חרדים עובדים בשחור - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חרדים עובדים בשחור

ross

Recommended Posts

נמאס לי לייפות את המציאות, נמאס לי להגיד הם מסכנים הם ככה הם שמה, מכריחים אותם בלה בלה בלה...

פאק איט, אני לומד מאד קשה בטכניון ואף אחד לא נותן לי קיצבה, לא רק זה אלא שאני גם חייב לשלם לביטוח לאומי למרות שעקרונית השקעה בי היא כנראה הרבה יותר טובה למדינה מאשר השקעה בעוד משגיח כשרות שיאנוס עסקים קטנים עם המשכורות שלו, נמאס לי שאני צריך לבזבז את הזמן שלי ואת הכסף שלי בשביל ציבור שלדעתי מאמין באמונות טפלות, מה זה הקישקוש הזה?! אם אני מאמין שאם אני עובר ליד חתול שחור אסור לי לצאת מהבית חודש מישהו צריך לממן את האי שפיות שלי? למה שאני וכל שאר האנשים שכמותי נצטרך לממן את ההזייה ההמונית שלהם? רוצים להאמין באלוהים ובתורה ובכל מה שנכתב ביהדות? בכיף, אני אהיה מוכן להגן על הזכות שלכם לעסוק באמונה שלכם בביתכם הפרטי ובמקומות שאתם מממנים, אין שום סיבה הגיונית שכל הנטל ייפול על הציבור שאני חלק ממנו וצריך לשנות את המצב כל עוד אנחנו עוד רוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 470
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

רוני, אכן "חרדי" (המרכאות בכוונה) שעושה מעשה נפשע, דינו חמור מ"חילוני" שעשה מעשה נפשע.

אכן.. כמו יהודי. סיבה שגוים לא רוצים להחשב פחות מוסריים מיהודים אז שנתפס הם מכלילים על כולם -הנה אתם לא שונים מאיתנו. כך גם לציבור שמורי המצוות עושים. הרי כל חוזר בתשובה יודע כבר שרגליו נכנסו לבית המדרש כמה דקות כמה שיקרו אותו והכלילו על ציבור זה. מי אלה הגנבים? חרדים מי אלה הכי פחות מוסרים ?חרדים וכו'.. דווקא מגלה שהמצב הפוך. תשאלו כל חוזר בתשובה הוא מכיר את שתי הצדדים בעיניים.

אנשים לא מבינים שיש דרגות של חרדי ודתי..

אין דבר כזה שכולם כמו שעושה הכל כהלכה. תמיד צריך להסתכלל על הכלל כמה אחוז הפשיעה וכדו'..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נמאס לי לייפות את המציאות, נמאס לי להגיד הם מסכנים הם ככה הם שמה, מכריחים אותם בלה בלה בלה...

פאק איט, אני לומד מאד קשה בטכניון ואף אחד לא נותן לי קיצבה, לא רק זה אלא שאני גם חייב לשלם לביטוח לאומי למרות שעקרונית השקעה בי היא כנראה הרבה יותר טובה למדינה מאשר השקעה בעוד משגיח כשרות שיאנוס עסקים קטנים עם המשכורות שלו, נמאס לי שאני צריך לבזבז את הזמן שלי ואת הכסף שלי בשביל ציבור שלדעתי מאמין באמונות טפלות, מה זה הקישקוש הזה?! אם אני מאמין שאם אני עובר ליד חתול שחור אסור לי לצאת מהבית חודש מישהו צריך לממן את האי שפיות שלי? למה שאני וכל שאר האנשים שכמותי נצטרך לממן את ההזייה ההמונית שלהם? רוצים להאמין באלוהים ובתורה ובכל מה שנכתב ביהדות? בכיף, אני אהיה מוכן להגן על הזכות שלכם לעסוק באמונה שלכם בביתכם הפרטי ובמקומות שאתם מממנים, אין שום סיבה הגיונית שכל הנטל ייפול על הציבור שאני חלק ממנו וצריך לשנות את המצב כל עוד אנחנו עוד רוב.

