איזה דגם של אל פסק מומלץ? - עמוד 4 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה דגם של אל פסק מומלץ?

ZXY1

Recommended Posts

לא טענתי לרגע שבלבלת מישהו בכוונה תחילה, אם אני לא טועה גם אני ראיתי לפני כחודש פחות מוצרים מהסדרה הזולה ב-ZAP. אולי הם החליטו להערך מחדש ואולי רק היה מחסור בסדרה הזולה.

זמן תגובה: רוב הצרכנים צריכים שהמכשיר ייתן תפוקה של עד 400W, כך שאפשר להתמקד בעיקר בדגמים של עד 700 (עבור e-com) או 750 (עבור partner). עבור דגמים אלה אני חושב שהבדל של מילי-שנייה לא ממש משחק תפקיד, והם עדיין יתפקדו בסדר גמור.

זמן טעינה: זמן הטעינה של הסדרה הזולה חזרה ל-90% כפול אבל לפחות באיזור המגורים שלי אני לא זוכר שהיה רצף של הפסקות חשמל שארכו מספר שעות כל אחת, למעשה אני לא זוכר הפסקות חשמל מעל לחצי שעה גג וגם אז הן לא היו ברצף, לפחות לא של פחות מיום.

תקופת אחריות: לא ידועה עבור הסדרה הזולה.

איכות המעגלים: קשה ליל האמין שהם ימכרו מצד אחד סדרה יקרה שמשתמשת בחלקים איכותיים מאוד ומצד שני סדרה זולה יותר שמשתמשת בחלקים הרבה יותר זולים ופחות איכותיים. הרי בסופו של דבר זה יפגע בתדמית של החברה שבסה"כ נחשבת לאחת החברות בתחום מאז TENSOR (למי שזוכר).

-- במקום להתעסק בספקולציות הפתרום הכי יעיל יהיה להתקשר אליהם ישירות ולשאול את כל השאלות הללו. וזה מה שאני מתכוון לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני קניתי את ה-e-pro 520 עם חיבור טורי למחשב אז שאין חשמל הוא מכבה את המחשב באופן עצמאי.

דגם מאד מתקדם יש לו הגנה על מודם ונגד קפיצות מתח.יש לו 4 שקעים רגילים ואפשר לחבר אליו הכל ולא רק מחשב.

בניגוד לסדרת e-com שחייבים כבל בין מחשב למסך מהסוג הישן כדי לחבר אליו משהו....

אבל שימו לב!!!!!!!!!!!!!!!!

דיברתי עם אדוויס.ה-520 לא יכול לעמוד בעומס של "19.דיברתי עם המעבדה.הוא מכשיר מצויין ויכול לעמוד בעומס של שני מחשבים אבל לא מסך של 19.

דבר חשוב נוסף.אם יש כרטיס מסך חזק עם צריכת מתח גבוהה עדיף UPS חזק בהתאם.לדעתי הדגם הזה מעולה ומאד חזק אבל כל אחד יכול למצוא מה מתאים לו.חשוב לפי דעתי שיהיה עצמאי עם כיבוי מחשב אוטומטי על כבל טורי ככה שגם אם אתם לא בבית ויש הפסקת חשמל המכשיר מכבה את המחשב.

http://www.advice.co.il/HE/fullproduct.asp?PID=201&cat=112&CountCat=1&CatSTR=103_112

אפשר לעיין בקישור ולדעת עליו ויש גם קובץ PDF.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-epro הוא ממש ביזבוז כסף

באותו מחיר אתה משיג אל פסק PR או ecom חזק יותר

ואין שום בעיה להכין ל-PR או ל-ecom שקעים ישראלים רגילים, אצלי מחובר גם מודם ADSL וסוייץ

וכבל לחיבור האל פסק ל-COM יש גם ב-PR וב-ecom

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי ההבדל בין שתי הסדרות מבחינת האחריות הוא שה-e-COM מקבל שנתיים אחריות על המוצר בניגוד ל-4 שנים בסדרת הפרטנר. באותו אופן לגבי המצבר, שנה במקום שנתיים בסדרת הפרטנר.

מצד שני, חברות קיקיוניות מוכרת אל-פסק במכירות פומביות ב-200-400 שקל והאחריות שם היא אולי שנתיים במקרה הטוב. אז בכמעט אותו מחיר מקבלים אל-פסק מחברה אמינה שמובטח שהוא ייתן את ההספק המצויין עליו.

(מי שמוכן לבזבז יותר כסף שיילך על סדרת הפרטנר. בכל מקרה, מי שקונה את סדרת e-COM שייבדוק שוב כי הוא מקבל את תקופת האחריות המצויינת למעלה (לפחות!). האחריות היא דרך ADVICE כמובן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני המכשירים נראים מאד דומים, עם הבדל אחד שיכול לשחק תפקיד גדול, זמן התגובה של האל פסק

ב-PR עושה 2ms בכל הגדלים בעוד ב-ecom עושה 3ms עד ה-700VA ו-4-5ms מה-1000VA והאלה

גם הזמן טעינה של ה-ecom הרבה יותר ארוך, 4 שעות ל-90% ב-PR לעומת 8 שעות ל-90% ב-eCom ומהניסיון שלי אם אתה קונה אל פסק בשביל שיחזיק הפסקות חשמל בחורף ולא בשביל שתכבה אותו כל שניה זה משחק תפקיד. בדרך כלל שלחברת חשמל יש בעיה היא נמשכת שעות.

