נמאס לי מהחרדים! - עמוד 13 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נמאס לי מהחרדים!

Born2Kill

Recommended Posts

שימו לב טוב טוב מה הילד בסרטון השני אומר לירון לונדון, אבא שלו לא מתקן אותו כי זה הראש, אבל גוי הוא לא בן אדם,

זו הדוקטרינה והמנטאליות שיש פה. זה לא קומץ זה כולם.

אם המלחמה תיהיה באי דיוקים אין אלא מלחמה קצרה :silly: ...

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=374350.msg4234759#msg4234759

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 577
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

גם סטלין וגם היטלר היו אם הידיאלוגיה קיצונית שלהם. (אם הגרמני נקי ותהור- גזע הנבחר וכו'..) או בכלל לא שמעתי על מלחמה אחת שלא התנהלה בשם הדת כל שהוא... אולי חוץ מי בודיסתים.

שכחת את רוסיה וגרמניה הביאו אסונות הגדולים בהיסטוריה ( רצחו עשרות מיליוני אנשים בתוך שנים ספורות ) וזה ללא דת .

הנקודה... היא - לא כמעט, אלא כל, כל מעשי הזוועה בהיסטוריה באו מכיוון אנושי, ביצעו אותם בני אדם. בני אדם ביצעו אותם מתוך תאוות והשחתה. למי ייחסו אותם? כל דור לפי מה שהיה מקובל, בימי קדם בשם האלילים, בימי הדתות המונותואיסטיות בשם האלהים, ובעת החדשה בשם אידיאלים. לא רק השואה בוצעה בשם אידיאלים, אלא גם הדיכוי הרוסי והרציחות ההמוניות של סטלין, הדיכוי בסין, וכו' וכו'. הרוע שייך לבן האדם והוא צריך להתגבר עליו, וזה שבכל דור מייחסים את הרוע למשהו אחר אינו מלמד כלל על מקורו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכחת את רוסיה וגרמניה הביאו אסונות הגדולים בהיסטוריה ( רצחו עשרות מיליוני אנשים בתוך שנים ספורות ) וזה ללא דת .

הנקודה... היא - לא כמעט, אלא כל, כל מעשי הזוועה בהיסטוריה באו מכיוון אנושי, ביצעו אותם בני אדם. בני אדם ביצעו אותם מתוך תאוות והשחתה. למי ייחסו אותם? כל דור לפי מה שהיה מקובל, בימי קדם בשם האלילים, בימי הדתות המונותואיסטיות בשם האלהים, ובעת החדשה בשם אידיאלים. לא רק השואה בוצעה בשם אידיאלים, אלא גם הדיכוי הרוסי והרציחות ההמוניות של סטלין, הדיכוי בסין, וכו' וכו'. הרוע שייך לבן האדם והוא צריך להתגבר עליו, וזה שבכל דור מייחסים את הרוע למשהו אחר אינו מלמד כלל על מקורו.

אתה צודק, אולי לא דייקתי מספיק. דעתי צריך לפעול נגד כל קבוצה קיצונית עוד שהיא בחיתולים לשם שמירת הדימוקרטיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היטלר קיבל חינוך דתי אדוק. סטאלין הפך את מעמדו למעמד אל, פשוט החליף דת נוצרית בקומוניזם.

ה- state of mind הוא דומה. הבובות משתנות.

חוץ מזה, הם ממש לא מעניינים אותי כשגודלים לי חוליגנים דתיים מתחת לאף ואני לא אמור לפצות על זה פה.

מבחינתי, למגר את התופעה בכל צורה, כולל הכללות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההגדרה של "דת" במובן המקובל דורשת אלוהות אבסטרקטית כלשהו, אבל בפועל, כדי שקבוצת אנשים תנהג ככת דתית מספיק שהם

א) יחזיקו יחדיו ברעיון משותף כלשהו, הזהה בין כולם, שמהווה מבחינתם את מרכז ההוויה והדבר החשוב ביותר בעולמם,

ב) יתייחסו לרעיון הזה כדוגמה (Dogma) בלתי ניתנת לערעור או לפרשנות שונה משלהם, תוך הוראתו (לעיתים בכפייה ממש) לדור ההמשך,

ג) ייחסו לרעיון חשיבות נעלה יותר מאשר חיי אדם (או לכל הפחות שלומו, רווחתו או אושרו), בטח ובטח כשמדובר בחיי אדם של אחרים.

