. אני עושה עבודות גרפיקה ודברים אחרים על מחשבים החל מפנטיום 4 / סלרון תואם אם 1-1.5 G זיכרון

דרישה למקום בדיסק שונה בין המערכות, בדרך כלל בין 7 ל 15 G בשביל המערכת עצמה כולל תוכנות, יותר מזה אם זה כולל מקום לקבצים שלך

לינוקס חייבת מחיצה משלה בדיסק, שתפורמט בדרך כלל במערכת קבצים ext3 או ext4 - וינדוס לא יודעת לפתוח את מערכת הקבצים הזאת, מבחינת וינדוס זו תהיה "מחיצה לא מוכרת" שלא תופיע ב my conputer (אבל כן תופיע ב manage)

אם יש לך פחות מ 2-4 G זיכרון תיצור גם מחיצת swap של כ 1G - כמו שיש בוינדוס pagefile.sys, בלינוקס זה לא קובץ במחיצת המערכת אלא מחיצה נפרדת לזיכרון וירטואלי בלבד. אם אתה יוצר מחיצת SWAP, _אל_ תשים ת המחיצה הזאת על אלא על דיסק קשיח בלבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם ניתן ליצור מחיצות נוספות ? כן, עיין ערך PartedMagic/GParted.

בנוסף לכך, באמצעות Grub ניתן להשיג DualBoot שמאפשר לך לבחור בין Windows ל- Distro שהתקנת.

אם אתה רק רוצה לנסות הפצת כלשהי, הייתי שוקל במקומך להוריד VMWare Workstation/Player ולהריץ את ההפצה המדוברת בלי צורך ביצירת מחיצות וכו'.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתקין את הלינוקס על מחיצה שאצור מHDD שאין לי ממש צורך בו(ישמש כגיבוי לאחר ההתקנה).

בכ"מ,אין לי אפשרות לבחור לאיזה לעשות BOOT?אני חייב להשתמש בGRUB?

חשבתי לנסות את אובנטו,היא אמורה להיות ידידותית למתחילים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ubuntu היא החלטה טובה למתחילים (למרות שיש גם משתמשים ותיקים שמשתמשים בה).

בכדי להתקין את לצד מערכת נוספת תפעיל את ההתקנה לאחר שמותקן כבר על ההארד דיסק ובהתקנה תבחר בהתקנה לצד נוספת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יהיה מסוכן מאוד לאפשר לאובונטו להקטין את המחיצה של . עדיף להקטין אותה דרך מנהל הדיסקים של עצמו (אם בכלל אפשר לשנות גודל של מחיצה שעליה מותקנת מערכת הפעלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אפשרי ובטוח?

לפי 11010010110,לינוקס חייבת מחיצה משלה בדיסק מאחר והיא מפרמטת את המחציה למערכת קבצים שוינדוס לא מזהה.

אשמח אם מישהוא יוכל להביא לי תשובה מדוייקת.

היא מקטינה את המחיצה של [אם יש מקום] ויוצרת מחיצה משל עצמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתקין , אני אישית ממליץ לך להשתמש בכלי שנקרא wubi. זה כלי שמתקין את כמו תוכנה רגילה תחת וינדוס. כשאתה מפעיל את המחשב עדיין יתאפשר לך לבחור בין לוינדוס, אבל בניגוד להתקנה במחיצה נפרדת, אם תרצה למחוק את כל מה שתצטרך לעשות הוא להסיר אותה כמו תכנה רגילה בוינדוס (בהתקנה במחיצה נפרדת ההסרה הופכת למסורבלת יותר).

באופן כללי, בתור משתמש די פשוט שהתנסה בהפצות הלינוקס הפופולריות יותר, אני ממליץ לך לקחת בערבון מוגבל דברים שאתה קורא ברשת על , גם מהכיוון של תומכי וגם מהכיוון של המתנגדים (אלה ואלה נמצאים בשפע).

משפטים כמו "לינוקס לא מתאימה למשתמש הפשוט", "לינוקס זה רק למי שרוצה להכיר את הקרביים של המחשב", ומהצד השני "לינוקס טסה על 2", "לינוקס הרבה יותר פשוטה מוינדוס" וכו' - קח הכל בערבון מוגבל ותתנסה בעצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלק ממערכות לינוקס מאפשרות לך תוך כדיי התקנה להקטין את המחיצה של וינדוס שאתה בוחר וליצור מחיצה במקום שהתפנה. (אם המחיצה של וינדוס היתה בשימוש הרבה זמן לפניי זה מומלץ לעשות defrag קודם)

אם במערכת שאתה רוצה אין אפשרות כזאת, או אם זה יכול לגרום לנזק (לא ידוע לי על מקרה כזה), תפנה מקום מראש אם תוכנה לניהול מחיצות שבא לך - acronis וכו' יכול להיות שיש משהוא בוינדוס עצמו שמאפשר לך לשנות גודל של מחיצות

ב 2 המקרים אתה בוחר כמה מקום אתה רוצה לפנות. רוב המערכות צריכות 7-10G (או 15 במקרים הכבדים ביותר אם החלטת ממש להתקין כמה דסקטופים וכו), יש כאלה שיקחו גם הרבה פחות מ 7 לפניי שהתקנת תוכנות נוספות

בהתקנה של לינוקס מתקינים GRUB. קודם כל זה הרכיב הפעלה של לינוקס (כמו שיש NTLDR לוינדוס), שנית ה GRUB הוא מה שנותן את התפריט בהפעלה של המחשב שבו אתה בוחר לאיזה מערכת הפעלה לעלות

יש הרבה שממליצים למתחילים, אני לא אחד מהם. יש הרבה מערכות לא פחות טובות אחרות

רשימת ההמלצות הקבועה שלי : opensuse fedora (מערכות "רגילות"), chakra (למשתמש קצת יותר מתקדם אבל מערכת טובה מאוד)

ומה שמשנה בנוסף זה הדסקטופ. יש לך בחירה של דסקטופים שונים (אתה יכול להתקין כמה ביחד בתוך אותה מערכת, תוכל להחליף ביניהם אל ידיי log out / log in או switch user). הדסקטופים הנפוצים הם :

KDE - הדסקטופ שבו אני משתמש, אחד מ 2 הכי נפוצים. במידה מסויימת דומה ל Windows

Gnome - דסקטופ אחר נפוץ. במידה מסויימת דומה ל Mac

Unity - דסקטופ מבוסס על Gnome שבו משתמשים באובונטו

LXDE - דסקטופ קל למחשבים ישנים (עובד מהיר גם על פנטיום 2-3)

תנסה את הדסקטופים השונים, לפחות את KDE ו Gnome ההבדל ביניהם הוא כמו 2 מערכות הפעלה שונות. ברוב המערכות יש לך אפשרות לבחור איזה להתקין או להתקין כמה

כלי ה WUBI מאפשר במקום להקטין מחיצות, ליצוב במחיצת הוינדוס קובץ ענקי שמכיל את המחיצה של . הדבר הזה עושה מלא בלאגן (יש כאלה שלא עשה להם, יש כאלה שכן, כמה פעמים באייקון מישהוא היה מביא מחשב שלא עולה בגלל WUBI)

אני אישית לא ממליץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...