קישור בין חדרים ע"י כבל רשת בתעלת טלפון - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קישור בין חדרים ע"י כבל רשת בתעלת טלפון

deluxe

Recommended Posts

אהלן!

אני מעוניין לקשר שני חדרים רחוקים בביתי ע"י כבל רשת.

חשבתי על CAT7 כדי להכין את עצמי לבאות (כבר מדברים רוחב פס של ג'יגה).

מבחינתי הדרך הכי נוחה היא להשחיל אותו דרך תעלת כבלי הטלפון של , אך אני ממש לא מבין בזה ולכן אשמח לשמוע ממי שכבר מנוסה בכך.

כמו כן, רציתי לדעת איזה סוג של טכנאי לחפש וכמה בערך עולה משימה כזאת... או שאוכל לעשות זאת בעצמי...

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין צורך לא בSTP ולא בCAT7 אשר רק יקשו על השחלת הכבל

STP - מיועד להעברת כבלי רשת מחוץ לבית

FTP - מיועד להעברת כבלי רשת בתעלות בתוך הבית

UTP - מיועד לכבלים קצרים אשר מחוברים לדוגמא ממחשב לנתב, לשקע בקיר וכו..

אצלי בבית יש CAT 5.e והמחשבים שלי מחוברים במהירות של 1 ג'יגה, ההבדל בינו לבין CAT6 שהוא ששם כל זוג גידים מופרדים במחיצה וכל גיד מחולק לסיבים

ובCAT7 יש בידוד והפרדה יותר עבה, מספר הגידים זהה ואם אורך הכבל שלך לא ארוך יותר מ-50 מטר CAT5.e יעשה את העבודה, אלא אם תגיד לי שיש לך חוות שרתים בבית שדורשים אמינות סופר גבוהה.

לגבי vשחלת החוטים, אין בעיה להשחיל את הכבל עם כבל של בזק לצידו, אתה זקוק לכלים הבאים:

סטלבד 4ממ' - כבל פלסטיק מיוחד להשחלה בקירות בעובי 4 מילי מטר

כבל רשת Cat 5.e או Cat 6 (יספיקו מעל ומעבר תאמין לי)

ראשים RJ45 ללחיצה של כבל רשת ל5.e או 6(*או שאתה הולך לשים רק שקעים ולא צריך ראשים תלוי בדרישה)

לוחץ לראשים RJ45(*או שאתה הולך לשים רק שקעים ולא צריך ראשים תלוי בדרישה)

שקע רשת לקיר או שניים תלוי בדרישה שלך או שבכלל לא צריך בכל מקרה יש שקע תואם 5.e או 6

לוחץ קורונה במידה ואתה הולך להתקין שקעים

והרבה סבלנות, זה קשה, זורקים כמה קללות טובות בדרך על בני המיעוטים שבנו לנו את הבית, אבל זה יצליח בסוף(כמעט בטוח)

העלתי תמונה אשר מסבירה איך צריך לחווט את ראש הRJ45 לכבל הרשת(את התמונה לקחתי מאתר netcheif.com)

והתמונה השניה מראה איך צריך לחווט את כבל הרשת לשקע מסוג גוויס(אותה לקחתי מאתר Media - מהאתר הזה הזמנתי גם את כל הציוד שהייתי צריך הגיע תוך שבוע המחירים בסדר גמור)

***כמובן שאם אין לך ידיים טכניות עדיף לקרוא לבעל מקצוע

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק, מחוץ לבית יש פוטנציאל הרבה יותר גדול להפרעות אלקטרומגנטיות, אילו הפרעות יהיו לו בתעלת טלפון? גם אם היא עוברת בצמוד לתעלת חשמל הוא לא יריגש הפרעות בחיבור עם הבדל בין כבל STP ל FTP , חבל סתם לזרוק כסף, STP יקר משמעותית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על הפירוט!

1. נראה לי שאלך על CAT6 ליתר בטחון. חוץ מזה אם יש לו וריאציה עם רמת סיכוך גבוהה יותר במחיר טיפה יותר גבוה, אפשר לעמוד בזה השאלה מה זה נותן? מה הכוונה כשאתה אומר "אמינות"?

2. שמעתי שיש כבלים של "טלדור" שנחשבים יותר טובים. מה הקטע שלהם באמת?

