תחנת עבודה כשרת דואר לארגון קטן מול office 365 - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תחנת עבודה כשרת דואר לארגון קטן מול office 365

tisan4us

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני כבר כמה זמן בהתלבטות אם לשדרג את העסק שלי לשרת דואר או שירותי דואר חדיש

כרגע בעסק יש כ 20 תיבות דואר, הארגון עובד של שרת לינוקס ישן.

יש לי 3 אופציות:

1. לעבור ל office 365 ולשלם פר יוזר ובמחיר שנתי של כ 5300 שקל בערך

2.לעבוד עם תחנת עבודה שתעבור image שבועי/יומי בשרת dc7700, במקרה של כשר חומרתי או תוכנתי תהיה בעיה, המחשב יעבוד תחת אל פסק.

3. שרת חדש שיעבור ב raid 1 , ויכיל מכונות וירטואליות Hyper-v שבהן התחנות יהיו: א. חשבשבת ב.exchange ג. Active Direcory

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שואל שאלה כללית מידי....

צריך לדעת גם את אופי וצרכי המשתמשים בשביל להבין על מה להמליץ לך.

בגדול בגדול, הייתי ממליץ לך להגדיר איזשהו שרת שישמש רק כ DC וFile Server בשביל שתהיה לך אפשרות לבצע ניהול מרוכז (הרשאות NTFS עם משתמשים מהDomain וGroup Policy וכד') וחוסך את הכאב של Exchange עם 365 וזהו... תלוי באיזה חבילת רישוי אתה בוחר, יכול להיות שתקבל גם SharePoint וLync על הדרך.

בארגון של 20 משתמשים בד"כ אין צורך בשרת דואר, ותיבת מייל מהISP או מגוגל או מOffice 365 או כל פתרון אחר, פשוט תספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בית דפוס קטן,

שרת קבצים כבר קיים על שרת אחר ב DC , השאלה היא האם כדאי להריץ גיבוי שבועי או יומי כדי להינות משרידות או כדי לקחת פחות סיכון מנפילות וקריסות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל זה בין השאר קיימים שירותי ענן.

למיקרוסופט יש אחלה דאטאסנטר בדאבלין שדואג לכל עניין השרידות.

אם כבר יש DC, תלך על פתרון של 365 ותחסוך לעצמך הרבה כאב ראש ועלויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה יש כבר לסנכרן?

יש לו תיבת מייל שיושבת שמתחברים אליה כמו לowa. מה ארגון עם 20 משתמשים צריך יותר מיזה? סינכרון עם AD נראה לי מיותר, וגם ככה לא נראה לי שהוא ילך על רשיון שיאפשר לו את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארגון של 20 משתמשים הוא קלאסי ל APPS מבחינת המייל. גם אם תעבור את המגבלה של 25 תיבות ( האם זה צפוי?) עדיין המחיר של הוא זניח לעומת מיקרוסופט ובעיניי הפתרון שלהם הרבה יותר מוצלח ופשוט לתפעול בארגון שאין לו איש IT צמוד.

השקעה ב EXCHANGE ובשרת מקומי בשביל ארגון כל כך קטן נראית לי גבוהה מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...