לאן הגענו? - הצבא מגביל את הנסיעות באוטובוס לחיילים - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לאן הגענו? - הצבא מגביל את הנסיעות באוטובוס לחיילים

liran2003

Recommended Posts

רב-קו בפקודה, סוף לנסיעות החופשיות באוטובוס

החל מיוני יצויידו החיילים ואנשי הקבע בכרטיס חכם שיוטען בהתאם למקום מגוריהם וכמות היציאות שלהם הביתה. "הצבא לא צריך לממן לחיילת נסיעה מחולון לסבתא בחיפה", אמרו בצבא על המהלך שאמור לחסוך 25 מיליון שקלים בשנה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4175435,00.html

שאנשי קבע לוקחים את האקונוליין שאוכלת 1 ל-3 לחופשה באילת;

שמתקיים כל שנה יום בווינגיט יש פקק של אלפי מכוניות צבאיות, שבכל מכונית בנאדם אחד! זה ממש לא בזבוז..

וזה שחיילים נאלצים לעשות שיחות בטלפון האישי שלהם, על חשבונם, שקשורות לצבא - זה בסדר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 136
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

פשוט ביזיון.

חייל לא יכול לממן לעצמו את הנסיעה לסבתא. בטח לא ממשכורת של בין 352 ל-710 ש"ח.

ככה לא נלחמים בתופעת ההשתמטות.

ככה לא שומרים מפני חטיפות חיילים בטרמפיאדות.

ככה לא התייעלות בגוף כ"כ גדול.

חיילים לא יכולים להתאגד ולהביע מחאה. מדובר במרד שדינו מחבוש.

טוב יעשה שר הביטחון אם יתערב ויבטל את ההחלטה הטיפשית הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

כפו על הצבא להתייעל, אז במקום לקצץ את השומנים איפה שהם באמת קיימים, הוא פשט התעלל עוד קצת בחיל הקטן והאומלל שסובל ונדפק כבר עכשיו במילא. כמה נוח.

אם זה לא היה עצוב זה היה יכול להיות מצחיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם מחפשים לקצץ במקומות הלא נכונים. יש מיליון ואחד דברים אחרים בצבא שגורמים לבזבוז לא קטן של כסף, שאותם באמת אפשר לקצץ ואף אחד אפילו לא ירגיש. אבל לא, הם רוצים להעצים את שביזות יום א' ולהוריד לנו את המוטיבציה שאצל רובנו היא גם ככה לא בשמיים. רק חסר שיקצצו לסדירניקים במשכורת ושאנשי קבע יתחילו לעבוד לפי שעות.

איך הם מצפים למלא את החוסר בתקנים ולהקטין את אחוז המשתמטים כשהם נוקטים בצעדים כאלה? עם כמה שזה יכול להשמע מצחיק, אני כבר יכול לדמיין את צה"ל מתחיל לפרסם את עצמו עם סלוגן כמו "טוב לחתום בעד ארצנו".

אני מחכה בקוצר רוח למהלך הבא... אם לוקחים לי גם את ההגדלה חינם במקדונלדס אני גורס את עצמי למוות!!!!11

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה היה ככה במשך שנים. החיילים קיבלו כרטיסיות לפי מיקומם בארץ. איפשהו באיזור שנת 2000 נכנס ההסדר הקיים. משהו חיובי שיכול לצאת מזה - חברות התחבורה יפסיקו לזרוק על החיילים כמו שהן עושות עכשיו כי הן יקבלו פחות כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר הזה יגרום לדבר פשוט

כל הלוחמים (שמטרטרים אותם מבסיס לבסיס בדרך קבע) פשוט יפסיקו להגיע לצה"ל... אי אפשר לכפות עלייך בפקודה לשלם על נסיעה

אני מתאר לעצמי, שיהיה סידור מיוחד לחיילים שיש להם הרבה נסיעות במסגרת התפקיד או שלא מהיכרותי את הצבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין אוטובוסים = טרמפיאדות.

יותר טרמפיאדות = יותר מקרי "גלעד שליט" בדרך :bash:

העיקר שלמפקדים אפשר לטייל ברחבי הארץ עם מסוק צבאי ולחגוג על תקציב איך שבא להם, כנ"ל גם יקירינו בכנסת >:(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה אם חייל קרבי שפתאום יש לו תור לאורטופד (מהצבא) והוא לוקח אוטובסים?

הבעיה זה רק עם הרכבות ובמקום לארגן עוד רכבות בימי ראשון וחמישי הם פשוט לוקחים מהחיילים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל התוהים מה יקרה במידה ויקבע לחייל תור לאורטופד\גיחה הביתה\טירטורים למניהם,

בנוסף לפס יציאה מהבסיס יהיה גם שובר נסיעה באוטובוס.

מה שצריך זה רק חותמת גומי.

הבעיה האמיתית היא איחורים או פיספוסים לאוטובוס, במידה ויהיה צריך קו חלופי,

אילתורים למניהם. אני בטוח שיהיה פתרון גם לזה. לא משהו נוח במיוחד, כנראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון אני בגישה של bigtools בקשר לזה שלא בעיה למצוא פתרונות הגיונייים לכל הדברים האלה

הבעיה היא שהצבא ממש גרוע בפתרונות הגיונים

מה שנראה בשטח זה חיילים שישמו מעצמם על נסיעות ועקב התשלום הנמוך לא יהיה להם כוח לעבור את הר הבירוקרטיה שהצבא יעמיד מולם

לדעתי פיתרון דפוק של הצבא שמנסא לחסוך איפה שקל ואיפה שאין התנגדות אמיתית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משרד הביטחון בלחץ בגלל זה הפרובוקציות. הם יודעים שבשלב כזה או אחר מישהו ימצא מאיפה באמת אפשר לקצץ מבלי לפגוע באימונים\ציוד\חיילים.

עד שנושא התקציב לגני הילדים לא יסגר צה"ל ימשיך לעשות כותרות מסוג זה עד שאנשים לא ישתכנעו שצה"ל עני ומסכן, על חשבון חיילים שסובלים באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו מוכן להסביר לי על מה הייתה כל המהומה?

כנראה אני ממש קשה הבנה- צה"ל הבטיח לחלק לחיילים נסיעות ככה שזה בדיוק יספיק להם כדי להגיע מהבית לבסיס ובחזרה, אז מה הבעיה פה בדיוק?

אם הבעיה היא שחיילים לא יוכלו לנצל את הנסיעות מחוץ למסגרת הצבאית (ובמיוחד בישראל, איפה שאוהבים לנצל....) אז זה נושא אחר ואין כאן שום פגיעה בבטחון החיילים ואני לגמרי מסכים עם ההחלטה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...