נמאס לי מהחרדים! - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נמאס לי מהחרדים!

Born2Kill

Recommended Posts

נגיד שזה קורה,משהו היה מצדיק את הרב שכופה על חיילים?

כי לא מעט אנשים הצדיקו את המפקד,מישהו הצדיק רב שכופה על חיילים דברים? כמעט ולא תמצא.

אין לך מושג על מה אתה מדבר. פקודות הצבא מצדיקות את הרב שכופה על החיילים. לא ניתן להתווכח איתן ולא ניתן לערער עליהן. אם תכניס חמץ לבסיס צבאי בפסח, העונש שלך יהיה הרבה יותר חמור לעומת מה שקרה לחיילים שקמו בזמן שירת נשים.

זה שחרדים עוברים לגור בשכונה זה לא אשמתם שבאים גם קיצונים

זו אשמתם שהם לא עושים כלום נגד הקיצונים האלה. אגב, האם האתיופים בשכונה שלך יורקים על ילדות קטנות ברחוב?

מישהו אמר שאסור לנשים לשיר? האם החיילים ביקשו שהאישה לא תשיר? הם ביקשו לצאת,ואז הקצין החילוני כפה עליהם לשמוע ולעבור על דתם (ואני לא רוצה להיכנס לוויכוח ההלכתי האם זה מותר שירת נשים או לא-עצם זה שהם הלכו לפי הדעה המחמירה-צריך להניח כאילו זה שהם "עוברים על דתם").

הקצין החילוני כפה עליהם בדיוק מה שכל קצין צריך היה לכפות עליהם. הצבא הוא לא תוכנית כבקשתך, לא קמים ויוצאים באמצע טקס. גם אם אתה לא אוהב לשמוע נשים שרות (וזה, שוב, מעיד על כך שהבעיה היא אצלך ואין סיבה שתנסה לכופף את המערכת לטובתך). אם הדת שלהם אוסרת עליהם לשמוע נשים שרות - כל הזין להם. הם בצבא ולא בקייטנה ופקודות הצבא קודמות לכל. אם חיילים חילונים מכבדים את הפקודות שקובעות שכל חדר אוכל חייב להיות כשר למהדרין (גם חדר אוכל של גדוד דרוזי), גם חיילים דתיים יכולים לכבד פקודה לתת את הכבוד המינימלי לבנות ששרות בטקס.

אגב, אם הם ממש מתעקשים, הם יכולים לבקש לעמוד מול כיתת יורים, כמו שהרב שלהם ממליץ להם לעשות (כי מסתבר ששירת נשים זה ייהרג ובל יעבור, אז שייהרגו):

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4149764,00.html

לפי דעתך צריך להעיף מהצבא את כל הדרוזים,כי "הבורים האלה" לא מקלפים תפוחי אדמה בצה"ל בגלל אמונה (הבורית) שלהם שזה עלבון בשבילם.

באמת? ומי אתה חושב מקלף תפוחי אדמה בחדר האוכל של גדוד חרב? פיית השיניים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 577
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אין לך מושג על מה אתה מדבר. פקודות הצבא מצדיקות את הרב שכופה על החיילים. לא ניתן להתווכח איתן ולא ניתן לערער עליהן. אם תכניס חמץ לבסיס צבאי בפסח, העונש שלך יהיה הרבה יותר חמור לעומת מה שקרה לחיילים שקמו בזמן שירת נשים.

חמץ זה שונה,כיוון שמשרתים גם חיילים דתיים ואם אתה מכניס חמץ-אתה פוגע בהם בעקיפין (איסור "בל ימצא"),זה חלק מההתחשבות-בדיוק כמו חדר אוכל כשר למהדרין.

ואם נגיד שיש כפייה דתית בצבא (ולדעתי כמעט ואין) בפקודות וזה פסול מבחינתך. אם קצין יעשה כפייה חילונית בפקודות זה מותר מבחינתך?.

זו אשמתם שהם לא עושים כלום נגד הקיצונים האלה. אגב, האם האתיופים בשכונה שלך יורקים על ילדות קטנות ברחוב?

