זה רק אני וה NAS שלי ..... או, איך התחלתי עם דיסק וסיימתי עם NAS - עמוד 3 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זה רק אני וה NAS שלי ..... או, איך התחלתי עם דיסק וסיימתי עם NAS

ben-zone
 Share

Recommended Posts

• תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

• 6 חודשים מאוחר יותר...
  • 1 חודש מאוחר יותר...

אז מתברר שמערכת הפעלה על DOK זה אחלה ל NAS טהור, אבל בעייתי כשאתה מצפה שגם יריץ שרת DLNA. זה מה שמתגלה כשעוברים מסוני ווגה 29" לטלוויזיה עדכנית. קידמה עולה כסף !.

ה DOK הוחלף בדיסק 1TB אתמול, שתי המחיצות (/ ו /home ) הועתקו באדיבות DD והוגדלו מעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 שנה מאוחר יותר...

עברה שנה וחצי, והגיע זמן לעדכון.

גם 13 TB של נתונים סופם להתמלא, וצריך להתארגן להתרחב.

המצב היום הוא :

- 4 דיסקים לנתונים.

- 1 דיסק לפריטי

- 1 דיסק ל ARCH עצמו.

על לוח האם יש 6 יציאות SATA.

במארז המחשב יש מקום ל 6 כונני 3.5" (ושני מקומום ל 5.25").

איך מוסיפים דיסק ?  חשבתי בשלב ראשון להתקין במקום הדיסק ה"קטן" שעליו יושב ARCH דיסק גדול ולהשתמש במקום הפנוי אבל בסוף החלטתי שאני מעדיף לא לערב שמחה בששון.

הכוונה הסופית היא להוסיף עוד דיסק ל PARITY (כך שיהיו שני דיסקים כאלה) ועוד דיסק לדטה.

לצורך כך :

- נקנה בקר דיסקים נוסף עם שתי יציאות SATA.  הבקר הותקן ודיסק ה PARITY הנוכחי הועבר אליו (ובמסגרת זו וכדי לעשות חיים קלים, הגדרת מחיצת הboot בCFG של SYSLINUX שונתה ובמקום להשתמש בהגדרת המחיצה (/dev/sdx) שמשתנה כתלות במספר הדיסקים הועברה להשתמש ב UUID של המחיצה ).

- הוזמנו 2 מתאמים מ 5.25 ל 3.5.  כשיגיעו יירכשו 2 דיסקים של 8TB שיישמשו ל PARITY (יישבו על הבקר החדש).  דיסק הפריטי הנוכחי יישמש כדיסק נתונים נוסף (תוספת של 4TB). 

מבטיח לעדכן בחידושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

קודם כל שמח שנקלעתי לאשכול הזה שהוקפץ, ביצוע טוב אבל באותה מידה מאמר מאוד מעניין. 

נהניתי מאוד לקרוא.

עכשיו שתי שאלות וסלח לי אם הם ישמעו לך דביליות אני לא הכי בקיא בנושא, מצטער.

1.סליחה על השאלה המעט דבילית, אבל... לא הבנתי בדיוק איך זה עובד, כלומר, יש לך מספר גדול של שרתים שמחוברים יחדיו ומוקררים מקבלים כוח וכו', עכשיו, איך אתה מעביר את זה למחשב השני ? כ.רשת  שמחבר בין שני המחשבים ?

2.מה ההבדל בין הפרויקט שלך לבין שרת NAS מוכן ? מלבד ההנאה בהרכבה שלו, וזה בהחלט נשמע כיף.

3. מה היתרון של פני שרת מוכן ?

מאמר נהדר ופרויקט שנראה נהדר וממש מהנה. 

היה כיף לקרוא !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-- ^ --

1.  יש לי שרת אחד - זה המדובר.  בנוסף יש את המחשב שלי (לינוקס) של אשתי (חלונות) ושל הבת (לינוקס).  כל 4 המחשבים יושבים על הרשת הביתית.  אני (והבת) מחוברים לשרת בעזרת (NFS (Network File  System שהיא צורת הקישוריות הטבעית לרשת לסביבת לינוקס.  כמובן שאפשר להגדיר גם SMB לעבודה מול .

2.  שרת NAS מוכן והשרת הזה - הם דברים מקבילים אך שונים.  הייתרון אצלי הוא בגמישות אבל צריך לעבוד ולהקים.  בשרת NAS מוכן (לפחות בתיאוריה), חבר והשתמש.  אבל אח'כ כשתנסה להוסיף דיסקים או דיסקים מגדלים שונים, תיתקע.  חשוב לשים לב שה RAID במערכת עובד כסנאפשוטים ולא באופן רציף.  צריך לחשוב עליו יותר כגיבוי.  מתאים למידע שכמעט ואינו משתנה (לא תשתמש בשיטה זו להגן על מערכת תפעולית של חברה לדוגמא).

3.  ראה 2.  ו FUN כמובן.

מבטיח תמונה פורנוגרפית של המחשב אחרי הוספת הדיסקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין לראות את הדיון הזה קופץ.

מאז ועד היום יש שינוי לטובה במחירי המארזים הקטנים, והם הפכו להיות הרבה יותר נגישים ומשתלמים.

אם פותח הדיון הזה בונה את זה היום סביר להניח שהיה ממזער את כל הסיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Art Tatum

אם פותח הדיון הזה בונה את זה היום סביר להניח שהיה ממזער את כל הסיפור.

