האם יש יתרונות כלשיהם למזגן אינוורטר לעומת מזגן רגיל כמו שחברות המזגנים אומרות? - עמוד 3 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש יתרונות כלשיהם למזגן אינוורטר לעומת מזגן רגיל כמו שחברות המזגנים אומרות?

dor123

Recommended Posts

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אז למה ביפן נמכרים רק מזגני אינוורטר?

הינני חושש שמדובר פה בתופעה של הטעיית צרכנים הדומה למה שקרה עם סמיקום לקסיס והנורה החסכנית שלהם: HY Amalgam, אשר בפועל מכילה כספית נוזלית מטבע פעולתה (ראיתי כספית נוזלית בנורת ה-HY Amalgam שלי, אשר נמכרה בקמפיין 80% פחות), או לחילופין עם והטלוויזיה שלהם (LED TV), אשר פרסמו את הטלוויזיה שלהם כבעלת תצוגת LED מלאה (כמו שיש בשלטי הענק בחוצות, LED TV), כאשר בפועל, מדובר בטלוויזיית LCD רגילה עם תאורה אחורית שונה, והסיבה לעלייה באיכות הצבע והתמונה, איננו קשור כלל בתאורה אלא בהשקעה רבה יותר מצידם במעבד התמונה ובפאנל ה-LCD עצמו, וייתכן שבכלל איכות הצבע והתמונה של הטלוויזיות הראשונות שלהם עם תאורה LED, הייתה נמוכה יותר מזו של טלוויזית LCD עם תאורה פלואורסצנטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטכנולוגיה שלו לא חוסכת חשמל. כל מה שיא עושה זה שינוי בהתנהגות בהשוואה למזגן רגיל. היעילות של 2 המזגנים דומה וכך צריכת החשמל שלהם

במקרים של שעות ספורות של עבודה בחללים קטנים, מזגן ה- Inverter אכן לא חוסך בחשמל משמעותית.

אך במקרים בהם המזגן עובד רצוף שעות רבות המזגן כן חוסך בחשמל.

כנ"ל לגבי יעילותם השונה.

לכן מזגן עם מדחס Inverter מומלץ לעבודה במקרים של שעות רבות או חללים גדולים, בהם נדרשת שמירה מיטבית של טמפרטורה תוך כדי חיסכון בחשמל.

לא ניתן להשוות בין עבודה של מיני מרכזי (לדוגמא) עם מדחס רגיל לבין מדחס Inverter.

יעילותו של ה- Inverter היא ללא ספק גדולה משל המדחס הרגיל, כמו גם החיסכון בחשמל.

לא בכל מקום שמים מזגן רגיל כמו שלא בכל מקום שמים מזגן Inverter.

יש להתייעץ עם איש מקצוע (יועץ מיזוג), אשר יבדוק לעומק את סך הדרישות מהמזגן.

הוא יבצע חישובי חלל בבית, לאיזה צד החדר או החדרים פונים (כלפי השמש) מאיזה חומר בנוי הבית,

האם הוא מאיטונג המבודד טוב, או שמא בלוק בטון.

האם מדובר בבית במרכז הארץ או בדרום הארץ, או במישור החוף.

האם מדובר בדירה 3 בבית 5 קומות או בית קרקע עם גג רעפים או גג בטון.

כמה יש בחדר ולאיזה כיוון הם פונים האם יש ויטרינה בחדר.

האם הזכוכית היא כפולה והאם יש תריס.

האם צבע הקיר החיצוני כהה או בהיר.

יש הרבה דברים לבדוק ולא ניתן לתת תשובה חטופה.

גם התשובות אותן אני נותן כאן הן בערבון מוגבל, מאחר ואני לא רואה את האובייקט עצמו.

התשובות הן באופן כללי ועל מי שקורא אותן לדעת זאת.

מזגן, בין שהוא בעל מדחס Inverter ובין שהוא רגיל, לא אמור לעבוד קשה מאוד.

אם בגמר החישוב הגעתם למסקנה שיש צורך ב- 10000BTU מומלץ לקחת קצת יותר ולא בדיוק, כדי שהמדחס לא יעבוד קשה

כלומר, אם ב- 10000BTU הוא יעבוד 30 דקות עד לקירור מלא של החלל, עם 12000BTU הוא יעבוד פחות.

וכמובן שיש גם שיקול של מחיר.

ל- dor123

ברגע שבארץ איכות המזגנים תהיה כמו של MITSUBISHI ושל DAIKIN אני מבטיח לך שגם כאן כל מזגן יהיה Inverter למרות העלויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם במיזוג תעשייתי אנו מתעסקים עם מערכות התפשטות ישירה קטנות.

במסגרת העבודה אני נפגש עם חברים למקצוע שמתעסקים ביחידות קטנות לבית.

