המקלחת של מג'אדלה והצביעות של ועדת האתיקה של הכנסת - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המקלחת של מג'אדלה והצביעות של ועדת האתיקה של הכנסת

vic07

Recommended Posts

אני זוכר חרדי שדרס אתיופיות ונמלט מעונש בגלל התרבות שלו, האם זה אומר שכל החרדים הם אלימים?

א. היא הייתה דתיה והיא הסכימה לסלוח לו

ב. הוא כן קיבל עונש אאל"ט תשלום פיצויים

ג. שני הצדדים הסכימו שהעונש היה ראוי

תשמע אני לא מאשים אותך, זה מה שקורה כשקוראים כתבות מגמתיות שמסתירות את העובדות מהקוראים.

אני זוכר שהיה אפילו בלוג של שמאלני מטיף רעל שאשכרה אמר שצריך לצאת ולהפגין נגד פסק הדין המבזה הזה. ואנשים חלק אפילו בצד ימין של המפה הפוליטית קנו את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 97
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

^^^

היא הסכימה לסלוח לו כי איימו עליה וכי אמרו לה שהוא יקבל עונש סביר. בסוף יצא שבית הדין הרבני ביטל את הגיור שלה(!) אחרי המקרה הזה וסרחון הגזענות שעולה מהשופט הזה ומבית הדין הרבני מגיע גבוה אל השמיים.

הבוקר דיווח ´קול ישראל´ כי גיורה של הצעירה האתיופית שעמדה במרכז פרשת השופט דרורי בוטל על ידי הרבנות הראשית.

הצעירה נדרסה כזכור על ידי אברך שביקש להתמנות לדיין בבית הדין הרבני, כאשר השופט משה דרורי זיכה אותו וספג על כך ביקורת ציבורית נוקבת, ואף מועמדתו לבית המשפט העליון הועמדה בספק בעקבות הפרשה.

מנכ"ל בתי הדין הרבניים הורה לבטל את גיורה משום ש"גיורה לא ניתן בבתי הדין הרבניים". ח"כ שלמה מולה, נציג העדה האתיופית בכנסת, אמר בתגובה כי "הממסד הדתי ממשיך להתעלל בחסרי ישע שבאים להיות אזרחים טובים במדינת ישראל". לדבריו זה לא סביר מאחר שהיא "עברה תלאות קשות של יותר משנה וחצי לימודי יהדות".

http://www.kikarhashabat.co.il/1767.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אני אשמח לראות היכן בדיוק נמלטו מוסלמים או מהגרים אחרים מעונש של אונס רק בגלל המסורת שלהם.

בתקווה שאכן תקרא:

- גל אונס סל צעירות בנורווגיה ע"י "מהגרים ממוצא לא מערבי":

http://www.seraphicpress.com/muslim-rape-norwegians-norwegians-promptly-blame-israel/

שים לב למינוח המכובס (קשה להגיד מוסלמים, כנראה), ולהדגשת "הצורך להבין את המניעים" (בסרטון).

- מהגר מוסלמי באוסטרליה קיבל 5 שנים על מעשי אונס רבים של קטינות:

http://atlasshrugs2000.typepad.com/atlas_shrugs/2011/06/australia-muslim-gets-five-years-for-multiple-sexual-assaults-on-victims-as-young-as-13.html

מדברי השופטת לנאשם:

"It seems you were very ill prepared to deal with cultural differences."

- נערות מוסלמיות שתקפו נערה לא-מוסלמית באכזריות זכו לעונשי מאסר על-תנאי בלבד:

http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/crime/8939276/Mercy-for-the-drunk-Muslim-girl-gang-who-attacked-woman.html

השופט קבע שעקב מוצאן הן לא רגילות לשתות וקשה להם להתמודד עם אלכוהול.

אני זוכר חרדי שדרס אתיופיות ונמלט מעונש בגלל התרבות שלו, האם זה אומר שכל החרדים הם אלימים?

ממש לא. זה כן מצביע על יחס לקוי של מערכת המשפט במקרים של התנגשות בין נורמה חברתית לבין עמדה דתית. עם זאת, קצת קשה לי להשוות את היקף התופעות וחומרתן כשמשווים בין יהודים למוסלמים.