ברור,זו אשמתם של השחורים בארה"ב שחלק גדול מהאוכלוסייה שלהם מעורב בפשע. הרי כל השחורים האזרחים מחוייבים למנוע מהשחורים האחרים לעשות פשעים. עד שהשחורים לא ימגרו את כל הפשע,אני לא רוצה שהם יהיו בשכונה שלי.

האשמה של בנאדם אחד שבנאדם אחר עושה פשע כאשר הקשר היחיד ביניהם זה דת/צבע עור זו גזענות בצורה הכי נוראה שיש. זה מזכיר את התחלת ליל הבדולח-כי ברור שאם יהודי אחד עשה משהו נורא,כל היהודים אשמים,כי הם היו צריכים לעצור אותו.

האחראים היחידים למיגור הפשע זה המשטרה.

הקצין החילוני כפה עליהם בדיוק מה שכל קצין צריך היה לכפות עליהם. הצבא הוא לא תוכנית כבקשתך, לא קמים ויוצאים באמצע טקס. גם אם אתה לא אוהב לשמוע נשים שרות (וזה, שוב, מעיד על כך שהבעיה היא אצלך ואין סיבה שתנסה לכופף את המערכת לטובתך). אם הדת שלהם אוסרת עליהם לשמוע נשים שרות - כל הזין להם. הם בצבא ולא בקייטנה ופקודות הצבא קודמות לכל. אם חיילים חילונים מכבדים את הפקודות שקובעות שכל חדר אוכל חייב להיות כשר למהדרין (גם חדר אוכל של גדוד דרוזי), גם חיילים דתיים יכולים לכבד פקודה לתת את הכבוד המינימלי לבנות ששרות בטקס.

הערה קטנה- רק להקצין את זה קצת בשביל שתבין את הנקודה:

"אם החילונים מכבדים את הפקודות שקובעות שכל חדר אוכל חייב להיות כשר למהדרין,גם חיילים דתיים יכולים לכבד פקודה ולתת את הכבוד המינימלי לבנות שמתפשטות בטקס"

החיילים הדתיים לא ביקשו מהבנות לא להתפשט מול אנשים,רק לא לצפות בזה.

אגב, אם הם ממש מתעקשים, הם יכולים לבקש לעמוד מול כיתת יורים, כמו שהרב שלהם ממליץ להם לעשות (כי מסתבר ששירת נשים זה ייהרג ובל יעבור, אז שייהרגו):

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4149764,00.html

ברור,הצבא הוא לא תוכנית לבקשתך. אם "לא בא לך" לירות בילד ערבי בלי הצדקה,כל ה** עליך. בצבא הפקודות קודמות לכל. אין שום סיבה שתנסה לכופף את כל המערכת בגלל שהמוסר/דת (ולא,"תורת המלך" זה לא פסק הלכה סופי כמו שאולי גרמו לך לחשוב,ספק גדול מאוד מאוד אם זה בכלל דעה נחשבת בהלכה) שלך לא מרשה לך להרוג ילד ערבי בלי סיבה.

בקשר ללינק שאתה מביא כל הזמן-גם אני יכול לינקים של כל מני אנשים שאומרים שצריך להוציא להורג כל חייל שלא מקשיב לשירת נשים-האם הבאתי פה דעה של ציבור שלם או רק של בנאדם אחד,ככל הנראה קיצוני/פופוליסט?.

באמת? ומי אתה חושב מקלף תפוחי אדמה בחדר האוכל של גדוד חרב? פיית השיניים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור,זו אשמתם של השחורים בארה"ב שחלק גדול מהאוכלוסייה שלהם מעורב בפשע. הרי כל השחורים האזרחים מחוייבים למנוע מהשחורים האחרים לעשות פשעים. עד שהשחורים לא ימגרו את כל הפשע,אני לא רוצה שהם יהיו בשכונה שלי.

האשמה של בנאדם אחד שבנאדם אחר עושה פשע כאשר הקשר היחיד ביניהם זה דת/צבע עור זו גזענות בצורה הכי נוראה שיש. זה מזכיר את התחלת ליל הבדולח-כי ברור שאם יהודי אחד עשה משהו נורא,כל היהודים אשמים,כי הם היו צריכים לעצור אותו.

