עדכון של מחשב אישי (כרטיס מסך, זיכרון, ואולי שאר השילוש) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עדכון של מחשב אישי (כרטיס מסך, זיכרון, ואולי שאר השילוש)

Ewingum

Recommended Posts

ברצוני לשדרג את המפרט הבא:

מעבד: (Palomino) 1700+

זיכרון: Genereic 256Mb 266Mhz -SDRam

לוח אם: Ga-7vtx (מבוסס על via kt266a)

כרטיס מסך: 256 with 32Mb Sdram (כן כן תצחקו ;D )

הארד דיסק: Barracuda IV 40Gb

אלה הפרטים הרלוונטיים (יש עוד התקנים אבל הם לא ישודרגו).

התקציב הוא בין 500 ל750 דולר, כאשר העדיפות הראשונה היא כמובן כרטיס מסך, אחריה , אחריה הארד דיסק טאז השאר...

עכשיו, לגבי הכרטיס מסך, אני מתלבט פשוט בין Radeom 9600PRO לXT, אבל המלצות, הערות והארות יתקבלו בברכה.

הבעייתיות שלי לגבי הזיכרון היא שאם אני ארכוש מהיר (333/400) הוא לא ינוצל (אני רוצה לרכוש לפחות 512Mb) עקב הסטיק האיטי/הלוח אם (את הסטיק האיטי אני אוכל לנצל במחשב אחר כנראה). הבעיה היא שכדי לנצל את הזיכרון (וכדי שהAGP יהיה X8 ולא X4 שזה המקסימום בלוח הקיים) אני כבר צריך לשדרג בעצם את כל השילוש (ובמסגרת התקציב - כל עוד זה אפשרי :) )...

המחשב מיועד למשחקים ואוברקלוקינג. במידה ולא ניתן לשדרג בתקציב, יש לי מה לעשות עם שאר הכסף (=לא חובה לנצל את הכל) ואני אקנה פשוט כרטיס מסך, והארד דיסק, אז נא המליצו לגבי הזיכרון.

בתודה מראש ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתקציב שהקצבת אני ארשום לך שידרוג למחשב

אני רושם בשקלים

כרטיס מסך תחליף לSapphire Atlantis Radeon 9800 128MB DVI Bulk Video Card שעולה 1612 וזה כרטיס מצויין ממליץ עליו! :D

אם לא אז הRadeon 9600XT והRadeon9600Pro של הביצועים הם אותו דבר וגם המחיר

קח של 512 מגה של ב3200PCB שעולה 508

הארד דיסק אתה יכול לקחת של מקסטור 80GB 7200rpm 8MB Buffer SATA שעולה 565

לוח אם תקנה של את הEpox 8RGM2I nForce2 Motherboard (m.ATX,Dual DDR400,AGP8X, GF4MX VGA TVOut, 5.1 Sound,SATA,LAN, 2) שעולה 514 (אם אתה לוקח את הלוח אם הזה אתה יכול לוותר על הכרטיס מסך לא חובה!!!)

המעבד שלך לפי דעתי מספיק אבל אם הוא לא מספק אותך אתה יכול לקחת 2500 Barton Box CPU שעולה 628

אולי זה חורג לך מהתקציב אבל אתה יכול לוותר על הכרטיס מסך וזה יוצא לך זול.

אם אתה לא רוצה לוותר על הכרטיס אתה יכול להחליף את הלוח אם לEpox 8RDA+ v2.1 nForce2-400 Motherboard (Dual DDR400,AGP8X, 5.1 Dolby Sound, ATA133,1394, LAN, 2) שעולה 506 ולהחליף את הדיסק הקשיח לMaxtor 80GB 8MB Buffer ATA133 שעולה 454

מקווה שעזרתי ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוודאי בוודאי שעוזר :D המקסטור יותר טוב מהWD? את ה512, האם יהיה שיפור אם אלו יהיו שני סטיקים נפרדים?

איך הכרטיס קול? יש לי כרגע אודיג'י (רגיל) שדווקא הייתי שמח להפטר ממנו באמת - הכרטיס קול בלוחות אם האלה טוב יותר מהאודיג'י? (אודיג'י 1)

אני חושב שאני אקח את הלוח אם השני, כיוון שהוא בלי כרטיס מסך (אני רוצה אחד יותר טוב ואכן כרטיס נוסף יהיה בגדר בזבוז). במידה ויש יותר טוב ללא כרטיס מסך, זה מצוין.

שוב תודה. עוד הצעות הארות והערות התקבלו בברכה :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זכרון אתה יכול לקנות 512MB של TWINMOS בכ-420 ש"ח.

אין סיבה לקנות את ה-Epox 8RGM2I מכיוון שהוא כולל כרטיס מסך - דבר אשר מייקר את עלותו. הייתי ממליץ על ה- NF7-SL אשר עולה כ-580 ש"ח ואף פחות ומגיע עם כרטיס הקול SOUNDSTORM.