3. ידיים טכניות או לא, אין לי זמן לכל זה כרגע. אני צריך את זה ממש דחוף ואני לא רואה את עצמי משחק עם כבלים ותעלות....

מישהו יודע לאיזה סוג של טכנאי לפנות וכמה זה עולה בערך?

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה נושא שפתחתי כאשר אני ביצעתי פרוייקט של חיווט כל הבית שלי ברשת קווית כאשר לא היה לי ידע בכלל בנושא, יש הרבה תגובות והמון מידע לכבי סוגי הכבלים יתרונות חסרונות ומה עדיף אני מאוד ממליץ לך לקרוא את השרשור:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=514148.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה!

אני מבין שבסוף עשית בעצמך...

אתה יודע אולי סדר גודל של מחיר עבודת טכנאי להעברת כבל אחד ושקע?

ואם אני מביא טכנאי, עדיף לי לקנות את השקעים והכבלים לבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה נושא שפתחתי כאשר אני ביצעתי פרוייקט של חיווט כל הבית שלי ברשת קווית כאשר לא היה לי ידע בכלל בנושא, יש הרבה תגובות והמון מידע לכבי סוגי הכבלים יתרונות חסרונות ומה עדיף אני מאוד ממליץ לך לקרוא את השרשור:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=514148.0

תודה על הלינק :xyxthumbs:

כשאני הרכבתי את הרשת בבית, יצאתי מתוך נקודת הנחה שאם אני יכול להרשות לעצמי, אני אקח את הכי "טוב"

גם תאימות קדימה, גם "ראש שקט" בנוגע להפרעות (הבית שלנו בנוי בצורה הזויה - אני גר בשטחים)

אבל שוב זה כנראה אני עם השריטות שלי :jump1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם חושב שעדיף לקנות את הכי טוב, אבל פחדתי מהשחלה קשה כי אמרו שCAT6 יותר עבה וקשה יותר להשחיל אותו,

וגם השחלתי מעל 100 מטר של כבל ולא רציתי להוציא כ"כ הרבה כסף,

גו'ני אם אתה מביא טכאי בהחלט עדיף לך לקנות את הציוד בנפרד כי הטכנאי יקח דמי תיווך, השאלה היא אם תמצא טכנאי שיהיה מוכן לבצע רק עבודה ללא מכירת ציוד.

-אבל זה באמת לא קשה לבצע את העבודה,

אם תפרט לי מה המרחק בין החדר הראשון לשני, האם התעלה עוברת ישירות מנקודה לנקודה שאתה רוצה, האם פחות או יותר יש הרבה עיקולים בדרך או שיש קו ישר בין החדרים וכו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תפרט לי מה המרחק בין החדר הראשון לשני, האם התעלה עוברת ישירות מנקודה לנקודה שאתה רוצה, האם פחות או יותר יש הרבה עיקולים בדרך או שיש קו ישר בין החדרים וכו..

העניין הוא שאין לי מושג. יש גם בעיה עם קו הטלפון בחדר שאליו אני רוצה להעביר כבל. חוץ מזה, הבנתי שקו הטלפון שם הוא ללא צינור... פשוט כבל בתוך הקיר סתם ככה, אני מניח שזה מתכון מוצלח לתקלות ואכן הקו לא עובד.

מכיוון שאין שם צינור בו אפשר להשחיל כבלים אז העניין הופך למסובר יותר. חוץ מזה, הנקודה של הטלפון היא בכלל בצד השני של החדר ומאוד רחוקה מהנקודות של החשמל והכבלים (אני על תשתית הוט).

השאלה אם צריך טכנאי מומחה לרשתות או טכנאי כללי. מי מהם ידע לפתור לי את שתי הבעיות?

(אני לא מעוניין לבצע שיפוץ רציני כרגע שכולל בניית בכל הבית אלא רק טיפול נקודתי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מאמין שאפשרי להעביר כבל טלפון ללא תעלה מיוחדת, אתה תצטרך לפתוח את השקע ולראות אם הכבל נכנס לתוך תעלה ירוקה או שחורה, פשוט לא נראה לי שאפשרי בכלל להעביר כבל ככה בין בלוקים סתם, אם זה המצב אז קרוב מאוד לבלתי אפשרי בכלל להעביר כבל .. :\

בכל מקרא אתה כנראה צריך טכנאי שיסתכל ויראה מה המצב, קשה לי להעריך מה המצב דרך המקלדת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...