מדריך | איך לבחור עכבר גיימינג ובכלל. - ביקורות ומדריכי גולשים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדריך | איך לבחור עכבר גיימינג ובכלל.

Israeliko87

Recommended Posts

המדריך הבא מבוסס על דעה אישית ונסיון בלבד.

שלום לכל חברי הקהילה,

הנה רעויון שעלה לי לא מזמן, להכין מדריך כמה שיותר מפורט בכל הנוגע לקניה של עכבר. ב-5 שנים האחרונות עשיתי המון טעויות בכל הנוגע לציוד היקפי ואי לכך בזבזתי מאות עד אלפי שקלים על משהו שאני לא אוהב או משהו שהוא לא נוח עבורי, ואחרי שנים, אני אחלוק איתכם את מה שאני יודע על-מנת שלכם זה לא יקרה.

למה אני צריך עכבר גיימינג?

זוהי ה-שאלה. והמון פעמים נאמר לי: "אויש, נו. אני משיג תוצאה של 50-0 עם עכבר שקנו לי בשוק הפשפשים ביפו ליום הולדת 9."

והתשובה שלי זהה תמיד: "כל הכבוד. זה רק אומר שאתה שחקן טוב."

ההבדל בן עכבר פשוט לעכבר גיימינג הוא נוחות, התאמה וביצועים. אבל לא כל עכבר גיימינג מתאים לכל אחד. והאפשרויות הן רבות והטעויות בקניה של עכבר שלא מתאים לכם רבות אף יותר. להלן צעדים שצריכים להתחשב בהם בקניה: (מדורג לפי סדר חשיבות)

1. בדיקה מקדימה.

האם אתם שמאליים? האם אתם מעדיפים עכבר עם פרופיל גבוה/נמוך? עכבר שיש בו אפשרות להוספת משקל?

אתם צריכים לדעת את התשובות לפני שניגשים לקריאה של ביקורות. דעו מה אתם מחפשים. אם אתם רוצים עכבר שיהיה פשוט נוח, אז זה מה שתחפשו. וזה נועד בשביל לא להתפתה למשהו שאין לכם שום צורך בו בגלל שאנשים אמרו לכם שהוא הכי טוב.

זכרו, אין דבר כזה עכבר הכי טוב! אין חיה כזאת! יש דבר כזה עכבר הכי טוב בשבילכם!

2. נוחות.

גודל:

כל אחד מאתנו ניחן באנטומיה שונה של כף-היד. ואי לכך, לא כל עכבר יתאים לכם, יש עכברים מצוינים עם ביצועים מדהימים אבל - הם קטנים. מה שווה עכבר נוצץ ומדהים שלא מתלבש לכם היטב בכף היד? זכרו, עכבר צריך להיות כלי, ולא קישוט נוצץ בלבד. הוא צריך להמשיך להיות נוח גם לאחר שעות של משחק.

פרופיל:

זהו מושג שאני מגדיר איתו את ה-"גיבנת" של העכבר. הוא בעצם עוזר לכם ללפף את החלק האמצעי של כף היד - ובכך עושה פלאים בכל הנוגע לאחיזה. הדבר מתבטא בכך שהמבנה של העכבר מקצה לקצה הוא סימטרי ויוצר צורה של "חצי ירח".

ובפרופיל נמוך, לעכבר יש צורה "סטנדרטית".

דוגמא לפרופיל נמוך:

m1.gif

פרופיל "חצי-ירח" (גבוה):

15995.png

מיקום לחצנים:

עוד אלמנט חשוב. לא כולם אוהבים כפתורים שאיתם אפשר להדליק את הטלויזיה והמזגן - ולכן, בזמן החיפוש אחר העכבר שלכם, בידקו את האפשרויות שמציע העכבר ואת כמות הכפתורים הקיימים בו. אתם הרי לא רוצים לקנות עכבר רק בגלל שנאמר שהוא מדליק לכם את הדוד מחדר השינה, נכון? מיותר ובזבוז כסף.

250990-razer-naga-epic-angle.jpg

"למה כל הלחצנים האלו?!"

אחת האפשרויות שכן תזדקקו לה, היא שינוי רמת ה-CPI בכל זמן נתון, כדוגמא:

307udkk.jpg

dfhazjumno5t.jpg

בין אם אתם בטנק, או משחקים כצלף, הגדרה מראש של הלחצנים האלו יכולה להועיל מאוד במשחק.