החל מה-1000VA שתי הסדרות עולות בערך אותו דבר ככה שנראה לי שעדיף כבר את ה-PR

עכשיו נשאלת השאלה - מה גורם להפרשי המחיר האלה בדגמים החלשים... אולי איכות הבטריה ומעגלי הייצוב? אולי אחריות? לי אין מושג.

זה היה די ברור, זה ההבדל היחיד בנתונים באתר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא טענתי לרגע שבלבלת מישהו בכוונה תחילה, אם אני לא טועה גם אני ראיתי לפני כחודש פחות מוצרים מהסדרה הזולה ב-ZAP. אולי הם החליטו להערך מחדש ואולי רק היה מחסור בסדרה הזולה.

זמן תגובה: רוב הצרכנים צריכים שהמכשיר ייתן תפוקה של עד 400W, כך שאפשר להתמקד בעיקר בדגמים של עד 700 (עבור e-com) או 750 (עבור partner). עבור דגמים אלה אני חושב שהבדל של מילי-שנייה לא ממש משחק תפקיד, והם עדיין יתפקדו בסדר גמור.

זמן טעינה: זמן הטעינה של הסדרה הזולה חזרה ל-90% כפול אבל לפחות באיזור המגורים שלי אני לא זוכר שהיה רצף של הפסקות חשמל שארכו מספר שעות כל אחת, למעשה אני לא זוכר הפסקות חשמל מעל לחצי שעה גג וגם אז הן לא היו ברצף, לפחות לא של פחות מיום.

תקופת אחריות: לא ידועה עבור הסדרה הזולה.

איכות המעגלים: קשה ליל האמין שהם ימכרו מצד אחד סדרה יקרה שמשתמשת בחלקים איכותיים מאוד ומצד שני סדרה זולה יותר שמשתמשת בחלקים הרבה יותר זולים ופחות איכותיים. הרי בסופו של דבר זה יפגע בתדמית של החברה שבסה"כ נחשבת לאחת החברות בתחום מאז TENSOR (למי שזוכר).

-- במקום להתעסק בספקולציות הפתרום הכי יעיל יהיה להתקשר אליהם ישירות ולשאול את כל השאלות הללו. וזה מה שאני מתכוון לעשות.

וזה מה שאני כתבתי כתגובה לכך בזמנו. גם התקשרתי ודברתי התמיכה הטכנית שלהם ולפי מה שהבנתי זה לא שסדרת ה-e-com מיוצרת מרכיבים סוג ב' או משהו (עדיין, מדובר במוניטין של חברה שנחשבת לאמינה בתחום). לא קבלתי ממש הסברים טכניים להבדלים ברמת המעגלים החשמליים אבל 1) למיטב הבנתי הספק לא "מרגיש" הבדל אם זמן התגובה של האל פסק הוא 2ms או 4ms, אני גם זוכר שזמני התגובה של ספקים הם באיזור ה-15-16ms (הביטוי נקרא Hold Up Time ברוב המקומות), 2) לא נתקלתי עד היום באיזור המגורים שלי במצב שבו היו ברצף שתי הפסקות חשמל באותו היום וארכו למעלה מחצי שעה כך שזמן הטעינה עד ל-90% לא ממש משחק תפקיד אלא אם כן אתה גר באיזור מגורים שבו יש מספר רב של הפסקות חשמל באותו היום והן אורכות למעלה מחצי שעה או אפילו מספר שעות ואז בהחלט הייתי הולך על סדרת ה-partner.

אבל שוב, רוב האנשים שאני מכיר קונים מכשירי אל פסק במכירות פמביות ברחבי הנט הישראלי וברוב המקרים החברה היא חברה קיקיונית ועלומת שם עד כדי כך שאני מפחד לשים את המחשב שלי בבטחון מלא בידיים של אותו מכשיר אל פסק. לכן, אני בטוח שסדרת ה-e-com תשתווה ואפילו תתעלה על אותם מכשירי אל פסק לא ידועים במחיר של 400-500ש"ח. ומכאן שאם כבר לקנות משהו במחיר הזה אז לבדוק טוב טוב לפני כן את המחירים של סדרת ה-e-com ב-ZAP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר כמה שקנו מכשירים זולים במכירות פומביות ולא פעם היתה נפילת מתח (לא הפסקת חשמל) שפשוט הפילה את המחשב, כנראה בגלל זמן תגובה ארוך מידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, בגלל זה אני חוזר ואומר שאם כבר מישהו מוכן להשקיע סכום של עד 400-500ש"ח באל פסק אבל רוצה מכשיר בעל הספק של כ-300-400וואט רצוי ועדיף ללכת על הסדרה e-com מאשר על מוצר מחברה קיקיונית ולא מוכרת. לפחות שם אתה יכול לדעת בדיוק מהו המפרט המלא של המכשיר לעומת המוצרים במכירות הפומביות שלא מפורט עליהם מידע טכני רצוי וסביר להניח שגם בטלפון המצורף לא יושבים אנשים מביני עניין.

אלא ה-2 סנט שלי כמו שאומרים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...