נמאס לי מהחרדים! - עמוד 12 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נמאס לי מהחרדים!

Born2Kill

Recommended Posts

עוד פעם,אתה מבלבל בין 2 דברים:

יש את ההחמרות-איכפת לך שיהיה הכשר מהדרין מן המהדרין מן המהדרין או רחובות מופרדים לגמרי? מה זה מפריע לך? אתה לא רוצה-אל תלך ברחובות כאלה/תאכל במסעדות כאלה.

ויש את האלימות/כפייה-זה מנותק לגמרי מההחמרות (לדוגמא:כשכופים עליך שבת מהתורה וכשכופים עליך אוטובוס מופרד זה אותו דבר בשבילך).

פה יש כמה רבנים ש"מצדיקים" את זה.

כמות הרבנים היא 0.1% מכלל הרבנים,כמעט תמיד לדברם אין תוקף-אבל לצערינו יש בודדים מטורפים שלא מבינים מחייהם ששומעים להם (דוגמה-הספר תורת המלך).

זה מנותק לגמרי משאר הרבנים המחמירים (לדוגמא-יכולים לכפות עליך/להרביץ לך אם לא לשמור שבת,שזה מהתורה ומעשרת הדיברות).

תשים לב שאלימות/כפייה זה לא החמרה!

עכשיו,אתה טוען שרב שאומר לשמור שבת אשם בזה שכמה נערים חרדים ממאה שערים זורקים אבנים על מחללי שבת.

אתה מבין שפשוט אין שום קשר ביניהם? בדיוק ככה עם שאר הדברים.

מקווה שהבנת סוף סוף את הנקודה,בכ"מ-הסכמתי בכללי עם מה שכתבת בהודעה האחרונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 577
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לפי ההגיון שלכם (שלך ושל רוני), גם אין שום קשר בין התקפות של קיצונים מוסלמים כנגד "כופרים" (במאמר מוסגר כמובן אציין שלא ניתן להשוות את מעשי המוסלמים הקיצונים למעשי הקיצונים החרדים) לבין ה"הדרכה" שהם מקבלים במסגדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שיכול עליהם זאת המשטרה. לא נאמר שציבור החרדי ישתוק ממש הפך אבל הטיפול שבאמת יכול לעצור הוא כוח משטרתי (המשטרה פועלת קצת וזהו - ממקום שתכנס בהם ותיקח אותם לצד ) וזה בדיוק דעתי כאריה דרעי

http://www.kikarhashabat.co.il/%D7%90%D7%A8%D7%99%D7%94-%D7%93%D7%A8%D7%A2%D7%99-%D7%A0%D7%92%D7%93-%D7%A7%D7%95%D7%95%D7%99-%D7%94%D7%9E%D7%94%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9F-%D7%97%D7%99%D7%9C.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, אבל כתבתי בהמשך ההודעה. מי שבכל זאת יחליט לעשות את זה - שימות. לא הפסד כזה גדול לאנושות. להיפך.

יכול להיות שכן, רוב הסיכויים שלא. לא זה הנושא כאן( או שכן? ואם כן למה?), העניין הוא שאותו נרקומן בקריז יודע שאם

הוא נתפס הוא יושב על הכסא... היית רוצה להיות קורבן השוד שלו? אני לא.

ההנחה שלך מצחיקה. אתה טוען שאם מישהו יודע שעל ניסיון גניבה הוא ימות, אז במקום למנוע ממנו לגנוב זה יגרום לו לעשות טבח המוני. למה?

איזו סיבה יש לו לעשות את זה? הוא הרי לא רוצה למות.

יש לו שתי אפשרויות:

א. לא לגנוב, בשום שיטה, ולהישאר בחיים.

ב. לגנוב, לא משנה אם בצורה עדינה או ע"י RPG, ולמות.

למה שאדם רציונלי יבחר באפשרות השניה, בלי קשר ל"צורת העבודה" (פתק מול רובה) ?

ושוב - אם הוא לא רציונלי ויעדיף למות על פני לא לגנוב - אדרבה, עדיף שדבר כזה יעלם מעל פני האדמה.

לא, זה לא מה שטענתי, התכוונתי שבמידה והוא יתפס זה לא משנה. הנה האפשרויות:

1. לראות southpark או משהו..

2. לגנוב, בצורה משעממת:

א. להיתפס

ב. כסף

3. לגנוב סטייל GTA:

א. להיתפס

ב. כסף

אפשר לצייר את זה כעץ משחק, אבל שים לב ש:

1. אסטרטגיה 3, תמיד תהיה עדיפה על 2, תמיד.

2. ככל שאתה בוחר יותר פעמים ב2,3, הסיכוי שלך לצאת עם כסף (לא להתפס) קטן בקצב אקספוננציאלי (מספר קבוע בחזקת n :P ).

נו, זה כמו הטלת קוביה ברצף: ההסתברות לקבל רצף של ספרה כלשהי, פעם ראשונה זה 1/6 בפעם השניה 6*6\1 וכו..

