נמאס לי מהחרדים! - עמוד 14 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נמאס לי מהחרדים!

Born2Kill

Recommended Posts

לפותח הפוסט- די נמאס לי ממתלוננים!

תסלח לי שלא קראתי הכל, ולא צפיתי בסרטון, פשוט כי בזמן הזה יכולתי לעבור מדרכה 8 פעמים, ולזרוק אבנים על 5 מכוניות שוברות שבת...

אבל אולי מספיק?!

יש מספיק פורומים, ומספיק *יון מוח בנושא בכל מקום, יותר מידי.. מה גם בלי פרופורציות, סתם בקטע של "עלייהום"...

זה לא חוכמה לבוא ולהצית את כולם סתם ככה..

ברור שיש חברה שלצערנו חובשים כיפה ומתהנגים כמו חיות- אז יבוא אחד כמוך ועוד 1000 כמוך ויתלוננו על כולם- אבל די!

כאילו שהחילוניים מתייחסים בכבוד לנשים?!

כבר עשרות שנים נשים מופלות לרעה מבחינת משכורות! :xyxthumbs:

כבר עשרות שנים נשים מופלות לרעה מבחינת קידום בעבודה! :xyxthumbs:

כבר עשרות שנים חילוניים מסתכלים על בחורות 90% מהזמן כעל חתיכת בשר יפה עם צי*י X2 + עוד משהו וגם זוג רגליים.. ומתייחסים אליהן בהתאם.. :xyxthumbs: :xyxthumbs:

ועוד הרבה דוגמאות, וכל זה בסדר נכון? :facepalm:

זהו שלא! :s07: :s07: :s07:

אז להגיד שהדתיים הם אלה שאחראים להדרת נשים? :screwy:

וואו- איזה יופי של מילה אגב...

לפני חודשיים 80% לא ידעו בטח מה שורש המילה LOL

עכשיו זה פשוט מגניב להשתמש במילה הזאת נכון? חחח...

וברוווווור שאין מה להתלונן על מדינה בכפייה דתית חחחחחחחחחחח

אחרת:

לא היית יכול לנסוע בשבת לשום מקום [חוץ ממקרה חירום]

לא היו שידורי טלביזיה\רדיו בשבת [מלבד חירום]

לא היה ממכר של אוכל לא כשר

כל העסקים [מלבד חירום] היו סגורים בשבת

מכנסי נשים ובגדים שחושפים יותר מאשר מסתירים היו מחוץ לחוק

חופי ים מעורבים לא היו קיימים

שאני אמשיך?

אם כבר- אז יש כפייה חילונית מתמשכת...

הרי ברור שרוב המדינה שם פס על הלכות, חשיבותן וכל ה"משוגעים" האלה שמתעקשים לשבות בשבת ורק להתפלל ללמוד לאכול ולישון...לא ככה?

בקיצור- נהנית מהפוסט שלך?

עוד ויכוח שלא נגמר על רקע שנאת השני שמתנצח פה בHWZ, וחבל...

חנוכה שמח לכולם :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 577
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מצטער על הדאבל-פוסטינג,אבל יש חומר קריטי שעלול לשנות קצת את אופי הדיון פה:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4167411,00.html

במיוחד שיגע אותי אמירתו של שלמה קוק:

"זה שאנשים צריכים להתפרנס וללמוד באקדמיה לצורכי פרנסה זה דבר אחד, וכל אחד יעשה שאלת רב - רוב הרבנים מתירים זאת בשעת הצורך"

מה הלאה? אצטרך לעשות שאלת רב אם מותר לי לאכול שעה ביום בשביל ללמוד תורה,ורוב הפוסקים יתירו לי את זה אבל רק בשעת הצורך ולכתחילה אסור לי?.

זה נהיה מגוכח מרגע לרגע,אני פשוט לא מצליח להבין מאיפה הם מביאים את השטויות האלה.

הרב אלישיב מנותק מהמציאות והוא גוזר על עצמו ועל החרדים כליון מוחלט אם הוא ימשיך בדרך הזו.

חבל,עד שנראה שסוף סוף יצאנו מהבעיה והחרדים מתחילים לעבור נורמליזצייה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהייתי ילד, נהגתי לרכב על אופניים עם חברים ביום כיפור, כמו הרבה ילדים חילונים אחרים (ואף אעז ואומר - רוב הילדים החילונים). באחת השנים יצא לי לעבור בכביש הגובל בשכונת שעריה בפ"ת - אזור שמאוכלס ברובו בדתיים עד ש"סניקים, ממש לא חסידות גור או הסיקריקים. לא נכנסתי לשכונה עצמה אפילו, אבל זה היה הכביש היחיד באזור שאפשר לי להגיע לכפר מעש לשם רצינו, אני וחברי, להגיע. כשעברנו ליד הבניין היחיד ברחוב שליידו נראו סימני חיים כלשהם, הושלך לעברי מטאטא (שהחטיא). הזורק היה ילד בגילי - כבן 12.