האחראים היחידים למיגור הפשע זה המשטרה.

זה לא פשע, זו פעילות דתית אלימה.

הסיבה, והמטרה שניהם מקבלים עידוד מהרבנים.

אם הרבנים מטיפים ומעודדים קיצוניות צניעותית, שיואילו בטובם להציב גבולות ברורים.

הרב שניצלזון פסק שיריקה וקריאות גנאי הם עבירה?

אז כנראה שזה לא...

העיקר הם מפיצים פצ'קווילים על כל פינה לגבי צניעות ודמוניזציה של הלא חרדים (כולל דתיים שמרנים), ואז פוסקים שאסור לחטט באף בשבת.

זאת הבעיה, שהרבנים החרדים כן אחראים להקצנות מסוג זה.

אומנם הם לא נתנו פקודה לפעול באלימות, אבל הם הבהירו טוב טוב את חומרת הכפירה והעלו אותה לדרגה חסרת פרופורציות.

שיואילו בטובם לומר לא רק שזה לא מועיל ליהדות שיש אלימות דתית.

את זה כל אחד יכול לומר.

שיגידו שבשום פנים ואופן אסור להתנהג כך, ושישוו את זה למשהו איום ונורא כמו שהם יודעים לעשות לגבי נושא הצניעות.

על פי המדרש של הרבנים אפשר להבין שידיים חשופות זה מינימום דרגת חומרה 9 (איפה שהוא ליד חילול קברים, כמה דרגות מעל אונס) ושקללות איומים ויריקות הם בדרגת חומרה אוי אוי אוי אין לזה קשר אלינו דברו איתם הם גורמים לנאצים להאשים אותנו שלא כצדק איה איה הקורבן האמיתי זה הצדיקים שנאלצים לראות זרועות נשים.

שמע אדוני אלוהינו, ככתוב בספר וינבח, אוי לעושה דברו כנגד, וינקום אלוהים את נקמתם, ויגרשם מארצם ומשכונותם, ויאמר אלוהים לאמור, אמור לו מי הוא שאומר לאמור, ויעשה בהם שפטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא פשע, זו פעילות דתית אלימה.

הסיבה, והמטרה שניהם מקבלים עידוד מהרבנים.

אם הרבנים מטיפים ומעודדים קיצוניות צניעותית, שיואילו בטובם להציב גבולות ברורים.

הרב שניצלזון פסק שיריקה וקריאות גנאי הם עבירה?

אז כנראה שזה לא...

העיקר הם מפיצים פצ'קווילים על כל פינה לגבי צניעות ודמוניזציה של הלא חרדים (כולל דתיים שמרנים), ואז פוסקים שאסור לחטט באף בשבת.

זאת הבעיה, שהרבנים החרדים כן אחראים להקצנות מסוג זה.

אומנם הם לא נתנו פקודה לפעול באלימות, אבל הם הבהירו טוב טוב את חומרת הכפירה והעלו אותה לדרגה חסרת פרופורציות.

שיואילו בטובם לומר לא רק שזה לא מועיל ליהדות שיש אלימות דתית.

את זה כל אחד יכול לומר.

שיגידו שבשום פנים ואופן אסור להתנהג כך, ושישוו את זה למשהו איום ונורא כמו שהם יודעים לעשות לגבי נושא הצניעות.

על פי המדרש של הרבנים אפשר להבין שידיים חשופות זה מינימום דרגת חומרה 9 (איפה שהוא ליד חילול קברים, כמה דרגות מעל אונס) ושקללות איומים ויריקות הם בדרגת חומרה אוי אוי אוי אין לזה קשר אלינו דברו איתם הם גורמים לנאצים להאשים אותנו שלא כצדק איה איה הקורבן האמיתי זה הצדיקים שנאלצים לראות זרועות נשים.

שמע אדוני אלוהינו, ככתוב בספר וינבח, אוי לעושה דברו כנגד, וינקום אלוהים את נקמתם, ויגרשם מארצם ומשכונותם, ויאמר אלוהים לאמור, אמור לו מי הוא שאומר לאמור, ויעשה בהם שפטים.