2. מכיוון שאינך מבין כנראה את ההבדל בין הפלגים השונים באיסלם, אין טעם להסביר לך שחוקי השריעה הקיצוניים אינם קיימים בכל מדינה מוסלמית ושפתווה שניתנה ע"י מופתי מסוים מיועדת רק למאמיניו ושאר המוסלמים אינם חייבים להתייחס אליה.

לזה אני דווקא מודע. למיטב ידיעתי, שני הפלגים העיקריים בעולם האסלאם הם שיעים וסונים - או, סעודיה ואיראן, לא זוכן מי מהם זה מי. אמור נא לי, מי משתי המדינות הללו תומכת בזכותם של יהודים לחיות במדינה משלהם, ונמנעת מללמד את ידיה שהיהודים הם קופים וחזירים שיש לטבוח בהם? בנוסף, אנא הסבר לי איזה פלג באיסלם, או אף איזה מופתי ספציפי, מבקש להתעלם מהפסוקים בקוראן הקוראים לרצוח יהודים?

בנוסף לכך, נראה שאינך חזק בהיסטוריה כי גם הנוצרים (מסעות הצלב), היהודים (תקופת התנ"ך) וסתם אתאיסטים (היטלר) השמידו עמים וניסו להשתלט על העולם.

אכן, היה. בואו כולנו נחזור לאותם ימים עליזים, באם האינקויזיציה שלטה... הנקודה היא שהנצרות התקדמה מאז, וגם היהדות (שמעולם לא ניסתה לשלוט על העולם - רק על הפינה הקטנה שלה בתבל). היטלר האמין בדת משל עצמו, שבה הוא האל - משוגעים בעמדות כוח יהיו תמיד, אבל זה לא אומר שכל אדם השותף לאמונתו היה תומך באותה דרך אם הוא היה בשלטון. באסלאם הדתי, דווקא כן. האסלאם רק התדרדר.

3. אני מגן על כבודם של אנשים אחרים כי אני יודע שגזענות אינה מוגבלת בדרך כלל לשנאה כלפי עם או לאום ספציפי אלא מתפשטת ומתרחבת כמו סרטן והופכת את הגזען לאדם ששונא את כל מי ששונה ממנו.

יש לי סקופ מעניין בשבילך: סבא שלי ז"ל שנא גרמנים, בעיקר את בני דורו. נכון, אולי זה קשור איכשהו לכך שבמשך 4 שנים הוא נלחם בהם במסגרת הצבא באדום, או לכך שכל משפחתו נרצחה בשואה (הם נשארו בפולניה, הוא עזב לרוסיה בגיל 17, בתחילת שנת 1939). זה נכון גם שמעולם הוא לא שנא שום עם אחר, אפילו את העם הערבי, גם בתקופה שהוא חי כאן בישראל (כ15 שנה עד למותו). שנאתו היתה נתונה לגרמנים של אז בלבד... אבל הוא סתם גזען, נכון?

4. איני פעיל שמאל ואיני מייצג שמאל אך טענתך צודקת חלקית - ישנם פעילים שמנסים להכתיב לערבים אורח חיים ליברלי אך חלק מהפעילים בכלל לא מתעסק בכך והמאבק לפעמים הוא מאבק אנטי ממסדי (ולכן תראה שעמותות שמאל מגינות על מגוון של אוכלוסיות).

מגינות על הרבה אוכלוסיות, בתנאי שלא מדובר ביהודים שגרים ביהודה. גם הממסד שבו הארגונים נאבקים הוא תמיד הממסד הישראלי - חלילה לא החמאס, למשל. אבל אני לא מדבר בהכרח על זה: אני מדבר על כך, למשל, שיש פעילי שמאל הלנוטים להקים מדינה פלסטינאית יותר מהפלסטינאים עצמם - הרבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מערבב בין המון דברים, חלקם לא קשורים, כך שקשה לעקוב אחרייך. למרות זאת, הנה כמה דברים חשובים:

1. האתר הראשון שקישרת אליו הוא בלוג קטן מאוד וחסר השפעה והפוסט המדובר נכתב כמו תעמולה גרועה. עם זאת, הצדק אכן עימך ושיעור מקרי התקיפה המינית במדינות כמו שבדיה ונורווגיה זינק בשנים האחרונות לאור גל מסיבי של מהגרים מארצות נחשלות כאשר ראוי לציין שלא מדובר רק במדינות מוסלמיות. אתה אוטומטית מסיק מסקנות כמו מוסלמי = חסר תרבות = אונס ואני לעומתך מסתכל על הדברים קצת אחרת ויודע שמהגרים ממדינות נחשלות ייטו לבצע הרבה יותר פשעים אלימים במדינה הקולטת אותם. איני בא לגונן על פושעים אך לפחות איני מנסה לרתום מקרי קצה, שבחלקם הגדול התוקף אינו ידוע, לטובת תקיפה של דת מסויימת. ראוי גם לציין שב-2003 שינה בית המשפט האירופי לזכויות אדם את ההגדרה של תקיפה מינית - לפני כן היה מדובר באקט מיני שבו יש כפייה כוחנית אך לאחר השינוי מדובר באקט מיני שיש בו אי הסכמה, דבר שהופך את ג'וליאן אסנג' לאנס פוטנציאלי עקב השקר שלו בנוגע לשימוש בקונדום כאשר שכב עם 2 בחורות בשבדיה.

2. ושוב אתה מביא דוגמאות שנוחות לך ומתעלם ממדינות כמו בחריין, כווית, טוניסיה, מרוקו ואלבניה שלממשלה ולתושבים שלהן יש דברים טובים יותר להתעסק מהם מאשר הסכסוך הישראלי-פלשתינאי וחלקן אף מקבלות בברכה תיירים ישראלים. אינ מכיר את הקוראן כדי לדעת באילו פסוקים נכתב שיש להרוג יהודים (ידוע לי על פסוקים שמתירים לכאורה להרוג כופרים בדת האיסלם אך לא זכור לי שמדובר ספציפית על יהודים) התנ"ך והברית החדשה גם הן קוראות ואף מספרות על השמדת עמים שיטתית.

3. אתה טוען שהאיסלם בעת החדשה הקצין ואני מסכים איתך לחלוטין. עם זאת, אני מנסה להתמודד עם הדברים בכלים ריאליים במקום לפנטז פנטזיות על עולם נקי ממוסלמים או נקייה מפלשתינאים, דברים בלתי אפשריים לכל אדם בעל הגיון. הרי הדבר הכי נוח הוא להגיד שהאיסלם או כל דת אחרת צריכים להיעלם במקום להתמודד עם כך שהעולם שלנו דפוק ושצריך לתקן אותו.

4. כולנו גזענים בצורה זו או אחרת אבל העניין הוא שסבא שלך ידע לשים את הגבול ולשנוא רק את מי שהשמיד את בני משפחתו, בדיוק כפי שסבתא שלי שונאת את מי שניסה לרצוח בשואה את בני משפחתה. גם לי יוצאים מדי פעם צקצוקי לשון בלתי נשלטים בנוגע לתרבות או דת אחרת אך איני נותן המשכיות לביטויים הללו ואיני רוצה שיהיה להם ביטוי פיזי.

5. באופן כללי אין לי בעיה עם מתנחלים שגרים בגושי התיישבות גדולים והבעיה שלי היא עם מתנחלים שמקימים מאחזים בלתי חוקיים על אדמות שלא שלהם ושהמטרה של אותם מאחזים היא העמקת הכיבוש הישראלי בשטחי יהודה ושומרון ומניעת כל הסכם שלום אפשרי עם הפלשתינאים. חמור מכך, אותם מתנחלים מביאים במו ידיהם את המדינה הישראלית הדו לאומית ואינם מאפשרים היפרדות מהפלשתינאים והסדרי קבע כלשהם. אין לי שום חיבה לפלשתינאים בעת העכשווית, בעיקר לאחר הבחירה הגורפת שלהם בחמאס, אך איני יכול לטמון את הראש בחול ולהתעלם ממיליוני הפלשתינאים בשטחי ואיני מעוניין להיכנע למחשבות שווא על העלמה שלהם בדרך פלא, דבר שמן הסתם לא יקרה.