קודם כל המדינה מתקצבת מוסדות להשכלה גבוהה בסכומי עתק.

שכח מזה ששכר הלימוד של הסטודנטים מכסה את כל העלויות.

אז המדינה כן משקיעה בך, למעשה יותר מאשר בחרדי הממוצע.

דבר שני, כל מה שכתבת לא כל כך קשור לדיון, מעבר לעובדה שזה מאפשר לך ולאחרים קצת לשחרר לחצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אני יודע שאתה יהודי?

כי ישבתי היום עם ערבים ולא נטפה מהם שינאה כזו. (ערבים ישראלים, שעובדים)

דווקא ראיתי שהם מכבדים מאוד את היהודים, ואפילו שאלו אותי אם נעבוד ביום ראשון, הם יודעים שיש צום ליהודים, וזה לא נעים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אדם שהולך ללמוד מקצוע מדוע שלא ישלם? האברך לא יכול לעבוד לשם קח מקבל את ה800 שח ולא בגלל שלומד. סטודנטים רבים מקבלים מלגות השוות יותר מ800 שח.

אבל מה יש להגיב לרפש הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכלס, שיעור התגייסים עומד על בסביבות 50%. 50% הנותרים שלא מתגייסים מחולקים כך:

בערך 10% חרדים. (המהווים 80-90% מסך כל החרדים)

בערך 20% ערבים. (המהווים כמעט 100% מסך כל הערבים)

20% חילוניים. (המהווים בסביבות 40% מסך כל החילונים)

האם אתה חושב ש 40% מהחילונים כולם לא כשירים ולכן לא מתגייסים?

ובנימה יותר אישית, אתה אחד מ 2: דמגוג שונא חרדים או זומבי שטוף מוח.

מאיפה המספרים האלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיבה פשוטה.

גם בעלי שיער ג'ינג'י יטענו שהם לא יכולים להתגייס, לשיטתם אכילת גזר במהלך כל היום מגינה על המדינה.

נוותר גם להם, לא ?

ואל תשכח לספק להם הבטחת גזר גמדי עם תוספת ויטמינים והנחה בארנונה על שטחים לגידולה.

ותאמין לי, בממוצע ג'ינג'ים מכניסים יותר כסף ממיסים מחרדים נתולי השכלה בתחומי הליבה. שווה.

אי אפשר לגייס את מי שלא רוצה. (הילדים של אולמרט לא שרתו כי לא רצו, אני מזכיר אותם כי אבא שלהם מפורסם, אבל זה לא דווקא הם, כל אחד שלא רוצה להתגייס מצליח להתחמק.)

אז במקום להגיד להם "לא רוצים להתגייס? אין בעיה, אסור לכם לעבוד! אנחנו נממן אותכם" נעבור למודל של כל מדינה נורמלית (מערבית) שחרדים לא מתגייסים אבל עובדים ומשלמים מיסים. (דרך אגב חרדים בניו יורק עובדים בעבודות מכניסות למרות שגם שם הם לומדים בבתי ספר פרטיים רק את החומר לימוד שלהם, אני לא יודע איך הם עושים את זה.)

שציבור בכזה גודל (10% מהאוכלוסייה) מחליט החלטה (לא לשרת בצה"ל), גם אם היא מנוגדת לחוקי המדינה, אי אפשר לעשות נגדו כלום. (ע"ע הציבור הערבי ושרות אזרחי)

אז אפשר ללכת בשיטה של "אתה תאבד עין ואני אאבד עין" ואפשר ללכת בשיטה של win-win כל מה שצריך זה שהשכל יתגבר על העצבים.

זה לא שהם לא רוצים לעבוד.

זה גם לא שהם באמת רוצים ללמוד תורה כל היום.