זה למה בטווח הרחוק יהיו פחות גנבים.

3. אם אתה משחק פעם אחת יש לך סיכוי מאוד ריאלי לצאת עם כסף, אפקט הקזינו (רולטה רוסית?). זאת הסיבה שיהיו

גם תחת עונש מוות גנבים (פחות ) וכאלה שאין להם גבולות בזכות סעיף 1.

כשאני מתכוון רציונלי (והייתי כנראה צריך לכתוב את זה בהתחלה...) אני מתכוון לסטייל כלכלה\תורת המחשקים. כלומר מישהו שבחור באופן

עקבי את האפשרות ששווה לו הכי הרבה מבין כל האלטרנטיבות הזמינות. ולא אנשים לא תמיד רציונליים, אני לא רציונלי לפעמים, וגם אתה.

אם זה מעניין אותך, יש ענף שלם בכלכלה\פסיכולוגיה בשם prospect theory שמדבר על זה.

ואגב, שמעת על ה three strikes law בניו יורק? וחוקי הסמים בסינגפור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.*צונזר*/my/nxejmkyyjdw5.jpgnxejmkyyjdw5.jpgלא עקבתי אחרי הפוסט ואני גם לא מתכוון...

אבל הנה דוגמא קטנה אחת מיני אלפים שלא יראו אותה בחדשות ולא יעשו ממנה שום רעש...

האתר הוא SIZ ומשום מה הוא מצונזר ואיני מבין מדוע

http://www.*צונזר*/my/nxejmkyyjdw5.jpg

nxejmkyyjdw5.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עייפתי מוויכוחים חסרי טעם ודעת ומדברי הבל וריק שאין בהם שום ממש...

אני כבר מזמן מודע לבית המשוגעים וחולי הנפש בו אני נמצא ושמו כדור הארץ...

כל טוב וברכות מכל לבבי לכולם באשר שם...

בטל יידוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאשר המדינה מאפשרת ליחידים ולקהילות לעשות כרצונם בשטחם הפרטי, היא איננה מבוססת לא על "דברים בלי בסיס כמו קיום האל" ולא על דברים בעלי ביסוס כמו קיומו של .

היא פשוט מכירה בזכויות הפרטי וזכויות הקניין, ומאפשרת לך למממש אותן כרצונך. יש בבעלותך פאב שאתה רוצה לאפשר בו עישון? תפד'ל.

"להכריח" אוטובוסים ליסוע בשבת הופך אותם ל לא-כשרים ולכן שומרי מסורת(החל מדתיים ועד לחרדים) לא יוכלו להשתמש בהם - בדיוק כמו שלהכריח מסעדות להיות פתוחות בשבת הופך אותן ל לא-כשרות, גם אם עדיין שומרי מסורת לא יאכלו בהן בסופי שבוע.

במה שונה ענף המסעדנות מתחבורה? האם כיוון שמסעדות כשרות מבוססות על "דברים בלי בסיס כמו קיום האל", יש צורך בהכרחת כל בתי העסק להיות פתוחים גם בשבת?

שלא נדבר על כך שדווקא "יום מנוחה" הוא עיקרון כמעט-אוניברסלי(שכנראה הוגדל מעבר לכל פופורציה, אבל זה לא משנה כרגע).

אם הדרישה שלך היא שמשהו יבוצע בכפייה על ידי השלטון רק אם חקרו ומצאו שזה הדבר הכי טוב לחברה מבחינה כלכלית, פסיכולוגית וסוציולוגית וכו' - הרי שיש צורך עז להתנגד לתיקצוב הממשלתי(ולכן כפייה) של חינוך, תרבות ועוד שלל נושאים - האם בוצע "מחקר מעמיק" על ההשפעות של תיקצוב הבימה מכספי משלם המיסים לעומת תקצובה כמוסד פרטי? משום מה לא נראה שזה מטריד אף אחד יותר מדי.

דרך החיים שלהם לא מנותקת מהמציאות יותר משדרך החיים שלך מנותקת מהמציאות, אין לך את הכלים לקבוע זאת. אם-כל-חטאת הוא קיומה של "הקופה הציבורית" של מגזר או שדולה מבקשים ממנו עוד ועוד - עובדי נמלים, אנשי קבע, חרדים, אנשי פריפריה, אנשי מרכז, אומנים...

http://www.nrg.co.il/app/index.php?do=blog&encr_id=a28b07a102084d28785d2d933122ebb1&id=2962

אתה לא מבין מה אני מנסה להגיד. במקום לנסות אתה מפתח הסברים שמנסים להסביר שוב דברים ברורים. אני פשוט אפסיק להסביר את מה שרציתי

ואעשה את הדיון פשוט יותר: השאלה בהתחלה הייתה האם לאפשר לחרדים לפתוח שירותים משלהם מה שיפתור את בעיית הכשרות וכו. ואז מיקדת את זה בתחבורה ציבורית. התשובה הפשוטה שלי לתחבורה ציבורית נפרדת "כשרה" היא שהמדינה לא צריכה להתנגד לזה עקרונית אם חברת התחבורה הזאת תקיים את חוקי המדינה ובין השאר שאסור להפלות בין גברים לנשים (לא בזה שישבו מאחורה, לא בזה שהן לא תופענה על שלטי פרסומת בחברה הכשרה הזאת וכו). בכל מקרה המדינה לא צריכה לתקצב בשום דרך את החברה הזאת.

