צריך המלצה על מפרט למחשב ב ~ 5500 ש"ח לשימוש כללי (בעיקר משחקים כבדים) - עמוד 4 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך המלצה על מפרט למחשב ב ~ 5500 ש"ח לשימוש כללי (בעיקר משחקים כבדים)

Mr.Someone

Recommended Posts

תודה על הקישורים הללו!

רשום שם שהם פחות או יותר אותו דבר מבחינת איכות וביצועים אבל הפתיע אותי לגלות שהם מגיעים לסביבות ה 30 Db (פחות או יותר רמת הרעש בחדר שינה ריק בלילה שקט או לחישה אם תעדיף) ואילו למשל

Antec Eleven Hundred

שסוקר לא מזמן פה באתר מגיע למקסימום 11 Db (קצת יותר מעוצמת הרעש של נשימה שקטה) במאמץ - והוא בכלל לא נועד להיות מארז שקט- איך זה ייתכן???

עכשיו זה בלבל אותי אפילו יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמה דברים:

1. מארז לא נמדד לפי רמת השקט/רעש שלו אלא ביכולת ההשתקה שלו.

מה שקובע את רמת הרעש זו החומרה שבה אתה משתמש/בוחר (מאווררים, HD בדר"כ הגורמים הראשיים ליצירת רעש כלשהו).

בנוסף יש את עניין איכות המארז, מארז שבנוי מאיכות ירודה יכול ליצור רעש כזה או אחר אם לדוגמה הדלת לא יושבת טוב וכו (הבנת את הרעיון)

2. לגבי נתוני הרעש בין הסקירה של ה 1100 ב HWZONE לבין הסקירה של המארזים בקישורים שהבאתי

קח בחשבון שמדובר בשני מערכות בדיקה שונות ומפרט שונה שהורכב בכל אחד מהם.

שים לב שבביקורות של ה P280 וה R3 מדובר על מערכות לא שקטות במיוחד הכוללות כרטיס מסך/מערך כרטיסים של 4870.

3. אם תסתכל בביקורת של ה 1100 תראה שבסיכום, הביקורת רשם שרמת השקט אינה מופתית (פסקה שנייה).

שים לב לתגובה מספר 4, גם היא של עורך הביקורת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית הייתי הולך על ה P280.

לגבי המפרט, אני מניח שאתה מדבר על המפרט האחרון שפרסמת.

נראה טוב והמערכת עצמה אמורה להיות די שקטה עם המארז הזה.

יש לי רק הארה/הערה אחת מבחינת המעבד:

יש את ה 2500K שהוא OC טוב יותר ומעט זול יותר מה 3570K.

למרות שהוא דור אחד ""אחורה" אבל לדעתי האישית הוא עדיף.

נראה לי שאפשר לומר - תתחדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרו לי מה דעתכם:

[table][tr][td][table][tr][td]מעבד:[/td][/tr][/table][table][tr][td]Intel Ivy Bridge Core i5 3570K Socket 1155 6MB 3.4Ghz Tray

כמות: 1

מחיר: ₪1044[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td]קירור למעבד:[/td][/tr][/table][table][tr][td]Scythe MUGEN 3 REV B

מחיר: ₪214[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td]לוח אם:[/td][/tr][/table][table][tr][td]MSI Z77MA-G45 Sata3 Usb3 DVI/VGA/HDMI

מחיר: ₪581[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td]מארז:[/td][/tr][/table][table][tr][td]Lancool Midi Tower PC-K57B Black - יציאה USB3 קידמית בקניית מחשב חדש

מחיר: ₪349[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td]ספק כוח:[/td][/tr][/table][table][tr][td]FSP 600W 80GHN 120mm Satax2 PCI-E 4xRails A.PFC

מחיר: ₪333[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td]זיכרון:[/td][/tr][/table][table][tr][td]4Gb 1600 KINGSTON HYPER X BLUE - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 2

מחיר: ₪115[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td]קשיח למחשב שולחני:[/td][/tr][/table][table][tr][td]WD 1TB Sata 3 Caviar Blue

מחיר: ₪489[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td]כרטיס מסך:[/td][/tr][/table][table][tr][td]Sapphire 7850 2GB GDDR5 DP Retail

מחיר: ₪1328[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td]כונן אופטי:[/td][/tr][/table][table][tr][td]LG GH24NS50 DVD-RW x24 Dual Layer Sata Black

מחיר: ₪98[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td]מסך:[/td][/tr][/table][table][tr][td]DELL ULTRASHARP LED 23" U2312HM

מחיר: ₪935[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]

סה"כ: ₪5601

[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]

[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]

המפרט יהיה זמין למשך 14 ימים בכתובת הבאה: http://www.tms.co.il/preview/spec/5h93vdm1

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים.