הם רק רוצים לא לעשות כי זה נוגד את עקרונות הבדלנות של הרבנים שלהם, שאינם רוצים לתת להם את ההזדמנות הכוח והיכולת לבחור את מסלול חייהם לפני שזאתי תתפוגג ותקרוס תחת מחויבויות התא המשפחתי בקהילה החרדית.

אז למה לעזאזל לא לאפשר להם את זה? יותר טוב לאסור עליהם לעבוד ולשלם להם כסף בשביל זה?

אני לא מבין את ההיגיון של התשובות פה לכולם ברור שהחרדים רוצים לעבוד (לפחות 90% מהם כמו בחו"ל) אבל דורשים שהם ישרתו בצבא קודם. (מה שברור שלא יקרה)

הצבא הוא חילוני ואני רוצה שישאר כזה, (אני מאמין שזה רצון רוב הציבור הישראלי) למה לנסות לגייס חרדים לצבא חילוני? זה לא עובד, (מישהו פה היה משרת בצבא דת שחייבים לקום כל בקר ולהניח תפילין) ורק גורם לכל ישראלי ממוצע לקרוע את התחת כל החודש ועדיין לגמור אותו עם מינוס. תהפכו את הצבא למקצועי או השד יודע מה אבל תעזבו את החרדים בשקט הם ילכו לעבוד וכולנו נרוויח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך להגיע למצב שחרדי ירצה לשרת בצבא. אם דתיים לאומיים (גם כאלה שלומדים בישיבות) נאבקים להגיע ליחידות קרביות ולקצונה אין שום סיבה שחרדים לא ירצו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דינם של כל האנשים המקבלים קצבאות במרמה מוחלטת, קרי לא מתקיים התנאי הבסיסי המזכה אותם בקצבה, ראויים מבחינתי לעונש זהה - שלילה רטרואקטיבית של כל כספי הקצבה ששולמו להם שלא כדין, קנס בגובה 300% מכל הכספים הללו ואי-אפשרות לקבל קצבה כלשהי מהמדינה, להם או למשפחתם הקרובה, במשך 10 שנים (לרבות אלו המגיעות להם כחוק). עונש זה צריך להטיל על דורשי קצבת נכות שאינם נכים כלל (או ברמה שאיכשהו מתקרבת לרמה המיוחסת להם), מקבלי קצבת אבטלה שאינם מובטלים וכולי.

עד כאן דעתי הכללית. לפיכך, חרדי שמקבל דמי אבטלה\קצבת קיום במקביל לעבודה בשחור, מבצע את אותו הפשע בדיוק כמו חילוני שמקבל דמי אבטלה\קצבת קיום במקביל לעבודה בשחור - אבל אם במקביל החרדי מצהיר על לימודים בכולל, שבהם הוא אינו נוכח, ומקבל בעבורם קצבה נוספת, בוודאי שדינו חמור יותר, ובטח שדינו חמור מדין אדם העובד בשחור ונמנע בהתאם מתשלום מס, אך לא מקבל קצבה כלשהי.

הבנתם, רבותי הדתיים, או שעדיין מסובך לכם מדי?

נ.ב. את הערבים העויינים את (כלומר, רובם המוחלט) אני מתעב לא פחות משמתעבים אותם אתם, תאמינו לי - אבל כיף לשחק אותה נרדף\קדוש מעונה ולצעוק "רק אותי אתם שונאים", נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, אכן "חרדי" (המרכאות בכוונה) שעושה מעשה נפשע, דינו חמור מ"חילוני" שעשה מעשה נפשע.

שהחרדי יעשה את החשבונות שלו לאלוהים שלו. למה אתה עושה את זה בשבילו ? (יותר צביעות מצדם אולי)

וזה לא נכון, לפי שוויון מול החוק וגם לפי המוסר הכללי, ללא שום קשר לחרדי/יהודי/יגוסלבי.

