נמאס לי מהחרדים! - עמוד 19 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נמאס לי מהחרדים!

Born2Kill

Recommended Posts

לא נכון. יש אדם ששואל באמת בשביל להבין. ויש אדם שסתם שואל ומראש אומר לעצמו כל מה שהוא יסביר לי ממלא לא יקבל.

בכל אופן אני לא ישקיע מעצמי לשווא -החבר'ה האחרונים שהגיבו כאן כבר ידועים לי ומאוד קשה לי עם כל הצחוקים מסביב -פשוט בושה לאנשים האלה.

בתכלס מה איכפת לי מה אדם עושה בחיין. הכל כאן זה עניין של ידע -ולמה לא לדעת.

היום יש אינטרנט אפשר לבדוק הכל דרכו לא צריך לשאול דתי (לא כל אחד יודע בדיוק את הפרטים )אפשר ישר לקבל או לראות רב שזה ההכי מדוייק שאפשר.

בכל אופן על החשמל:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=520859.50

עניין של נייר טואלט כבר מוסבר בקצרה בלינק כאן

http://www.shoresh.org.il/spages/shut/cutting%20paper%20in%20shabes.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 577
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא נכון. יש אדם ששואל באמת בשביל להבין. ויש אדם שסתם שואל ומראש אומר לעצמו כל מה שהוא יסביר לי ממלא לא יקבל.

זה לא נכון.. אם תצליח לשכנע אותי שאלוהים בכבודו ובעצמו טוען שאסור לחתוך נייר טואלט בשבת - אני בהחלט אשקול את הסיטואציה מחדש בפעם הבאה שאני אתקל בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתורה ה' אמר למשה איך לבנות את המשכן ובבניה היו 39 מלאכות ואחת מהן שהיו חותכים את היריעות במידה שוה(ונייר טואלט בחיתוכו בקווים המסומנים עובר על מלאכת אחת של המשכן שהיא 'מלאכת מחתך' )ובסוף ה' אמר למשה שכל בניית המשכן אינה דוחה שבת ומכאן למדים שכל אותן 39 מלאכות אסורות בשבת ,בנוסף לכך המשנה (תושב"ע) אומרת בפירוש את 39 המלאכות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצאות אותם "קווי חיתוך" בנייר הטואלט דווקא נראים כמו אחלה Workaround ל"מלאכת מחתך".

אני משער שאם אני אגיע אליך עם מגש פיצה בשבת (שהוכן ביום חול, כמובן), ותבחין בכך שהחפשן במסעדה לא עבר עם הרולר וביצע חיתוכים נורמליים בפיצה, אתה פשוט תמתין למוצ"ש בכדי לאכול אותה (או יותר טוב, פשוט תצפה בי בולס את כל הפיצה ולא משאיר לך דבר)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מגיע בשבת (ברגל אני מניח) עם פיצה שהוכנה יום לפני? עזוב חיתוך לא חיתוך, מלאכה לא מלאכה, גם אני הייתי מעיף אותך ואת הפיצה הקרה שלך.. זאת באמת תועבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצאות אותם "קווי חיתוך" בנייר הטואלט דווקא נראים כמו אחלה Workaround ל"מלאכת מחתך".

אני משער שאם אני אגיע אליך עם מגש פיצה בשבת (שהוכן ביום חול, כמובן), ותבחין בכך שהחפשן במסעדה לא עבר עם הרולר וביצע חיתוכים נורמליים בפיצה, אתה פשוט תמתין למוצ"ש בכדי לאכול אותה (או יותר טוב, פשוט תצפה בי בולס את כל הפיצה ולא משאיר לך דבר)?

:xyxthumbs: אתה מותק .אין 'מלאכת מחתך' באוכלים .

אגב דדי נשמע די רעב .. מגיע לו גם איזה משולש ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין 'מלאכת מחתך' באוכלים

אני לא מסתלבט, אני סתם מנסה לחפש הגיון בדרך צינית ומעוותת במקצת. נייר טואלט pre-cut אסור לחתוך, לפרוס לחם או לחתוך פיצה עם סכין - מותר. וכן, הבנתי שיש 39 מלאכות שהוגדרו כברירת-מחדל לפני kz שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפילו לא למדת את יסוד המלאכות האסורות ... ( היא המלאכה שבעזרתה ניתן ליצור מחומרים שונים - בתים, כלים, בגדים וכיוצא בהם. שאם רוצים לעשות בגד מעור, צריך לחתוך תחילה את העור במידה המתאימה לכך. ואם רוצים לבנות בית, צריך לחתוך תחילה אבנים, ברזלים וקרשים במידה המתאימה. ואם רוצים לעשות חלון, צריך לחתוך את הזכוכית במידה המתאימה. זה הכלל, כל החותך בשבת דבר במידה מסוימת, עובר באיסור תורה של 'מחתך' ). אדם שקצת איכפת לו לדעת שואל בלי שום ליצנות . בכל אופן מהמקרה של בית שמש גלשנו להלכות שבת. מי שרוצה לדעת יש לאן לפנות בעידן האיטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, רוני, אתה עדיין לא מבין, למרות עשרות הפעמים שאנשים שונים פה בפורום הסבירו לך - זה לא שמישהו כאן מתעניין בדקדוקי ההלכה מהסוג הנ"ל, מה שאנשים שואלים זה למה מישהו בכלל מתעניין בדקדוקים שכאלו. בכל פעם ששואלים אותך "למי אכפת האם חיתוך פיצה או נייר טואלט היא עבודה או לא? למה צריכות בכלל להיות תקנות שכאלה?", אתה בא ומסביר על התקנות עצמן (באדיקות ראוייה לציון) מבלי להבין בכלל את השאלה. כנראה שבעצם אין לך תשובה - פשוט קיבלת על עצמך שככה צריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...