חרדים עובדים בשחור - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חרדים עובדים בשחור

ross

Recommended Posts

רוני אתה יכול לומר לא נכון עד מחר. זה לא משנה את העובדה שמוטל על כל אחד ואחד להתגייס לצבא, גם על פי המקורות שאתה נתת. ביום שנלך להלחם כדי להרוויח כסף נדבר.

על פי המקורות תמיד חייב שהיו לומדים על פי התורה כנראה אינך מודע מה כוחה של לימוד תורה וכמה אנו תלוים בה.

רוב המדינה מאמנים אבל במה? רק מה שנוח .

חשיבות התורה יותר מכל עניין אחר בחיים:

1) בזכות התורה מתקיים העולם (ירמיהו לג, כד): "ואם לא בריתי יומם ולילה חוקות שמים וארץ לא שמתי".

2) עבודת השם היא עיקר חיי האדם: "ואהבת את ה' אלוהיך בכל לבבך, ובכל נפשך ובכל מאודך..."

3) על האדם לעסוק בתורה כל רגע מחייו: "ודיברת בם בשיבתך בדרך ובלכתך בדרך ובשכבך ובקומך".

4) על האדם לעסוק בתורה כל יומו, והיא צריכה להיות עיקר עיסוקו (יהושע פרק א, ח): "לא ימוש ספר התורה הזה מפיך, והגית בו יומם ולילה". לולא קיום התורה יאבד העם היהודי מעל הארץ (דברים, פרק ד, כה): "כי תוליד בנים... ועשיתם הרע בעיני ה'... אבד תאבדון מהר מעל הארץ אשר אתם עוברים את הירדן שמה לרשתה".

הארץ ניתנה רק עבור קיום התורה והמצוות. בתנא דבי אליהו, בעניין פילגש בגבעה, אומר הקב"ה: "לא נתתי לאלו ארץ אלא כדי שיקראו וישנו ויעסקו בתורה כל ענין בזמנו וילמדו דרך ארץ".

שירות צבאי:

1) גם בזמן שהיה צבא, שליש מעם תמיד היה חייב ללמוד תורה בעורף. התורה מלמדת אותנו: "אלף למטה, אלף למטה!" (שליש לומדים, שליש בעורף, שליש למלחמה). האם שליש מעם לומד תורה? ישנם יותר משש מיליון תושבים בארץ , ובקושי שישים וחמש אלף אברכים.

2) הצבא היהודי חייב להיות טהור ושומר מצוות.. כך נאמר בתורה על הצבא היהודי (דברים כג, טו): "כי ה' אלוהיך מתהלך בקרב מחנך להצילך ולתת אויבך לפניך, והיה מחנך קדוש ולא ייראה בה ערוות דבר ושב מאחריך".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 470
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה יכול לתת לי מידע מדויק כמה במגזר החרדי עובדים לעומת המגזר החילוני?

גם אני מכיר חרדים מיליונרים. יופי להם. אז מה עם השאר?

תתפלא, אבל יש לי הערכה לא קטנה לחרדים. ומצדי, אם ציבור שלם יחליט שכל תפקידו בחיים הוא להחזיק באופן גורף את שיא העולם בשחייה בבריכה אולימפית מלאה בקולה, זה בסדר גמור, גם אם זה נשמע לי טפשי.

אבל אני לא אסכים לכך שיקבלו תקציבים בשביל זה.

מוסד תרבות הוא לכולם. לא רק למגזר מסויים. ואם יש מוסד תרבות רק למגזר מסויים, אז גם לאחרים יש את המוסדות היחודיים להם.

עם זה אני יכול להסכים. אבל אז שלא יבואו לי כולם עם תורתו אמונתו. הציבור החרדי יפרנס את עצמו ואת אלה שלומדים.

וכמו כן, אל תעשו , אבל ראבק! לפחות שירות לאומי!

אני בטוח שחרדים רבים היו רוצים לעבוד. משום מה לא תמיד נותנים להם. מי מרוויח מהמצב?

"מוסד תרבות הוא לכולם. לא רק למגזר מסויים. ואם יש מוסד תרבות רק למגזר מסויים, אז גם לאחרים יש את המוסדות היחודיים להם." אתה הבנת את מה שכתבת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויאמר יעקוב (אנוכי) למד ילמדו... אבל שלא יראו שקל מהמדינה....

