ביקורת - Logitech G300 - ביקורות ומדריכי גולשים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביקורת - Logitech G300

Born2Kill

Recommended Posts

Logitech G300

logitech-g300-mouse.jpg

לא חסר עכברי לשוק הגבוה, אך יש שוק שדווקא נראה מעוניין בנציג משלו. אחרי ה-G500 וה-G9X, לוג'יטק מתפנה כדי לתת מענה לשוק הגיימרים הדל תקציבי. כאלה שרוצים להינות מבלי לפרק את החסכונות שלהם.

לוג'יטק מציגה את ה-G300, עכבר עם חיישן אופטי המגיע עד ל-DPI2500 (שנחשב ייחסית לעכברי אופטים דיי גבוה). בהמלצת חבר הפורום "giloman", השתכנעתי ולקחתי את ה-G300 ב"סיבוב" אצלי על הפד.

אז הנה לפניכם הביקורת שלי על העכבר...

כמה עובדות:

- עכבר חוטי

- חיישן אופטי

- לבעלי יד ימין ושמאל

- אופי החזקת העכבר: Fingertip

- 6 לחצנים

- גלגלת רגילה (לא ניתנת לתזוזה לימין ושמאל וגם אינה "מחליקה")

עיצוב

עיצוב נחמד מאוד. העכבר נראה קטן ומחוטב. "פסי" הלד בצדדים מוסיפים למראה המרהיב הלילי. חלק השטח התחתון אינו נראה מתאים ויכול טיפה להציק בעין, במיוחד שהצבע האדום מסגיר את העובדה שמדובר במוצר תקציבי. החלק העליון בצבע האפור גם לא משתלב במיוחד אך הוא הרבה יותר מתאים לעין ביחס לחלק התחתון.

גימור

כיאה לעכברי לוג'יטק, הגימור הוא ברמה גבוהה. עד כה לא מצאתי שום מקרה חריג.

אורגונומיה

איננו נחשב לעכבר אורגונומי, אך בהחלט נותן רושם בסיסי לגמרי שמדובר בעכבר לשוק הגיימרים. בצדדי העכבר האצבעות תופסות במין שטח מחוספס נעים למגע. מיקום הכפתורים יחסית נוח אם כי קצת מציק בשל מיקומו – קרוב לאזורי הלחיצות. מותאם לבעלי יד ימין ושמאל (העכבר נייטרלי בעניין הזה). הלחצנים, הגלגלת, המשטח העליון והתחתון מרגישים זולים (אין פה פליאה כאשר מדובר בעכבר תקציבי), אך לא ברמה שיכולה להציק.

ביצועים

בניגוד ל-G500 שהיה לי העכבר הזה מרגיש יותר מדוייק. גם נושא העקיבה (1000 דיווחים לשנייה), מרגיש מאוד גבוה. איננו מרגיש כמו שאר העכברים האופטים אלא עכבר אופטי שמתאים לשוק הגיימרים ויכול בהחלט לבייש עכברי לייזר יקרים ממנו. עם העכבר התנסתי ב-BF3 ובכמה משחקי האסטרטגיה. במקרה של עכברים אופטיים אין צורך להשתמש ב-DPI גבוה, במשחק זה השתמשתי ב-1100DPI , כאשר בשולחן העבודה, פוטושופ ובמשחקי אסטרטגיה אני משתמש ב-1300 DPI. אז מבחינת רמת DPI הוא בהחלט מספיק לכל ממוצע. למי שמתעסק הרבה בפוטושופ יהיה קצת אכזבה היות ואין לו Prediction (יישור קו מתי שהחיישן מזהה זאת), לפוטושופ זה טוב אך לגיימינג זה לא מומלץ.

שליטה

העכבר בגדול נוח לשליטה, מתאים לבעלי כף יד בינוני וקטן. מבין מגוון עכברי הגיימינג הוא נחשב ייחסית קל ואינו דורש מאמץ מיוחד להזזה. העכבר נופל נפילה קטנה בנושא המשטח – איננו מתאים לכל משטח, אך על פד איכותי הוא יחליק טוב מאוד.

דרייברים

פה נמצא אחד הקטעים המעניינים ביותר שפגשתי בעכברי לוג'יטק. הורדתי את הדרייבר מאתר לוג'יטק במהירות גבוהה והתקנתי את הדרייבר. ניגשים לפאנל (לוח הבקרה) שנקרא "Logitech Gaming Software", בניגוד ל-"SetPoint" של לוג'יטק המיושן (ככל הנראה העכברים החדשים של לוג'יטק יצויידו בדרייבר החדש). במראה הכללי שפאנל נראה כי לוג'יטק עשו עבודה טובה, נראה ידידותי וצבעוני ביותר.

· שלב 1

ניגשים למסך הבית ובוחרים איפה ישמר הפרופילים - בזיכרון המובנה או במחשב. אם זה בזיכרון אז תוכלו להשתמש בפרופיל אחד לו יש 3 אופציות לשינוי (הלדים בעכבר משתנים בהתאם לאופציות שאתם בוחרים, בהתאם גם רמת העקיבה והדיוק).

g300z.jpg

· שלב 2

ניגשים למסך "Customize Buttons", כאן התוכנה תחפש משחקים אשר מותקנים במחשב ותגדיר אותה בתור פרופיל כאשר מצד שמאל הוא יכין לכם רשימה של פעולות שעושים במשחק כמו זריקת רימון. לכל פרופיל יש 3 אופציות וצבעי הלדים משתנים בהתאם לאופציות שבחרתם. בין היתר תוכלו לקבוע פקודות בהתאם לחשק נפשכם (ניתן לגרור גם בנוחות פקודות לכל לחצן בעכבר). בנוסף, מוצגים גם הצבעים לבחירה שתוכלו לשנות בהתאם לאופציה שבחרתם.

g3001.jpg

· שלב 3

ניגשים למסך "Customize Pointer Settings", יופיע לכם הפרופיל שבחרתם ובהתאם מוצגים מתחתיו רמות ה-DPI לבחירה, ניתן לקבוע עד 5 רמות. מתחתיו, ניתן לקבוע רמת דיווח (כלומר רמת עקיבה), מ-125 עד 1000 דיווחים בשנייה.

g3002.png

זהו בגדול, שאר ההגדרות הן הגדרות כלליות ולא משמעותיות.