כמובן שזה היה לפני שנים, אבל תגידו לי משהו - הילד ההוא עשה זאת על דעת עצמו, או בהשפעת קיצונים כלשהם? או שזה הרושם שהוא קיבל בסביבתו הממש לא קיצונית, לפיו מותר ואף צריך לפגוע במי שעובר על חוקי הדת, לפחות כשמדובר בחוקים עקרוניים וחשובים?

כמובן מדובר בסה"כ בדוגמה יחידה שלא מעידה על הכלל, אבל מעניין אותי לדעת מאיפה אתם חושבים שזה הגיע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסור לפגוע. אין דבר כזה שמותר. אין באף מקום היתר, מי שמרים יד על חברו (עוד לא פגע בו ) כבר נקרא רשע .פשוט ההבלדות גורמת לאחרים להקצנה רבה יותר .. וכמובן שגם ילדים לא עושים כל דבר על פי חשיבה יסודית .

menas

מה שהבאת זאת לב הבעיה בין חרדים לחילונים . אני יכול להבין את הרב אלישיב שכוונתו שבגלל אותם מכללות וכו' יגרמו לציבור גדול ולעתיד משיכה רבה יותר ואז הגחלת החזקה של שימור התורה יפחת - ועל כך בכל דפי ההיסטוריה גדולי יעמדו על המשמר וגם עכשיו. מצד שני הרב לא אומר לא לעבוד או לא ללמוד (שכמובן מי שלא יכול לשבת וללמוד כל היום תורה ) הוא מדבר על הגל ועל כניסת חילוניות למשוך כמה שיותר מהציבור החרדי לדברים הללו.

מה עדיף? א' -ציבור חרדי גדול וגדל לומד מקצועות אקדמיה וכו'.. אך ברוחניות הוא פוחת.. (אין מה לעשות -זאת עובדה שאני מכיר בעיניים ) או ב'- ציבור חרדי לומד בישיבה/כולל ופחות באקדימה אבל מצב רוחניותו נשמרת. העדפה של החרדים זה סעיף ב'.

אבל.. אני אמתין לעוד עדכונים -כי כבר היה נמצא פסול (רק לפני שבוע ) של כל מיני עסקנים שהוציאו מיד הרב אלישיב אמרות לא מדויקות. הרב בעצמו כבר אינו כותב דבר ומדבר רבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני בתור ילד קטן חוויתי אלימות עקב הפשע החמור של לרכב על אופניים ביום כיפור - אבל השאלה היא, האם לא חוויתם אלימות מידי חילונים? או מסורתיים? או אשכנזים? או מזרחים? או צברים? או עולים חדשים?

כאב מאוד לראות את הסרטון על הילדה הקטנה שרואים שהיא באמת מפוחדת - במקרה שלה היא מפוחדת מחרדים - אני מכיר די והותר ילדים קטנים שמפחדים בגלל בריונים כאלה ואחרים, והם יכולים להוות חלק מהרבה קבוצות אתניות/דתיות כאלה ואחרות. אני מצטער, אבל אני פשוט לא רואה מתאם בין מידת הדתיות למידת האלימות.

קל לנו מאוד לומר "החרדים" כי הם כולם מאוד מאוד דומים מבחינה חיצונית, אבל זהו חטא לאמת - בדיוק כמו שרק דביל יכול לומר "הרוסים" על פעולות של כמה כנופויות בריונים רוסיות.

רוני:

אבל, אפשר להבין זאת גם מנקודת מבטם של החרדים, החשים כי העולם החילוני צר עליהם מכל פינה. אדם מניח רגלו מחוץ לגבול בני-ברק או שכונה חרדית ומיד צצים על דרכו אינספור מדוחים ומדיחים. אם מביטים על העולם מנקודת מבטם, קל להבין מדוע הם חשים כי עליהם לנקוט זהירות, לגדר את המחנה ולפסוע צעד-אחר-צעד, לאט-לאט, ולבדוק את עצמם בכל רגע. החרדים אינם אוהבים לדבר על זה ומרבים להפגין בטחון בצמיחת קהלם, אבל הם יודעים כי מתחת לפני השטח, באופן לא מוצהר, יש רבים העורקים מן המחנה. הא ראיה: שיעור המצביעים למפלגות החרדים האשכנזים לא השתנה מהותית מהבחירות הראשונות לכנסת ועד היום.