רוני, הם לומדים כי יש להם אפשרות פיזית ועקוץ (והם עוקצים) את המדינה ואת החברה כולה על ידי הלימודים שלהם והכסף שמגיע אליהם בדרכים לא דרכים.

אני טוען ששום אדם בריא בגופו לא צריך לקבל כסף מהמדינה במקום לעבוד בגלל סיבות הזויות כמו דת מאחר ובפועל הדת לא מונעת מאנשים לעבוד, בתור דוגמא פשוטה ככה זה עובד בעולם. אנשים דתיים עובדים ומנהלים חיי דת בלי בעיה

בארץ לעומת זאת פתאום או דת או עבודה... אין אמצע משום מה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאתה רואה, יאיר, לציבור בארץ רוצה שהחרדים יעבדו, כולל החרדים עצמם. בשביל זה יש המוכנים לבטל את החוק הזה, בתנאי שהחרדי לפחות יעשה שירות לאומי. אבל זה לא קורה. למה?

כשמשהו גרוע מאוד קורה אבל לא מטופל, זה הסימן הוודאי לכך שיש מישהו חזק שזה שווה לו.

אבל מי?

אתה כבר יודע- פוליטיקאים. וגם, כן כן, רבנים (הפוליטיקאים שבהם).

אז יש למישהו רעיון איך גורמים לפוליטיקאים מזורגגים מכל קצוות הקשת להתחיל לעבוד למען הציבור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר הכל. אבל שוב על פי שמורי המצוות חייב שהיו גם לומדים. על פי התורה הלומדים זה גם כוח שללא זה אין עם יהודי. אתה יכול להגיד את דעתך. אבל אנו מדברים על מקורות .

מוחמד יגיד את דעתו ואחמד וכל אחד .. לשמורי המצוות זה לא משנה אלא מקורות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה לומדים צריך אגב רוני? 1 10 100 1000 10000? כמה אנשים צריכים ללמוד?

כולם? חלקם? רק העילויים?

כמה שעות הם צריכים ללמוד ביום ? 2 4 6 8 10 12?

אני טוען שמי שיכול ללמוד שילמד... אבל שיעשה את זה אחרי גיל 21, 3 שנים של לא יהרגו איש

עבודה 8 שעות ביום לא תהרוג איש

הבעיה היא שמתחמקים מהדברים האלו בטענות שהדת לא מאפשרת לשלב בין הדברים, וזה פשוט שקר גס באופן מצחיק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לתת לי מידע מדויק כמה במגזר החרדי עובדים לעומת המגזר החילוני?

גם אני מכיר חרדים מיליונרים. יופי להם. אז מה עם השאר?

אין ויכוח שהאחוז נמוך יחסית. אבל שוב, תן להם לעבוד, במקום להתעקש על כך שיעשו מה שאין סיכוי שיעשו, (להתגייס לצבא) ואז להתלונן על כך שהם לא עובדים (או עובדים בשחור) כי המדינה אוסרת עליהם לעבוד.

אבל כוונתי היתה: אם המדינה מתקצבת מוסדות תרבות, אז היא צריכה לתקצב את מוסדות התרבות של כלל האוכלוסיה, ולא רק מה שלדעתך נכון. כי גם זכות משלם המיסים החרדי ההוא, שהמיסים שלו יושקעו במוסדות תרבות שלו.

אז יש למישהו רעיון איך גורמים לפוליטיקאים מזורגגים מכל קצוות הקשת להתחיל לעבוד למען הציבור?

איך גורמים? שאלה קשה. יש באוויר יותר מדי הסתה ע"י פוליטיקאים אינטרסנטים ותקשורת מגויסת , בשביל שפוליטקאי ממוצע יפתח ביצים ויציע לא לאסור על החרדים שלא מתגייסים לעבוד, אפילו אם הוא מאמין שזו הדרך.

אם תשאל אותי?

דבר ראשון, לא לאסור עליהם לעבוד.

