חוות הדעת שלכם על מערכות שנקנו בעזרת הפורום - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות הדעת שלכם על מערכות שנקנו בעזרת הפורום

yotam.m

Recommended Posts

חברי הפורום שלום!

אנו שמחים שבחרתם להתייעץ בפורום "מפרטי מחשב" ומקווים שאתם נהנים ממחשבכם החדש.היינו מעוניינים לשמוע את דעתכם לגבי 2 נושאים עיקריים:

1) מידת הרצון שלכם מהפורום (סדר בדיון, קבלת עזרה, יחס וכו').

2) מפרט המחשב - האם אתם מרוצים ממנו? האם הוא מתאים לשימושכם ובקשותיכם? (התייחסו למידת השקט, ביצועי גיימינג\עריכה, מראה וכו')

בתוכן ההודעה ציינו (במידת האפשר):

* מפרט המחשב - רצוי כי יהיה מינימליסטי ויכלול בשורה נפרדת את שם החלק ואחריו הדגם (אין צורך במחירים וקישורים).

* קישור לדיון שלכם.

* זה המקום לציין מי עזר\ו לכם ולהגיד תודה על הדרך.

* תמונה של המחשב שלכם שמפרטו נבנה בעזרת חברי הפורום.

* חוות דעת כללית - תוכלו לספר על התרשמותכם הכללית או דברים מעניינים אחרים שתרצו להוסיף.

מחכים לשמוע אתכם כדי שנמשיך להיות פורום מוביל (ואפילו עוד יותר) בתחום זה.

בברכה,

מנהלי הפורום.

*מיותר לציין שספאם לא יתקבל כאן וימחק מיד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קשה לי להגיד שהרכבתי את המחשב מדיון ספציפי, אבל מחפירה מעמיקה של מכלול דיונים, הרכבתי את המפרט הנוכחי שלי שאני מרוצה ממנו עד גג.

אם צריך אשים , ומפרט יש בחתימה. :hat:

פורום מפרטים פה עוזר לא רק לפותח הת'ראד בלבד שמבקש המלצה למפרט בתקציב X לשימושים Y, אלה גם לאנשים שמחפשים משהו דומה ורואים המלצות והשוואות לגבי חלקים כאלה ואחרים.

מיותר לציין ששוק המחשבים מאוד דינאמי, וכמעט כל שבוע משהו משתנה לטובת חלק יותר טוב וכדאי בתחום מסויים, ולא כל אחד יכול להתעדכן בכל התחומים כדי לדעת מה להמליץ לקנות לשימוש מסויים - במיוחד המשתמשים שלא מבינים בתחום חומרת המחשבים לכן הפורום פה מאפשר לכל אחד/ת לבקש המלצה למחשב ולקבל עזרה מקצועית וכדאית יותר מכל חנות מחשבים שאי פעם הכרתי

זאת דעתי בנושא וישר כח לאנשים פה שתורמים את זמנם ויכולתם בשביל להקים אתר ופורום שכזה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את המפרט אפשר לראות מימין <---

כמו שצויין פה מעלי, היה זה ערבוב של דיונים בפורום הזה ובפורומים השכנים שהביאו אותי למפרט הסופי, אבל זה התחיל מהדיון שפתחתי.

באופן אישי אני מאוד מרוצה מהפורום, זאת לא פעם ראשונה ולא שנייה שנעזרתי בו לבניית מפרט, הדיונים פה ברובם רציניים ואינפורמטיבים וקל מאוד להגיע למפרט שעונה על הדרישות השונות.

כמו כן, הפורום הזה מהווה לדעתי נקודת כניסה מצויינת לקהילה של HWzone, הרבה אנשים באים לפה להרכיב מפרטים, חלקם כנראה גם נשארים (כמוני) :xyxthumbs:

בקשר למפרט שבניתי, מבסוט ממנו עד הגג, עבר בהרבה את דרישות השקט שלי (מחשב חרישי), ומבחינת ביצועים (גיימינג ותכנות כבד) עונה על כל הציפיות.

תמונה של המחשב - http://img694.imageshack.us/img694/2583/img0827fzy.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

הדיון

המחשב נקנה לפני שנתיים, ועדיין משרת אותי נאמנה. זהו המפרט השני שאני מרכיב דרך Hwzone.

אני מרוצה מרמת הדיונים ומהיחס האישי שכל משתמש מקבל הן מהמודרייטורים ולמומחים שאחראים על הפורום, ועד למשתמשים הרגילים.

יצא לי "לעבוד" עם הצוות מס' חודשים, כך שאני יודע מקרוב עד כמה רבה השקעתם בפורומים.

המחשב ענה ועדיין עונה על כל הדרישות שלי ממנו. המחשב שקט ולא עושה יותר מדי רעש, חוץ מהכרטיס מסך (HD4850) שהקירור שלו מאוד מרעיש בזמן מאמץ.

