ביקורת אוזניות Vsonic GR07 - ביקורות ומדריכי גולשים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביקורת אוזניות Vsonic GR07

House M.D.

Recommended Posts

logo.gifבחיפושיי אחר In-Ear טובות, המתאימות לסוגי שונים, ובתקציב של 150$, מצאתי שני מתחרים עיקריים:

TripleFi 10 של Ultimate Ears ו- GR07 של Vsonic.

לבסוף, אחרי שקראתי על בעיות נוחות מסוימות שאנשים חווים עם ה TripleFi, החלטתי ללכת על ה GR07.

חווית קנייה, אריזה ותוכן:

את האוזניות קניתי מחברת Lendmeurears, שהיא משווק מורשה של חברת Vsonic. האוזניות עלו לי 159$, והגיעו תוך שבועיים לאחר הקנייה (בזמן השביתה האחרונה, אז הן אמורות להגיע יותר מהר בזמנים אחרים).

החברה עטפה את האוזניות בצורה כזו שקרוב לוודאי שלא ייבדקו על ידי המכס, כמו שקרה במקרה שלי.

http://img812.imageshack.us/img812/9029/img0279vv.jpg

האריזה של האוזניות יחסית גדולה לאריזות של IEM אחרות.

יש לציין שלפני כחודשיים יצאה גירסא מחודשת של האוזניות האלו ( עם אותו דגם) ותוכן אריזה שונה. אני קיבלתי את הגירסא החדשה, אך אם תחפשו ביקורות אחרות לאוזניות האלו באינטרנט, קרוב לוודאי שתמצאו את הגירסא הישנה.

בקופסא תמצאו לא פחות מ13 זוגות של אטמי סיליקון, לא כולל האטמים שנמצאים כבר על האוזניות.

כמו כן, מצורפים "Ear guides" (לא יודע איך מתרגמים את זה לעברית) שבעצם עוזרים לכוון את הכבל מאחורי האוזן. כאן המקום לציין שהדרך הנכונה לשים את האוזניות היא over ear, כאשר הכבל נמצא מאחורי האוזן. בתמונה זו רואים דוגמא לכך, התמונה לא שלי:

http://4.bp.blogspot.com/-eRhq5yGrbn0/TsSqQOv4m8I/AAAAAAAAAOI/P6d56IVFcFc/s1600/GR07-3.jpg

כמו כן תקבלו נרתיק נשיאה רך אך איכותי מאוד לטעמי.

http://img829.imageshack.us/img829/9081/img0280xz.jpg

מבנה

http://img138.imageshack.us/img138/7104/img0278ad.jpg

לא קשה לשים לב למבנה הייחודי של האוזניות. הן מרובעות, ויחסית שטוחות, מה שמאוד עוזר לאנשים שנוהגים לישון עם .

http://img214.imageshack.us/img214/1358/img0273dx.jpg

החלק שעליו נמצא אטם הסיליקון, מסתובב. כך יש אפשורת לכוונן את הזוית שבה האטם נכנס לאוזן, לנוחות מקסימלית.

http://img263.imageshack.us/img263/1498/img0276bt.jpg

למרות שהאוזניות בנויות מפלסטיק, הוא נראה איכותי מאוד וקשה לי להאמין שאפשר להסב לו נזק בקלות. לעומת זאת, החלק שמחבר את הכבל לאוזניה עצמה הוא דיי עדין ואני נזהר איתו.

הכבל של האוזניות עשוי מכסף.הכבל דיי קפיצי, ולפעמים מפריע כשהוא נמצא מאחורי האוזן.

ה ear-guides עוזרים, אך שימוש באוזניות בלעדיהם בעצם גורם לבעיה של הקפיציות להופיע.

האוזניות עצמן, עם אטמי הסיליקון המתאימים, נוחות מאוד וכמעט לא מרגישים אותן באוזן. האטימה חזקה מאוד, עד כדי כך שלפעמים אני לא שומע אם מישהו קורא לי.

המחבר הוא מחבר 3.5" סטנדרטי, מוזהב 24K, בצורת "L".

http://img685.imageshack.us/img685/3338/img0277hg.jpg

איכות הסאונד

הסאונד שהאוזניות האלו מפיקות, מתואר כסאונד ניטראלי. זאת אומרת, האוזניות לא "צובעות" את הצליל כפי שעושות למשל ה TripleFi 10 , אלא משמיעות את השיר בדיוק כמו שהוא אמור להישמע . זה נקרא אנליטי. כמו כן הצליל מאוזן ואין צלילים מסוימים שנשמעים יותר חזק מצלילים אחרים.

