מסך 24/27/30 של DELL - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך 24/27/30 של DELL

ksn1981

Recommended Posts

שלום לכולם,

כרגע אני עם U2311H, ומרוצה ממנו מאוד.. קל לראות זאת בביקורת שלי..

רציתי לקנות עוד אחד כזה (או המחליף U2312HM) לסביבה נוספת, ואז חשבתי לעצמי שאשים את הנוכחי שם ו-"אשתדרג"..

ה-"שדרוג" שאני מחפש:

- גודל נקודה גדול מ-0.265 - מגביל ל-24".

- יותר גובה לעבודה שוטפת ויותר שטח לצפיה בסרט ממרחק.

- פונקציות (כיול קל/מראש, מצב TEXT, בהירות אוטומטית לפי תנאי התאורה, תפריטים זריזים, מעבר קל בין כניסות).

- חיבור לממיר HD (שימוש חדש!) לצפיה נוחה ממרחק - מגביל ליותר מ-24" ומצריך דרך לחילוץ אות האודיו מהאות שמגיע מיציאת ה- בממיר אל הכניסה (DP/HDMI) שבמסך!.

זה שאני דבק בסדרה U של דווקא מקשה עלי בבחירה:

U2412M

הקריאות שלי עליו לא עודדו אותי (צריך מזל בשביל ליפול על אחד טוב)..

לא גדול מספיק לצפיה מהממיר ממרחק (מה עוד שהוא 16:10).

לא יודע מה קיים בו ממגוון הפונקציות שאני מחפש!

בעיה בחילוץ אות האודיו!

U2410

המחיר מביא אותי לחשוב על "שדרוג" משמעותי יותר..

לא גדול מספיק לצפיה מהממיר מרחק (מה עוד שהוא 16:10).

* אולי תהיה בעיה בחילוץ אות האודיו מהממיר (ישלו יציאת/ות Audio-Out שנראה לי פותרות את הבעיה).

U2711

גודל נקודה קטן (0.233)..

תכני HD מהממיר (ואפילו FHD מהמחשב) יעברו פיקסול שיתאימו לרזולוציה הגבוהה.

* אולי תהיה בעיה בחילוץ אות האודיו מהממיר (ישלו יציאת/ות Audio-Out שנראה לי פותרות את הבעיה).

U3011

אני חושב שגודל הנקודה (0.25) ויחס ה-16:10 יקבלו פיצוי מגודל המסך!

תכני HD מהממיר (ואפילו FHD מהמחשב) יעברו פיקסול שיתאימו לרזולוציה הגבוהה.

עזרתכם בבקשה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה נקודות למחשבה:

* אם אתה ברצינות שוקל את הU3011 בגלל הגודל לצפייה מרחוק, ‏קח U2410/U2412 ובנוסף טלוויזיית "32 - ייצא יותר זול ויותר טוב (בהנחה שאין מגבלות מקום).

* גם בU2410 צריך "ליפול על אחד טוב", למרות שכנראה רובם טובים מספיק.

* מה המשמעות של מצב "text" בשבילך? מה זה "מעבר נוח בין כניסות" לעומת כזה שלא נוח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה QttP..

בקשר לשני מסכים:

די גבולי.. אני אבדוק ב-SKETCHUP (כל החדר מתוכנן שם) ואעדכן.

בקשר למצב TEXT:

ב-2311 שיש לי, תמיד יש לי את ההרגשה שכיול יותר מקצועי היה מוסיף לי המון, יש לי שלושה כאלה וכשיוצא לי לראות אחד אחר זה תמיד נראה לי שונה ומביא אותי לחשוב איך אני מכייל אחד שיהיה כמו האחר.. השאיפה לכיול יותר טוב, היא לא במובן של דיוק בצבעים, עיקר השימוש הוא עבודה מול טקסטים ומצב ה-TEXT עבורי הוא מצב מכויל מראש ונוח לעבודה עם טקסטים.

בקשר למעבר בין כניסות:

המסך יהיה מחובר למחשב + לממיר הדיגיטלי + לעוד מחשב (לא תמיד).

למסך קודם שהיה לי, היה כפתור "בורר כניסה" עובר מכניסה לאחרת - [מאוד נוח!]