דבר שני, לעודד שירות לאומי כלשהו, על ידי מתן הטבות של תוכניות השכלה שונות. (כמובן גם למשרתים בצה"ל ולשאר משרתי שירות לאומי)

לדעתי בסוף הכל יבוא על מקומו בשלום. אבל זה יקח עוד שנים רבות, עד שכל הצדדים יקבלו שכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פי המקורות תמיד חייב שהיו לומדים על פי התורה כנראה אינך מודע מה כוחה של לימוד תורה וכמה אנו תלוים בה.

רוב המדינה מאמנים אבל במה? רק מה שנוח .

חשיבות התורה יותר מכל עניין אחר בחיים:

1) בזכות התורה מתקיים העולם (ירמיהו לג, כד): "ואם לא בריתי יומם ולילה חוקות שמים וארץ לא שמתי".

2) עבודת השם היא עיקר חיי האדם: "ואהבת את ה' אלוהיך בכל לבבך, ובכל נפשך ובכל מאודך..."

3) על האדם לעסוק בתורה כל רגע מחייו: "ודיברת בם בשיבתך בדרך ובלכתך בדרך ובשכבך ובקומך".

4) על האדם לעסוק בתורה כל יומו, והיא צריכה להיות עיקר עיסוקו (יהושע פרק א, ח): "לא ימוש ספר התורה הזה מפיך, והגית בו יומם ולילה". לולא קיום התורה יאבד העם היהודי מעל הארץ (דברים, פרק ד, כה): "כי תוליד בנים... ועשיתם הרע בעיני ה'... אבד תאבדון מהר מעל הארץ אשר אתם עוברים את הירדן שמה לרשתה".

הארץ ניתנה רק עבור קיום התורה והמצוות. בתנא דבי אליהו, בעניין פילגש בגבעה, אומר הקב"ה: "לא נתתי לאלו ארץ אלא כדי שיקראו וישנו ויעסקו בתורה כל ענין בזמנו וילמדו דרך ארץ".

שירות צבאי:

1) גם בזמן שהיה צבא, שליש מעם תמיד היה חייב ללמוד תורה בעורף. התורה מלמדת אותנו: "אלף למטה, אלף למטה!" (שליש לומדים, שליש בעורף, שליש למלחמה). האם שליש מעם לומד תורה? ישנם יותר משש מיליון תושבים בארץ , ובקושי שישים וחמש אלף אברכים.

2) הצבא היהודי חייב להיות טהור ושומר מצוות.. כך נאמר בתורה על הצבא היהודי (דברים כג, טו): "כי ה' אלוהיך מתהלך בקרב מחנך להצילך ולתת אויבך לפניך, והיה מחנך קדוש ולא ייראה בה ערוות דבר ושב מאחריך".

1) אם לא תאמין, אז אלוהים לא קיים (ירמיהו לג, כד): "ואם לא בריתי יומם ולילה חוקות שמים וארץ לא שמתי".

2) אלוהים רוצה שתאהב את הספר החדש שלו: "ואהבת את ה' אלוהיך בכל לבבך, ובכל נפשך ובכל מאודך..."

3) צריך למלמל פסוקים כל רגע נתון, ולדבר על זה עם חברים: "ודיברת בם בשיבתך בדרך ובלכתך בדרך ובשכבך ובקומך".

4) צריך להדביק ספר תורה לפה, ולחשוב למה לעזאזל אני עושה את זה: (יהושע פרק א, ח): "לא ימוש ספר התורה הזה מפיך, והגית בו יומם ולילה". אם אלוהים לא אוהב תות בננה, ויקימו מפעל של תות בננה, לא יהיו יהודים בכל הצד המערבי של הגלובוס: (דברים, פרק ד, כה): "כי תוליד בנים... ועשיתם הרע בעיני ה'... אבד תאבדון מהר מעל הארץ אשר אתם עוברים את הירדן שמה לרשתה".

רבי אליהו טוען שצריך לקרוא תורה כל הזמן: בתנא דבי אליהו, בעניין פילגש בגבעה, אומר הקב"ה: "לא נתתי לאלו ארץ ישראל אלא כדי שיקראו וישנו ויעסקו בתורה כל ענין בזמנו וילמדו דרך ארץ".

1) גם פעם היו מעמדות. התורה מלמדת אותנו: "אלף למטה, אלף למטה!" (אחוז מסויים מהאוכלוסיה יחיה מתחת לקו העוני).