אלו כפתורים שבדרך כלל אפשר לערוך ולשנות את מיקומן ואת רמת ה-CPI שיעלה בין לחיצה ללחיצה.

משקל:

בדיוק כמו המהירות של העכבר, משקל משחק תפקיד קריטי! אני אישית מעדיף עכבר שקיימת בו האפשרות להוספת משקל. משקל העכבר נותן הרגשה של אחיזה בקרקע ושליטה טובה יותר על הקורה במשחק. אבל שוב, כל אחד וההעדפה שלו.

ומה שטוב אפילו יותר, זה אם אתם אוהבים עכבר קל, תמיד תוכלו לוותר על האפשרות של הוספת המשקולות.

201007061454563009.jpg

"דינאמיות במשקל העכבר."

3. ביצועים.

:Counts Per Inch

או בעברית ("נקודות לאינצ'") והנה דוגמא מעשית: יש לי חבר שמשחק כמוני ב-BF3. פעם אחת, כשהייתי אצלו (אחרי שהוא התקין את המשחק) שיחקתי במחשב שלו, ואיך שהזזתי את העבר, אמרתי לו: "מה זה לעזאזל?!". הסיבה לכך, היא בגלל שמהירות העכבר שלו הייתי על 4000 CPI. כלומר, כל תזוזה קטנה שלי והעכבר היה שובר את הגבולות הגזרה של המסך. מהי הנקודה התחתונה?

חברות רבות ורבות מתגאות במהירות ה-CPI שיש להן. והאם אתם צריכים את זה באמת? תלוי בכם לגמרי. אני אישית לא. ממש ממש לא. דעו מראש מהי הדרישה שלכם לגבי מהירות העכבר, אולי עכבר עם CPI נמוך ונוחות מצוינת יתאים לכם. וכך, תחסכו הרבה כסף.

עכבר ועכבר אופטי - ההבדלים.

ההבדל בין עכבר ועכבר אופטי היא הקרן המשמשת לזיהוי תנועת העכבר.

מנוע האופטי של העכבר אופטי מצויד בקרן LED אדומה לזיהוי תנועה, לעומת עכבר המצויד בקרן (בלתי נראית) המשמשת לזיהוי תנועה.

ככל שהעכבר יוכל לקרוא יותר "נקודות לאינצ'" ככה מדויק הוא יהיה.

עכבר אופטי ממוצי קורא בין 400 ל-800 CPI, לעומת עכבר לייזר המסוגל להגיע למעלה מ-2000 CPI.

מקור.

4. חומרים ויצרן.

יצרניות רבות משקיעות מיליונים בפיתוח עכבר. עובדות עם צוותי מקוצועיים, חושבות על החומרים שממנו העכבר יהיה עשוי. ובקיצור, המון עבודה וכסף על מנת לגרום לעכבר להיות נוח ושימושי... עבורכם.

עכבר של חברת Silver Line לדוגמא, יהיה זול כמובן, וכך גם חוויית המשחק שלכם וחיי העכבר.

המשטח!

אלו הם בעצם "הנעליים" של העכבר. ואם המשטח טוב משמע שתצליחו להוציא מהעכבר את המקסימום. אבל אילו משטחים יש ואיזה הכי כדאי לבחור?

בשביל לענות על השאלה אני אלך איתכם שנתיים אחורה. עשיתי שדרוג קל שכלל עכבר חדש ומשטח. והמשטח למען האמת, היה עשוי מפלסטיק - כי לא ניסיתי אחד כזה בעבר. ונתקלתי בהרבה בעיות רגישות - העכבר לא תמיד "עבד" איתי.

יש עכברים שעובדים מעולה על משטח פלסטיק, ויש עכברים פשוט... לא.

למה לכם לא לקנות משהו שיעבוד עם כל עכבר? אבסורדי, נכון?

מהי הנקודה התחתונה? בד. כן, בד. לא פלסטיק ולא שום דבר אחר. ויתרה מכך,

בשביל לחסוך כסף ולקבל ביצועים מקסימליים אני אוכל להמליץ על דגם אחד של חברה אחת.

logo.jpg

"מה? למה דווקא זה? מה מיוחד בו בכלל?"