ב-2311, גם אחרי שמוסיפים את "בורר הכניסה" לקיצורים, ישנן לא מעט לחיצות עד לביצוע הפעולה, תוסיף לזה שהמעברים בתפריטים הם איטיים, ועוד הזמן להחלת השינוי של תצוגה ממקור אחר - [לא נוח!]

היות ומסכי הדל עובדים באותה שיטה, אם בדגמים האחרים, זמן המעבר בתפריטים וזמן החלת השינוי של תצוגה ממקור אחר היו קצרים יותר, אני חושב שהמצב יהיה [יותר נוח!]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת התפריטים, ממה שהבנתי כל המסכים האלה די דומים, ולאף אחד מהם אין כפתור ייעודי, אז לא הייתי בונה על זה שהמעבר בין הכניסות יהיה מהיר יותר. :(

לעניין מצב הטקסט, לדעתי אין טעם להתמקד בזה. אין בזה שום דבר מיוחד - זה סה"כ הגדרה מתאימה של בהירות וניגודיות, ואולי קצת טמפרטורת צבע. תוכל לכוון את זה פעם אחת ולשכוח מזה. מקסימום לשנות בהירות פה ושם - למרבה הצער גם לא ידוע לי שלאיזשהו מן המסכים הנ"ל יש כוונון בהירות אוטומטי.

לגבי חילוץ אודיו מהממיר, זה אכן אפשרי במסכים המתקדמים יותר שיש להם line-out. לא אפשרי בU2412M.

כאן יש טבלת השוואה לגבי המסכים מהדור הקודם (לא כוללת את דגמי הLED):

http://www.fcenter.ru/img/article/monitors/Dell_eIPS_5/170156.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה..

עניין שני המסכים לא ילך!

בהסתמך על שורת ה- WideMode בלינק שהבאת, מה לא הבנתי נכון?:

1:1 - גודל ויחס מקוריים

(720p למשל ייראה קטן ב-24 וקטנה מאוד ב-30)

(מעניין למה אין ב-27!)

ASPECT - תמונה מוגדלת תוך שמירה על היחס ואי יציאה מגבולות המסך

(אות 16:9 למשל ישאיר פסים שחורים עליון ותחתון ב-24 וב-30)

(מעניין למה אין ב-27! הרי האות לא חייב להיות 16:9 שממלא את כל המסך)

FILL - על כל המסך

(אם האות באותם גודל ויחס של המסך, ימלא בול את כל המסך)

(אם האות לא באותו גודל אבל כן באותו יחס של המסך, ימלא את כל המסך אחרי הגדלת התמונה)

(אם האות לא באותו יחס של המסך, או שיבוצע זום וייגרם איבוד לקצוות התמונה, או שהתמונה תימתח ותתעוות).

4:3,16:9 - במה זה שונה מה-ASPECT י?

ועוד משהו:

? - בין אם אני מנגן 720p (ממיר/מחשב) או 1080p (מחשב), ובהנחה שלא בחרתי למתוח את התמונה (לשנות את היחס), מה אתה חושב על ההגדלה של התמונה (במיוחד ב-27 וב-30)? לא תהיה יותר מדי ותציג תמונה מפוקסלת ולא איכותית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בין 4:3, 16:9 לAspect הוא שמצב Aspect אוטומטית מתאים את יחס התצוגה לרזולוציה ודואג שהתמונה תמיד תיראה ביחס נכון. לעומת זאת, האחרים פשוט כופים יחס מסוים. זאת אומרת אם אתה במצב 4:3 ומציג רזולוציה שהיא ביחס אחר, התמונה תהיה מעוותת. זה בהחלט חסרון, כי זה דורש שינוי המצב בהתאם לרזולוציה. זה טוב רק למצב שבו באופן קבוע מוצגת על המסך רזולוציה ביחס שונה מהטבעית, מה שלרוב לא קורה. לכן זה לא כל-כך שימושי.

בU2410 שלי אני קבוע על Aspect והמסך תמיד מציג את היחס הנכון. לעומת זאת, ב2209WA, שבו יש רק 4:3, הגדרתי aspect בכרטיס המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה :)

אני מניח שה-24" (1920X1200) לא כזה סובל מפרישת 1280X720.. נכון?

איך אפשר לדעת מה תהיה התוצאה כשה-30" (2560X1600) יפרוש 1280X720 (ואפילו 1920X1080)?