דרך חיים זה לא מה אוכלים בבוקר, באיזה משחק משחקים וכו. דרך חיים זה הדרך שבה אתה מקבל החלטות בנוגע לכל דבר בחיים שלך.

דרך החיים שלי לא מבוססת על עבודת אלילים. לא כל דבר שאני עושה הוא הגיוני, אבל אני לא מנהל את החיים שלי לפי סיפורים הזויים ולפי ישות שאין שום הוכחה ואין שום סיבה אפילו לחשוב שהיא קיימת.

לדוגמא: אני אתרום איברים. חרדי (לא כולם) לא יתרום כי הוא מחכה לתחיית המתים. תוצאה במציאות - אם כולם היו חרדים כל המחכים להשתלות ימותו.

עוד דוגמא: חרדי (לא כולם) מחנך את הילדים שלו לפי התנך והנגזרות שלו והילד לומד כל היום פרשנויות שמבוססות על סיפור דימיוני. הוא לא הולך לצבא כי הוא חושב שאם הוא יתפלל זה יגן על המדינה. חילוני (לא כולם) מחנכים את הילדים שלהם לפי תיאוריות שהוכחו במציאות, לחשיבה ביקורתית וכו. לכל הפחות הילדים נחשפים לדברים האלה. הוא הולך לצבא כי הוא מבין שלשבת ולהתפלל לא יעזור. תוצאה במציאות - אם כולם היו חרדים כמו שתיארתי מדינת הייתה מפסיקה להיות קיימת או הופכת למדינת עולם שלישי תוך לא הרבה זמן. לא היה הייטק, האויבים שלנו היום כובשים את המדינה וכו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר בטח הבנתם שאם מצנזרים בובה ו"מלבישים" שרוולים לבית, אין פלא שילדה בת 7 הופכת להיות אובייקט מיני. ואם אלה מ"המודיע" נחשבים מתונים, אז למה אלה בבית שמש נקראים "קיצונים"?

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4167125,00.html

הדרה כלל ארצית: תפו"א על נערה, מהדרין בערד

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4167045,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסירטון הראשון זה נטו התגרות.

פעם אחת ראיתי במציאות מכונית עוברת וטוסיק גברי חשוף :lol: .

אצלם הכול זה התגרות. נתפסים לכל שטות ומטילים את מרותם בכפייה.

זה דמות בשם פייבוש שקשורה לאירגוני צדקה חרדיים מחו"ל שכנראה לא ידעה באיזה פלנטה היא נוחתת.

http://www.holesinthenet.co.il/archives/34332

פה הם החליטו להיטפל לחנות ספרים כי היא מוכרת את כתביו של הרב קוק "הציוני". ארגון פשיעה האנשים האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב היטלר וסטלין היו ממש" דתים" .

גם סטלין וגם היטלר היו אם הידיאלוגיה קיצונית שלהם. (אם הגרמני נקי ותהור- גזע הנבחר וכו'..) או בכלל לא שמעתי על מלחמה אחת שלא התנהלה בשם הדת כל שהוא... אולי חוץ מי בודיסתים.

אין לי שום בעיה אם אנשי הדת ושילמדו ויגדלו בנושא, זו בחירה שלהם. יחד אם זאת אני ממש מתנגד לאותו קבוצה קיצונית כל שהיא!

אם לא לטפל באותם קבוצות בתחילת דרכם בסוף נקבל את סטלין והיטלר מחדש.

ושלא נדבר שאצל הדתיים דרך ארץ זה מעל הכל!! רק הם קצת שכחו.

צריך למדינה זו מנהיג חזק אשר לא מפחד לעשות דברים ולא מחפש את הואליציה לקדנציה נוספת!!!

משטרה מזמן לא עושה את התפקיד אשר בפקודות היסוד של הארגון זה. כנ"ל גם צה"ל. איך שני הגורמים אלו יכולים להיות מושפעים ממשחקים פוליטים.

ולבסוף, אני לא נגד שום תנועה או דת, אך אם ינסו להשפיל או להקפות אלי את מה שהם רוצים. התגובה שלי תהיה מאוד חריפה.

לא מאמין למערכת בטחון של המדינה...

משטרה = מחלקת גביע של המדינה כולל מערכת המשפט. יש לך כסף לשלם או אתה חלק מתנועה קיצונית כל שהיא תעשה מה שבא לך לראש. כי אתה בחסות כללכלית או קיצונית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...