• החומר.
  • פותח בשיתוף עם מקצועיים*.
  • הניסויים שבוצעו עליו במחקר החברה.
  • חיי המשטח.
  • הדרך שבה העכבר מחליק עליו. (ההרגשה החלקה)

*התוצר הסופי מהווה שילוב מאוזן לסיפוקם של הגיימרים.

יש עוד הרבה חברות שמייצרות משטחים מצוינים, אך זה על חשבון המחיר.

לפניכם דוגמא אחת בלבד מתוך רבים שטובים לא פחות מהמשטח המוצג.

אני משתמש בו כבר מלמעלה משנתיים. ולא הייתי בוחר במשהו אחד.

סיכום.

המון טעויות אפשר לעשות בקניה של עכבר. כשיודעים מראש את הדרישות לעכבר מסוים - הבחירה קלה יותר. זכרו, מחיר לא עושה את העכבר לטוב יותר. ופעם אחת ולתמיד: אין דבר כזה "העכבר הכי טוב בשוק! כמו שכבר אמרתי: "לכל אחד יש עכבר שהוא הכי טוב בשבילו".

בהמשך אערוך את הפוסט, ואכין דירוג של עכברים טובים, ולמי הם מתאימים.

תהנו, חברים! מקווה שמדריך זה יהיה לכם לעזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה :xyxthumbs:

אני חייב להגיד שמה שמשך אותי לקרוא את המדריך, זה הדגש על חשיבותו של ציוד היקפי, והחיפוש הממושך והלא מתפשר לשם השגת הציוד המתאים לך!

בזמן שלא מעט אנשים זונחים את הנושא הזה, אני די מזדהה איתך.. למעשה, אני עדיין נמצא במסע החיפוש הזה.. רחוק מהמטרה.. אליה אולי אצליח להתקרב.. עם קצת מזל!

אני ממתין לקרוא מה אתה חושב על דגמים ספציפיים.. זה לא חייב להיות נכון עבור כל אחד, אבל בהחלט יכול לחזק "עמדות" או אפילו "תחושות" כלפי דגמים או חברות!

איזה עכבר אתה קנית?

G500. סביר להניח שזו תהיה הבחירה הטובה ביותר שתעשה.

זה קצת סותר את ה- "לכל אחד, יש את העכבר שלו, שיסגור איתו מע.." ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

חלק קוראים לזה CPI וחלק DPI זה ממש לא משנה.

ניסיון נחמד אבל המדריך הזה מלא בטעויות.

לא נכנסת לprediction\angle snapping

גיימר תחרותי צריך עכבר כמה שיותר קל משקל בשביל תנועות מהירות ועכבר עם משקולות זה גימיק.

לא נכנסת לצורות האחיזה - יש אחיזת "טפר" אחיזת קצות האצבעות ואחיזת כף יד - לכל אחת מהאחיזות צריך עכבר בצורה שונה.

הQCK הוא פד ישן והמון עכברים לא מתפקדים עליו מספיק טוב תחת low sens ולפעמים יש גם LOD גבוה (ע''ע חיישני האינפרה אדום וחיישני הלייזר עם הnegative accel)

פאדים קשיחים איכותיים יתפקדו יותר טוב עם חיישני (כמו ה4HD\9HD של SS שעדיפים מבחינת tracking על חיישני לייזר)

בקיצור - צריך לבחור עכבר ללא prediction , קל משקל , מתאים לאחיזה שלך (טפר וקצות אצבעות עכברים יותר קטנים ויותר שמנים כמו הabyssus הxai\sensei והWMO 1.1. כף יד עכברים כמו ה IME 3.0 הDA והikari )

בסופו של דבר הG500 הוא עכבר טוב אבל בטח שלא מתאים לגיימרים תחרותיים באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דבר כזה עכבר מומלץ לכולם - עכבר טוב לך יהיה שקלול של הsens במשחק שאתה משחק כולל accel , הפד שהעכבר הולך להיות עליו, האם lift off distance נמוך מאוד חיוני לך ואיך אתה מחזיק את העכבר.