זה לא יותר מדי? זה יהיה מפוקסל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה. כל מסך שתקנה יש לו רזולוצייה טבעית אחת, ומן הסתם, תצפה בתכני שונים ברזולוציות שונות. פה ושם זה יתאים בול, במקרים אחרים לא, ואז תהיה לך אינטרפולציה.

סרטים עם 1920 עמודות יתאימו בול למסך של 1920 עמודות, ופחות לאחרים. עם 1280 עמודות לא יתאימו בול לאף אחד, אבל יתאימו יותר למסכים עם 2560 עמודות (כי זה יחס שלם של 1:2) ופחות למסכים עם 1920 עמודות. וכמובן יש עוד גדלים אפשריים של .

מה שאני אומר - זה לא צריך להיות שיקול בבחירת מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הrevision אני לא סופר מעודכן. יצא לי לראות A08 של U2410 (למעשה יש לי כזה) וA07 של U2711... אני לא בטוח שזה משנה. למשל טוענים שהחל מA02 אין שום שינוי פונקציונלי בU2410...

אני בהחלט מרוצה מהמסך. הבעיה האופיינית שלו לדעתי היא הgreen/pink tint, שיצא לי לראות כמה יחידות שבהן הוא היה ממש מוגזם. ביחידה שיש לי עכשיו - משמעותית פחות. אם אתה רוצה לקרוא קצת על הבעיה ועל הפתרון האפשרי, תתבונן בדיון הבא:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=519838.0

וספציפית בהודעה שבה פירטתי את מה שעשיתי:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=519838.msg4442900#msg4442900

שים לב גם שבחלק גדול מהיחידות, הtint לא דרמטי, ואולי לא היית מבחין בו, אך עכשיו אחרי שאמרתי בטוח תחפש ובטוח תבחין, אז אולי לדעת זה לא תמיד לטובה. :) מה שכן, אני בפירוש אומר שכעת, יותר מחודשיים מאז שכתבתי את ההודעה ולאחר המשחק שביצעתי עם ההגדרות, העניין לא מפריע לי כלל ואני רואה אותו רק כשאני מנסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה :)

ב-NotebookClub, כמו בהרבה חנויות לא רושמים את ה-REV..

מעניין :nixweiss: למה בחרו דווקא את ה-U2410 והדגישו שזה A01.. משהו מיוחד ב-REV ישן זה?

כבר הגעתי ל-24"..

עוד כ-1000ש"ח ל-27".. ועוד כ-3500ש"ח ל-30"..

אני צריך לחשוש לעיניים בגלל כמות האור מולה אבלה הרבה שעות!

ב-27" אני גם חושש מגודל הנקודה הקטן! וב-30" אני חושש לכיס!

לא ככה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה נקודות למחשבה:

* אם אתה ברצינות שוקל את הU3011 בגלל הגודל לצפייה מרחוק, ‏קח U2410/U2412 ובנוסף טלוויזיית "32 - ייצא יותר זול ויותר טוב (בהנחה שאין מגבלות מקום).

* גם בU2410 צריך "ליפול על אחד טוב", למרות שכנראה רובם טובים מספיק.

* מה המשמעות של מצב "text" בשבילך? מה זה "מעבר נוח בין כניסות" לעומת כזה שלא נוח?

מחזק - לראות סרטים משום מה תמיד נראה יותר על .

לי יש 2408, ואני משתדל לא לראות עליו שום סרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר הגעתי ל-24"..

עוד כ-1000ש"ח ל-27".. ועוד כ-3500ש"ח ל-30"..

אני צריך לחשוש לעיניים בגלל כמות האור מולה אבלה הרבה שעות!

ב-27" אני גם חושש מגודל הנקודה הקטן! וב-30" אני חושש לכיס!

לא ככה?

מילא האור, אבל מה החשש לגבי גודל הנקודה הקטן ? הרי לטקסט זה מצוין, ואינני יודע באיזה שימוש אחר גודל נקודה כשלעצמו יכול להזיק. הדבר תמוהה בעיני גם לאור העובדה שהמסכים הקטנים עם מספר נקודות מעל ל300 לאינצ', נראים פשוט מצוין לכל שימוש, וב27" של זה "כולה" 109 נקודות לאינצ'. תקנו אותי אם אני טועה.