אתה מערבב פה בין שני דברים שונים לחלוטין-רמת החמרה ומה שאתה מכנה "אלימות דתית" (אני מכנה את זה פשע,ואני לא רואה שום קשר לדת).

יש הבדל גדול בין בן אדם ששומר שבת לבין אדם שצועק "שעאבס" וחוסם כבישים.

או בדוגמה הקיצונית מאוד אדם ששומר על עצמו לא ללכת באוטובוסים/רחובות/חתונות לא מופרדים/מופרדות לבין אדם שיורק על אישה שהלכה ברחוב לא מופרד.

רבנים מעודדים ללכת ברחובות מופרדים? נגיד שנקרא לקבוצה הזאת של הרבנים X.

רבנים מעודדים לירוק על נשים שלא מצייתות לזה? נקרא לקבוצה זאת של רבנים Y.

למה קבוצה X אשמה בפשעים של קבוצה Y? איך הם קשורים זה לזה מלבד זה ששניהם חרדים?.

בקשר לקטע שלך שצבעתי בסגול-זאת הפשיטא הכי גדולה שאסור לאדם לזרוק אבנים/לירוק על משהו שעושה כזה דברים,אם כבר-לפי ההלכה אדם כזהב צריך לשלם פיצויים לאישה שעליה הוא ירק.

אדם לא יכול לעשות דין לעצמו אלא עם כן יש לו נזק כספי ישיר ומיידי מהמעשה. זאת ההלכה.

וגם אם האישה הובאה לבית דין-היום הוא לא יוכל לעשות לה כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא רק בך קיייצוני .ואין תקנה לגבייך ממלא שום תגובה לא תעוזר אבל על חיטוט האף אני חייב ...

לפני מספר שנים הוא דן (הרב עובדיה) במה שנקרא "פסיק רישא דלא ניחה ליה" בשיעורו השבועי ותוך כדי דיון הוא אמר שאם היינו אומרים ש"פסיק רישא דלא ניחה ליה" אסור ב"דרבנן" אז גם לקנח את האף היה אסור אם האדם היה יודע בוודאות שיתלשו ממנו שערות, מסקנת דבריו היתה ש""פסיק רישא דלא ניחה ליה" מותר באיסור דרבנן וגם אם היה אסור,מותר היה לקנח את האף בשבת שהרי זה בכלל לא "פסיק רישה" ולכן וודאי שמותר .

כאן הסבר למושג.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=471959.msg4035962#msg4035962

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאן בדיוק הבעיה של החרדים.

הם מתמקדים בשטויות.

למי איכפת מחיטוט באף בשבת.

העיקר הוא שלזה יש לרב פילפולה זמן ורצון להתעסק ולפסוק, ובעניין התנהגות מקפידי שמירת מצוות אין לו זמן להתעסק.

אתה עוזר לשכנע יותר ויותר מרגע לרגע שהרבנים אולי לא כל כך אוהבים את הדרך, אבל בהחלט נהנים מהמטרה ומוכנים לשתוק כשזה קורה.

מקסימום להגיד זה לא יפה.

כל הכבוד, כל העולם יודע שזה לא יפה להתנהג כך.

מה לעשות שאפילו הלא קיצוניים חושבים שעוד יותר לא יפה שאישה תלך ברחוב עם חצי זרוע חשופה.

לי זה נראה כמו שותפות דעות, לפחות ברמות החומרה בין ההתנהגויות.

מה אדם חרדי אמור להבין מזה.

כנראה שאת זה:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאן בדיוק הבעיה של החרדים.

הם מתמקדים בשטויות.

למי איכפת מחיטוט באף בשבת.

העיקר הוא שלזה יש לרב פילפולה זמן ורצון להתעסק ולפסוק, ובעניין התנהגות מקפידי שמירת מצוות אין לו זמן להתעסק.

אתה עוזר לשכנע יותר ויותר מרגע לרגע שהרבנים אולי לא כל כך אוהבים את הדרך, אבל בהחלט נהנים מהמטרה ומוכנים לשתוק כשזה קורה.

