תהליך ראשון בUSMT עזרה דחופה בבקשה. - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תהליך ראשון בUSMT עזרה דחופה בבקשה.

lior67

Recommended Posts

אני רוצה לבצע מיגרציה מXP לWIN7 נאמר לי שיש שני שלבים

SCANSTATE

LoadState

התקנתי כבר את הWAIKE אבל אין לי שמץ איך אני מתחיל את השלב הראשון אני ממש אשמח אם מישו יוכל לכוון אותי (קראתי הרבה מאמרים ומדריכים ועדין לא הבנתי..) תודה ענקית מראש זה לחוץ!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר על מחשב בודד, או כמות גדולה של מחשבים?

אם זה עניין של מחשב בודד תשתמש ב-Windows Easy Transfer קל ונוח לשימוש.

אתה יכול להוריד אותו מפה: http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=7349

אתה מתקין את זה ב-XP ואז אתה יכול לייצא את הפרופיל והגדרות המחשב.

ב- 7 אין צורך להתקין אותו הוא כבר בפנים.

קח בחשבון שב-XP ניתן רק לייצא ולא ניתן לייבא בעזרת Easy Transfer.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב שלום.

אני אישית לא ממש יצא לי להשתמש ב-USMT רק בזמן האחרון התקנתי SCCM והוא מנהל לי את זה.

כעקרון זה המון עבודה של ניסוי וטעייה אתה יכול להתחיל להסתכל פה: http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd560801%28v=ws.10%29.aspx אני מתאר לעצמי שבטח ראיתה את המאמר הזה ואם לא שם סביר להניח שתקבל את התשובות שאתה צריך.

שיהיה בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה צדיק אתה ראיתי את כל הסרטונים ביוטיוב.אולי באמת תגיד לי למה כשאני כותב בדיוק מה שהוא כותב ולא הולך לי. למשל הוא מתחיל בשורת הפקודה כך.

CD\USMT...ENTER

C:\USMT<SCANSTATE\?

ואצלי הוא לא נותן בכלל לכתוב את המילה USMT כותב סינטקס וכו..

מדוע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הזמן לשבת, לקרוא ולהתחיל לנסות. לא הולך - לקרוא ולנסות שוב.

יש לך את הסיטנקס של USMT3 עם דוגמאות (תקף גם ל4)

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc749015(v=ws.10).aspx

והשינויים של USMT4

http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd560752(v=ws.10).aspx

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואצלי הוא לא נותן בכלל לכתוב את המילה USMT כותב סינטקס וכו..

מדוע?

USMT בכלל מותקן כמו שצריך? יש בכונן C בכלל תיקיה ששמה USMT ושם נמצאים כל קבצי הBatch?

באופן עקרוני, התיקיה וקבצי הbatch האלו אמורים ליהיות במחשבים שאותם אתה מעוניין לשדרג.

כאשר הuser יבצע Login, אמור לרוץ לו סקריפט scanstate שאתה כתבת לו. בזמן התהליך, הפרופיל של המשתמש יעלה לשיתוף ברשת שאתה תבחר לו. בסקריפט, כמובן.

כאשר הUser יבצע Login חזרה אל הOS החדש שלו - Win 7 או , ירוץ לו סקריפט Loadstate שאתה תכתוב לו, ואז הפרופיל של המשתמש יטען חזרה מתיקית הרשת אל התחנה.

אלו היו 30 שניות על USMT... באמת שאין לך מה להילחץ וצריך קצת ידע ממש בסיסי בBatch Files ולפחות שתבין איך הכלי עובד.

תנסה אותו על 5-6 תחנות ותראה שהכל עובד כמו שצריך. קח בחשבון שיש מקרים שהפרופיל של המשתמש לא עובר כמו שצריך ואז אי אפשר לבצע Loadstate חזרה, ואז יש צורך להעביר את הפרופיל "ידנית".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

USMT בכלל מותקן כמו שצריך? יש בכונן C בכלל תיקיה ששמה USMT ושם נמצאים כל קבצי הBatch?

באופן עקרוני, התיקיה וקבצי הbatch האלו אמורים ליהיות במחשבים שאותם אתה מעוניין לשדרג.

כאשר הuser יבצע Login, אמור לרוץ לו סקריפט scanstate שאתה כתבת לו. בזמן התהליך, הפרופיל של המשתמש יעלה לשיתוף ברשת שאתה תבחר לו. בסקריפט, כמובן.

כאשר הUser יבצע Login חזרה אל הOS החדש שלו - Win 7 או , ירוץ לו סקריפט Loadstate שאתה תכתוב לו, ואז הפרופיל של המשתמש יטען חזרה מתיקית הרשת אל התחנה.

אלו היו 30 שניות על USMT... באמת שאין לך מה להילחץ וצריך קצת ידע ממש בסיסי בBatch Files ולפחות שתבין איך הכלי עובד.

תנסה אותו על 5-6 תחנות ותראה שהכל עובד כמו שצריך. קח בחשבון שיש מקרים שהפרופיל של המשתמש לא עובר כמו שצריך ואז אי אפשר לבצע Loadstate חזרה, ואז יש צורך להעביר את הפרופיל "ידנית".

-----

מה זאת אומרת מותקן כמו שצריך .?קיימת תיקיה בשם USMT בTOOLS בתוך הWAIKA לזה כונתך?

