המלצה לרכישה קבוצתית של כונן SSD - עמוד 28 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לרכישה קבוצתית של כונן SSD

sashakrik

Recommended Posts

קניתי את ה128 ורציתי לדעת אם אני אמור לשים את המערכת הפעלה עליו או את המשחקים עליו? או את שניהם?

והאם אני ארגיש בזמני טעינה של משחקים משתפרים בעקבות הSSD?

ד"א יש לי את הWDBLACK וחשבתי לשים עליו את משחקים ואת המערכת הפעלה על הSSD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 629
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

TMP

זה ממש לא נכון.

ביצועי ה של אחראיים לחלק גדול ממה שאנחנו עושים על המחשב. פה הוא עשרות מונים מהיר מהרדדיסק רגיל. זה יבוא לידי ביטוי במהירות ה BOOT שעושים פעם ב...אבל יבוא כל יום פעמים רבות במהירות הפעלת התוכנות שבהן אנחנו כל הזמן משתמשים.

קרא את זה:

http://thessdreview.com/ssd-guides/beginners-guide/the-ssd-manufacturers-bluff/

אני התקנתי שבוע שעבר את ה הראשון (באסה שפספסתי את המכירה :)). הייתי חייב לשדרג את המחשב והאופציה בעלת העלות תועלת הטובה ביותר שנראתה לי היא ה .

השיפור מפתיע בכל מה שקשור בעבודה יומיומית והוא מורגש מיידית ושדרג את המחשב מהותית. התגובות של המחשב בכל הפעולות הקטנות שעושים רבות כל יום השתפרו פלאים ובוטום ליין אני שמח על כל שקל שהוצאתי. יש לי פה מחשב חדש שהותקן בבית עם I5 ו 8 גיגה זכרון. ובכל מה שקשור למהירות התגובה ה Q6600 הישן שלי עם 6 גיגה זכרון אבל עם אוכל אותו בלי מלח.

כמובן שכדאי מאוד להתקין מערכת מחדש כדי שה"יישור" של ה SSD יהיה נכון (אחרי זה זה קשה מאוד לשנות אותו והיישור משפר דרסטית את ביצועיו) וחייבים להתקין אותו כשבביוס ה AHCI מופעל (גם את זה לא תמיד מצליח לשנות אחרי ההתקנה וגם זה חשוב מאוד לביצועים).

לא חייבים להתקין מחדש את המערכת, יש מספר תוכנות טובות כגון Paragon Migrate OS to SSD שיודעות לעשות זאת תוך כדי העברת ה- OS מה- HDD ל- SSD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חייבים להתקין מחדש את המערכת, יש מספר תוכנות טובות כגון Paragon Migrate OS to SSD שיודעות לעשות זאת תוך כדי העברת ה- OS מה- HDD ל- .

ניסיתי את ה PARAGON ALIGNMENT TOOL ולא ממש עבד.

בכל מקרה זו הזדמנות מצויינת לחדש את מערכת ההפעלה - מומלץ!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה כמה המלצות שלי ככה על קצה הלשון (תופסות למצב שבו יש 8GB זכרון או יותר וSSD במערכת):

לבטל קאשינג על הקשיח בכלל, להוריד ממנו עבודה שיכולה להתבצע על זכרון הRAM בשביל פחות שחיקה ובאופן כללי יותר מהירות.

ליצור RAMDISK של 1GB לקאשינג של - אני תמיד ממליץ. שוב, פעולה ששוחקת לא מעט את הקשיח ויכולה בין כה וכה להתבצע על 1GB מתוך כמות הRAM.

יותר לעומק אני בטוח שיוחנן יפרט במדריך בקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזכירו כאן כמה פעמים שיש שיפור בזמן טעינה של תוכנות.

אבל זה לא כ"כ משנה, כי אחרי הטעינה הראשונה התוכנית נמצאת בזכרון, ואז הפתיחה הבאה של התוכנית תהיה מהירה יותר בכל מקרה, ללא קשר לסוג הכונן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי יש כאן ניסיון עם SSD ו LINUX?

ממה שקראתי עד עכשיו, הכי מומלץ לעבוד עם EXT4 , לבטל SWAP (אם יש מספיק זכרון), להוסיף NOATIME ו DISCARD ל FSTAB, להעביר כתיבת LOGים ל DRIVE.

עוד דברים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי את ה PARAGON ALIGNMENT TOOL ולא ממש עבד.

בכל מקרה זו הזדמנות מצויינת לחדש את מערכת ההפעלה - מומלץ!

דווקא בכלי הזה לא השתמשתי. אך Paragon Migrate OS to עובד מצויין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי יש כאן ניסיון עם SSD ו LINUX?

ממה שקראתי עד עכשיו, הכי מומלץ לעבוד עם EXT4 , לבטל SWAP (אם יש מספיק זכרון), להוסיף NOATIME ו DISCARD ל FSTAB, להעביר כתיבת LOGים ל DRIVE.

עוד דברים?

כל מה שציינת נכון, מעבר לזה אין לי להוסיף. רק לאשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה כמה המלצות שלי ככה על קצה הלשון (תופסות למצב שבו יש 8GB זכרון או יותר וSSD במערכת):

לבטל קאשינג על הקשיח בכלל, להוריד ממנו עבודה שיכולה להתבצע על הRAM בשביל פחות שחיקה ובאופן כללי יותר מהירות.

ליצור RAMDISK של 1GB לקאשינג של - אני תמיד ממליץ. שוב, פעולה ששוחקת לא מעט את הקשיח ויכולה בין כה וכה להתבצע על 1GB מתוך כמות הRAM.

יותר לעומק אני בטוח שיוחנן יפרט במדריך בקרוב.

אם אפשר מדריך לעניין הזה :hi: מאתמול יש לי 8G. שמעתי על הדברים שאתה אומר אבל אין לי מושג איך עושים אותם.

לגבי ה- RAMDICK הזה..אפשר לעשות אותו על דברים אחרים חוץ מדפדפן? אני שוקל אפילו לקנות עוד 4G (עולה לי 113 ש"ח רק) ולעשות RAMDICK לעוד תוכנות (אולי WIN אפילו)...אני גם ככה אף פעם לא מכבה את המחשב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...