שאלה. אם אני רוצה לעסוק בהייטק בתחום פיתוח\בניית תוכנות. מה אני צריך ללמוד? - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה. אם אני רוצה לעסוק בהייטק בתחום פיתוח\בניית תוכנות. מה אני צריך ללמוד?

Alexkmr

Recommended Posts

המטרה שלי לדעת לפתח תוכנות ולעבוד בהייטק.

עכשיו רציתי לדעת מה בידיוק האפשרויות שלי מלבד לימודי מדעי המחשב באפיק מעבר באו"פ?

האם ישנם עוד אפשרויות כגון למידת קורסים של שפות ספציפיות וכו?

אני מקווה שהשאלה שלי היית מספיק ברורה

במידה ולא אשמח לפרט

+ הבחירה באפיק מעבר מכיוון שאני לא מעוניין לבזבז זמן על שיפור בגרויות\פסיכומטרי.

+ אני אצתרך לקחת קורס כלשהו בשביל לשפר את התמטיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

השאלה היא ממה נובעים הציונים הנמוכים. אם אכן יש קורולציה בין הציונים ליכולות שלך, יהיה לך קשה לסיים תואר במקום כמו הפתוחה (אין תנאי קבלה).

אחרת, לך על הפתוחה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התייעצתי בפורום של תפוז.

ואמרו לי לפני שאני נרשם אני ללכת להתייעץ בפקולטה למדעי המחשב. בגלל רמת התמטיקה שלי.

אמ..

בנוגע לציונים,

פשוט אני בנאדם שקשה לו מאד מאד ללמוד.

לקח לי 4-5 פעמים בשביל לקבל עובר בתנך.

3 פעמים בשביל לעבור בלשון.

ספרות גם כשלוש פעמים, ובסוף נכשלתי, אבל מותר נכשל אחד.

ולא שאני לא לומד, אני יושב ולומד.

פשוט אני לא זוכר.

דווקא במתמטיקה אני לא כזה גרוע, אבל חישובים בראש אני לא יכול לעשות.

אני זקוק לדף בשביל לחשב.

יש כמובן דברים שאני מבין יותר מכיוון שהם ברורים לי, ויש דברים שאני לא מבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום קשר בין מתמטיקה לבין יכולות לתנכת או להיות תוכניתן מעולה.

היום אני ראש צוות תוכנה כבר 5 שנים בחברת הייטק גדולה ואני יכול להגיד לכם שיש פה תוכניתנים ומנהלים מבריקים שאין להם אפילו בגרות.

לא משנה מה אתה רוצה לעשות , אתה חייב להתחיל עם מבוא למדעי המחשב , זה יתן לך רקע בסיסי אם בכלל התחום בשבילך.

אם הקורס לא מעניין אותך , סביר להניח שאתה במקום הלא נכון.

תוכניתן לא צריך שום ידע במתמטיקה (ברוב התחומים) הוא צריך ידע בסיסי בלוגיקה והבנה לוגית.

כלומר יכולת לקחת משהו או מצב ולפרק אותו לסדרה של פעולות קבועות מראש.

בקיצור , קח את "מבוא למדעי המחשב" באו"פ ואז נראה.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין קשר בין מתמטיקה לתכנות - יש קשר בין מתמטיקה ופיתוח.

אתה רוצה להגיד לי שמעולם לא השתמשת בגרפים, פונקציות טריגונומטריות, אלגברה לינארית?

אני זוכר שגרפים היו בשלוש יחידות וממש היה לי קושי להבין את זה או שבעצם אולי היה לי קשה להבין את זה כי היינו איזה 30 ילד בכיתה.

בכל מקרה כל מה שאמרת לי בחיים לא השתמשתי\למדתי.

אז מה לקחת בסוף מבוא למדעי המחשב או אשנב במתמטיקה או שניהם בייחד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח אשנב.

ברור שלא למדת את זה, אלה דברים שלומדים באוניברסיטה.

