נמאס לי מהחרדים! - עמוד 17 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נמאס לי מהחרדים!

Born2Kill

Recommended Posts

התורה אסרה 'מלאכה' (המוגדרים מתוך 39 מלאכות האסורות בשבת ) . מה קשור עבודה של קושי.

ושמרו בני- את-השבת לעשות את-השבת לדרתם ברית עולם : ביני ובין בני אות היא לעולם כי-ששת ימים עשה יהוה את-השמים ואת-הארץ וביום השביעי שבת וינפש" שמות לא .דהיינו נשלמה יצירת חוקי הטבע, ומאז העולם ממשיך להתנהל על פי חוקי הטבע שנקבעו בתהליך הבריאה

ולכן כמו שה' יצר יצירה אלוהית בששת ימי בראשית ושבת (הפסיק) מהיצירה בשבת בראשית, כך אנחנו יוצרים יצירה אנושית בששת ימי המעשה ושובתים ממנה בשבת.

לכן, למשל, הבערה אסורה גם אם היא קלה לביצוע כמו הדלקת נר מנר. שהרי לא הקושי במלאכה הוא האוסר אלא עצם היותה מלאכת יצירה

אגב בעניין של גביעים הרוב מתיר אבל יש כאלה שמחמירים כדעת הרב אלישיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 577
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ra3di1ohmdow.jpgra3di1ohmdow.jpgb6e0e920896c17ee10393560083fcda9.jpg

תביטו בסמן המופיע במרכז התמונה ותגלו לפתע שכל העיגולים מסביב נעלמים.. (ממש להתמקד כמה שניות בלי להסתכל לצדדים )

אגואיזם' - 'אנוכיות' . בשעת מחלוקת, בני אדם, שוכחים את הסובבים אותם ומתרכזים רק בטובתם הבלעדית, פעמים הם שוכחים את הקרובים אליהם ביותר, את אחיהם במאבק על ירושה, את ילדיהם במאבק על מזונות וכן הלאה.

מדוע הם מתעלמים מדעותיהם של הסובבים אותם, של אחיהם. מדוע הם מביטים רק על עצמם וכופים את דעתם על כולי עלמא( מיוחס לכל אדם וציבור )? ותחשבו על זה.

לילה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכן, למשל, הבערה אסורה גם אם היא קלה לביצוע כמו הדלקת נר מנר. שהרי לא הקושי במלאכה הוא האוסר אלא עצם היותה מלאכת יצירה

אגב בעניין של גביעים הרוב מתיר אבל יש כאלה שמחמירים כדעת הרב אלישיב.

וחיתוך של נייר טואלט זאת גם "מלאכת יצירה" ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ra3di1ohmdow.jpgra3di1ohmdow.jpgתביטו בסמן המופיע במרכז התמונה ותגלו לפתע שכל העיגולים מסביב נעלמים.. (ממש להתמקד כמה שניות בלי להסתכל לצדדים )

יא מניאק הם לא נעלמו, הם הפכו לירוקים ומופיעים בכל מקום.

כפיה דתית!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Milford Cubicle

אכן זה נכנס ל39 מלאכות האסורות בשבת. אגב קשה למצוא בעידן האיטרנט?

http://www.shoresh.org.il/spages/shut/cutting%20paper%20in%20shabes.htm

יא מניאק הם לא נעלמו, הם הפכו לירוקים ומופיעים בכל מקום.

כפיה דתית!

זאת כבר בעיה לפסיכולוג ואני מקווה שלא פסיכיאטר ;D .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם באמת לא נעלמו ובזבזת לי עוד כמה שניות מהחיים.

למה שונאים אותנו ברחבי העולם? בגלל הדתיים. העולם מתחרפן, קצב הילודה של ערבים הוא מטורף (ועזבו אותי כבר מפוליטקלי קורקט זה לא האסלם אלים זה הם אלימים בטבע שלהם) לאט, לאט יש רק אומה ערבית אחת וכיסי כח קטנים של לבנים, השמאל תופס את ההנהגה ומוכר את המדינה לאותם מהגרים "מסכנים".

לא מספיק שיש לנו אויבים מכל עבר, לא מספיק שהדיעה העולמית ברובה נעה על סקאלה של חוסר אכפתיות - שנאה עמוקה, יש לנו גם את הדתיים האלה.

רוני תסביר לי בבבקשה בשפה שלך בלי קישורים לכל מיני אתרי דת למה אני צריך לכלכל את הדתיים? יש סיבה? מצידי שלא יקראו תורה. אדם יכול להיות ירא שמיים ומאמין וגם לעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שלא הצליח -יצליח. תתמקדו ממש על הנקודה השחורה באמצע כמה שניות.

אנטישמיות בעולם אינה בגלל דתים כיוון שכל מה שהיהודים עשו תמיד היא היית קיימת. בכל אופן אין לי כוח להכנס לזה כי זה כבר יכנס לדיון אחר ואני כבר לא מעוניין (מחר יום חדש ותן לי שקט לחזור לעבודה ) .

אתה לא מכלכל את הדתיים כיוון שגם הם עובדים . כספי קופת המדינה מתחלקת בין כולם (אפילו ערבי )כל אזרח הוא שווה זכויות וגם בלוד אל אף כל הפשיעה וחוסר התעסוקה שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Milford Cubicle

אכן זה נכנס ל39 מלאכות האסורות בשבת. אגב קשה למצוא בעידן האיטרנט?

http://www.shoresh.org.il/spages/shut/cutting%20paper%20in%20shabes.htm

אני יודע שזה נכנס, השאלה שלי היתה יותר בגדר "WTF למה".

מה בדיוק זה "יוצר" ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...