6. אחד הדברים שמאוד מפריעים לי במדינת הוא אובדן הרוח הדמוקרטית-חופשית לטובת לאומנות דתית קנאית, דבר אשר יוצר עבורי קושי עצום בהקמת משפחה עם חברתי הבודהיסטית. אני רואה במו עיניי איך הרצון להרחיק את הפלשתינאים או המוסלמים משטחי מדינת הופך לרצון להרחיק כל תרבות זרה או דת שאינה יהודית ואני רואה כיצד המדינה מנסה לכפות עליי את רצונותיה, מבלי להבין שמדובר ביחסי גומלין ולא ביחסים של אדון ומשרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מערבב כל כך הרבה נושאים ועניינים שזה מדהים.

נתחיל קודם כל בהפרדה שיש ימניים - דתיים לאומניים וימניים שהם רק לאומיים.

עצם העובדה שאדם ימני לא הופך אותו לפרו דת.

אני אישית לא יכול לדבר בשם האחרים. אך אסלאם לדעתי זו בעיה יותר חמורה מהיהדות שכן א' היא נפוצה יותר ב' היא אלימה יותר.

אתה רוצה דוגמאות?

רוב המהגרים בשנים האחרונות למדינות אירופה אלו ערבים שמדיניותהם השיגו הסכמים. בגרמניה ישנם אזורים של רק ערבים ואבוי לגרמני שיכנס לשם. הם פונים לפשע מרצון כי כך יוכלו להרוויח יותר כסף. הם אינם מפחדים מתגובה כי ברמת הרחוב אין גרמני שיעז לצאת מול חמולה וברמת המשטרה אין מספיק שוטרים והממשלה מתעלמת.

בישראל יש עולים מאתיופיה ומרוסיה. כאשר בכל האוניברסטאות בארץ אין מקלדות עם רוסית מהסיבה שהרוסים מכירים בישראל כמדינתם והם הצליחו להשתלב בחברה. הערבים לעומת זאת לא משתלבים בחברה (השמאל אומר כמובן שלא נתונים להם) אבל האמת שהם לא רוצים להשתלב בחברה. בשנה האחרונה 67 אחוז מהרציחות בארץ נעשו ע"י ערבי . אני לא אומר שהרוסיםהיא תלית שכולה תכלת. אני בתור רוסי פגשתי כבר רוסים בארץ והתביישתי. גם מרת הדיבור, ההתנהגות והבריונות. עם זאת בסופו של יום הם עדיין לא אחראים ל67 אחוזים של רציחות.

אתה רוצה לדעת מה רמת הפשיעה בצרפת ובאנגליה? (ואני מדבר רק על פריס ולונדוןן, מעוזי הערבים הגדולים) ובכמה עשרות אחוזים היא עלתה?

לא מזמן הייתי באיטליה, בעיר קטנה ופאשיסטית למראה בשם פדואה. עיר משעממת בטירוף והמקום היחדי במהלך הטיול שהאנגלית לא עזרה לי, הרבה זקנים ואיטלקים יחסית מסורתיים. המקום היה גם בעל האוכלוסיה הערבית הכי גדולה ואני לא אתפלא אם 60 אחוז בערך מהעיר אלו ערבים. במהלך הטיול נכנסתי לפארק בו ישבו הערבים ועישנו, הבדלים על הדשא או על הפסלים. המקום היה מזוהם ואף איטלקי לא העז להתקרב. הבחורות עקפו מסביב והגברים עברו בקו ישיר דרך הפארק. אני היחידי שנכנס ולצערי גם נאלצתיל צאת כי באמת חששתי מהדרך בה הסתכלו עלי.

בדיעבד הסתבר לי שהעיר מוכת פשיעה וסמים ואלו השטחים של "הערבים" אין מניעה להכנס אליהם, כמובן, אבל עדיפות שלא. השלטונות מודעים אבל מסיבה כזאת או אחרת לא מטפלים בבעיה.

