מסך IPS מחברה לא מוכרת - שווה ? - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך IPS מחברה לא מוכרת - שווה ?

digitalseeker

Recommended Posts

• תגובות 176
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אהלן,

יש לי מסך כזה כחודש ויש לי גם מסך DELL 24 לידו ואני שמח לתת לכם את דעתי.

אני לא צלם ולא עוסק בתחום שבו יש חשיבות לדיוק צבעים וכאלה אז אני לא יכול לעזור מהאספקט הזה, אני גיימר ומשתמש דסקטופ רגיל ולגבי המסך הזה הוא לא פחות ממדהים.

רציתי מסך 27 ברזולוציה של 2560x1440 כבר הרבה זמן אבל פחות רציתי להוציא סכום של 3200 על מסך כזה.

זה המסך הספציפי שקניתי אחרי שקראתי כל מה שיכולתי לראות עליהם בפורומים של overclock.net וספציפית את הת'רד הזה.

אני יכול לדבר רק על הניסיון והדעה שלי ולא יכול להגיב מעבר לכך אז קחו את זה בחשבון.

המסך נשלח ב-DHL הגיע לארץ תוך שלושה ימים ביום העצמאות ולכן הגיע אלי רק ביום ראשון לאחר מכן.

שילמתי בסביבות 100 ש"ח ל- DHL דמי "אין לי מושג ואין לי כוח לריב עם השליח" (אולי מע"מ?) ולמזלי ושמחתי הרבה הוא עבד כשורה מההתחלה ועד היום.

לא הרצתי עליו שום בדיקה לחיפוש פיקסלים מתים/חולים/פצועים - אני בגישה שאם יש כאלו ואני לא אמצא אותם אז יופי.

אני מאוד אוהב את המראה של הפאנל המבריק ולי התצוגה שלו במשחקים או קריאה יותר נוחה/יפה מה- עם הציפוי אנטי השתקפות שלו.

הדעה שלי בנושא היא מאוד פשוטה:

יש לי בבית כרגע ואת המסך הזה. ואחרי חודש אני חושב שאין פה קסם או טריק. יש אולי קצת מזל אבל בשורה התחתונה אתה מקבל את מה ששילמת עבורו - שזה לא רע. להיפך. ייתכן שאתה לא צריך לשלם כל כך הרבה כמו ש- מבקשים כי אתה אולי לא באמת צריך את כל זה.

כשאתה קונה 27" אתה קונה הבטחה לאיכות שלא מבוססת על מזל.

אתה מקבל אחריות ושירות (מניסיון אישי notebookclub אכן עומדים בכך בכבוד רב) ואתה מקבל מסך עם כל התוספות האפשרויות כמו סטנד איכותי מאוד, שפע של חיבורים, OSD מהנוחים שראיתי, מסך איכותי ללא תקלות. אתה גם משלם על ההוצאות המרובות ש- DELL צריכה להשקיע על מנת להבטיח שאתה תקבל את כל הדברים האלו ובאיכות הזו.

לפי האנשים באתרים שקראתי, המסכים האלו כפי שנכתב עליהם רבות הם אותו פאנל LG שמשמש את אפל, ו- DELL אבל כאלו שלא עברו את בקרת האיכות הסופר מדוקדקת שהחברות האלו יכולות להרשות לעצמן וצריכות לערוך לאור התמחור שלהן.

לפיכך כשאתה קונה את מסך הזה אתה קונה אותו באיביי במחיר זול מחנות לא ברורה מדרום קוריאה (אגב - המחיר שלהם הוא הוא 250-300 דולר בלבד. התוספת 100$ היא עלות המשלוח).

אם יש בעיה עלייך לשלוח על חשבונך את המסך בחזרה ולקוות לטוב (מניסיון בודד שאני קראתי עליו, המוכר הגיב כראוי) ואין לך שום אחריות ארוכת טווח.

הם מגיעים עם חיבור DVI אחד ויחיד, אין שום OSD.

בחלק מהדגמים אין כפתורים לשינוי מצבי ניגודיות/בהירות, בחלקם יש כפתורים אבל שלא מחוברים לכלום ובחלקם הם עובדים אבל בלי OSD זה קצת קשה להבין מה הולך שם.

סוג המעמד משתנה בהתאם לדגם אבל גם אלו שיש להם כיוונון גובה או סבסוב לא משתווים באיכות לאלו של המסכים היקרים יותר.

איכות ההרכבה של הפלסטיקה לא מדהימה.