איך אמזער ?  ההקפצה נובעת מכך שאני מגדיל את המערכת שתכלול 8 דיסקים.  מכיר קטנים שיכילו זאת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...
  • 1 חודש מאוחר יותר...

דיון מאוד מעניין,

אני בימים אלו לומד ל MCSE ואנחנו מתעסקים הרבה עם טכנולוגיות של Storage למיניהם.

מכל הדברים שמכניסים לנו לראש שם יש כמה נקודות שקופצות אצלי כאשר מדברים על Storage וגם על NAS למשל במקרה זה.

1. מבחינת ביצועים בהתחשב בכך שמדובר בדיסקים מכניים, איך אתה מרגיש את המהירות שלהם ? כאשר מספר מחשבים מהרשת שלך ניגשים בו זמנית האם אתה חווה "קפיאות" או 100% ניצול של הדיסק?

2. מבחינת "בריאות" של החלקים, בהתחשב בכך שמדובר במכשיר שאמור לרוץ 24/7. הוא לא מתחמם\מרעיש\קופא וכיו"ב?

ומעניין אותי לדעת אחרי שעדכנת שהמערכת הזאת רצה שנה שלמה האם הדיסקים במצב מכני תקין? האם החלפת חלק מהם?

3. מבחינת סדר עדיפויות ארגוני הסדר שלנו המליצו לעבוד איתו הוא:

Storage ייעודי > אם אין אז - בקר Raid (או Enclosure כלשהו עם בקר בפנים) > Raid תוכנתי > מקומי.

כשהקמת את המערכת או עכשיו שאתה בהליכי שדרוג האם שקלת להשתמש בבקר Raid ייעודי כלשהו בשביל לנהל את האחסון?

בנוגע ל Raid באיזה מהם אתה משתמש או היית משתמש בשביל המערכת? (בעבודה שוטפת הומלץ לנו על Raid 6 אלא אם יש צורך למהירות קריאה\כתיבה מסויימים ואז לבחור חלופות אחרות).

4. Arch,

אנחנו אישית הולכים להתעסק (וגם המליצו לנו) על CentOS מבחינת רמה ארגונית. אבל, כמשתמש ביתי מדוע בחרת ב Arch במקום ייעודית ל Nas כמו FreeNas או Nas4Free למשל?

בנוסף (אני לא בקיא בArch) , האם מדובר במערכת שאתה יכול לקנפג כשרת או שזאת מערכת קליינט שפשוט קינפגת מטעמי נוחות ל NAS?

במידה והיא לא עובדת כשרת האם שקלת להשתמש במערכת הפעלה ייעודית כשרת?

5. גיבוי ושרידות המידע,

אני מבין שאתה מריץ Parity שאמור לאפשר לך יתירות מסוימת בעבודה אבל האם אתה עושה גיבוי Offsite כלשהו לדיסק אחר שיש לך או אולי חיברת מודול גיבוי אוטומטי לאחסון כלשהו למטרות גיבוי המידע? בכל זאת נשמע שיש לך כמות נכבדת ביותר של קבצים.

6. מערכת ההפעלה,

האם התקנת את מערכת ההפעלה שלך על כונן או דיסק מכני רגיל? במידע וזה דיסק מכני כיצד אתה יכול לתאר את ההמהירות השוטפת של מערכת ההפעלה בפעילות יום יומית?

7. UPS,

האם אתה עושה שימוש בUPS ובמידה וכן באיזה דגם אתה משתמש?

8. מבחינת דיסקים קשיחים יש ל WD סדרה (RED) שמיועדת במיוחדת להתקני NAS, האם שקלת להשתמש בדיסקים ייעודיים כאלו בשביל ה NAS הביתי שלך או שהדיסקים שיש לך כרגע מספקים אותך?

9. כרטיסי ,

האם אתה משתמש בכרטיס בודד או מספר כרטיסים?

המטרה לוודא שגם השרת יישאר זמין במידה וכרטיס אחד או פורט\כבל מתקלקלים וגם לעשות הליך של אגרגציה כדי להאיץ את תקשורת הנתונים.

בServer 2012 r2 לדוגמה זה נקרא NIC Teaming, במקומות אחרים זה נקרא Trunk וכולי. זה מאפשר לך לקחת מספר כרטיסי פיזיים ולהפוך אותם לכרטיס לוגי אחד.

10. ,

האם יש לך מערכת אנטי וירוס \ חומת אש וכולי מוגדרים במערכת כדי לוודא שאין נוזקות ורושעות שמסתובבות לך בדיסק? בנוגע לחומת אש האם קינפגת לך את חומת האש במערכת כדי לאפשר רק תקשורת של שיתוף קבצים?

11. ניהול מרחוק,

אתה מנהל את השרת דרך שורת פקודה אני מניח? מהמחשב האישי שלך?

או שיש לך פאנל דרך ממשק WEB כלשהו אליו אתה יכול להתחבר דרך הרשת?

זה הכל לבינתיים סליחה על החפירה פשוט מאוד מעניין אותי לקבל מהידע שצברת בפרוייקט שלך.

אני בסביבת הלימוד הביתית כרגע מריץ הכל דרך וירטואליזציה ואני די מוגבל מבחינת מה שאני יכול לעשות או לנסות.

תודה!

נערך על-ידי Googleness
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...