טכנולוגית ה- Inverter קיימת במגזר התעשייתי הרבה לפני שנכנסה למגזר הביתי.

אם טעיתי במשהו מכל מה שאמרתי עד כה, ויבוא מישהו ויעמיד אותי על טעותי, אתנצל.

אשמח לדעת מהי ההכשרה שלך. אני מוכן ללמוד מכל מי שיכול ללמד אותי.

זה אולי לא פוגע, אבל אם אתה כבר שופט אותי כמגיב בדיון לפני המקצוע שלי ולא לפי הבנתי,

הרי שאני היחיד שקרוב לנושא הדיון מכל אחד אחר שהגיב פה.

הגבת ואפילו לא על דבריי, אלא על מקצועי. מטרת תגובתך אם כן הייתה??

אז שוב, אם טעיתי או הטעתי אני אתנצל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באתר אינוורטר ישראל רשום גם שבעת הפעלת המדחס במזגן רגיל עוצמת הרעש שלו גבוהה יותר וצריכת החשמל גבוהה יותר.

בקשר לעניין הרעש בהפעלה: במזגנים הלא אלקטרונים של שנות ה-80, במזגני מנהטן תדיראן והמזגנים הראשונים שיצאו לאחר שתדיראן נרכשה (או רכשה אני לא יודע בדיוק) ע"י Carrier, וכן בחלק נכבד מהמקררים, העניין עם הרעש נכון, המדחס של כולם מרעיש יותר בעת ההפעלה מאשר לאחר שהם כבר בפעולה. אך בכל מזגני אלקו ואלקטרה האלקטרונים משנות ה-90 עד היום וכן כל המזגנים של היום, זה לא קורה.

בקשר לצריכת החשמל גבוהה בהפעלה: לא יודע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל זמן שהמדחס עובד ב- 100%, הצריכה שלו גבוהה. בין שהוא רגיל ובין שהוא Inverter.

ההבדל הוא, שמדחס רגיל ממשיך לעבוד על 100% עד שהוא מגיע לטמפ' הדרושה ואז כבה.

בעוד שמדחס Inverter יוריד אחוזי עבודה לפני הגעה לטמפ' הרצויה, וברגע שהוא מגיע לשם הוא שומר על אחוזי עבודה אופטימאליים

בהתאם לטמפ'.

מכאן בא החיסכון בחשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון לזה, ואני אצטט:

"כל "התנעת מדחס" כזו יוצרת שחיקה, בלאי מוגבר וצריכת חשמל גבוהה יחסית."

אז כן. זה נכון.

אני רואה את זה הרבה בעבודה שלי.

כל מנוע עם אופי עבודה כזה של on/off שנשחק עם הזמן, צורך זרם גבוהה יותר.

המדחס בסופו של דבר הוא בסה"כ מתקן עם מנוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-ZAM

במסגרת העבודה יצא לי להיות בקשר עם מספר טכנאי מיזוג אויר למבני ציבור ותעשיה

היו דברים שעניינו אותי בנוגע מיזוג אויר ביתי ואז התברר לי שלמרות שבתחומם הם היו אלופים הרי שבנושאי מערכות ביתיות הידע שלהם היה דומה לשלי מהסיבה שמדובר בדר"כ על ציוד ועקרונות שונים.

כמובן שלא היתה כוונה לפגוע, לכן התנצלתי מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין, ולכן אני רוצה שישפטו אותי לפי מה שאני כותב.

אני כותב רק מה שאני יודע.

אני נמנע מלתת מידע לגבי יחידות או דגמים ספציפיים, מלבד דברים שאני שמעתי ממקור ראשון, ראיתי, מכיר או יודע.

אני יכול לשאול חבר מהתחום הביתי לגבי דגם כזה או אחר.

דברים שלמדתי מטכנאי מיזוג במגזר הביתי:

רובם הגדול ממליץ על אלקטרה בגלל השירות שלהם. הם מחזיקים מלאי גדול של חלפים ובעלי שירות אמין (יחסית).

לרוב במזגנים קטנים (עד 10000BTU) אין הבדל משמעותי בין הדגמים או החברות. יש לבחור לפי דירוג אנרגטי ומקדם יעילות.

אין תחליף הוגן למזגני Inverter עבור חללים גדולים.

צריך שירות טוב למזגני Inverter בגלל חלפים יקרים ליח' הבקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם אלקטרה במזגנים העיליים שלהם (אינני יודע לגבי השירות שלהם), יש לי ניסיון גרוע:

יש לי בחדר (אני גר בהוסטל של א.ד.נ.ם) יחידה פנימית ששיכת למזגן אלקטרה Duo, והיא בעבר הייתה משותפת עם יחידה זהה בחדר אחר ליחידה חיצונית אחת עם שני מדחסים ומעגל גז כפול.