יתרונות

· עקיבה מעולה

· דיוק מעולה

· גימור גבוה

· מתאים לשמאליים וימנים

· דרייברים מעודכנים, ידידותיים ובעלי פרופילים לבחירה

· אורגונומיה טובה

· שליטה טובה (לא קטן מספיק ומרגיש קל)

· יחס מחיר/תמורה

חסרונות

· חלק גדול מהמכלולים מרגישים זול

· משטח לקוי

· שילוב צבעי המכלולים לא מתאים

· גלגלת רגילה

מקווה שנהנתם מהקריאה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. כל הכבוד על ההשקעה! תודה רבה (:

ב. יש לי בקשה קצת מוזרה.. אתה יכול בבקשה למדוד מה האורך של העכבר בתחתית שלו? אני שוקל אם לקנות אותו או אחד גדול יותר ולא יודע איך הוא יתאים לי. נכון לעכשיו אני עם לוגיטק B110 פשוט שהאורך שלו זה 11 ס"מ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלתי אחד כזה במקרה בדיוק היום...

שימו לב - מאוד לא מומלץ לבעלי ידיים בינוניות ומעלה :nono:

הוא צר וצפוף ואין מקום לשים 3 אצבעות עליו (ימין, שמאל וגלגלת).

הלחצנים בצד מאוד לא נוחים ללחיצה ועושים אותו עוד צפוף יותר אם זה אפשרי בכלל.

קל מאוד ולא נותן הרגשה סולידית ויציבה.

אחרי 30 דקות איתו כבר מתחילה לכאוב לי היד (ידיים גדולות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר לי מאוד שמצאת את ה-G300 מדוייק יותר מה-G500.

בכל אופן, אחלה ביקורת ואחלה עכבר. מי שלא שם לב ישנה ביקורת שערכתי לפני כמה חודשים על העכבר באתר. אתם מוזמנים לקרוא ולקבל מידע מלא ומפורט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גונן, נראה לי שאתה מבקר את העכבר יותר מידיי מהר.

כי בערך כל מה שאתה מציין קרה לי בהתחלה, אכן קשה בהתחלה להתרגל אבל אח"כ מתרגלים... זה אכן מציק אך לא ברמה שאי אפשר להתרגל אליה.

עם כל החסרונות, במחיר של 115 ש"ח זה בהחלט עכבר שטורף את כל הקלפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גונן, נראה לי שאתה מבקר את העכבר יותר מידיי מהר.

עם עכבר יש לי חוק ראשון וחשוב - שיהיה נוח לאחיזה מהרגע הראשון!

להכל אפשר להתרגל בסוף, גם לעכבר גנרי זבל ב-15 ש"ח (מניסיון).

מדדתי שוב והוא פשוט פיצפון! כשהאצבעות במקומן על הלחצנים (יש מקום רק לשתיים, לא שלוש כנדרש) קצהו האחורי של העכבר מגיע רק קצת מעבר לבסיס האצבעות - כל כף היד נשארת בעצם ריקה ויוצא שאני מחזיק את העכבר כמו עם פינצטה :screwy:

יש לי אמנם ידיים גדולות אבל לא משהו יוצא דופן... ~מפתח של 25 ס"מ לערך מהאגודל לזרת (מה שנקרא בסלנג "שיבר").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממליץ לכם לקרוא כאן למה הלכתי על ה-G300.

אישית, העדפה שלי הייתה ה-G300 על פני ה-G500 בשביל קלות אחיזה יותר בעכבר.

מעבר לזה, נרשם עוד מגוון יתרונות על פני ה-G500.

לא כל עכבר יקר בהכרח אמור להיות יותר טוב בשבילך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ח''ח על ההשקעה :)

אין הבדל בדיוק בין עכברים שהם לא ג'נריים כשמזיזים אותם לאט - ההבדל מגיע במהירויות גבוהות ועל פדי בד הG300 הרבה הרבה יותר טוב מהG500 ומכל עכבר שמבוסס חיישן .

העכבר מיועד לfingertip grip ולCLAW בלבד ולכן כל השוואה שלו לG500 שמתאים לPALM (יש כאלו שנוח להם עם צורת הביצה) אידיוטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהבתי והפנמתי...

קניתי לפני יומיים את ה G300, פשוט תענוג.

עכבר גיימינג הראשון שלי, יצא מאוד משתלם.

קניתי אותו ופאד של ראיזר בקיאספי ב 220 ש"ח.

הגודל הוא בינוני, ואני לא היתי רגיל לגודל שכזה אבל מסתבר שהוא מאוד נוח וזה יוצא ממש טוב כי אני משתמש בו עם הלפטופ שלי.

8 שנים לא השתמשתי בפאד לעכבר אבל בגלל העכבר הזה קניתי, ומסתבר שגם הוא נוח ברמות.

אהבתי שיש אחריות ל 3 שנים.

תודה על ביקורת, בגללה אני שמח ויש לי שקט על הלב. ח"ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...