מקסימום להגיד זה לא יפה.

כל הכבוד, כל העולם יודע שזה לא יפה להתנהג כך.

מה לעשות שאפילו הלא קיצוניים חושבים שעוד יותר לא יפה שאישה תלך ברחוב עם חצי זרוע חשופה.

לי זה נראה כמו שותפות דעות, לפחות ברמות החומרה בין ההתנהגויות.

מה אדם חרדי אמור להבין מזה.

האם אני מסכים איתך שהחרדים מתמקדים בשטויות בהרבה מקרים? כן.

האם יש לזה רלוונטיות כלשהי לנושא? לא האם זה קשור לאנשים שעושים דין לעצמם ויורקים/זורקים אבנים על "חוטאים"? לא. וכך גם הרבנים שמתעסקים בשטויות האלה לא קשורים לאלימות הזאת.

שתבין-גם עם רב פסק שצריך לירוק על אישה שעברה ברחוב מופרד (דבר בלתי אפשרי הלכתית,אבל לא חשוב) וזה פסק בהלכה סופי ומחייב,הוא תקף רק בבית דין,ובית דין לא יכול לבצע כזה פסק דין כי זה קשור לדיני נפשות.

זה שרבנים לא "מנדנדים" שזה אסור זה בגלל שזה רק עשרות בודדות של אנשים,משהו שבכלל לא שווה התייחסות בציבור של מאות אלפי אנשים. האם כל הכותבים בציבור החילוני נדנדו במשך כל ה3 שנים האלה כמה אונס זה אסור מאז בריחתו של בני סלע מהכלא,או שהם אמרו את זה מדי פעם בגלל שזה כ"כ פשוט? בדיוק אותו דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא שטויות שדנים בדבר מלבנים כל דבר אפשרי .

חרדים זה לא גוף אחד יש כל מיני מגזרים ואין קשר לדעת הקיצוניים לרב עובדיה למשל ,למרות שהוא כן פועל שהרי כוחו זה בפה. בקיצר קייצוני עכשיו עברת לרבנים שממלא אינך מכיר אבל מסביר לנו טוב טוב מה עובר במוחם, איך אתה כותב לי אם אני מכיר הרבה רבנים במציאות ומה אני אגיד אדם בממוצע רחוק כהשמש למידותם--נעבור עכשיו לפטישים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא שטויות שדנים בדבר מלבנים כל דבר אפשרי .

חרדים זה לא גוף אחד יש כל מיני מגזרים ואין קשר לדעת הקיצוניים לרב עובדיה למשל ,למרות שהוא כן פועל שהרי כוחו זה בפה. בקיצר קייצוני עכשיו עברת לרבנים שממלא אינך מכיר אבל מסביר לנו טוב טוב מה עובר במוחם, איך אתה כותב לי אם אני מכיר הרבה רבנים במציאות ומה אני אגיד אדם בממוצע רחוק כהשמש למידותם--נעבור עכשיו לפטישים?

+1

הדברים שכתבת קצת לא ברורים,אני אתמצת אותם:

זה כמו להגיד שכל המתנחלים לא מרוצים מהדרך של תג מחיר,אבל "מרוצים" מהתוצאה שהתנחלויות לא מפונות,ולכן כל המתנחלים אשמים ומעודדים את "תג מחיר".

עוד דוגמה:אם אני מרוצה מזה שהשלטון בסוריה מתחלף,זה אומר שאני שותף לאשמה אם הסורים המורדים יוציאו להורג אזרחים סורים שנאמנים לאסד?/יבצעו פשעים נגד האנושות כלשהם?.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"הקיצוניים" האלה (אני לא יודע מה הכמות שלהם. אולי הם לא כל כך מעט) זה רק עוד סגנון של כפייה דתית. יש כאלה שעושים את זה בשקט ע"י השפעה פוליטית או לבקש בנימוס מנשים לצאת (מחדר , מקרון רכבת שהפך לבית כנסת לכמה רגעים, מצד ברחוב, מהופעה וכו), ויש כאלה שעושים את זה באלימות פיסית (לעומת שאר הכפיה שהיא גם סוג של אלימות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...