אם אתה אוהב לתת ליד לנוח על העכבר ורוצה עכבר נוח עם דיוק גבוה ובלי בעיות עקיבה קח את הdeathadder

אם לא כל כך אכפת לך נוחות מקסימלית \ שאתה מחזיק חזק מאוד את העכבר ואתה משחק עם sens בינוני אז SS SENSEI

אם יש לך יד קטנה ואתה רוצה עכבר נוח אך קטן אפשר ללכת על cmstorm spawn

אם אתה שחקן של low sens ולא אכפת לך מהangle snapping אז הG400 \ SS KINZU

אם אתה משחק על low sens , צריך עכבר בלי angle snapping עם LOD נמוך ונוח לך על ה ms intellimouse explorer 3.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

giloman, אני ממש לא מסכים איתך, רבים זקוקים לעכבר כבד משקל בכדי להגיע לביצועים טובים במשחקים. כמובן שיש כאלו שמעדיפים יותר עכברים קלי משקל, תמיד יש יוצאים מן הכלל, אבל זה די ברור שעכברים כבדים יותר הם משהו שרוב הגיימרים מעדיפים.

פותח הת'רד, מלבד כמה טעויות קטנות, מדריך מצויין וכתוב היטב. יישר כוח.

וכן, G500 הוא עכבר גיימינג נהדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

אתה טועה.

כמעט כל הגיימרים התחרותיים האמיתיים משתמשים בlow sens או בlow sens + accel

כדי לשחק בהגדרות האלה העכבר צריך לנוע המון על הפד וצריך להרימו לעיתים קרובות כי נגמר הפד ובגלל זה עכבר צריך להיות כמה שיותר קל משקל.

אתה מדבר מניסיון שלך או מניסון של אנשים שאתה מכיר שלא משחקים ברמות הגבוהות ביותר בארץ \ באירופה והם נהנים מhigh sens ששם משקולות כן עוזרות.

בסופו של דבר אם אתה רוצה להשתלט על רקויל של אתה חייב low sens ואם אתה רוצה להגיב מהר ביחד עם השליטה הזאת אתה צריך עכבר קל משקל ופד גדול.

מהניסיון שלי עם הG500 אם אני צריך להרים אותו כי נגמר לי הפד זה פשוט לא נוח ויש ירידה בaim בגלל הדבר הזה.

בנוסף לזה החיישן של הG500 הוא הAvago S9500 שלא מתפקד מושלם על פדי בד ומגיע לnegative accel מהר מידי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה מדבר שטויות הDPI בעכבר הוא אחד הדברים הכי חשובים שיש

מה אתה מזבל את המוח על עכבר הG500 שברשותך ?

יש עכברים טובים ממנו לגיימרים אמיתיים ואל תדבר איתי על עלות תועלת כי המחיר לא מהווה בעיה .

יש מלא אלחוטיים של רזר שלא הזכרת . הנגה שלהם אוכל את העכבר שלך כמו חתול ! מכל בחינה

ושלא נדבר על הדגמים המשוכליים שלו ועל עוד סדרות

זה שהוא עולה מאתיים שקל יותר זה משהו אחר

ביקורת שכבר מראש ידעתי את סופה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

מה אתה מדבר שטויות הDPI בעכבר הוא אחד הדברים הכי חשובים שיש

מה אתה מזבל את המוח על עכבר הG500 שברשותך ?

יש עכברים טובים ממנו לגיימרים אמיתיים ואל תדבר איתי על עלות תועלת כי המחיר לא מהווה בעיה .

יש מלא אלחוטיים של רזר שלא הזכרת . הנגה שלהם אוכל את העכבר שלך כמו חתול ! מכל בחינה

ושלא נדבר על הדגמים המשוכליים שלו ועל עוד סדרות

זה שהוא עולה מאתיים שקל יותר זה משהו אחר

ביקורת שכבר מראש ידעתי את סופה .

לא מבין את השטות הזאת בכלל... אתה יכול ללכת לקנות עכבר יותר טוב מ G500 אבל למה לקחת את המדריך הזה כל כך באופן אישי..

יש לך איזה עניין אישי עם העבר שלו שאתה מתעצבן כל כך ???

פותח הת'רד תודה רבה על ההשקעה בהחלט אפשר ללמוד מנסיון של שנים את הטעויות ואת היתרונות.

אם זאת (אישית) אני חושב זה משתנה בהתאם מגיימר לגיימר , מכיוון שעניין המשקולות לדוגמא זה עניין של נוחות ולא בהכרח תמיד עניין של דיוק מירבי.

מעבר לזה נהניתי לקרוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...