אם אין לך מזל, אתה עלול לקבל מסך עם פיקסלים מתים (כבויים) תקועים, ספק בעייתי, זליגת אור בעייתית ועוד.

במסך שלי יש זליגה קלה בפינה העליונה ואכן, אם הוא דולק ומציג תמונה חשוכה לגמרי אני רואה אותה.

בשורה התחתונה, כל הדברים שיש ב- DELL ואין לי במסך הזה הם סוג של Nice to have. נחמד שיש, לא ממש קריטי:

דבר ראשון: הוא עובד והוא תקין.

דבר שני: כיוונתי את הצבעים לפי קבצי ICC מהרשת ולוח הבקרה של כרטיס המסך ומאז אני לא זקוק לשינוי בהירות/ניגוד/טמפרטורת צבע וכל שאר הדברים.

המסך עומד על השולחן ואני לא מרגיש צורך להזיז אותו ימינה/שמאלה או לשנות את הזווית.

אין לי שום צורך בחיבורים נוספים. יש לי מחשב אחד והוא מחובר למסך.

אני לא זקוק ל- HUB שמחובר למסך.

אני כאמור כן שמח ומרוצה ממסך ברזולוציה כזו ובמחיר כזה. ולגבי אחריות - גם אם הוא ימות תוך שנתיים, אני אתמודד.

וכנראה אקנה עוד אחד..

אם יש שאלות ספציפיות מעבר למה שכתבתי כאן אני אשמח לענות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום ותודה על התגובה.

האם יש לך פיקסלים מתים\בהירים\תקועים? עושה רושם שהפאנלים האלה לא רק שלא עברו בקרת איכות, אלא נפלו בבקרת איכות של דל\אפל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסכים האלה נראים מאוד מעניינים. במיוחד כאלה שאפשר להזמין PERPECT . יוצא 311$ כולל משלוח. פשוט בלי כסף לפנלים כאלה.

האם מישהו יודע אם הם מבריקים? לא סובל מסכים מבריקים :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום ותודה על התגובה.

האם יש לך פיקסלים מתים\בהירים\תקועים? עושה רושם שהפאנלים האלה לא רק שלא עברו בקרת איכות, אלא נפלו בבקרת איכות של דל\אפל.

אהלן גיל.

לא בדקתי, לא מצאתי, לא רוצה לבדוק :) במסך עם 3,686,400 פיקסלים, אם יש כמה בודדים תקועים שמסתתרים אני שמח לא למצוא אותם..

אבל אל תסמוך על מזל של איש אחד. אם תיגש לפורום שקישרתי אליו של אתה תמצא ת'רדים ענקיים בנושא לפי שמות הדגמים שנמכרים כרגע מדרום קוריאה. ברובם יש סקר בפוסט הראשון שבו כל מי שהזמין מסמן באיזה מצב הגיע המסך. עקרונית, מעל 90% מציינים שהוא תקין שזה אומר בין 0 ל-5 פיקסלים מתים (כלומר כבויים) שלהבנתי זה גם אחריות היצרן (כאשר מקסימום פיקסל 1 מת במרכז המסך).

לפי מה שקראתי אפל/דל מעבירים את הפאנלים טירונות שייטת לפני שהם מאשרים אותם וכאמור, כשאתה דורש (ומקבל) סכומים כאלו עבור מסך אז כדאי מאוד שמה שאתה מוכר יהיה העילית. זה אומר בלי בעיות פיקסלים, בלי זמזומים, בלי דליפות אור, בלי שינויי צבע - בקיצור לא פחות ממושלם.

אני רוצה להדגיש פה משהו: שלא יהיה פה ספק - לקחתי פה הימור - אמנם הימור מחושב יחסית, אבל עדיין הימור: שילמתי בערך שליש על מנת לקבל תמורה (שבשבילי) שווה כמו הפאנל היקר. במקרה שלי זה הצליח (לבינתיים), אבל מי שרוצה להיות בטוח הולך ומשלם את הסכום המלא לחברה שהרוויחה את השם שלה.

המסכים האלה נראים מאוד מעניינים. במיוחד כאלה שאפשר להזמין PERPECT . יוצא 311$ כולל משלוח. פשוט בלי כסף לפנלים כאלה.

האם מישהו יודע אם הם מבריקים? לא סובל מסכים מבריקים :P

מבריקים לגמרי. ואגב, perfect רק אומר שמישהו במפעל עבר עליהם ואמר שלדעתו הם בסדר ואין פיקסלים תקועים :) זה לא באמת מבטיח מאה אחוז פיקסלים תקינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עברתי על הת'ראדים הללו ב-.net לפני כמה ימים ובהחלט הבעייה של פיקסלים שרופים שכיחה.