כך או כך בין אם הבעיה זה באסלם, בתרבות או פשוט בעצם היותם ערבים המציאות מכתיבה לנו שמדינות ערב עם פיצוץ אוכלוסין וחרא כלכלה עם פערים ענקיים. את הרפש בתור מהגרים הם זורקים לשאר המדינות אז נכון שהם מהווים אחוזים בודדים מהאכולסיה אבל יש להם קצב ילודה גדול (בעוד שקצב הילודה של הלבנים קטן עם השנים) והם מיעוט בולט.

כרגע בעוד שהאחוזים נמוכים עוד ניתן לטפל בבעיה אבל מה יקרה כאשר האחוזים יהפכו ל-30-40 אחוז מהאוכלסיה (ישנן מדינות שבהם זה לא רחוק משם)

אני אגיד את זה שוב ואגיד את זה אלף פעם. אין אדם בריא בנפשו שיכול להיות שמאלי בטח אם הוא גר בחברת ערבים או שירת בשטחים. השמאל בארץ הוא בעל רצון אובדני או נאיבי לחלוטין. אמרת בעצמך לשנוא את מי שרוצהל הרוג אותך. הערבי הטיפוס רוצה להרוג אותך, למה אתה לא מסוגל להבין את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מערבב בין המון דברים, חלקם לא קשורים, כך שקשה לעקוב אחרייך. למרות זאת, הנה כמה דברים חשובים:

1. האתר הראשון שקישרת אליו הוא בלוג קטן מאוד וחסר השפעה והפוסט המדובר נכתב כמו תעמולה גרועה.

אני מדבר לא על הבלוג אלא על הסרטון, שמופיע בלא מעט אתרים.

עם זאת, הצדק אכן עימך ושיעור מקרי התקיפה המינית במדינות כמו שבדיה ונורווגיה זינק בשנים האחרונות לאור גל מסיבי של מהגרים מארצות נחשלות כאשר ראוי לציין שלא מדובר רק במדינות מוסלמיות.

אך משום מה מסרטון מדגישים שמדובר מהגרים "לא מערביים", והיחיד המוזכר ספציפית הוא פקיסטאני.

אתה אוטומטית מסיק מסקנות כמו מוסלמי = חסר תרבות = אונס ואני לעומתך מסתכל על הדברים קצת אחרת ויודע שמהגרים ממדינות נחשלות ייטו לבצע הרבה יותר פשעים אלימים במדינה הקולטת אותם.

ראית את הסרטון? שמעת מה אותו אנס פאקיסטני אמר לאותה בחורה? לא מדובר פה בנחשלות גרידא, כך שהמסקנות ממש אינן שלי. חוץ מזה, בעוד שזה נכון שבקהילה נחשלת תהיה יותר פשיעה ללא קשר למוצאה, קשה שלא לשים לב שבכל מקרה אחר (כלומר, כשלא מדובר במוסלמים) כמעט כל העבירות שאינן עבירות רכוש יתרכזו בתוך הקהילה, ולא יופנו כלפי חוץ. האוכלוסיות השחורות וההיספאניות בארה"ב, למשל, עדיין עניות משמעותית מהאוכלוסיה ה"לבנה", אך משום מה אין מגפת אונס של בחורות "לבנות" ע"י שחורים או היספאנים, למרות שבתוך הקהילות אונס יש גם יש.

איני בא לגונן על פושעים אך לפחות איני מנסה לרתום מקרי קצה, שבחלקם הגדול התוקף אינו ידוע, לטובת תקיפה של דת מסויימת. ראוי גם לציין שב-2003 שינה בית המשפט האירופי לזכויות אדם את ההגדרה של תקיפה מינית - לפני כן היה מדובר באקט מיני שבו יש כפייה כוחנית אך לאחר השינוי מדובר באקט מיני שיש בו אי הסכמה, דבר שהופך את ג'וליאן אסנג' לאנס פוטנציאלי עקב השקר שלו בנוגע לשימוש בקונדום כאשר שכב עם 2 בחורות בשבדיה.

הסרטון מדבר ספציפית על אונס, לא "תקיפה מינית".

וכמובן, מהלינקים האחרים החלטת פשוט להתעלם לחלוטין, למרות שבהודעתך הקודמת טענת (במרומז) שלא יכול להיות כדבר הזה מחוץ לדמיוני הקודח ודרשת הוכחות.