2) אלוהים היה מסתובב פעם במחנות צבאיים כדי ללמד אותם להשתמש בנשק, ואבוי למי שיעשה לו מונינג: כך נאמר בתורה על הצבא היהודי (דברים כג, טו): "כי ה' אלוהיך מתהלך בקרב מחנך להצילך ולתת אויבך לפניך, והיה מחנך קדוש ולא ייראה בה ערוות דבר ושב מאחריך".

כבר הגענו למסקנה שדברים כאלה נתונים לפרשנות ושייכים לדיון "דת ואמונה Ver.375", גם בלי הדוגמאות המוגזמות שלי ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר הכל. אבל שוב על פי שמורי המצוות חייב שהיו גם לומדים. על פי התורה הלומדים זה גם כוח שללא זה אין עם יהודי. אתה יכול להגיד את דעתך. אבל אנו מדברים על מקורות .

אתה מעוות את המקורות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוחמד יגיד את דעתו ואחמד וכל אחד .. לשמורי המצוות זה לא משנה אלא מקורות.

את דעתם הם יכולים לממן מכיסם.

אין ויכוח שהאחוז נמוך יחסית. אבל שוב, תן להם לעבוד, במקום להתעקש על כך שיעשו מה שאין סיכוי שיעשו, (להתגייס לצבא) ואז להתלונן על כך שהם לא עובדים (או עובדים בשחור) כי המדינה אוסרת עליהם לעבוד.

אבל כוונתי היתה: אם המדינה מתקצבת מוסדות תרבות, אז היא צריכה לתקצב את מוסדות התרבות של כלל האוכלוסיה, ולא רק מה שלדעתך נכון. כי גם זכות משלם המיסים החרדי ההוא, שהמיסים שלו יושקעו במוסדות תרבות שלו.

מוישה דוברניק שלומד בישיבה זה חשוב מאוד, באמת! אבל הוא לא מוסד תרבות...

הקמת בתי כנסת זה חשוב, ואני תומך בכך יחד עם הקמת תיאטראות ומוזיאונים.

תורתו אמונתו לא קשור בכלל, ולכן ההשואה פשוט מופרכת.

איך גורמים? שאלה קשה. יש באוויר יותר מדי הסתה ע"י פוליטיקאים אינטרסנטים ותקשורת מגויסת , בשביל שפוליטקאי ממוצע יפתח ביצים ויציע לא לאסור על החרדים שלא מתגייסים לעבוד, אפילו אם הוא מאמין שזו הדרך.

אם תשאל אותי?

דבר ראשון, לא לאסור עליהם לעבוד.

דבר שני, לעודד שירות לאומי כלשהו, על ידי מתן הטבות של תוכניות השכלה שונות. (כמובן גם למשרתים בצה"ל ולשאר משרתי שירות לאומי)

לדעתי בסוף הכל יבוא על מקומו בשלום. אבל זה יקח עוד שנים רבות, עד שכל הצדדים יקבלו שכל.

הנה הלופ שלא יוצאים ממנו.

בשביל לשנות את המצב, צריך לאפשר לחרדים לעבוד.

בשביל לאפשר לחרדים לעבוד, צריך לשנות את החוק.

בשביל לשנות את החוק צריך פוליטיקאים לא נוכלים.

בשביל פוליטיקאים לא נוכלים, צריך לשנות את המצב.

הצילו!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, לדעתי אתה טועה שאתה נכנס כאן לויכוח של דת ואמונה.

כי הם לא מסכימים איתך בחשיבות של מה שאתה מנסה להסביר, וגם אני לא למען האמת.

הנקודה שלא חייבים להסכים על הכל, רק להבין שהאחר חושב אחרת, ולא ניתן לכפות על מישהו בכוח משהו שמחינתו זה טאבו.

(במיוחד לא להחזיק . כמו שאף אחד לא רוצה להכריח ערבי עם אמונות אנטי ישראליות להחזיק .)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבין לגמרי.

אבל אם יבוא ילד ויחווה דעתו על בעיה מסובכת, מעבר להבנתו (לא בגלל שהוא טיפש, אלא כי לא למד את הנושא) ויגיד לך:

זו דעתי, אתה מבין את הבעיה?

תיקח אותו ברצינות?

אתה מבין את הבעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...