ספק כח ל3930K - עמוד 3 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ספק כח ל3930K

Yaron-Cohen

Recommended Posts

הנפצת סיבה מדוע פותח העץ זקוק לספק כל כך יקר רק בכדי שתוכל לזרוק המלצה, במקום להמתין לתשובה מסודרת ממנו

היללת ושיבחת ניצלות כאילו היא היא המדד לאיכות ספק - שטות

יחסת לספק יכולות שהיצרן אינו עומד מאחוריהן - שטות

וכאשר העמידו אותך במערומך התחלת לקלל, את הקללות תשאיר לשכונה

ובאותה נשימה תשאיר שם גם את "כל הידע" שלך

על מי בדיוק אתה מאיים? מחק את כל האשכולות שפתחת

"ידענים" מסוגך באים ויוצאים בשערינו כל יום

לא תחסר כאן לאיש.

ממש לא הנפצתי סיבה. הבנאדם מההתחלה אם קראת (לא נראה לי שקראת) שאל אם לקנות 460 FL, כבר הסברתי לך שזה ספק כח ללא מאוורר שנועד למי שרוצה שקט מוחלט מהספק כח. כנראה שיש לך בעיית הבנה.

:lol: "מערומי" חחח אתה בהחלט מספק סוג של בידור לבאי הפורום. נצילות זה ועוד איך מדד לאיכות הספק. אתה מבין שזה סתירה מה שאמרת?

ואגב, אני המלצתי לו על דגם יותר זול ! :facepalm:

מבחינת התגובות שלך אתה כנראה ממש משועמם, לצערי אין הרבה מה לעשות בנושא. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נצילות אכן בד"כ מעידה על ספק ברמה גבוהה אך אין זה מדד לאיכותו של ספק. ספק יכול להיות בעל נצילות של 92% ועדיין לסבול מ-ripple

גבוה, רעש או כל בעייה אחרת.

אני מציע לכם להפסיק את הוויכוח הטיפשי הזה עכשיו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על ההסברים, למרות שאני עדיין לא סגור לגמרי על ההבדל (חוץ מהמודולריות, שברורים לי ההיתרונות של זה, אבל יש לסיסוניק גם ספקים מודלרים לא מגרסת ה-X שעולים הרבה פחות, רק בגלל עניין הזהב מול הארד ההבדל במחיר הוא כל כך גבוה, כמדומני).

אני מציע בחום למנהלי הפורום למחוק לחלוטין את כל הקישקושים שנערמו פה בשני העמודים האחרונים, זה מאוד לא מחמיא לפורום.

אנשים קצת סבלנות וסובלנות לא תזיק כאן.

ותודה רבה לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספק כח איכותי הינו חשוב לאורך חיי המערכת בשל אספקת זרם יציב ומדוייק יותר - נקודה חשובה שכן רכיבי אלקט' רגישים לסטיות.

ספקים ממותג seasonic נחשבים לבין האיכותיים שיש בשוק (יש שיומרו אולי האיכותיים ביותר).

לעניין בחירת סדרת הספק, כמו גם "למרצדס", ישנן סדרות שונות, ברמות שונות של איכות וביצועים, ובהתאם ברמות שונות של מחיר.

כמובן כאשר אין שאלה של מחיר, אזי כדאי ללכת אוטומטית לטוב ביותר שיש וזו סדרת X-gold.

אך בעולם הפרקטי בו סוגיית המחיר תמיד קיימת ולא ניתן להתעלם ממנה, צריכים להפעיל קצת כללי הגיון בסיסי:

למחשב פשוט שעולה 1000-1200 ש"ח, יהיה לא הגיוני/לא סביר לשדך ספק כח פרימיום בעלות 500-600 ש"ח,

שכן אז נתח עלות הספק מכלל המחשב שואפת לסדר גודל של 50% מערכו !

לעומת זאת כאשר מדובר על מחשב איכותי/ברמה גבוה (עלות של 3000 ש"ח ומעלה) משקל מחירו של ספק הכח מסך

העלות של המערכת הכוללת יורד מהותית ועל כן, בחירת ספק כח בעלות 500-600 ש"ח נראית הרבה יותר סבירה.

למחשב רציני, יקר,תחנת עבודה, שרת אולי ? מערכת כזו שצריכה לעבוד שנים כאשר פרמטר איכות, אמינות, וזמינותה של המערכת

הינם גורם עליון בחשיבותו, מומלץ ללכת על הטופ והכל על מנת למזער סטטיסטית את הסיכוי לשביקתה של המערכת בטרם עת

ובמועד שממש לא מתאים לנו שיקרה.

סדר Xgold מספקת מספר יתרונות אינהרנטיים ביחס לסדרת S12 העממית יותר, ובינהן:

א. אורך חיים גדול יותר של הספק עצמו - ובעטיו אחריות ארוכה יותר

ב. אורך חיים טוב יותר לשאר מכלולי המחשב בשל אספקת זרם נקי ויציב יותר

ג. רזרבת הספק peak power גבוהה יותר, שיכולה לכסות על מקרי קיצון במידה וישנם כאלו

ד. עבודה שקטה יותר

ה. ובדר"כ גם מודולריות - למי שזה חשוב מבחינה פרקטית.