לאחרונה, שדרגתי את המעבד ל- II X3 ושמח שזה עדיין התאפשר גם לאחר תקופה לא קצרה של שנתיים כך שאני מאוד מרוצה מבחירת הפלטפורמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

לאחר חפירות בפורומים ומתיחת מגבלות התקציב

קניתי מכונה

מעבד I5 2500K

לוח אם GA Z77M UD3

זיכרון 4 GIG

מארז huntkey T91 + ספק פשוט

כונן 1T ווסטרן דיגיטל

הכל עלה לי 2450 ש"ח באיבורי.

בקיצור מינימלי

OC 20% ללא קירור מיוחד מריץ את כל המשחקים הכבדים CRYSIS ,CALL OFF DUTY (חלקם בהגדרות נמוכות של הגרפיקה).בקיצור הכל עובד ,אם נצטרך תמיד אוכל להוסיף כרטיס גרפי בהתאם לתקציב.

אני חושב להוסיף עוד 4 GIG כי הגדרתי 1 GIGA לטובת המעבד הגרפי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...
  • 1 חודש מאוחר יותר...

לאחר חפירה ממושכת בתתי הפורום של חומרה והתפשרות חלקית על פריטים עקב חוסר במלאי (צורך מיידי במחשב חדש, הלך לוח האם הישן)

זה המחשב שרכשתי: (HDDים העברתי מהמחשב הישן)

כרגע עובד על 4.0ghz (שינוי מכפלה ל 40)

מעבד:

[..] INTEL 3570K : IVY BRIDGE, CORE I5, S1155, 3.4Ghz - TRAY ₪1174

לוח אם:

[..] ASROCK Z77 PRO4 - זמין במלאי ₪692

זיכרון:

[..] KINGSTON 8GB (4GBX2) DDR3 1333 CL9 - זמין במלאי ₪264

כרטיס מסך:

[..] SAPPHIRE HD7850 OC 2GB GDDR5 - RETAIL - לרוכשי מחשב חדש מעל 4000 ש"ח ! ₪1277

מארז:

[..] COOLERMASTER STORM SCOUT w/o PSU - זמין במלאי ₪349

ספק כוח:

[..] SEASONIC S12II 520W - RETAIL - זמין במלאי ₪370

קרור למעבד:

[..] ARCTIC-COOLING FREEZER 13 - זמין במלאי ₪171

הרכבת מחשב:

[..] קניית מוצרים ללא הרכבה ₪0

מחיר סופי כולל מע"מ: ₪4297

מפרט זה הורכב באתר: www.IQPC.co.il

למשלמים במזומן\שיק אחד, הפקדה - 3% הנחה!

עד 5 תשלומים בשיקים ללא ריבית - שיק ראשון לתאריך הקניה

אם הייתי יכול לשנות:

מחליף מארז - במארז הנוכחי אין מקום לכבלים של הספק, אם מעבירים אותם מאחורי הלוח הדלת לא נסגרת, האנטק 300 עדיף אבל לא היה במלאי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

את המחשב שלי קניתי מתוך ההמלצות שקיבלתי פה בפורום לפני כשנה וחציקישור להודעת בקשה למפרט-

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=492596.msg4216034#msg4216034

מה שקניתי :

II X4 640 Processor

GTX 460

gigabyte MA77ot ultra durable3

הוא משמש אותי גם כיום, שקט, עובד מעולה, מריץ עדיין את המשחק בהגדרות גבוהות,

כרגע אנחנו משדרגים את המחשב השני שלנו (מחכה לתגובה בפורום)

תודה רבה לmaya1 ,ול- danny.hof

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

המפרט הורכב ב 31.3.10

הדיון היה בעיקרו לקבל אישור מחברי הפורום על קניה של מפרט שהורכב במדור המפרטים.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=455842.msg3892028#msg3892028

המפרט מצויין לשימושים שהצגתי בזמנו אך לאחר זמן מה לא היה מספק לביצועי הגיימינג שרציתי.

עדכנתי אותו בכרטיס מסך לשוק הנמוך-בינוני HD6770 1GB

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=517876.msg4427555#msg4427555

ולאחרונה עודכן בעוד 4GB של זיכרון (מה שיצר בעיה בלוח האם שגם GIGABYTE לא הבינו מה מקורה)

המפרט המקורי:

AMD II X4 630 AM3 (2.8GHz) - BOX

Gigabyte GA-MA785GMT-UD2H

4GB(2X2) 1333 MHz - Kingston

SAMSUNG F3 1TB 32MB SATA2 7200 RPM : HD103SJ

Antec SONATA III

Corsair CX400

Altec-Lansing 2.1 BXR1121

DELL ULTRASHARP 2209WA 22

ARCTIC-COOLING FREEZER 64 PRO (לא נקנה בסוף)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...
  • 3 שבועות מאוחר יותר...

אהה, אולי אתה ( להבדיל מרבים וטובים ) תתפנה

לתת פידבק על שביעות רצון מביצועי המערכת ,

מה טוב ומה פחות, שנחכים מדברים בשטח ?