2. ושוב אתה מביא דוגמאות שנוחות לך ומתעלם ממדינות כמו בחריין, כווית, טוניסיה, מרוקו ואלבניה שלממשלה ולתושבים שלהן יש דברים טובים יותר להתעסק מהם מאשר הסכסוך הישראלי-פלשתינאי וחלקן אף מקבלות בברכה תיירים ישראלים.

זה שיש להן דברים יותר טובים להתעסק בהן לא אומר שהדת הנהוגה בהן לא מחנכת לשנאת יהודים - זה פשוט אומר שהשלטון הדתי שם פחות דומיננטי, וזה לא רלונטי שכן אתה דיברת על זרמים באסלאם. בכלל, בכל הרשימה הזו רק אלבניה (שאמנם מוסלמית אך אינה ערבית) באמת לא שונאת יהודים. בתוניסיה, למשל, המפגינים במהלך ההפיכה קראו באופן מאורגן "מוות ליהודים" - וזה עוד בזמן שבאמת היו להם דברים אחרים להתעסק בהם. בכל מקרה, עדיין לא הבאת שום דוגמה של "זרם באיסלאם" שאינו עויין את היהודים (אתה יודע, נו, מה שדיברת עליו בהודעה הקודמת).

אינ מכיר את הקוראן כדי לדעת באילו פסוקים נכתב שיש להרוג יהודים (ידוע לי על פסוקים שמתירים לכאורה להרוג כופרים בדת האיסלם אך לא זכור לי שמדובר ספציפית על יהודים)

לפני כמה הודעות הטחת בי שאתה לומד על תרבות האסלאם ואילו אני לא יודע כלום - ועכשיו אתה מיתמם פתאום? אם באמת אינך יודע, כדאי שתתחיל למשל מפה:

http://www.eretzyisroel.org/~jkatz/quranhadith.html

התנ"ך והברית החדשה גם הן קוראות ואף מספרות על השמדת עמים שיטתית.

התנ"ך מדבר על השמדת עם ספציפי מאוד, שניסה לבצע רצח עם ביהודים ואינו קיים כיום. הברית החדשה לא כוללת שום קריאה לרצח עם ואפילו לא להשתלטות על העולם - האלימות שנעשתה בשם הנצרות נעשתה עקב פרשנות, לא כי כך כתוב בספר. זו גם הסיבה לכך שבנצרות המנהג הזה לא שרד עד ימינו, אלא נשאר בתקופה בה כל העולם היה ברברי.

3. אתה טוען שהאיסלם בעת החדשה הקצין ואני מסכים איתך לחלוטין. עם זאת, אני מנסה להתמודד עם הדברים בכלים ריאליים במקום לפנטז פנטזיות על עולם נקי ממוסלמים או נקייה מפלשתינאים, דברים בלתי אפשריים לכל אדם בעל הגיון.

זה לא מפריע לאבו מאזן לפנטז על פלסטין נקיה מיהודים.

הרי הדבר הכי נוח הוא להגיד שהאיסלם או כל דת אחרת צריכים להיעלם במקום להתמודד עם כך שהעולם שלנו דפוק ושצריך לתקן אותו.

נכון, צריך. אבל לפעמים מה לעשות ש"הדבר הכי נוח" הוא במקרה גם הדבר הנכון? הרי לא משנה כמה תנסה לתקן את העולם מבלי לגעת במוסלמים, הרצון המוסלמי להשתלט על העולם יעלם רק אם האיסלם ישתנה, האיסלאם יעלם (כדת), המוסלמים יעלמו, או שהעולם כולו יושמד. במשפט האחד הזה שכתבת אתה דורש תיקונים שיתעלמו באופן מופגן מאחת הבעיות.

4. כולנו גזענים בצורה זו או אחרת אבל העניין הוא שסבא שלך ידע לשים את הגבול ולשנוא רק את מי שהשמיד את בני משפחתו, בדיוק כפי שסבתא שלי שונאת את מי שניסה לרצוח בשואה את בני משפחתה. גם לי יוצאים מדי פעם צקצוקי לשון בלתי נשלטים בנוגע לתרבות או דת אחרת אך איני נותן המשכיות לביטויים הללו ואיני רוצה שיהיה להם ביטוי פיזי.