אקח את עצמי כדוגמא:

רכשתי מחשב (ללא מסך) במאי אשתקד בכ- 4000 ש"ח. למחשב שכזה בחירה ב- seasonic X-gold560 בעלות

של 535 ש"ח היתה החלטה נבונה, שהיא פרופורציונאלית לסך ההשקעה במוצר הכולל, וכזו שתניב עבורי את אורך החיים

המקסימאלי של המחשב על תכולתו. התכנית שהמערכת בכללותה תשרוד ותשרת אותי לפחות 5-6 שנים, ולפחות עד שאאלץ לשדרג

אותה בלאו הרי בשל התקדמות הטכנולוגיה והביצועים.

באם יצליח העניין, שרידות המערכת כפי שנבחרה על ידי כפרמטר עיקרי, תסייע במניעת שדרוגים ותיקונים באמצע החיים של המחשב,

בכך תחסוך את הוצאת הכספים הפונטציאלית שעלולה היתה לקרות, באם הרכיבים היו פחות איכותיים ובהתאם בעלי אורך חיים קצר יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסבר טוב וממצה אבל לטעמי במחירים של היום אפשר לקנות ספקים מספיק טובים בסביבות ה 350-450 ש"ח בתקן 80 ברונזה הסטנדרטי (למערכת ממוצעת).

כל מה שמעבר הוא סוג של פינוק שטומן בחובו יתרונות נוספים (מסכים כמעט לכל היתרונות שהזכרת), לגבי אורך חיים טוב יותר של הרכיבים זה לא בהכרח נכון, כל עוד הספק עומד בתקן מינימלי (80+) לא צריכה להיות השפעה משמעותית (אם בכלל) על אורך החיים של הרכיבים, רק במידה ומדובר בספק ג'נרי או מתחת לתקן 80 ברונזה אזי המצב משתנה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוספת/התייחסות לכל המודעות מעלה שבאו בעקבות מודעתי הראשונה לשרשור זה:

א. מחד אכן נכון ורצוי ספק כח שעובד בטמפ' הקרובה ככל שניתן לטמפ' החדר. ספק ללא מאוורר בדר"כ עובד בטמפ' סטאטית גבוה יותר

מאשר אחד עם מאוורר. מאידך, ספק ללא מאוורר סופג פחות אבק שכן אין תעבורת אוויר קבועה החולפת על פני תכולתו, ונוסף על כך

לא נכנס למשוואה אורך חייו של המאוורר עצמו (שכן הוא לא קיים). צריכים לזכור את היתרונות וגם את החסרונות של כל פתרון הנדסי.

ב. יצויין כי סדרת X-gold מחולקת למעשה לשתי קטגוריות: זו שהיא פסיבית לחלוטין, וזו שהיא "הקונוונציונאלית יותר,"

(עד כמה שאפשר לקרוא לה כך) בה מדובר בספקים "היברידיים".

הספקים ההיברידיים מתנהגים למחצה כספקים פסיבים, ולמחצה כספקים אקטיביים, דהיינו: יש להם מאוורר, אך זה מופעל רק

כאשר ישנו צורך בהספק רב. המנגנון ששולט על מתי להפעיל את המאוורר עובד עפ"י מוד הפעולה הבא:

כל עוד ההספק המבוקש אינו חוצה את רף ה- 20% מההספק המקסימלי, הספק מתנהג כפסיבי. בין 20-50% הספק נדרש, המאוורר עובד

אך בסל"ד מאד איטי, שמייצר רעש שאינו עולה על 16Db/m - שמבחינה מעשית הינו בלתי נשמע לחלוטין היות וזו רמת רעש שהיא מתחת

לרצפת הרעש הטיפוסית בחדר עבודה (אפילו אם הוא חרישי). מעל 50% הספק נדרש, המאוור מתחיל להאיץ את סיבוביו באופן לינארי כתלות

בהספק הזרם הנצרך מהספק ועד ל- 100%. כמובן שגם במוד זה, מדובר בתכנון הנדסי קפדני ביותר וכזה שהינו חרישי למהדרין ובקושי

ניתן לשמיעה. בנסיון שטח שבצעו לספק באתר silentpcreview נמצא, כי זהו הספק השקט ביותר מבין כל הספקים גם כאשר המאוורר

נכנס לפעולה בתחום היותר רועש שלו, ובכל מקרה מדובר בפחות מ- 30db/m, שבמרבית הסביבות מוגדר כבלתי שמיע בשל רצפת

רעש טיפוסית בסביבת המחשב שהיא גבוהה יותר.