הארד דיסק 80GB מבוסס SATA אינו משלם מכיוון שהארד דיסק 80GB רגיל עולה כ-100 ש"ח פחות. הארד דיסק מבוסס SATA מומלץ לקנות מגודל 120GB ומעלה.

עריכה:

ה- 8RDA+ v2.1 יהיה בחירה טובה שכן הוא כולל SOUNDSTORM והינו זול ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסאונד סטורם יותר טוב מ-(או שווה ל-)אודיג'י?

(יש לי ATP5, ולמרות שהם כרגע מתים, הם יתוקנו בעתיד הקרוב)

ד"א מאיפה המחיר הזה ל512 של טווינמוס? (אתה יכול גם לשלוח לי בפרטי, תודה ;) )

עריכה - עכשיו נזכרתי בעוד "סוגיה" - בעתיד הקרוב יחסית אמור לצאת SOCKET חדש למעבדי לא? לא שווה לחכות לו?

עריכה - אני חושב שאני אצטרך גם מקלדת ועכבר חדשים. יש איזה באנדל אטרקטיבי? חיה מומלצת במיוחד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CPU : AMD Athlon XP 2500+ Barton (512K, 333 Mhz) BOX CPU [ ¤ 628.23 ] 1

Motherboards for AMD : Epox 8RDA+ v2.1 nForce2-400 Motherboard (Dual DDR400,AGP8X, 5.1 Dolby Sound, ATA133,1394, LAN,USB 2) [ ¤ 506.22 ] 1

Memory : DDR-RAM 512MB 3200 Samsung Original Memory [ ¤ 502.59 ] 1

Hard Discs : Western Digital 120GB 7200 rpm 8MB Buffer ATA100 HDD [ ¤ 599.99 ] 1

Video Cards : Sapphire Atlantis Radeon 9800 128MB DDR DVI Bulk Video Card [ ¤ 1612.12 ] 1

Keyboards : Microsoft Multimedia Keyboard + Optical Mouse KIT [ ¤ 155.14 ] 1

Total Price ¤ 4004.29

750$ זה כ- ש"ח. כל החלקים מהמחשב הישן לא יועילו לך - מלבד ההארד דיסק. אם אתה רוצה לקצץ במחיר תוכל ל"הסתפק" ב-R9600XT מה שיחסוך לך כ-120$...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי מזיגזג אין יבוא סדיר לRadeon 9800 Non Pro ובעייתי להשיגו... גם בעוד חנות שבדקתי לא היה :-\

אז זה או 9600XT או 9800PRO אני מניח... איך ה9800SE לעומת ה9600XT? (בלי להתייחס לsoftmod שאז ניתן להאיץ אותו ל9800XT)

ויותר חשוב (כי הלמעלה אני כבר מסתכל בבאנצ'ים): תקנו אותי אם אני טועה, אבל ל 8rDA+ אין תמיכה בSATA לא? לפחות לפי האתרים שאני ראיתי... אם זה נכון, אז כבר עדיף שאחליף ל8rda3+ אני מניח...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם SS (סאונד טוב מאוד) לא חשוב לך , אתה יכול לקחת 8RDA3+ ולא תרגיש בהבדל... וכן ל8RDA+ אין SATA... אבל ל8RDA3+ אין SS... אז תחליט מה אתה יותר צריך , ובקשר ל9800SE הוא משתווה בערך ל 9500PRO...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה

אימתת את חששותיי ;)

אני חושב אז שאני אקנה NF7-SL ver 2.0... הוא טוב? מומלץ? איך הוא ביחס לאפוקסים? מצופה OC...

עריכה:

ושתי שאלות אחרונות:

2) יש לי ספק 300W של אנטק, הוא יחזיק את המערכת טוב?

3) לגבי הזכרונות, אני מתלבט אם לרכוש 2 סטיקים של 256 של או של twinmos... שוב, OC חל על המערכת הזו. שמעתי שהסמסונגים החדשים יותר טובים, השאלה היא מהם בדיוק אותם סמסונגים "חדשים"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה- הוא לוח אם מעולה - אם תבדוק במפרטים הממולצים תראה שהוא מופיע הרבה. לוחות האם של ידועים גם ביכולת הOC הטובה שלהם מה גם שיש עליו SATA, Soundstrom וכל שאר הירקות הנחוצים...

במפרטים בעלי התקציב הנמוך נוהגים לרוב לשלב את המארז של Compucase שבא עם ספק 300W של HEC. כך שספק 300W של ANTEC, שידוע כאיכותי, יוכל להחזיק את המערכת...

לגבי זיכרון - לא מומלץ לקנות שתי סטיקים מכיוון שדואל ב- הוא כמעט וזניח (שיפור ביצועים זעיר), ולכן עדיף לחסוך בסלוטים במקרה ותרצה לשדרג בעתיד. Sam VS Twin - היה על הנושא כתבה באתר ולבסוף נבחר ה-Sam לא מפאת ביצועים, שכן מבחינה זו הוא דומה ל-Twin, אלא בעיקר בגלל העובדה שאין לו בעיות תאימות עם שום .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...