תשלום מזומן (צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 5489 ₪[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table]

היום הסתבר לי שהורי מתכננים לקנות לי לחדר אז חשבתי על דבר כזה- אני אחבר את המחשב לטלויזיה ואחסוך את ההוצאה על המסך (או אשדרג רכיבים נבחרים בערכו של המסך), מה דעתכם? והאם יהיה ניתן ליהנות ממשחקי פעולה כאשר המחשב מחובר למסך טלויזיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- יש לך כרטיס מסך מעט זול יותר ועוד עם קירור מצויין.

- למה בחרת דווקא במארז הזה? לא רצית מארז שהוא גם משתיק? במידה ולא, שים לב למארז הזה הכולל מאווררים מצויינים ועשוי אלומיניום במחיר מצויין לדעתי.

- בתוספת של כמה עשרות שקלים יש לך את הספק הזה שמעט איכותי יותר, עם תקן נצילות גבוה יותר ושקט יותר במתח גבוה.

- לדעתי לוח האם הזה עדיף. הוא עולה יותר אבל הוא בתקן ATX סטנדרטי ולא מיקרו ועם עוד יציאות כמו זוג נוסף של USB3.

לגבי הטלויזיה- היא אכן תספק לך הנאה גדולה יותר במשחקים, אבל אני בספק אם זה חכם להשתמש בה כתחליף למסך.

שימושים סטנדרטיים (אופיס, גלישה וכדומה) יכולים להיות לסיוט.

אם הם ממילא קונים לך את הטלויזיה, אז את המסך אל תקנה עדיין. תחבר למחשב את הטלויזיה, תראה איך זה, ואם תצטרך את המסך הסטנדרטי רק אז תרכוש אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז האם הלוח MSI Z77A-G45 עדיף על Gigabyte GA-Z77-D3H מבחינת OC?

עכשיו יוצא ככה: (לקחתי בסוף מארז שלפי ביקורות שקט יותר אבל אשמח לשמוע על עוד חלופות ואם ניתן במחיר יותר נמוך)

[table][tr][td][table][tr][td]מעבד:[/td][/tr][/table][table][tr][td]Intel Ivy Bridge Core i5 3570K Socket 1155 6MB 3.4Ghz Tray

מחיר: ₪1044[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td]קירור למעבד:[/td][/tr][/table][table][tr][td]Scythe MUGEN 3 REV B

מחיר: ₪214[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td]לוח אם:[/td][/tr][/table][table][tr][td]Gigabyte GA-Z77-D3H

מחיר: ₪633[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td]מארז:[/td][/tr][/table][table][tr][td]Fractal Design Define R3 White

מחיר: ₪568[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td]ספק כוח:[/td][/tr][/table][table][tr][td]Seasonic PSU 620W Active PFC 80+ Retail - בקניית מחשב חדש בלבד

מחיר: ₪385[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td]זיכרון:[/td][/tr][/table][table][tr][td]4Gb 1600 KINGSTON HYPER X BLUE - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 2

מחיר: ₪115[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td]קשיח למחשב שולחני:[/td][/tr][/table][table][tr][td]WD 1TB Sata 3 Caviar Blue

מחיר: ₪489[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td]כרטיס מסך:[/td][/tr][/table][table][tr][td]MSI 7850 2GB GDDR5 TwinFrozer 2 Retail - בקניית מחשב חדש בלבד

מחיר: ₪1289[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]

סה"כ: ₪4852

המפרט יהיה זמין למשך 14 ימים בכתובת הבאה: http://www.tms.co.il/preview/spec/wfxk1sn3

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים.

תשלום מזומן (צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 4755 ₪

שתי שאלות נוספות:

1) הבנתי שיש איזה אישו עם זיכרון היפר איקס בלו של קינגסטון כאשר הוא ביחד עם מעבדי IB מה אתה יכול לייעץ לי בנושא?

2) למה שימושים כמו גלישה וכדומה יכולים להיות סיוט?

תודה[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה מהלוחות עדיף לאוברקלוק איני יודע, בספק אם יש הבדל ביניהם בקטע הזה.

לגבי הזכרונות- הם עובדים במתח מעט גבוה יותר ממה שמומלץ ללוחות האם ב-2 הדורות האחרונים (עובדים על 1.65V כאשר מומלץ 1.5V).

