פריסת מערכות הפעלה ושיחזור - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פריסת מערכות הפעלה ושיחזור

morpios

Recommended Posts

שלום לכולם

שמעתי שישנה תוכנה או שרת המאפשר פריסה של מערכות הפעלה למחשבי קצה וכמו כן הוא גם מבצע התקנת לאחר סיום ההתקנה ותוכנות.

האם משהו מכיר ואם כן מה העלויות בערך

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הדיון לא ציין איזה מערכות הפעלה מדובר.

אז אם מדובר על מערכות שהם יש את WDS כמו שציין multicore ואם אתה רוצה להגיע לרמה יותר גבוהה ב"חינם" יש את MDT.

ואם מדובר על אירגון גדול יש את SCCM שלא רחוק מגרסת ה-2012.

כמובן שיש פתרונות נוספים שלא קשורים למיקרוסופט ככגון FOG מעולם הלינוקס ויש גם את CLONEZILLA. ויש עוד....

רק תבחר לך את הפתרון המתאים לך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על התגובות והעזרה הכוונה שלי היא שיש לי ארגון עם כ 200 מחשבים מעורבים כלומר מערכות XP ו-7 ו-VISTA בלגן שלם

אני מחפש פתרון לפריסה מהירה של המערכות במקרה של תקלה וכמובן שיהיה מרחוק משהוא כמו kace

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה בקשר לWDS, אני בארגון עם שימוש בWIN ולפעמים צריך לפרוס המון מערכות שלו. עד עכשיו היינו עובדים עם CLONEZILLA ופשוט שופכים IMAGE יעודי לפי סוג מחשב דרך HUB ולאחר מכן מקנפגים כל מחשב ידנית (הוספה לדומיין, IP וכו'). השאלה עם WDS יכול לבצע את זה (קינפוג אוטומטי) גם על WINXP? בויקפדיה רשום פעם אחת שכן ופעם אחרת שלא, אז מה התשובה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב יש לי כמה שאלות בנוגע לWDS:

1. יש לי נגיד צורך לפרוס כ20 מחשבים במכה, לא כל המחשבים מן הסתם זהים בחומרתם. אני צריך להתקין WINXP, עם מותאמים עובר סוג מחשב. כמובן יש לי אימג' מוכן עבור כל סוג מחשב. האם ניתן לפרוס מחשבים מסוגים שונים ביחד?

2. האם אפשר לפרוס דרך WAN? אם לא האם אפשר לפרוס דרך סוויצ' או שחייבים האב?

3. האם בתהליך העלאה ראשוני של המחשב יש צורך בדיסק כלשהו או שהוא לבד דרך BOOT וזיהוי כתובת IP/MAC יודע לקבל מהשרת את רשימת הIMAGE הקיימים?

4. האם ניתן לקנפג כתובת IP ללא DHCP אלא להגדיר מראש רשימת IP פנויים ושהם ימחקו עבור כל IP שתנפס?

5. כמו ב4 עבור שם מחשב?

6. האם ניתן להגדיר סקריפטים שירצו עם הפעלה ראשונית של המערכת?

7. כמה מחשבים בערך ניתן לפרוס בו זמנית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אתה יכול להגדיר התקנה פר כתובת . בדיוק כמו ב Clonezilla.

2. איך תעשה PXE boot דרך WAN בדיוק? את אני מקווה שאתה יודע מה ההבדל בין switch ל hub בEthernet.

3. אתה מדבר על כתובת IP לממשק של המערכת המותקנת או התחנה שמתחבר בPXE?

4. ב answer file.

5. ראה תשובה 4.

6. הכל תלוי עד כמה אתה יכול לזבל את הרשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי קצת חסרים פרטים...

נספר את הסיפור המלא:

אחת לכמה זמן אני צריך לפרוס IMAGE של על עשרות מחשבים, אנחנו משתמשים בכתובות סטטיות בלבד. ולכן אין לנו DHCP סרבר.

יש לנו שני דומיינים נקרא לאחד A.B וA.A. אין קשר פיזי בין הדומיינים. עד עכשיו היינו פורסים בעזרת CLONEZILLA איימג' לבערך 5 מחשבים

ביחד מאותו סוג והדבר היה עורך זמן רב, בנוסף לאחר מכן היינו צריכים לקנפג ידנית את כל ההגדרות הIP (שוב סטטי), שם מחשב, דומיין ועוד.