לא מסכים.

בשביל ללמוד את הבסיס לפיתוח תוכנה לא צריך שום מתמטיקה , אולי זה יכול לתרום בעתיד בחתומים מסוימים אבל ברוב המקומות בד"כ לא צריך את זה מה גם שזה לא מעיד על שום דבר.

חייבים להתחיל ממבוא למדעי המחשב ומשום להתקדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטרף לשאלה של הבחור מאחר וגם אני מעוניין ללמוד משהו כזה.

השאלה היא:

איפה אני צריך ללמוד? (באיזה מוסד לימודים)

איפה הכי מומלץ? (באיזה מכללה אני אצא עם תעודה שתהיה משמעותית בשוק העבודה)

מה אני צריך ללמוד? (נניח אותי מעניין כל התיכנות כמו הג'אבה וכו' השאלה אם נלווה לזה עוד משהו מעבר ל"סתם קורס" כמו שיש בג'ון ברייס)

איך זה מסתדר לי בסוף מבחינת עבודה?

במצב הספציפי שלי זה שלמדתי בתיכון מדעי המחשב עם איזה 10 יחידות של כל מיני שטויות. כל הציונים שלי שם גבוהים + תעודה טכונולוגית שאני יודע שזה אמור לעזור לי איכשהו. יש לי ידע בסיסי בלוגיקה/אלגוריתם(רמת בצפר). הקטע שאני לא זוכר את השפות (למדנו בC ופסקל חח xD). וגם ככה הן מיותרות ברגע שאני אלמד שפות יותר קשורות לעידן שלנו חח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי נסיון ו/או תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר אף אחד לא יתסכל עליך. קורסים בג'ון ברייס זה נחמד וזו דרך טובה "לרפד" את קורות החיים, אבל בלי תואר או נסיון זה לא שווה הרבה (חוץ מאולי מקומות עבודה מסויימים, שאני לא בטוח שהיית רוצה לעבוד בהם).

הכי מומלץ? ללכת לעשות תואר שקשור במדעי המחשב או הנדסת תוכנה באוניברסיטה כלשהי. קצת פחות מומלץ מזה זה תואר במכללה, כאשר כמובן יש עדיפות למכללות מסויימות (לדוגמה האקדמית תל אביב יפו והמרכז הבינתחומי הרצליה). לפי מה שאתה טוען לא אמורה להיות לך בעיה להתקבל לאוניברסיטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי נסיון ו/או תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר אף אחד לא יתסכל עליך. קורסים בג'ון ברייס זה נחמד וזו דרך טובה "לרפד" את קורות החיים, אבל בלי תואר או נסיון זה לא שווה הרבה (חוץ מאולי מקומות עבודה מסויימים, שאני לא בטוח שהיית רוצה לעבוד בהם).

הכי מומלץ? ללכת לעשות תואר שקשור במדעי המחשב או הנדסת תוכנה באוניברסיטה כלשהי. קצת פחות מומלץ מזה זה תואר במכללה, כאשר כמובן יש עדיפות למכללות מסויימות (לדוגמה האקדמית תל אביב יפו והמרכז הבינתחומי הרצליה). לפי מה שאתה טוען לא אמורה להיות לך בעיה להתקבל לאוניברסיטה.

ממש לא מסכים. אף אחד לא מסתכל על תואר אקדמי , זה נחמד אבל ממש לא MUST.

אני מכיר מנהלי שמנהלים 50 מפתחים ואין להם בגרות.

אם אתה יודע את העבודה , זה לא מעניין את אף אחד איזה תואר יש לך (אולי רק בחברות גדולות או גופים ציבוריים).

בכל מקרה , למי שאין ידע , כן מומלץ לעשות קורסים באוניברסיטה , אפילו בפתוחה אבל לא בשביל התואר אלא בשביל לקבל את הרקע התיאורטי.

משם זה רק לפתוח סביבת ולכלך את הידיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...