איני חושב שאמורה להיות בעיה כלשהי שכן כבר ראיתי מערכות שעובדות עם זיכרונות במתח דומה ללא שום בעיה. בכל אופן, אתה גם מוזמן לשאול בחנות לחוות דעתם שכן הם מתעסקים עם זה כל היום.

המסך לצורך אופיס/גלישה יכול להיות סיוט כי במסך מחשב אתה מקבל רזולוציה גבוהה יותר על מסך קטן יותר ובכללי תוכננה לשיפור איכותי צפיה בתכנים ולא טקסט. בכל אופן- אין סיבה לדון על זה שכן ממילא קונים לך את הטלויזיה. נסה אותה ואם לא תאהב- תקנה מסך מחשב בנוסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה!

אגב (אמנם אני מניח שאתה יודע) התפרסמה כתבת ביקורת על קירורים למעבדים וראיתי שם את ה:

GEID TRANQUILLO

ARCTIC COOLING FREEZER 13 PRO

ששניהם הציגו תוצאות רעש של פחות מ 28 Db וגם קיררו די טוב

האם ביצועיו של המוגן 3 שהומלץ לי שווים או טובים יותר מהביצועים של המאוררים המדוברים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא טוב באותה המידה בחצי מהמחיר, לא היית חושב שהייתי מציע לך אותו?

ה-katana3 שקט וקריר, אך המוגן מספק קירור חזק יותר ומאפשר ביצוע גבוה יותר עם מתחים גבוהים יותר.

אגב, אתה מודע לזה שככל שתדחה את הקניה שלך המפרט יהיה פחות רלוונטי, שכן החומרה משתנה?

למרות שחשוב מאוד שאתה תשאל כל מה שתרצה כדי שתדע מה שאתה קונה, עושה רושם שאתה סתם מנסה להאריך את הדיון מסיבה כלשהי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מנסה להאריך את הדיון בזדון!

בוא נניח לרגע שאדם מרוויח בחודש 300 ש"ח מתוך זה הוא מפריש הצידה סכום מסויים ולאחר תקופה ארוכה מאד הוא מצליח לצבור 5500 ש"ח בוא נניח לרגע שהאדם הזה לא מגיע מרקע כלכלי מבוסס, כעת האדם המדובר רוצה לרכוש משהו והוא אינו מבין כמעט דבר בנושא, אותו אדם פונה לייעוץ- עד עכשיו אנו באותו ראש אך מפה יש לי בעיה- איני רוצה להתאכזב ממה שאקנה וזאת מפני שאני לא יכול עוד נאמר שנה לאמר נמאס לי זהו אני אקנה משהו אחר אני יהיה עם המוצר שאקנה (לטוב ולרע) למשך 3 השנים הבאות לפחות עם המחשב הנוכחי למשל אני כבר 7 שנים וכבר כשקנו אותו הוא נחשב ותיק והייתי צריך להחליף כרטיס מסך כדי להריץ משחק שיצא שנתיים לפני שקנו לי את המחשב- אני לא רוצה שאירוע כזה יחזור על עצמו ובגלל זה אני חופר לכם ומשגע לכם את השכל דבר שאני מתנצל עליו ומצר על כך שאני חייב לעשות זאת על מנת לוודא את הדברים (אין לי אופציה אחרת כי כאמור אני לא מבין בנושא מלבד עניין הרעש שאם היו נתונים ודאיים לגבי הרעש של כל מוצר הייתי יכול להחליט לבד על דברים מהבחינה הזו.

אם כן- סליחה אני מתנצל.

אני אזדקק לעוד כמה שאלות בודדות אבל בעיקרון את רוב הבירור שלי סיימתי.

מה נותר לי :

1) מארז (החלטה סופית אני זקוק למשהו עם חלוקת פילטרים יעילה, מאוורר, USB3 קדמי ואם ניתן אז גם שקט (או שקט יחסית) בסכום כמה שיותר זול אשמח להצעות חדשות, ביקורות אני כבר אקרא בעצמי ואשתדל שלא לחפור לכם מאד בנושא)

2)לבחור חנות ממנה אקנה את המחשב(אני גר באיזור חיפה ואשמח להצעות)

3)להודות לכל מי שסבל את ההצקות והחפירות שלי על העזרה

נ.ב ציינת שעולם החומרה משתנה- האם יש שינויים שכדאי לי לעשות במפרט שהוצע לי (המפרט האחרון שהדבקתי) על מנת שיהפוך לעדכני? (כמובן בתוך טווח המחירים הנתון ~ 5500 ש"ח)?

תודה ושוב סליחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...