היחידה בחדר שלי הפסיקה לקרר לאחר שנים מועטות (בין שנה לשנתיים) מרגע ההתקנה כאשר בנו את ההוסטל. טכנאי מזגנים פרטי שעמותת א.ד.נ.ם שכרה, הגיע למלא גז, והמזגן קירר רק למשך זמן קצר.

אז הטכנאי חיפש מאיפה יש דליפה, והוא לא מצא. אז הוא ניתק את היחידה שבחדר שלי מהמדחס שביחידה החיצונית המשותפת, וחיבר אותו ליחידה חיצונית ג'נרית (Mega Air).

כמה זמן לאחר התיקון, ביחידה החיצונית של אלקטרה, אליה מחובר כעת רק המזגן של החדר השני, המפוח החיצוני שבר את עצמו והחל להשמיע רעש חזק המזכיר רעש של טרקטורון או של קומפרסור אוויר בוכנתי נייח או של מכונת כביסה שסוחטת.

כשהטכנאי הפרטי החליף את המפוח השבור (שהיה עשוי מפלסטיק) לאחד מאלומיניום, המפוח הפסיק לעבוד. אז לאחר תקופה מסויימת שהיחידה עבדה ללא המפוח (ובגלל זה המדחס שנותר פעיל משמיע רעשים לא שגרתיים), הטכנאי החליף את המנוע.

עצם העובדה שהמזגן הפסיק לקרר לאחר והמפוח נשבר והמנוע שלו הפסיק לעבוד בתוך זמן כה קצר לאחר שבנו את ההוסטל, מראה עד כמה המזגן הזה בנוי באיכות ייצור נחותה (בלי קשר לעבודת הטכנאי, שאיננו של אלקטרה אלא פרטי).

דבר נוסף, שראיתי בכל מזגן עילי של אלקטרה ואלקו בכל מקום שהגעתי אליו (וזה אחד מהחסרונות הענקיים של מזגני אלקטרה העיליים), זה שהתריסים שלהם יורדים עד למצב מאונך בעת שינוי מצב הפעולה, דבר שיכול לשבש את פעולתם ואף לגרום להם לטפטף בקירור וייבוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לנקודת החיסכון בחשמל על ידי אינוורטר :

לא הולך להיות כל הבדל משמעותי בצריכת החשמל כשהם מכוונים לאותה טמפרטורה. בגלל זה אני לא ממליץ אינוורטר, אלא שומר אותו רק למקרים שבהם משנה אם הקור זורם קבוע או בהפסקות

2 המזגנים מביאים את החדר לאותה טמפ' בהספק גבוה, ואז מורידים הספק, כל אחד בדרך שלו :

האינוורטר יורד ל כ 20% צריכת חשמל ו כ 20% תפוקה בהתאמה

המזגן on/off מתחיל להידלק ולהיתכבות, כשבכל מחזור שלו הוא עובד 20% מהזמן, מה שאומר 20% צריכת חשמל ו 20% תפוקה

מתיי יהיה הבדל ביניהם מבחינת המשתמש ? החיישן של המזגן נמצא לייד כניסת האוויר למפוח (מאחורי הפילטר). כדיי שהחיישן יכבה את המזגן, האוויר הקר שיצא מהמזגן אמור להשלים סיבוב בחדר ולהגיע בחזרה למזגן. באותה מידה כשהמזגן לא מקרר אלא סתם מזרים אוויר, והאוויר הלא קר אמור להגיע לחיישן כדיי להדליק אותו

אם לוקח לזה יותר מידי זמן, המחזור של המזגן יתארך. הוא עדיין יהיה 20% מהזמן כלומר אותה תפוקה ואותה צרית חשמל, אבל בזמן המחזור הארוך יותר הוא קודם יקפיא ואז לא יקרר בכלל, במשך זמן מספיק ארוך כדיי שתהיה בעיה

ממה יכולה להיות המתנה כזאת ?

מזגן בתפוקה קטנה מידי לחדר, לוקח לו יותר מידי זמן להעביר את כל כמות האוויר שיש בחדר. לא שמים מזגן שיש לו תפוקה בדיוק מינימלית, אלא לכל הפחות 20% יותר

לא ניקו את הפילטרים / הסוללה / המפוח והם מלאים באבק, מה שמפריע לאוויר לזרום דרך המזגן במהירות

המזגן עומד על עוצמת אוורור מינימלית והיא לא מספיקה

מה המשתמש עושה כשיש המתנה כזאת ?

מוריד טמפרטורה ! ואז המזגן הרגיל לוקח יותר חשמל. אבל לא זה לא המזגן, זה המשתמש שבחר מזגן לא נכון / לא מנקה פילטרים / לא מכוון את האוורו לאיפה/כמה שצריך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...