התהליך היה לוקח זמן רב ולא בדיוק הכי יעיל. לאחרונה ראיתי שמדברים הרבה על הWDS אז חשבתי לבדוק דברים עליו. עכשיו חשבתי האם דרך

WDS אני יכו לייעל את התהליך. ראשית והכי חשוב, פונקציה לשאין לי בקלונזילה זה לשפוך IMAGE שונים בו זמנית. דבר שני כרגע עובדים אצלנו

עם HUB והHUB מאו לא יעיל. חשבתי לעבור לסוויצ' כדי לייעל את תהליך העבודה ולחבר הרבה יותר מחשבים בו זמנית. חשבתי כאילו ליצור מעין רשת פנימית (כדי לא לזבל את הרשת שלי) שמיועדת רק לפריסה. שבה הכל מקונפג אוטמטי ואני יושב ושותה קפה בנתיים.

מבחינת ציוד אין לי בעיה, כי מערכת ישנה שישבה אצלי בDATACENTER יצאה מתפעול כעך שאני יכול גם להשתמש בKVM שלהם, גם בסוויצים שלהם וגם בשרתים שלהם (הם די ענתיקות אבל הם יתאימו למשימה).

כלומר זה מה מה שאני רוצה שהמערכת תעשה לפי שלבים:

שלב א': ברשת הקינפוג:

1. תתקין למספר רב של מחשבים שונים מחבינת חומרה IMAGE יעודיים (לפי מותקנים מראש לIMAGE)

2. תגדיר לו כתובת IP לפי מאגר שהקצתי מראש. כתובות הIP לא יתאימו לרשת הפנימית אלא לרשת החדשה

3. תגדיר שם מחשב.

4. הגדרת סקריפט לביצוע בBOOT הבא, הבוט הבא יבוצע בשלב ב'. (יכול להיות שפשוט כדאי להגדיר אותו דוך בIMAGE?)

שלב ב': מחשבים עוברים לרשת:

1. המחשב BOOT ומקנפג עצמו לדומיין ע"י הסקריפט מסעיף א'4 (עכשיו הוא ממקום ברשת החדשה, אז כתובת הIP החדשה עובדת מול הדומיין בסדר).

2.מבצע BOOT נוסף ומתחבר לדומיין.

3. מריץ סקריפט נוסף לפיו הכל עבר בהצלחה וושולח הודעה כלשהי (אם דרך מייל או סתם כותב לאיזשהו מקום) שעבר הקינפוג בהצלחה.

האם מה שרשמתי אפשרי רק ע"י ידי הגדרות בצד השרת ללא התערבות של המשתמש? יש לי רעיון נוסף אבל הוא הרבה יותר מסובך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

פותח הדיון לא ציין איזה מערכות הפעלה מדובר.

אז אם מדובר על מערכות שהם יש את WDS כמו שציין multicore ואם אתה רוצה להגיע לרמה יותר גבוהה ב"חינם" יש את MDT.

ואם מדובר על אירגון גדול יש את SCCM שלא רחוק מגרסת ה-2012.

כמובן שיש פתרונות נוספים שלא קשורים למיקרוסופט ככגון FOG מעולם הלינוקס ויש גם את CLONEZILLA. ויש עוד....

רק תבחר לך את הפתרון המתאים לך...

מה ההיתרונות העיקריים של MDT על ה WDS Role ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MDT לעומת WDS מאפשר לך לבצע פעולות נוספות אוטומטית מעבר למה ש-WDS מבצע.

למשל הוא יכול לעזור לך לשדרג את המחשבים שלך מ-XP ל-Windows 7 בצורת (LTI (Lite Touch Installation

אם ברצונך להגיע לרמות גבוהות יותר של אוטומציה אתה צריך את ה-SCCM או מוצר אחר ברמה שלו.

אם ברצונך לדעת קצת יותר על MDT אתה יכול להתחיל מהלינק הזה: http://www.trainsignal.com/blog/microsoft-deployment-toolkit-mdt והזה: http://technet.microsoft.com/en-us/solutionaccelerators/dd407791

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...