הקהילה החרדית לא תוכל לנצח לסגר על עצמה, כיוון שהקצבאות אותן היא מקבלת לא יהיו לנצח. החרדים עדיין יוכלו להיות עניים(חומרית) מבחירה, אך עשייה כזו על חשבון האזרחים היצרניים היא חטא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התירוץ שלו בא להראות מדוע רק במה שנגוע בו חרדי אז יש רעש והכללה? הרי בציבור הכללי כל יום קורים דברים פי כמה יותר גרועים ופי כמה ביותר אחוזים. אז מדוע שהיכן האחוזים הם פחותים יותר שם דווקא יש יותר פרוסם מודגש שם דווקא התקשורת מתאמצת וגם מביאה על הדרך דברםי הקרו בעבר רק בשביל יותר להתסיס ?

Judas Iscariot

חרדים כיום רובם עובדים (באמת שאין לי כוח להכנס לזה שוב ולהציג נתונים ) וזה רק גדל כולל למידה במכללות ואפילו כל מי שאני מכיר התגייס אחרי שהתחתן ..וזה בלי קשר למה שאני מכיר ..בכלליות על ידי החדשות בקיצר יש תהליך שהתחיל והוא מתקדם . השאלה של סוג עיסוק עבודה שחרדים בוחרים זה עניינם ולאף אחד אין זכות לומר לשני איפה לעבוד.

יש לשים לב שלא מדובר שלא צריך לעבוד או ללמוד:

מתוך קריאת הדברים, הדבר היחיד שמטריד את הרב אלישיב הוא "מסגרות מיוחדות לחרדים שיהיו תחת שליטתם המלאה וע"פ רוחם" קרי: הרב חושש שיש כאן מגמה להשתלט באמצעות הממסד על ההווי החרדי, על פי מה שהוא כותב"שמודיעים בגלוי שמטרתם בכל מגמות אלו לעשות שינוי הרוח והמהות של הציבור החרדי"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, רוני, אני לא חושב שאתה יודע על מה אתה מדבר, כי רואים, אבא שלי למד בחדר בשכונה מאוד מאוד דתית בירושליים

אתה יכול לדבר בכלל? אתה מכיר מקרוב את מערכת החינוך הזו? יש לך ילדים? הם לומדים שם?

אתה הלו לא יודע מה זה להיות הורה ולא יודע מה היא אותה מערכת חינוך, אתה יודע לדקלם את התירוצים הרגילים שלך

זה מיעוט וכל הבול שיט הרגיל שלך. אני לא קונה מה שאתה מוכר, ולו רק בגלל שאני מכיר את הנושא מאוד מאוד מקרוב,

אבל אתה הרי תמשיך לזרוע חול בעיניים של כולם פה, מזל שיש עוד כמה שרואים דרך המילים...

הבריא ההוא באוטו, הוא אומר לכם את האמת ברצוף, כן רוצים לא רוצים, תהיה פה מדינה דתית בסוף, ולו רק בגלל הדמוגרפיה,

מלא ערבים ודוסים, אני חושב שזה באמת הזמן להיסתלק מפה...

אולי שכחתם אבל אני פה להזכיר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, רוני, אני לא חושב שאתה יודע על מה אתה מדבר, כי רואים, אבא שלי למד בחדר בשכונה מאוד מאוד דתית בירושליים

אתה יכול לדבר בכלל? אתה מכיר מקרוב את מערכת החינוך הזו? יש לך ילדים? הם לומדים שם?

אתה הלו לא יודע מה זה להיות הורה ולא יודע מה היא אותה מערכת חינוך, אתה יודע לדקלם את התירוצים הרגילים שלך

זה מיעוט וכל הבול שיט הרגיל שלך. אני לא קונה מה שאתה מוכר, ולו רק בגלל שאני מכיר את הנושא מאוד מאוד מקרוב,

אבל אתה הרי תמשיך לזרוע חול בעיניים של כולם פה, מזל שיש עוד כמה שרואים דרך המילים...

הבריא ההוא באוטו, הוא אומר לכם את האמת ברצוף, כן רוצים לא רוצים, תהיה פה מדינה דתית בסוף, ולו רק בגלל הדמוגרפיה,

מלא ערבים ודוסים, אני חושב שזה באמת הזמן להיסתלק מפה...

רציתי להסכים עם מה שכתבת במודגש,קשה לי להאמין שמשהו מכחיש את זה,בהתחשב במצב הילודה אצל הדתיים ואצל החרדים.

