זה רק אני וה NAS שלי ..... או, איך התחלתי עם דיסק וסיימתי עם NAS - עמוד 5 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זה רק אני וה NAS שלי ..... או, איך התחלתי עם דיסק וסיימתי עם NAS

ben-zone
 Share

Recommended Posts

• 5 חודשים מאוחר יותר...
  • תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

איך שהזמן רץ ...

אחד הדיסקים התחיל להתריע שהוא מתעייף - לא מפתיע.  מדובר על WD ירוק של 3.0TB.

הוזמן מ TMS דיסק 16TB של .  הדיסק הותקן במקום דיסק פריטי של 8TB, שבתורו החליף את דיסק הדטה הישן של 3TB.  לא היו בעיות בהעברת המידע מדיסק לדיסק (פרט לזמן שזה לקח!).

אז עכשיו המצב הוא :

image.png.15fb2fb300ed5777acd140c88677c67d.png

עד לעדכון הבא  :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעת על XPENOLOGY? זו התוכנה של מערכות SYNOLOGY. מבוססת לינוקס, עם ממשק גרפי וובי, עובדת מעולה, יכולה להריץ מגוון גדול של , וניתן אפילו להתקין אותה על מכונה וירטואלית וכך להריץ כמה דברים במקביל בלי להעמיס על החלק שמתפקד כשרת קבצים. אני בניתי שרת קטנטן עם פוטנציאל עד מעל 100 טרה, שמבוסס על התוכנה הזאת.

נערך על-ידי ClassMulder
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיר כמובן את Synology ואחרים.  אבל לצרכים שלי אין כל יתרון ויש הרבה חסרונות במערכת raid און ליין.

- נדרשים דיסקים בגודל זהה (ורצוי אפילו מאותו דגם)

- המערך הוא יחידה אחת "סגורה".  אם קרה מה שקרה ולא ניתן לשחזר, גם הדיסקים התקינים אבודים לך.

- כמובן שגם אם פשוט לא בא לך יותר על המערך, יש לחלץ את המידע ממנו ורק אז לפרק את המערך.

- כל הדיסקים מסתובבים וצורכים חשמל כל הזמן.

- אין לו כל יתרון מבחינת אפליקציות/תוכנות ביחס למערכת הפעלה רגילה (לינוקס או חלונות).

- ובטח יש עוד.

היתרונות של מערך raid אמיתי לדעתי הם

- יכולת קריאה מהירה יותר (הקובץ פרוש על מספר דיסקים ונקרא במקביל).  רלוונטי לחלק ממבני ה raid.

- במידה וזה raid עם גיבוי ( יש דיסקי parity) כל העסק אוטומטי בזמן אמת.

- למשתמש הדיוט - העסק (לפחות בתאוריה) פשוט יותר.  לא בטוח שזה באמת נכון.

אני חפשתי מערכת שנתונת 

- גיבוי, לאו דווקא בזמן אמת.

- יכולת להשתמש בדיסקי דאטה שכבר היו לי 

- יכולת להשתמש בדיסקים בגדלים שונים

אין לי צורך ב

- גיבוי בזמן אמת.  אני מפעיל את התוכנה תקופתית.

- קריאה מהירה יותר מקריאה של דטה מדיסק אחד.

יתרון מבחינתי זה שמערכת ההפעלה היא סטנדרטית לחלוטין (Archlinux במקרה שלי, אבל יכול היה להיות כל ואפילו חלונות).  וכמובן שגם ניתן להתקין עליה כל תוכנה שניתן להתקיןן על .

אם תחזור להודעה הראשונה שלי בתחילת השרשור, תראה שם את השיקולים שלי להחלטה על המערכת הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ben-zone

מכיר כמובן את Synology ואחרים.  אבל לצרכים שלי אין כל יתרון ויש הרבה חסרונות במערכת raid און ליין.

- נדרשים דיסקים בגודל זהה (ורצוי אפילו מאותו דגם)

- המערך הוא יחידה אחת "סגורה".  אם קרה מה שקרה ולא ניתן לשחזר, גם הדיסקים התקינים אבודים לך.

- כמובן שגם אם פשוט לא בא לך יותר על המערך, יש לחלץ את המידע ממנו ורק אז לפרק את המערך.

- כל הדיסקים מסתובבים וצורכים חשמל כל הזמן.

- אין לו כל יתרון מבחינת אפליקציות/תוכנות ביחס למערכת הפעלה רגילה (לינוקס או חלונות).

- ובטח יש עוד.

היתרונות של מערך raid אמיתי לדעתי הם

- יכולת קריאה מהירה יותר (הקובץ פרוש על מספר דיסקים ונקרא במקביל).  רלוונטי לחלק ממבני ה raid.

- במידה וזה raid עם גיבוי ( יש דיסקי parity) כל העסק אוטומטי בזמן אמת.

- למשתמש הדיוט - העסק (לפחות בתאוריה) פשוט יותר.  לא בטוח שזה באמת נכון.

אני חפשתי מערכת שנתונת 

- גיבוי, לאו דווקא בזמן אמת.

- יכולת להשתמש בדיסקי דאטה שכבר היו לי 

- יכולת להשתמש בדיסקים בגדלים שונים

אין לי צורך ב

- גיבוי בזמן אמת.  אני מפעיל את התוכנה תקופתית.

- קריאה מהירה יותר מקריאה של דטה מדיסק אחד.

יתרון מבחינתי זה שמערכת ההפעלה היא סטנדרטית לחלוטין (Archlinux במקרה שלי, אבל יכול היה להיות כל לינוקס ואפילו חלונות).  וכמובן שגם ניתן להתקין עליה כל תוכנה שניתן להתקיןן על לינוקס.

אם תחזור להודעה הראשונה שלי בתחילת השרשור, תראה שם את השיקולים שלי להחלטה על המערכת הזו.

אני מבין את צרכיך. אגב, אני משתמש בדיסקים בגדלים שונים במערכת ה-XPENOLOGY שלי. זו יכולת מובנית. לגבי חיסכון באנרגיה, זה תלוי בכמה גורמים כולל הדיסקים עצמם, הבקר שלהם, לוח האם, הגדרות ביוס וכדומה. אבל יש בהחלט שליטה בנושאים האלה.

כמובן שאם אתה מרוצה עם מה שיש לך - לבריאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...