בנוסף היו בעיות שנוגעות בעיקר לאמריקאים (ספק 220V) ושל משלוח\איכות בנייה למשל מסך שלא מסתובב על הציר באופן מושלם (פיבוט).

להערכתי המוצר בהחלט שווה את המחיר למרות המגרעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שאני מפספס משהו אבל פיקסל רואים די טוב במיוחד אם הוא שרוף. אז אם היו פיקסלים שרופים אני מאמין שהיית כבר שם לב

לא תמיד. אם זה פיקסל תקוע כהה, אז הוא נראה כמו נקודת אבק קטנה, שבקושי תשים לב אליה (במיוחד במסכים האלה שגודל הנקודה שלהם הוא מאוד קטן). אם זה פיקסל תקוע בהיר, הוא יהיה הרבה יותר בולט, אבל רק על רקע כהה (כך שהסיכוי שתשים לב אליו במקרה בזמן גלישה / עבודה עם מסמכים שרובם על רקע לבן הוא נמוך למדי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניתי מסך זול לאייפון היה עליו מאחורה סימן של תפוח שבור כאילו לא עבר את הבדיקות איכות של ובאמת אחרי שבוע הוא שבק חיים מאז אני פוחד לקחת מסכים שלא עברו בקרת איכות של חברה ענקית זה כמו במסכים הזולים מאוד בארץ שאתה נופל על מסך מוצלח במזל אבל עדיין בארץ יש 3 שנים אחריות כך שאין דאגות לדעתי כדי לממש למסך אחריות בקוריאה יעלה 100 דולר משלוח במקרה הכי טוב וצריך להוציא רשומון יצוא כבר עברתי את זה פעם וממש לא בא לי לעבור את זה שוב אז נראה לי אני אקנה 24" בארץ במחיר גבוהה אבל עם הבטחה ל 0 פיקסלים שרופים ולא לפי מה שהעובד הקוריאני שלהם ראה ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסף,אנחנו במתח, מאיפה הזמנת, איזה דגם, האם שילמת מיסים, האם יש פיקסלים תקועים או מתים.

וכמובן התרשמות מקיפה מאיכות הבנייה ואיכות התצוגה..

וכמובן, תתחדש ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הדגם שהזמנתי הוא YAMAKSI יש לציין שיש הרבה דגמים ושמות אבל המשותף לכולם הוא שזה הוא פאנל שנמצא במסכי המחשב של IMAC 27 אינץ דגם LG IPS LM270WQ1 כאשר 2711 משתמש בדגם השני שהוא LM270WQ2.

על כן אין משמעות מה השם של המסך או דגם מדובר באותו פאנל אצל כולם.

סיבת הקניה, אני עובד בתחום התקשורת מה שמצריך ממני להפעיל מספר רב של מערכות ועל כן חיפשתי מסך שיכול לענות לי על הדרישות ללא צורך בלבזבז יותר מידיי.

אני יכול לומר שכרגע המסך רץ על רזולוציה 2560X1440 ועשיתי לו OC לקצב רענון לתדר של 70 HERTZ יותר מזה המסך לא מצליח להתמודד, היפה זה שהוא חזק יותר מה ה שיש לחלק מאיתנו בחברה.

כיול: כמו שדיברתי על זה קודם יש מספיק קבצי כיול למסך הזה, פשוט בחרתי אחת שלדעתי נראה הטוב ביותר ובזה נגמר הסיפור.

איכות הבניה טובה מאוד הפלסטיקה בצבע שחור מבריק - משדר יוקרה מסויימת לצערי אין אפשרות לעלות את המסך ולהוריד אותו אבל זה לא דבר שכל כך מפריע לי.(בשביל זה יש ספרים =))

אשתי בקשה שאני אגיד שקיימת בעיה אחת עם המסך הזה, ככל שעולים ברזולוציה האותיות נעשות קטנות יותר :silly: .

לי אישית זה נראה חד יותר חחח אבל כאחת שמנהלת אתר אני יכול להבין שבשלב מסוים קצת קשה לקרוא את הגדול הזה ...(מזל שיש Ctrl +)

מס:מדובר במסך שגדול מ 25" ועל כן משלמים מס שיצא 350 שח. (אין על :hat: )

לסיכום מומלץ למי שאוהב\לא אוהב לקחת סיכונים =), לי זה היה שווה, ועל כן נקנה עוד אחד...

**סליחה על האיכות אני פשוט לא יודע לעשות שימוש ב DSLR :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...