התרשמות בלתי אמצעית:

כמי שמחזיק באמתחתו מחשב עם ספק שכזה, X-gold560w הנני יכול להעיד שלמעשה בכ- 99.9% מהמקרים המערכת אינה עולה לצריכה

שמפעילה בכלל את המאוור של הספק. לפיכך, הספק מבחינה מעשית מתנהג כפסיבי בכל ימות השנה.

המקרים הבודדים בהם הצלחתי להבחין בצפייה (לא לשמוע) כי המאוורר של הספק נכנס לפעולה, היו כאשר הרצתי בנצ'ים סינטטים ל- 100%

מאמץ CPU, בין שאלו מתמטיים או תלת מימדיים.

להפתעתי החיובית שמתי לב, שלמעשה בכל עבודה נורמטיבית לא ניתן היה להבחין כי מאוורר של הספק נכנס לפעולה ובמגע יד הספק היה קר תמיד.

האמור לעיל מעיד אולי יותר מכל, על תכנון הנדסי נבון, שמוש ברכיבים נצילים שממירים את מרבית הזרם למתח עבודה, ורק את מעטו לחום.

סיכום פרקטי:

כאשר משקיעים במחשב אלפי שקלים (מעל 3000 סדר גודל) השיקול של לחסוך כמה מאות שקלים בודדות (100-300 ש"ח) ולהתפשר

על "ספק ביניים", לעניות דעתי הינה משגה הנדסי/צרכני בהתייחס למכלול הדברים ובהתייחס לטווח הארוך.

כאשר עלות המחשב נעה בין 1000-3000 ש"ח, התפשרות על ספק מדרג ביניים (אך ממותג איכותי מוכר ואמין) הינה התנהלות הגיונית.

לרף היקר עונה סדרת Xgold כאשר רף המחירים ליחידה מתחיל מאזור 550 ש"ח ומעלה,

בעוד שלרף הביניים עונה סדרת S12 כאשר רף המחירים הטיפוסי נע סביב 280-400 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נהנתי לקרוא NEC :yelclap:

Darklloth, אם אתה נותן תקציב של 350-450 שקל עדיף כבר להוסיף עוד 100 שקל ולקנות X-560 (במידה ואתה לא צריך יותר הספק).

אגב, כהערה, המחיר של KSP הכי זול לספק הזה אבל מקבלים פחות אחריות (3 שנים במקום 5). אאל"ט זיגזג מחשבים מוכרים את הספק הזה במחיר קצת יותר גבוה מ KSP אבל עם האחריות הרשמית והמלאה, כלומר לא החנות בודקת ומחליטה אם להחליף\לתקן. אם אינני טועה זה המצב ב KSP אבל אל תתפסו אותי במילה (!).

לפני שקניתי את הספק הזה עשיתי פה כל מיני חיפושים בפורום ומצאתי מישהו שקנה מ KSP גם ואחרי זה יצר קשר עם סיסוניק כדי להבין למה אין אחריות מלאה, אז הם אמרו שאין להם מושג מהקומבינה של KSP ושמבחינתם יש 5 שנים אחריות. הבעיה כמובן, שזה עלול להיות קשה או לא פרקטי לממש אותה בעת הצורך. עם זאת, מדובר במוצר מאד אמין וכמו ש NEC אמר, הוא חרישי לגמרי וסיסוניק שמו מאוורר מאד איכותי. אני מאמין שגם ספקים אחרים פחות יקרים יהיו בעלי מאוורר חרישי דומה אבל במקרה של הסיסוניק, הוא פשוט רוב הזמן לא מסתובב וכתוצאה כמעט ולא מתמלא באבק. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו איזה תגובות מפורטות ואיכותיות, כל הכבוד nec,קבל ח״ח ענק, תודה גם לשאר, סיפקתם המון מידע על סדרה איקס אך מעט מאוד על הסדרה הזולה יותר ואיך מתנהג הספק ומאווררו, אני מניח שזה נובע מהיכרות מועטה יותר, אני בהחלט יעשה מחשבה מחדש על ההשקעה שלי פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבי ערב טוב,

אמליץ לך להכנס לשני האתרים הבאים שעורכים סקירות מקצועיות ואיכותיות על ספקי כח:

hardwaresecrets

ו- silentpcreview

שני אלו משלימים האחד את השני, כאשר בראשון הדגש הוא על הרמה ההנדסית, ובשני הדגש הוא על רמת הרעש שספקי כח מייצרים.

שילוב קריאה בשניהם נותן סקירה מעמיקה ומקיפה כאשר תמצא חומר רב על שתי הסדרות שנדונות בשרשור זה.

*עוד מותג איכותי בתחום ספקי הכח הינו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבי ערב טוב,

אמליץ לך להכנס לשני האתרים הבאים שעורכים סקירות מקצועיות ואיכותיות על ספקי כח:

hardwaresecrets

ו- silentpcreview

שני אלו משלימים האחד את השני

לא יכולתי לכתוב את טוב יותר!

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...