באותו אופן בדיוק אינני שונא כל ערבי שאני רואה, אך שמיעת השפה הערבית למשל עדיין חורה לי. למה? כי זו השפה העיקרית בה דוברים הרוצים במותי כיום. גזענות היא ייחוס תכונות שליליות על בסיס מוצא, לא על בסיס נסיון קולקטיבי.

5. באופן כללי אין לי בעיה עם מתנחלים שגרים בגושי התיישבות גדולים והבעיה שלי היא עם מתנחלים שמקימים מאחזים בלתי חוקיים על אדמות שלא שלהם

האדמות שאינן שלהן לרוב גם אינן של אף אחד אחר. נראה לך הגיוני ששנים רבות אחרי הקמת מאחז צץ פתאום פלסטינאי מלווה ב"שלום עכשיו" וטוען שהאדמה בעצם שלו?

ושהמטרה של אותם מאחזים היא העמקת הכיבוש הישראלי בשטחי יהודה ושומרון

בדיוק כמו שכל ערבי שקונה בית ביפו מעמיק את הכיבוש הערבי בארץ . להם מותר? אה, שכחתי, רק לערבים מותר לדרוש מדינה נקייה ממיעוטים אתניים "עויינים".

ומניעת כל הסכם שלום אפשרי עם הפלשתינאים.

הסכם אותו 1,500,000 ערבים החיים בישראל (אותה חלקם עוינים בגלוי) לא מונעים, כנראה. כמובן שגם החמאס אינו מונע שום הסכם שכזה, וגם ההתעקשות על זכות השיבה. המחסום היחיד הוא יהודי שבונה בית ביהודה.

חמור מכך, אותם מתנחלים מביאים במו ידיהם את המדינה הישראלית הדו לאומית ואינם מאפשרים היפרדות מהפלשתינאים והסדרי קבע כלשהם.

ואיך קיומם בשטח מונע תסריט של חילופי שטחים ואוכלוסיות (גושי ההתישבויות לנו, המשולש להם)?

אין לי שום חיבה לפלשתינאים בעת העכשווית, בעיקר לאחר הבחירה הגורפת שלהם בחמאס, אך איני יכול לטמון את הראש בחול ולהתעלם ממיליוני הפלשתינאים בשטחי ואיני מעוניין להיכנע למחשבות שווא על העלמה שלהם בדרך פלא, דבר שמן הסתם לא יקרה.

אבל אין לך שום בעיה עם העלמת מאות אלפי יהודים משטחי "פלסטין" העתידית, נכון?

6. אחד הדברים שמאוד מפריעים לי במדינת הוא אובדן הרוח הדמוקרטית-חופשית לטובת לאומנות דתית קנאית, דבר אשר יוצר עבורי קושי עצום בהקמת משפחה עם חברתי הבודהיסטית. אני רואה במו עיניי איך הרצון להרחיק את הפלשתינאים או המוסלמים משטחי מדינת ישראל הופך לרצון להרחיק כל תרבות זרה או דת שאינה יהודית ואני רואה כיצד המדינה מנסה לכפות עליי את רצונותיה, מבלי להבין שמדובר ביחסי גומלין ולא ביחסים של אדון ומשרת.

אתה מדבר כאן על בעיה אמיתית, אבל הרשה לי לטעון שמדובר בבעיה שהצד שלך יצר במו ידיו: הרי רק בגלל הפוליטיקלי-קורקטיות שטבע השמאל אי אפשר לחוקק חוק אחד למוסלמים (שממש במקרה עויינים אותי) וחוק אחד לכל השאר (חברתך הבודהיסטית, שבסה"כ רוצה להקים פה בית ואינה עויינת אותי בשום דרך).

ואגב, התעלמת מהנקודה האחרונה בהודעה הקודמת - אנשי שמאל ישראלים הקנאים ללאומניות הפלסטינאית יותר מהפלסטינאים עצמם. איך זה קורה בכלל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, יש לי דברים יותר דחופים לעשות מאשר לכתוב פוסט במשך כשעה (למשל, לסיים פרויקטים ע"מ שאוכל לסיים את התואר ולשרת את המדינה בצבא במשך 6 שנים :))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...