הנקודה שלי היתה לא על עצם נתינת ההטבות\גיוס לצבא וכו'. הכתבה הביאה מקרים של אנשים שמתחזים ללומדים בישיבה ובעצם עובדים בשחור. השאלה שלי היתה כמה אחוז הם מתוך כל החרדים. זה הכל.

הכרתי לא מעט חילוניות בעבר שלא עשו , עקב הצהרה שהן דתיות. (שיחקו את משחק החצאית והלבוש הצנוע)

וכפי שאמרתי. בסביבות 40% מחילוניים לא עושים . וכן, הם אומנם לא לוקחים קצבה מסכנה מהמדינה, אך גם יכולים ללכת לעבוד על פי חוק, ויכולים ללכת ללמוד באוניברסיטה, ולקבל סיבסוד על הלימודים מהמדינה. (כמה מפתיע, כמו חרדים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע אתה בכלל כזה יצור שאני לא מצליח לתאר מי או מה עומד או יושב מאחורי המקלדת

אני מסיט את האש לערבים?

רק בהנחה שאתה אחד משלנו -- מה הנחישות שלך לחרף את נפשך במרדף אחרי חרדים? תוך התעלמות מכל חתך אחר של האוכלוסיה

אני מחמוד אבו סעידה מחאן יונס, רודף היהודונים. אני כותב דברים אלה ממטה חמאס הסודי.

לחרף נפשי במרדף אחרי חרדים? מתי עשיתי דבר כזה, תגיד לי? אני ממטיר אש וגופרית כאן בכל דיון על חרדים?

אנשים עובדים בשחור וצריכים להיענש על כך. אבל נושא הדיון כרגע הוא החרדים. תסביר לי למה אני צריך לממן את הלימוד שלהם? ומעניין לי את הפדרמה שזה 800 ש"ח בחודש. למה הם לא יכולים לעבוד? אני רואה שבברוקלין זה עובד לא רע, כל הקטע הזה של "חרדים הולכים לעבוד".

אם תתפוס לי חילוני או ערבי או מה שבא לך מעלים מס- לדעתי מגיע לו העונש המקסימאלי על זה. וכן, גם אם הוא חרדי. אם הוא לוקח כסף מהמדינה על כך שהוא לומד תורה, וגם עובד בשחור, אז הוא לא אדם מאמין, הוא סתם פרזיט קטן.

ונכון, יש כאלה גם לא חרדים, זה רק אחוז קטן, בלה בלה בלה.

לא יודע איזה אחוז זה ואין באמת אפשרות לדעת, אבל העובדה שמגזר שלם מונהג בצורה סיסטמטית לעבור על החוק זה לא תקין.

וכן, זה בעייתי גם אצל הערבים. מרוצה?

דרך אגב, מישהו יכול להסביר לי למה בכלל משלם המיסים צריך לממן את לימודיו של מגזר בודד בחברה?

"על שלושה דברים העולם עומד, על התורה, ועל העבודה, ועל גמילות החסדים" (מסכת אבות, נזיקין)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

'עבודה' הכוונה עבודת הקורבנות .אין בעיה בין עבודה לחרדי . יש בעיה על פי החוק של אברך עם עבודה. בפעם המאה.

אתה חושב שהרוב אינם עובדים? :lol: .

אתה נהנה ממסים לתרבויות שלך והם לתרבויות שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכבר כתבו, אם היה מותר לעבוד, הם היו ר-צ-י-ם לעבוד.

אולי צריך לתת בשביל זה כמה צ'פחות לכמה רבנים והכל יסתדר. (במליצה כמובן)

אני לא מבין למה כאן אתה נחשב פחות יהודי אם אתה עובד, עד כדי כך שהרבה אנשים צריכים להסתיר עת עובדת היותם מתפרנסים בכבוד/בביזיון, ובארה"ב זה לגיטימי לחלוטין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...