ברגע ששלושת התנאים הללו מתקיימים, הקבוצה תנהג ככת דתית על כל הנזק הנובע מכך, במידה זו או אחרת, ואין זה משנה האם הרעיון הזה הוא "אלוהים", "אללה", "ישו", "קומוניזם" או "שלום".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שיש רבים המשתמשים בשם דת רק כאשר מאמינה מאמינים באלוקים . ואז מקשרים את כל הרע בדת שהיא בעצם אלוקים.

בקיצר כשיש לבני-אדם כוח לא משנה איך הם מגדרים את עצמם מפסיק טיפת שחיתות בשביל לבצע כל רוע- ועל זה האדם צריך להתגבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

די נדיר שאני מסכים אתך. עם זאת, חשוב לזכור ש"בשביל שהרוע ישגשג, מספיק שאנשים טובים לא יעשו דבר". האנשים הטובים הללו הם גם אני וגם אתה, לצורך העניין... החילונים, בכך שהם מאפשרים בכל בחירות ייצוג חרדי החורג מכוחם הדמוגרפי, והדתיים\חרדים המתונים, בכך שהם פוטרים את הגורמים הבעייתיים כ"מיעוט זניח", בעוד שלא שמעתי אפילו על חרדי אחד ויחיד שתלש מודעות הקוראות לאפלייה או לגזענות, או שתלה מודעות הפוכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כבר לא נדיר.

יש מיעוט קיצוני שעושה מה שבא לו (ולשום רב לא יקשיבו רק לרב סמל דנינו :D ) כולל אלימות וכפייה על אחרים באיזור ציבורי.

לרבים אין בעיה שיעשו זאת לעצמם אבל לא על אחרים -זאת נקודה ברורה.

מצד שני יש בציבור החרדי וגם לרוב החסידי התבלדות שזה שכונות מגורים רק לעצמם ואז נוצר חיכוך בין תושבי המקום שהנם חילונים -זאת בעיה אחרת שעליה צריך כבר לנהל שיח ולראות מה עושים כי ככול שעובר הזמן אולי ישפך על הדרך גם דם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצד שני יש בציבור החרדי וגם לרוב החסידי התבלדות שזה שכונות מגורים רק לעצמם ואז נוצר חיכוך בין תושבי המקום שהנם חילונים -זאת בעיה אחרת שעליה צריך כבר לנהל שיח ולראות מה עושים כי ככול שעובר הזמן אולי ישפך על הדרך גם דם .

טוב שאתה מתאמן בBATTLEFIELD.

כשיגיע הרגע לשפוך דם לפחות יהיה לחרדים חייל אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

די נדיר שאני מסכים אתך. עם זאת, חשוב לזכור ש"בשביל שהרוע ישגשג, מספיק שאנשים טובים לא יעשו דבר". האנשים הטובים הללו הם גם אני וגם אתה, לצורך העניין... החילונים, בכך שהם מאפשרים בכל בחירות ייצוג חרדי החורג מכוחם הדמוגרפי, והדתיים\חרדים המתונים, בכך שהם פוטרים את הגורמים הבעייתיים כ"מיעוט זניח", בעוד שלא שמעתי אפילו על חרדי אחד ויחיד שתלש מודעות הקוראות לאפלייה או לגזענות, או שתלה מודעות הפוכות.

שמעת על חילוני שתלש מודעות כאלו?.

הסיבה למה אי אפשר לקרוע את המודעות הללו בגלל שהם משתמשים בשיטה בת כמה מאות שנים-תולים את הפשקווילים 5 דקות לפני כניסת שבת ואז אסור לתלוש אותם.

עוד משהו:שמעת על חילוני אחד שתלש מודעות של השמאל נגד חיילי צה"ל?.

מה שאני מנסה להגיד במשך ה5 דפים האחרונים זה שהחרדים לא אשמים במה שהקיצונים עושים והם לא יכולים לעצור אותם.

מי שיכול לעצור אותם זה המשטרה וחקיקה בכנסת,אין שום מקום למעורבות אזרחית בפשיעה מעבר לקריאה למשטרה. רק חסר לנו שכל מי שיראה שלט/מודעה שלא מתאימה לו יתלוש אותה וכל מי שראה קיצוני ירביץ לו ויפזר את ההפגנה בכוחות עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב שאתה מתאמן בBATTLEFIELD.

כשיגיע הרגע לשפוך דם לפחות יהיה לחרדים חייל אחד.