עם השאר אני פחות מסכים.

אבל אני מסכים עם זה שאני גם חושב שרוני טועה בנקודה הזאת,אני אומנם לא מכיר את המספרים או את המערכת החינוך הזו מקרוב,אבל אני יודע שזה ברור שהרוב לא עובד,וכל הנתונים למיניהם לא מדוייקים כי הרבה עובדים בשחור וכ"ו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהבתי את זה... עוד דעה "חכמה" של רב

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4167411,00.html

הרב אלישיב: לא לחרדים בצבא ובאקדמיה מנהיג הציבור החרדי-ליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב, פירסם מודעה הקוראת לציבור החרדי שלא להצטרף למסגרות החרדיות בצבא או באקדמיה: "מטרתם לעשות שינוי ברוח ומהות הציבור החרדי, ולהחדיר כל מיני שאיפות אחרות"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: כל התגובה רק עלי באופן ממש אישי. אגב דווקא אני נשוי ויש לי 2 ילדים. ::)

איך היית מגיב, אם אותו חרדי היה יורק על הילדים שלך כי הם לבושים לא צנוע?

ואל תטעה, בהנתן ההזדמנות הוא יעשה את זה.

כי נורא חשוב לדעת מי יהודי יותר ומי פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כאן כמה חבר'ה (קיצונים לא פחות מבית שמש )שרק מחפשים אותי בפינה אל אף שהצגתי את עמדתי (שאינה שונה מ100 אחוז מכאן ) בנושא היריקה או כל קיצוני באשר הוא.

רציתי להסכים עם מה שכתבת במודגש,קשה לי להאמין שמשהו מכחיש את זה,בהתחשב במצב הילודה אצל הדתיים ואצל החרדים.

רק שזה היה נראה מהקיצוני שהרוב יהיה דתי אבל כמותו -כאן זה שקר.

עם השאר אני פחות מסכים.

אבל אני מסכים עם זה שאני גם חושב שרוני טועה בנקודה הזאת,אני אומנם לא מכיר את המספרים או את המערכת החינוך הזו מקרוב,אבל אני יודע שזה ברור שהרוב לא עובד,וכל הנתונים למיניהם לא מדוייקים כי הרבה עובדים בשחור וכ"ו.

הנותנים נבדקו ללא עבודה בשחור ועדיין יש רוב ,אם אציג סיקור לדבר מטעם גוף לא דתי - תקבל?

והעניין של עבודה בשחור זה שעוד יותר יש עיסוק עבודה במגזר החרדי, מה זה אמור? שכן ברצונם לעבוד ,בלי קשר שזה בשחור שזאת בעיה אחרת שצריך לפתור כמו בחברה הכללית שיש גם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה טוקבק מעניין:

שאלה לרב: ומה עם הלכה לאסור על נשים לאכול בננה ומלפפון שהרי עלולים הם להסיט מחשבתו של אדם ולהוביל אותו לחטא. מטיפים מוסלמים כבר עלו על התופעה והרבנים הקיצונים מדשדשים אחריהם, אולי יש להעמיד את אלוהים למשפט מדוע יצר בננות ומלפפונים בדמות איבר מין .

כשדבורה הנביאה זימרה ויצאה במחול עם נערותיה הן הלכו ראשונות ולא נדחקו לשום פינה. בנות בתורת ציונו בתנ"ך על פועליהן ולא הוסתרו מן העין. הקיצוניות היא עבודה זרה ואין מקומה בקרב . האישה היא בת מלכות שמיים וכבת מלכות על פני האדמה היא המחנכת ולה שיקול הדעת להבחין בין טוב לרע ולא המן הזכרי שנועד רק להתרבות ולכלכל את המשפחה הוא שיקבע עבורה כאילו הייתה חפץ בידו. ראו איך הפכתם את הקערה. אלוהים ציווה על האדם לדאוג לפרנסת המשפחה והפכתם את נשותיכם לעבד שידאג לפרנסה ולמשפחותיכם ולכל צרכיכם ואטמתם את ליבכם ואת נפשכם. בית משפט של מעלה מחכה לכם ותיצטרכו לתקן את מעשיכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה לרב: ומה עם הלכה לאסור על נשים לאכול בננה ומלפפון שהרי עלולים הם להסיט מחשבתו של אדם ולהוביל אותו לחטא. מטיפים מוסלמים כבר עלו על התופעה והרבנים הקיצונים מדשדשים אחריהם, אולי יש להעמיד את אלוהים למשפט מדוע יצר בננות ומלפפונים בדמות איבר מין .

@שוט - קחו סכין ומזלג, גברות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...