האוזניות משתמשות בדרייבר דינאמי, מה שאומר שBurn-In משחק תפקיד עיקרי כאן. ההמלצה היא ל Burn-in בסביבות ה 150-200 שעות לקבלת ביצועים מקסימליים. אם משאירים את האוזניות מחוברות למחשב כל הזמן במשך שבוע וחצי, אפשר להגיע לסכומים כאלו בקלות.

כאן המקום לציין שבחירת אטם הסיליקון משפיעה מאוד על איכות הסאונד. בהתחלה השתמשי באטמים שהגיעו מורכבים על האוזניות, והם היו נוחים.

עד שהחלטתי לנסות את האטמים שהגיעו בקופסא ואחרי שניסיתי את כולם, גיליתי זוג שהוא לא יותר נוח, אך האוזניות נשמעות איתם הרבה יותר טוב.

הבאסים של האוזניות - הבאס מאוד איכותי ומאוד ברור. אין כאן יותר מידי או פחות מדי באס, מה שהיה פוגם בניטראליות של האוזניות. לדעתי בדיוק במידה הנכונה.

טרבל : זהו החלק שהכי מושפע מה burn-in. לפני ה burn-in, הטרבל נשמע קצת צורמני, אך אחרי, הוא מתייצב ונשמע פשוט מעולה.

הפרדת הכלים טובה, ומונעת צליל "מעורבב", כל כלי נגינה נשמע ברור. כמו כן, האוזניות מאוד מדויקות.

האוזניות נשמעות טוב בכל הז'אנרים, אך אין שום ז'אנר שנשמע טוב יותר מאחר. אם אתם מקשיבים לסוג מוזיקה אחד בלבד, תוכלו למצוא אחרות שמתאימות לסוג המוזיקה הספיציפי הזה.

האוזניות האלו מאוד רגישות לאיכות המקור. מצד אחד, קבצי FLAC נשמעים נהדר. מצד שני, 320kbps ומטה, נשמע פחות טוב בצורה יחסית משמעותית. אני מוצא את עצמי מחפש גירסאות יותר איכותיות של כל שירי ה 256kbps ומטה שלי.

לסיכום, אם אתם שומעים מגוון רחב של ז'אנרים ואתם רוצים לשמוע את המוזיקה בדיוק כמו שהיא אמורה להישמע, האוזניות האלו בשבילכם.

יתרונות:

איכות - אף פעם לא שמעתי משהו שנשמע כל כך טוב.

נוחות של האוזניות עצמן - מאוד נוחות באוזן.

אפשר לישון איתן.

13 זוגות אטמי סיליקון זה הרבה מעל הבאנדל הסטנדרטי של אוזניות IEM.

חסרונות :

הכבל

זוהי הביקורת הראשונה שאני כותב על אוזניות, אשמח לתגובות, הארות והערות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן,

הייתי שמח לדעת מה האוזניות הקודמות ששמעת בהן? רשמת שלא שמעת משהו שנשמע כל כך טוב, מה מבחינתך היה הכי טוב עד האוזניות האלו?

כמה זמן כבר הרצת אותם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן,

הייתי שמח לדעת מה האוזניות הקודמות ששמעת בהן? רשמת שלא שמעת משהו שנשמע כל כך טוב, מה מבחינתך היה הכי טוב עד האוזניות האלו?

כמה זמן כבר הרצת אותם?

עד האוזניות האלו השתמשתי ב Klipsch S4.

הרצתי את הVSonic בסביבות ה 100 שעות. בנקודה מסוימת (אחרי 50 שעות) כבר לא הרגשתי שיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד האוזניות האלו השתמשתי ב Klipsch S4.

הרצתי את הVSonic בסביבות ה 100 שעות. בנקודה מסוימת (אחרי 50 שעות) כבר לא הרגשתי שיפור.

מעניין, אני לא הרגשתי שום שיפור עד איזור ה-130, 140 שעות, אולי ה-low bass טיפה השתפר, אבל השיפור היותר משמעותי היה אחרי 140 שעות ומעלה (הטרבל נעשה חלק ועדין יותר) ואפשר להגיד שגם אחרי 200 שעות מרגישים שיפור קל.

בכל מקרה, אחלה למי שאוהב את סגנון הסאונד שהן מוציאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין, אני לא הרגשתי שום שיפור עד איזור ה-130, 140 שעות, אולי ה-low bass טיפה השתפר, אבל השיפור היותר משמעותי היה אחרי 140 שעות ומעלה (הטרבל נעשה חלק ועדין יותר) ואפשר להגיד שגם אחרי 200 שעות מרגישים שיפור קל.