אני מאמין שאתה גם מתאמן בBATTLEFIELD.

ברגע שיגיע הזמן,אני בטוח שתשמח לשפוך דם של חרדים,לפי התגובות שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

לא נראה לי שהוא משחק BF ואם כן בטח לא יהיה קשה לנצחו :cool2: .

Art Tatum

אתה מחפש דם , לך אתה תריב עם הקיצוני בבית שמש כי שנכם אותו דבר :hat: .צריך לנהוג הפוךעל ידי דרך מציעת שלום לכולם ...וזה רק שיח . אגב לא כל חרדי /דתי הוא באותה דעה של "חברו" לקבוצה.

אני מתגורר בעיר ששמה אלעד ,עכשיו באיזורים ממש חרדים ובכלל חסידים (יש כמובן ועדת כניסה ) לא ניתן למשל לי להתגורר שם כי שירים מפרעים לשכנים וכו'.. זאת התבלדות ונוצר ממש בעיה במקומות שמתגוררים חילונים וחרדים .

עם כל זה כמובן שבעירי יש הרבה מקומות מעורבים שזה חרדים שאינם עושים בעיות לאיך שאתה מתנהג בבתך ולמראך אם הוא לא מספיק "חרדי" .

בקיצר.. שיח שיח ולא אלימות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד משהו:שמעת על חילוני אחד שתלש מודעות של השמאל נגד חיילי צה"ל?.

כן, אני. ולא פעם אחת.... ואם לא שמת לב, אני גם טורח להתבטא בכל פורום אפשרי נגד אותו שמאל קיצוני, בהבדל לשתיקה הרועמת שרואים לעיתים קרובות בקרב הציבור החרדי הרחב. מצד שני, אני ממש לא איש שמאל אז האנלוגיה בעייתית.

ואני עדיין לא מסכים עם הטענה שתומכי אותם קיצונים הם מיעוט זניח. הספיק לי לקרוא כמה מקטעים מעיתונים כגון "יתד נאמן" שלמיטב ידיעתי זוכים לתפוצה רחבה יחסית, או לראות מודעות התלויות על תחנות אוטובוס לא במאה שערים כי אם ברמת גן ופתח תקווה, כדי להבין שאולי אלה הזורקים אבנים על שוטרים או היורקים על בחורות "לא צנועות" הם מיעוט, אבל אלה שחושבים שזה בסדר ולו בנסיבות מסויימות הם ממש לא מיעוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש לא.. ברור שאין תמיכה לאלימות ולקיצונים העושים זאת -זה אפילו דעת של חבריהם של הקיצונים שאינם נוקטים באלימות.

הבעיה היא כפי שציינתי קודם שיש גוש חרדי גדול באיזה מקום אז הוא מבדיל את עצמו ויש כפייה אבל מכאן להסכמה של אלימות -זה לא כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני. ולא פעם אחת.... ואם לא שמת לב, אני גם טורח להתבטא בכל פורום אפשרי נגד אותו שמאל קיצוני, בהבדל לשתיקה הרועמת שרואים לעיתים קרובות בקרב הציבור החרדי הרחב. מצד שני, אני ממש לא איש שמאל אז האנלוגיה בעייתית.

ואני עדיין לא מסכים עם הטענה שתומכי אותם קיצונים הם מיעוט זניח. הספיק לי לקרוא כמה מקטעים מעיתונים כגון "יתד נאמן" שלמיטב ידיעתי זוכים לתפוצה רחבה יחסית, או לראות מודעות התלויות על תחנות אוטובוס לא במאה שערים כי אם ברמת גן ופתח תקווה, כדי להבין שאולי אלה הזורקים אבנים על שוטרים או היורקים על בחורות "לא צנועות" הם מיעוט, אבל אלה שחושבים שזה בסדר ולו בנסיבות מסויימות הם ממש לא מיעוט.

שני דברים:

1)כמו שכתבתי פה קודם 3 פעמים... יש הבדל בין החמרה לבין כפייה/אלימות-הראשון לא צריך להדאיג אף אחד חוץ מהחרדים עצמם כי זה נוגע אך ורק להם. מהשני אתה צריך לחשוש.

2)כמעט בכל בית כנסת תמצא עלון של "ארץ שלנו",עיתון של הקיצונים של הדתיים לאומיים שספק עם 2% מהציבור הדתי-לאומי מסכימים איתו. זה לא מפריע לו להיות בתפוצה של כמעט כל בית כנסת אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...