ואתה באמת צודק המשתמש לא התנתק אוטומט אני היתי צריך ידנית להתנתק ..במה שגיתי שזה לא התנתק אוטמט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי השאלה הראשונה -

אמור ליהיות לך גישה לDirectory כזה בכל התחנות שתרצה לשדרג - C:\USMT או Tools\USMT או איזשהו שיתוף שיתן לתחנות שלך גישה לכלים של USMT.

לגבי השאלה השניה -

לא הבנתי כלום. אני אסביר בקצרה ובמיקוד את סבר השלבים שאתה אמור לבצע:

• תכתוב Login Script שניגש אל Scanstate.exe ומבצע גיבוי של פרופיל אל המשתמש אל Network Share. תפיץ כמובן את הסקריפט דרך Group Policy כמובן...
  • תוודא שגיבוי הפרופיל היתבצע כמו שצריך. תנסה לעשות Loadstate מאיזשהי תחנת Test ותוודא שהכל עובר חזרה כמו שצריך.
  • תבצע את הניסיון עם עוד 5-6 תחנות עם משתמשים שונים.
  • ראית שהכל עובד יופי? תכין לך Image של 7, תפיץ אותו ככה יפה (לא לכולם ביחד כמובן - זה משהו שאמור להתבצע בשלבים)
  • לא עובד יופי? תנתח ותבדוק למה.
  • תכתוב עוד Login Script, הפעם שמבצע Loadstate. הפרופיל שלו ביצעת Scanstate יטען חזרה אל התחנה.

כמה הערות:

לפעמים הScanstate לא מתבצע כמו שצריך. הפורפיל אומנם מועתק למיקום ברשת, אבל אז Loadstate לא מצליח לרוץ. במקרה כזה יש לקוות שהScanstate בכלל עבד כמו שצריך, ופשוט להעתיק חזרה ידנית את הפרופיל אל התחנה.

אני ממליץ להשתמש בUSMT רק אם מדובר בDeployment קטן יחסית, כי בLarge Deployments לא נראה לי שכל העסק הזה עובד כמו שצריך. יש פתרונות אחרים, וגם אני כמו gabriel6 לא כל כך סומך על העניין הזה.

קח בחשבון, שאם אתה אוהב לעבוד מסודר וכמו שצריך, אז ביצוע פרויקט מיגרציה מWindows לWindows 7 יכול לקחת גם כמה חודשים טובים. אם אתה אוהב לעבוד חפלפ ורק רוצה לבצע את השדרוג כמה שיותר מהר ולגמור עם זה, צפה ליותר בעיות בדרך ואולי גם כמה צעקות.

אני ממליץ קודם כל לעשות הרבה שיעורי בית, לקרוא הרבה, לרשום לך הערות קטנות, לבצע הרבה Step-by-Step על מכונות/תחנות לדוגמא, ורק אז לשדרג את הארגון טיפין-טיפין, ולא במכה אחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה הערות:

לפעמים הScanstate לא מתבצע כמו שצריך. הפורפיל אומנם מועתק למיקום ברשת, אבל אז Loadstate לא מצליח לרוץ. במקרה כזה יש לקוות שהScanstate בכלל עבד כמו שצריך, ופשוט להעתיק חזרה ידנית את הפרופיל אל התחנה.

לא צריך לקוות שscanstate הצליח. מספיק להשתמש בexit\error codes ולהחליט מה לעשות איתם, כתיבה ללוג לעיון מאוחר יותר מה הצליח ומה לא לדוגמא.

אם scanstate מסיים בהצלחה, אין סיבה שלא יהיה ניתן לבצע שחזור.

הכל תלוי במה רוצים לעשות, אילו אפשרויות קיימות ומה הדרך העדיפה או מתאימה יותר לביצוע.

אפילו אם מדובר בסביבה קטנה נטולת מערכת הפצות כמו sccm או משהו מקביל, ניתן להשתמש בMDT ולבנות task sequence-ים עם גיבוי (USMT)+התקנה+שחזור.

אני ממליץ להשתמש בUSMT רק אם מדובר בDeployment קטן יחסית, כי בLarge Deployments לא נראה לי שכל העסק הזה עובד כמו שצריך.

העסק הזה עובד בDeployments של מאות ואלפים.

יש פתרונות אחרים, וגם אני כמו gabriel6 לא כל כך סומך על העניין הזה.

קח בחשבון, שאם אתה אוהב לעבוד מסודר וכמו שצריך, אז ביצוע פרויקט מיגרציה מWindows לWindows 7 יכול לקחת גם כמה חודשים טובים. אם אתה אוהב לעבוד חפלפ ורק רוצה לבצע את השדרוג כמה שיותר מהר ולגמור עם זה, צפה ליותר בעיות בדרך ואולי גם כמה צעקות.

בדיוק מסיים פרוייקט מיגרציה אצל אחד הלקוחות (מעבר מנובל לAD + מעבר מXP ל7), וכן, זה לקח מספר חודשים.

כאשר הכל היה מוכן למעבר לסביבת AD, השדרוג של כלל התחנות (כמה מאות) בוצע בימים ספורים.

אני ממליץ קודם כל לעשות הרבה שיעורי בית, לקרוא הרבה, לרשום לך הערות קטנות, לבצע הרבה Step-by-Step על מכונות/תחנות לדוגמא, ורק אז לשדרג את הארגון טיפין-טיפין, ולא במכה אחת.

הרבה ניסוי וטעיה... מעבדות מעבדות מעבדות...

איך לבצע את השדרוג, אחד-אחד או במכה, תלוי בסביבה ושיקולים של כל ארגון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...