בכל מקרה, אחלה למי שאוהב את סגנון הסאונד שהן מוציאות.

ייתכן שכשאגיע לאיזור הזה גם ארגיש שיפור.

השיפור שהרגשתי הוא ברובו רעש סטטי ששמעתי בהתחלת שירים (ותמיד נעלם לאחר כמה שניות) והתופעה נפסקה אחרי 50 שעות... קרה לך?

מעניין לשמוע שיש עוד אנשים בארץ עם האוזניות האלו :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שראיתי עוד אחד או שניים בפורומים שיש להם את האוזניות

האלו (ישראלים הכוונה). תגיד, לא חסר לך קצת באס לעומת ה-S4? כמובן שקשה להשוות ביניהן...

אני לא מכיר את הבעיה שהיתה לך, לי אישית הכי הפריע הטרבל וזה קצת נעלם עם הזמן אבל כמובן שגם ריסנתי אותו דרך

האקולייזר של המכשיר שלי.

קשה שלאר להרגיש שחסר קצת באס, בעיקר מיד באס שהוא חלש יחסית... בכל ביקורת רושמים שאין להם חסרונות אבל לדעתי זה אחד רציני והוא דיי מורגש. גם צריך מאוד לאהוב את הסאונד שלהם, וזה לא כולם יאהבו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שראיתי עוד אחד או שניים בפורומים שיש להם את האוזניות

האלו (ישראלים הכוונה). תגיד, לא חסר לך קצת באס לעומת ה-S4? כמובן שקשה להשוות ביניהן...

אני לא מכיר את הבעיה שהיתה לך, לי אישית הכי הפריע הטרבל וזה קצת נעלם עם הזמן אבל כמובן שגם ריסנתי אותו דרך

האקולייזר של המכשיר שלי.

קשה שלאר להרגיש שחסר קצת באס, בעיקר מיד באס שהוא חלש יחסית... בכל ביקורת רושמים שאין להם חסרונות אבל לדעתי זה אחד רציני והוא דיי מורגש. גם צריך מאוד לאהוב את הסאונד שלהם, וזה לא כולם יאהבו.

לא, דווקא אצלי הבאס חזק. לא יותר חזק מהבאס של Beats Studio ( שזה בערך היתרון היחיד שלהם), אבל איכותי יותר.

באקולייזר בטלפון שלי אפשר להגביר את הבאס, אבל לדעתי זה עושה אותו חזק מדי וזה פוגם בשאר הצלילים.

את הבאס (וגם הטרבל) שיפרתי בכך שהחלפתי את האטמים מהאטמים שהגיעו מורכבים על האוזניות, לאטמים הצהובים מבפנים (יכול להיות שיש יותר מזוג אחד צהוב, אז הגדולים מביניהם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...
  • 1 חודש מאוחר יותר...

היית ממליץ על האוזניות האלה לריצה?

אני מחפש אוזניות טובות ואיכותיות, שיהיו נוחות לריצה.

יותר חשובה לי הנוחות מאשר איכות הסאונד

לא הייתי ממליץ עליהן לריצה, בגלל שהכבל שלהן לא כל כך גמיש. לפי מה שאני זוכר יש אוזניות של שמותאמות לריצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר...
  • 4 שבועות מאוחר יותר...

עדכון : עכשיו ראיתי שיצאה גרסא חדשה לאוזניות האלו, שנקראת VSONIC GR07 MKII. מה ששיפרו בה זה את עניין הכבל. קודם כל הוא מכיל יותר כסף מה שאמור לשפר את בעיית ה sibilance שהרבה אנשים דיווחו עליה בדגם הקודם. כמו כן הוא אמור להיות פחות קפיצי.

תמונה של הכבל החדש, לקוחה מהאשכול של האוזניות ב head-fi:

http://cdn.head-fi.org/4/44/44fbf9ec_GRO7Cable2.jpeg

מחיר הדגם החדש בחנות המוכרת לי lendmeurears, קפץ באופן משמעותי ל200$. אבל, מביאים עם האוזניות במתנה גם אחרות, GR04. שבעצם אפשר למכור אותן באיביי ב50$ ובפך לחזור למחיר המקורי של האוזניות. מקווה שבקרוב יתחילו למכור את ה GR07 MKII בלבד בלי תוספות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...