:nixweiss:

שלום! הבטחתי וקיימתי. פידבק קצר על המחשב (שלצערי חברה שלי לא נותנת לי לשחק איתו יותר מדי אז לא הספקתי לעשות לו בנצ'מרקים כאלו ואחרים)

-המחשב שקט מאוד (למרות שקצת פחות משחשבתי שיהיה) עם מארז הR3 וקירור הmugen3 rev.b שעשו לנו באותו המחיר.

-הוא שקט אבל הצליל שלו ניכר, ציפיתי כנראה לשקט ברמה של iMac אבל זה עדיין ממש טוב.

-הם חיברו מאוורר מארז אחד ללוח האם ומאוורר מארז שני אל הבקר הידני שבא עם המארז, אני לא יודע למה הם בחרו לעשות ככה..

אבל זה לא באמת משנה, אפשר לשלוט במהירות המאורר מהBIOS ושמתי את האחד שמחובר ללוח אם על מינימום.

כדי לחבר את שניהם אל הבקר אצתרך לשחק בחוטים במארז והוא מסודר היטב וזה לא באמת משנה..

-עם עשו עבודה טובה מאוד עם החיווט, כל הכבלים מאחור והבפנים נקי ומסודר. למרות זאת, הכבלים שהם העבירו מאחורה תופסים נפח גדול והיה לי קשה מאוד לסגור את המארז אחרי שהוצאתי את הפאנל האחורי. קצת פגמתי את אחד הhooks האלה כשניסיתי לסגור, אבל סידרתי אותו עם מברג והכל נסגר כמו שצריך.

-המעבד בטמפרטורות טובות, אני כבר לא זוכר בדיוק אבל מתחת ל40 ולא צמוד אליו. (לא בדקתי לעומק אבל זה במצב טוב).

-המחשב נדלק ונכבה מאוד מהר, מערך הRAID עובד בלי בעיות והSSD מטיס את הכול (כל תוכנה נפתחת מיידית, ותוכנות העריכה עובדות טוב, בזה אני פחות מבין אבל חברה שלי מעידה).

-לוקח למחשב כ10 שניות להיכנס לSLEEP. מותקן עליו 7 (בשביל AVID). האם זה נורמלי? או שזה קצת הרבה?

-המסך מדהים, פשוט מצוין...

-סה"כ הוא מצוין!

תודה רבה לכם על העזרה, מתישהו כשיהיה לי זמן אני אעשה בנצ'מרקים ואעלה לפה.

תודה!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

לפני כחודש קניתי את המחשב החדש (בסוף השגתי עוד קצת כסף כך שיכולתי לשדרג קצת את המפרט שהמליצו לי עליו):

מעבד

Core i7 3770

קירור:

Arctic Alpine 11 Rev. 2

לוח אם:

Gigabyte H77-DS3H

זכרונות:

G. Skill Ripjaws 1600Mhz 4GBx2

כרטיס:

Sapphire HD7870XT

ספק:

Corsair TX650M

מארז:

CoolerMaster 690II

אחרי שקניתי את המחשב פרמטתי את הכוננים שלי על מנת לתת למחשב את ההתחלה הראויה, עם שדרוג ל64 ביט.

המחשב עולה מהר מאוד, במשחקים החוויה מדהימה (קרייסיס 3, טומב ריידר, פאר קריי 3, ביושוק אינפיניט) - הכל על ההגדרות הגבוהות היותר בלי לגמגם לרגע.

הייתי בטוח דווקא שהקירור של הכרטיס מסך יהיה קצת רועש אך נוכחתי לגלות אחרת, גם במאמץ.

המחשב מאוד שקט, והקירורים מחזיקים יפה מאוד את המערכת כאשר המעבד יושב על 31-35 מעלות במנוחה, והכרטיס על 33 במנוחה.

אפשר לשים לב ולשמוע כאשר יוצאים ממשחק בו הכרטיס התאמץ קצת שהמאווררים של הקירור מאטים, אבל רק ברגעים כאלה אני באמת שם לב שהמאווררים בכלל האיצו.

תמונות של המחשב (סליחה על התאורה הנוראית):

ולינק לנושא:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=555654.msg4738646#msg4738646

תודה רבה לכל מי שעזר לי, אני מאוד מרוצה מהמחשב!!

אולי היום אני ייצא לי לעשות קצת בנצ'מרקים ואעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה, שדרגת ל-I7, כל הכבוד הרווחת עוד שני פריימים...

זה היה מיותר מאוד לפי דעתי.

בכול אופן תתחדש, יש לך מחשב מצוין.

לא שדרגתי בשביל המשחקים את המעבד, כי אני מודע טוב מאוד לעובדה שההבדל בין הi5 לi7 במשחקים הוא כמעט אפסי.

שדרגתי א. כדי להרוויח עוד קצת זמן עם המעבד במקום לשדרג. ב. אני עורך ואודיו לעתים יחסית קרובות והבנתי שההייפר טר'דינג ייתן לי עוד קצת כוח עיבוד פה אז זה היה שווה את זה לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...