ואגב, אני דווקא מחפש מסך מחשב עם נקודות כמה שיותר קטנות, מישהו מכיר אולי מסך שגודל הנקודה שלו קטן מהמסך של 2711 או לחילופין הPPI גדול מזה של המסך הזה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהקשר של עבודה ממושכת עם טקסטים..

נתמקד בגודל ובחדות (שכשאינם מתאימים למשתמש, הם די יכולים לאמץ את עינו וראשו!!)..

לצורך העניין, נעזוב לרגע אחידות תצוגה, ניגודיות גבוהה בבהירות נמוכה, ארגונומיה ותנאי סביבה.. נעזוב גם צורת ומרחק הפיקסלים.. אפילו מנגנוני החלקה..

תחשוב על מסך ענק בו כל פיקסל הוא בגודל מטר על מטר.. תחשוב שמסך זה מציג מילה אחת גדולה.. ברור לך שממרחק קטן אתה לא תראה מילה "טבעית" (אם בכלל!), אבל אם תעמוד מספיק רחוק, כן תוכל לראות מילה ב-"חדות טובה".. אם אותו מרחק שנדרש ממך על מנת שלא להבחין בפיקסלים הוא כזה שגרם למילה להיראות קטנה מדי, אז נגיד שהמסך הזה הוא לא נוח! ז"א או שאתה מקריב חדות על מנת לקבל "גודל טוב", או ההפך!

"חדות טובה" ו-"גודל טוב" הם עניין אישי כמובן, אבל אל תצפה להבדלים קיצוניים, במיוחד כשמביאים את הדוגמא שלעיל למקום יותר רלוונטי כמו מסך של מחשב אישי!!

רבים מסכימים עם זה שמסך 23" ברזולוציית FHD (גודל נקודה של 0.265) הוא הגבול המינימלי לעבודה עם טקסטים, אותם אנשים לא יאהבו מסך 21.5" באותה הרזולוציה (גודל נקודה של 0.248) וכן יאהבו מסך 24" באותה הרזולוציה (גודל נקודה של 0.277).. אבל אין להבין מכך שלמשל מסך (טלוויזיה) של 42" באותה הרזולוציה (גודל נקודה של 0.485) יתאים בכלל לשימוש כזה!! מרחק הצפיה אותו מצריך מסך כזה, יהיה נוח לסרטים למשל, אך לא לעצמים (נגיד קטנים) כמו טקסטים..

בזמן שגודל נקודה "גדול מדי" מצריך התרחקות מהמסך.. לגבי גודל נקודה "קטן מדי", ניתן להגדיל אייקונים וטקסטים במערכת ההפעלה, אבל זה יבוא על חשבון הרזולוציה שבסופו של דבר, מתבטאת בשטח העבודה!

כרגע, אני על 23" FHD ו- 0.265 (של דל), ובדפדפן למשל אני חייב להגדיל את התצוגה ב-20%-50%..

במסכים המדוברים של , ה-24 עונה על דרישת גודל הנקודה.. אבל אם כבר הגעתי לשם, קורץ לי לשדרג "טיפה" יותר בשטח הפיזי ובשטח העבודה..

ב-27 אני חושש מגודל הנקודה הקטן מדי..

ה-30 יותר קרוב לדרישות שלי מבחינת גודל נקודה, מה עוד שהשטח הפיזי ושטח העבודה יאפשרו לי להגדיל טקסטים במערכת ההפעלה מבלי "להקריב" יותר מדי.. אבל.. הוא באמת יקר!!

מישהו עובד עם ה-27 שיכול להגיד איך הוא באמת עם טקסטים בהשוואה למסכם אחרים??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

אני עדיין בהתלבטויות.. אני מדבר עך u2410 / u2711 / u3011 . התלבטתי אם לפתוח ת'רד חדש..

אני הולך לעבור בין מקורות הכניסה (מחשב/ממיר) הרבה פעמים..

1. מעברים מסוימים כאלה (לפי הביקורות) יכולים לקחת כ-15 שניות.. זה ה- INPUT_LAG ? י

2. האם לצפות לזה בכל הדגמים המדוברים? באותה מידה?

3. למי יש אחד מהמסכים הנ"ל ויכול לבדוק זאת?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...